TV na filmy 20-23tis. Samsung, LG nebo jiná?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MikeMH 31. 7. 2018 18:35

Ahoj,
měl bych jeden dotázek, a koukám že tomu tady fakt rozumíte tak by mě ztajímal váš nazor.

Potřeboval bych TV na filmy a seriály v cenové relaci cca 20-23k. Byl jsem celkem rozhodnutý pro Samsung UE55MU7002 ale po dnešní návštěvě elektra, kde byl tento model vedle nové LG 55UK6750 PLD tak jsem celkem znejistil. I přes to že SG ma VA panel a LG IPS přišla mi černá na LG lepší a navíc byl SG dost přesvícený (možná nastaven vysoky konstrast? nevím). Do čeho byste šli vy? Už mi z toho vybírání a čtení recenzí jde docela hlava kolem... Nebo byste v teto cenové kategorii zvolili uplně jiného koně?
Díky za reakce
MikeMH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 31. 7. 2018 19:08

To ti asi opravdu na tom place jenom přišlo, jak píšeš.
Zejména pokud i víš, co je VA a IPS, tak o tom IPS na zmíněné požadavky ani neuvažuj.
U UK6750 navíc platíš za to, že je to 2018 model, který je hodně namaržovaný. (Stejně jako i ostatní modely 2018 od jakékoliv značky)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lowend 31. 7. 2018 19:56

OLED LG EG9A7V. Ted treba v Planeo za 24 tisic.. sice predchozi generace, ale diky FHD lepsi na TV vysilani..
Lowend
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MikeMH 31. 7. 2018 19:58

Proto jsem šel po samsungu pro rok 2017. A co jsem koukal tak v téhle cenové kategorii a velikosti uhlopříčky když opominu prohnuté obrazovky ma snad pouze tento model 7002 VA panel. Proto mi přijde jako nejvhodnější řešení. Proč jsem ještě zaváhal je názor prodavače, že LG ma Nano Cell Display který prý ty barvy dohání mnohem lépe. A nějaký typ panelu prý vubec nezáleží... no asi holt odborník...
MikeMH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 31. 7. 2018 20:06

MikeMH píše: A co jsem koukal tak v téhle cenové kategorii a velikosti uhlopříčky když opominu prohnuté obrazovky ma snad pouze tento model 7002 VA panel.

Ještě Sony XE85.
MikeMH píše:LG ma Nano Cell Display který prý ty barvy dohání mnohem lépe

O něco širší gamut NanoCell bude mít, ale propastný rozdíl to není a hlavně to není nejpodstatnější parametr obrazu.
MikeMH píše:A nějaký typ panelu prý vubec nezáleží

Tak určitě.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 31. 7. 2018 20:25

V kamenné prodejně funguje princip incentivy. Prodavač prodává to, z čeho mu plyne nějaký bonus. Má soutěž, má to v preferenčním listě, má to interně nařízeno, má dohodu ze zástupcem značky....

Nejlepší načerpat inspiraci zde a nebo z profi recenzí (uživatelské recenze na heureka, alza a kdo ví odkud jsou takřka irelevantní. Většinou jsou lidé spokojení už jen díky tomu, že si koupili barevnou tellevizi) a prodavače v obchodě jen poprosit, aby zapůjčili ovladač, případně pomohli pustit třeba donešené video na flešce, pokud se v ovládání dané tv orientují.

Zní to trochu jako degradace jejich povolání, ale bohužel ani oni nejsou nestranní a doporučují často i to, co by si sami nikdy nekoupili a vědí, že je to sajrajt. Samozřejmě nechci všehny házet takto do jednoho pytle, ale peníze jsou peníze a davá to smysl. Do práce přeci chodí ne pro dobro lidstva, ale pro peníze.

Lidé na prodejnách v barvách konkrétních značek jsou vědomosti na daleko vyšší úrovni než prodavači, nicméně zase kopou za tu jejich značku, což je taky zcela pochopitelné.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MikeMH 1. 8. 2018 09:43

Lowend píše:OLED LG EG9A7V. Ted treba v Planeo za 24 tisic.. sice predchozi generace, ale diky FHD lepsi na TV vysilani..


Tak na tuhle hračku jsem také koukal na vlastní kůži a musím říct, že obraz byl také velmi slušný možná nejlepší co jsem viděl, v téhle kategorii ale pak jsem si říkal jestli není škoda si v téhle době koupit TV co neumí 4K...

Mě se docela líbí tohle srovnání, nevím jestli jsou to nějaké super recenze... https://www.covybrat.cz/nejlepsi-televize/

Ohledně Sony XE85, tam už jsme cenově trochu jinde...

Tak co mám jít do toho Samsungu ? :hm ještě trochu mi teda leží v hlavě i ta OLED od LG :idea: achjo

EDIT: tak OLED asi fakt ne díky tomuto videu... nevim jestli u filmů je to tak markantní ale kdybych si nahodou koupil nějakou konzoli nechci mít vypálený duchy..... https://www.youtube.com/watch?v=AHGxsldjSJc
MikeMH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 1. 8. 2018 10:51

MikeMH píše:Ohledně Sony XE85, tam už jsme cenově trochu jinde...

Co? Však stojí kolem 20k.
MikeMH píše:v téhle kategorii ale pak jsem si říkal jestli není škoda si v téhle době koupit TV co neumí 4K...

Není. Smysl rozlišení závisí na pozorovací vzdálenosti.
MikeMH píše:tak OLED asi fakt ne díky tomuto videu... nevim jestli u filmů je to tak markantní ale kdybych si nahodou koupil nějakou konzoli nechci mít vypálený duchy

Velice dojemné video, ale mimo. Zaprvé je to extrém z hraní esports her na PC, hry na konzoli zpravidla nemají takhle permanentní HUD, zadruhé před tím závěrečným porovnáním ty televize nevypnuli, přičemž OLED po vypnutí spouštějí čistící cyklus, který zbytky obrazu odstraňuje. Hlavně, že Samsung vesele používá OLED ve svých telefonech, kde je podíl statického obrazu podstatně větší.

Ta OLED je nejlepší.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 1. 8. 2018 13:44

Na druhou stranu mnoho lidí do telefonů nečumí tak dloihou dobu vkuse.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MikeMH 1. 8. 2018 13:53

No tyjo to jsem se zase dostal mezi dva modeli a nemužu se rozhodnout který... Tak třeba ješte nekdo přidá rozhodující komentář :D .
MikeMH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skorky 1. 8. 2018 14:41

Samsung už asi neví jak nalákat na ten jejich Qled.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod MikeMH 2. 8. 2018 20:29

Tak jak je to Teda s tím vypalováním u Oled? Je to jen přehnaná reklama samsungu aby vyzdvihli svoje qled nebo je na tom něco pravdy? Nemáte náhodou někdo jednu doma? Docela se do té LG premlouvám ale nechtěl bych mít po půl roce třeba rohu ocejchovany znak nějaké TV stanice.
MikeMH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod foto1977 2. 8. 2018 21:35

24m záruka....
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VortexONE 3. 8. 2018 01:13

Ja som sa rozhodoval medzi LG 55EG9A7V a Sony Bravia KD-55XE9005. Objednal som nakoniec OLEDKU od LG a neľutujem, ten obraz je fakt nádherný, tak možno pomôže :)
VortexONE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 3. 8. 2018 06:46

https://www.rtings.com/tv/learn/real-li ... rn-in-test
https://www.rtings.com/tv/learn/permane ... n-lcd-oled

Tady máš, jak je to s tím vypalováním. Není to chyba OLEDů, je to jejich vlastnost.
Jak moc je to riskantní pro tebe si musíš zhodnotit sám. Pokud se jedná o film, tak to rozhodně riskantní není, ale kupovat si to jako třeba herní TV nebo mít jeden oblíbený kanál, tak to není zrovna ideální. Není to ideální zejména pokud nechceš mít vypálený logo RedTube v rohu, když pak budeš pouštět dětem pohádky.

-- 3. 8. 2018 07:49 --

To samý je u telefonů. Pokud máš telefon s OLED displejem, tak se ti to taky vypálí, když tam máš dlouho statický content. Třeba taxikářům se to vypálí raz dva, když mají zapnutou celou šichtu Waze. Právě ale do mobilu vétšina lidí nečumí dlouhou dobu vkuse...a ti taxikáři jsou jiná písnička (těm to patří :) )
indeshit
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků