Sony Bravia KD-55XE8505 - jiné alternativy?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kaktus12 11. 7. 2018 23:20

Zdravím,
Asi to tu bude už po milionté, omlouvám se, ale rád bych se ujistil, že mi nic neuniklo. Vybírám TV s relativně skromným rozpočtem - 20k.
Požadavky jsou: VA panel, 100 Hz, 55-65 palců a rozumná odezva. Využití bude primárně PS4 Pro hry a hbo/netflix stream, sem tam bluray film, často ve tmě.
Po nějakém bádání jsem prišel na Sony Bravii KD-XE8505. V Datartu ji teď mají za ideálních 20 000. Než ji koupím, rád bych věděl, zda někdo víte o lepší alternativě či máte s daným modelem zkušenosti. Z recenzí jen vím, že HDR a jas nejsou nic extra, ale to bude spíš cenovou kategorií.
Jako srovnatelnou alternativu jsem ještě našel o 2000 dražší Samsung UE55MU7002, ale subjektivně je mi Sony sympatičtější.

TV budu sledovat z 2,5 až 3 metrů, tak kdybyste někdo veděl i o slušné 65', pár jednotek tisíc bych ještě mohl přidat, ale pod 30-35k to bude utopie.

Rád bych se jen přesvědčil, že něco nepřehlížím a někde se v dané kategorii neskrývá vyloženě lepší výběr.

Díky moc za jakékoliv rady či tipy. :-)
Naposledy upravil Nick Cave dne 12. 7. 2018 05:11, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
Kaktus12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 12. 7. 2018 05:13

Za výprodejových 20k je to dobrá volba. Jsou televize, které by v jednotlivostech byly lepší (TCL U55X9006 vyšší jas a barevný gamut, Hisense H55U7A nějaké lokální stmívání), ale jako celek je to asi nejlepší volba do 20k.
V 65" byla skvělá TCL U65S9906, ale to už je asi pryč, takže teď už by to byl příplatek 10k za stejnou kvalitu obrazu v téhle úhlopříčce (modely vlastně stejně, co jsem vypsal, jen v 65" variantě).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaktus12 12. 7. 2018 18:42

Díky za odpověď a tipy, ta U65S9906 vypadá dobře, ale bohužel už opravdu není k sehnání. Ještě koukám na ten hisense, ale spíš jsem se utvrdil v pořízení xe8505.
Kaktus12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majinkej 12. 7. 2018 19:52

Jedině vystavený kus https://www.electroworld.cz/tcl-u65s9906-televize poslední tři kusy na třech prodejnách.
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 12. 7. 2018 21:34

S těmito požadavky a rozpočtem je to těžké. Měl jsem to podobně, před dvěma lety jsem nakonec koupil Sony KDL-W809C, a jsem s ní maximálně spokojený, pokud jde o obraz.
Se systémem jsem také spokojený, byť Android TV oproti např. platformě Samsungu není tak bohatá na aplikace. Ale ty pro mě důležité tam jsou, což je televize KUKI TV od Netboxu a multimediální centrum KODI. Ještě pohádky od Seznamu jsou fajn, pokud má člověk děti. Používám ještě Youtube, Vimeo, Spotify music.
HBO bohužel zatím stále nemá aplikaci HBO Go pro Android TV dostupnou v našem regionu, byť ji stále slibují, a Chromecast s webovým HBO Go fungoval tak nespolehlivě, že jsem to nakonec odhlásil. Dle diskuzí na netu jsem nebyl jediný s tímto problémem, ale to je chyba na straně HBO. Pokud by Tě Smart prostředí přestalo bavit, tak se vždycky dá připojit nějaká multimediální krabička, ale pro mé potřeby mi vestavěný Android TV bohatě stačí.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků