Nová TV do obýváku

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TeuAV 6. 8. 2018 10:41

Zdravím vespolek,

potřeboval bych poradit s výběrem nové televize do obývacího pokoje. V současné době mám na zdi pověšenou FHD LCD Panasonic Viera TX-50AS600E, která mi v době nákupu (2/2015) připadala fajn a plně dostačující.

Nicméně vzhledem k tomu, že pomalu a jistě končí DVB-T a nastupuje DVB-T2, kterou tato televize neumí, do obýváku STB pořizovat nechci, rozhodl jsem se, že se pořídím novou TV a stávající přesunu do ložnice (v ložnici mi STB nevadí). Také mi přijde, že je TV do obýváku poněkud malá (původně byla TV kupována do starého, menšího obýváku) - vzdálenost viz níže.

Jenže se tak nemůžu rozhodnout, kterou si vlastně vybrat. IPS panel mi doteď nevadil, ale co jsem si tak pročítal jak toto fórum, tak i další informace na internetu, zvažuju i VA panel.

Sleduju víceméně sportovní přenosy, zpravodajství a když už v telce dávají nějaký kloudný film. O satelitu nebo kabelovce neuvažuju, takže signálem minimálně pro televizi bude zmiňovaný DVB-T2. Dále pak sleduji filmy/seriály v kvalitě ne nižší než 720p, převážná většina je 1080p (co taky jiného na stávající FHD TV).

Na TV v obýváku koukám ze vzdálenosti cca 4,8m, takže bych si představoval tak 65'' (nebo je to moc/málo?).

Požadavky na TV jsou tedy následující:

- cena: max 30.000,- s DPH (25.000 bez DPH)
- minimálně FHD rozlišení (bohužel 65'' jsem našel jen 4K)
- úhlopříčka 50'' a větší (EDIT: nechci prohnutou obrazovku - TV s prohnutou obrazovkou se mi nelíbí)
- VESA
- obnovovací frekvence panelu: dnes je to už asi jedno, v této cenové relaci stejně asi 100Hz+ neseženu

Pro představu jsem přemýšlel o následujících dvou 65'' 4K TV - dobrý nebo špatný nápad?

Samsung 65" LED UE65NU7172 (měl by to být VA panel, o.f. neuvedena)
Panasonic TX-65EX613E (IPS panel, o.f. dle eshopu 100Hz, dle displayspecifications.com 60Hz)

Díky za rady či případné náměty k zamyšlení

EDIT2: termín nákupu by byl konec roku, nejpozději 1/2019
TeuAV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 6. 8. 2018 11:08

Tvoje stávající TV má ale VA panel.
Co se týče úhlopříčky, na tvoji vzdálenost by se uživila i 85", která je samozřejmě těžce mimo rozpočet. Pod oněch 65" bych určitě nešel.
Každopádně doporučovat teď modely na konec roku nemá cenu. Spousta toho, co by ti bylo poraděno, se už na konci roku vůbec nemusí prodávat a u jiných modelů se můžou ceny tak pohnout, že to doporučení úplně změní.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aloha 6. 8. 2018 12:01

Mám to podobobně nastavené, cena do 30-35tis. a 65 uhlopříčka a zatím osobně koukám po Hisense H65U7A (100Hz, VA panel). V té ceně asi nic jiného není.
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků