Panasonic TX-50EX780E alebo Samsung UE55MU7002

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Gabriel88 11. 7. 2018 17:39

Pekný podvečer prajem,

Už dlhšiu dobu vyberám TV, čítam rôzne fóra no ale už sa vtom strácam.
Vedeli by ste mi poradiť ktorú TV si vybrať a prečo?
Na Tv budeme pozerať asi z 3-3,5m. Momentálne máme 32" :D
Priateľka na nej sleduje (mame UPC takže aj HD). TV bude napojená na PC. Rad by som si pozrel aj filmy vo vysokom rozlíšení. Poprípade aj v 4K (viem že tam bude problém so vzdialenosťou ale keď si pustím niečo s titulkami tak potrebujem aj tak ísť bližšie). 4K mi pc už neprehrá tak by som to chcel prehrávať s ext HDD.
Tie telky vedia načítať ext disk 4TB alebo by som mal kúpiť menši?
Budem rád za aké kolvek rady.
Ak by Tv nevedela prehrať 4K film tak predpokladám že by mi vtom pohol medialny box (ešte som žiadny nemal)

Ďakujem
Gabriel88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 7. 2018 18:15

Pokial vyberas medzi tymi dvomi, tak ako si ich napisal, tak rozhodne MU7002. Uz len kvoli uhlopriecke.
UHD televizory samozrejme 4k obsah vo vseobecnosti prehrat vedia. Samozrejme je to siroky pojem, zalezi na konkretnych kodekoch a parametroch videa, takze obcas sa nieco moze vyskytnut co bude blbnut. Pricom Samsung ma lepsiu podporu prehravania ako Panak.

Takisto akceptuju 4TB kapacitu, samozrejme tam zalezi na konkretnom TV ako si s ktorym diskom rozumie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabriel88 11. 7. 2018 19:02

Tak v tejto cenovej kategórií toho moc nieje. Ten Samsung viem kúpiť za dobrú cenu 739€.
Tak asi pôjdem do toho samungu. Medzi prvými mi padol do oka na predajni.

Pôvodne som mal v plane hisense 55u7a ci aké to má označenie. No ale nenašiel som na ňu moc recenzií. Aj tu ju odporúčali (na fóre) no takmer žiadna osobná skúsenosť tak som ju vyskrtol
Gabriel88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 7. 2018 06:03

V tejto cene je ten Hisense co spominas, alebo Sony 55XE8505.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabriel88 12. 7. 2018 12:43

Ako píšem vyššie ta hisense je parametrovo fajn ale nikdo ju skoro nemá iba ju ludia odporúčaju. Niekto písal že si ju kupil a nepáčil sa mu obraz. Tak by som ju radšej vynechal. A Tá sony je nad limit :/
Gabriel88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 7. 2018 13:39

To ze niekto napise nieco o nejakom TV, nema velku vypovednu hodnotu. U kazdeho TV ti niekto povie ze sa mu obraz nepaci, to si potom na zaklade toho nekupis ziadny?
Ten Hisense tu ma viac ludi, a aj recenzie su.

Ber ten Samsung ked vies mat funglovku za taku cenu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabriel88 14. 7. 2018 11:07

Jasné že nie. Len tí čo majú ten hisense sa nemajú k tomu aby vyjadrili svoj názor s tou telkou.
V mojom meste nie je nikde vystavená takže si ju neviem pozrieť
Gabriel88
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 7. 2018 14:29

V jednotlivych vlaknach sa tu o nom pise.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků