Update Firmware TCL U65S9906

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Zofrenko 24. 7. 2018 12:35

mam taky pocit, že tento problem sa viaže aj na DNR a to druhe,že su zabugovane na maximum po každom zapnuti TV . proste tie vylepšovania obrazu pretože ak posuniem aj tieto veci a nakoniec ich dam vypnut, tak ten obraz potom už vyzera uplne super, takmer uplne vymyzla pri filmoch aj aura okolo objektov rozmazazanie pri pohyboch atd .. čiže po zapnuti TV je treba posunut všetke tieto posuvniky a obrazu nemam čo vytknut :)

je až neuveritelne ake TV vypustili teraz v roku 2018 ake su obrazovo slabe proti tomuto napr tento TV za 2000e


https://www.alza.sk/65-panasonic-tx-65f ... 88.htm?o=2

videl som ho naživo. a nechyta sa absolutne ani zdaleka
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod Stevicek 24. 7. 2018 14:40

Díky, předám update na support.
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stevicek 20. 8. 2018 22:41

Smířil jsem se že fix ze strany TCL support může trvat dlouho.

I kdy lze na zahraničních forech najít beta verzi verze androidu v379 pro TCL, ani tato verze nepomáhá na bug s interpolací ani na bug s 3,5 jackem.

Řešení spočívá v downgradu na verzi v183. Je to android 6.0.1 takže pro ty co používají shield nebo externí zařízení určitě doporučuji downgrade, systém má asi 3x lepší odezvu, řeší to oba zmíněné bugy.

kvůli zabezpečení staršího androidu je asi lepší odpojit TV od netu ale to záleží na úrovní vaši paranoi

https://www.dropbox.com/s/jl800jp0f8bh3 ... 9.pkg?dl=0

-nahrát na fat32 usb, dát do TV
-odpojti tv ze sítě a zezadu zmáčknout mechanické tlačítko zapnutí, následně připojit tv do sítě a stále držet tlačítko
-nechat asi 10 minut chroustat
-následně po naběhnutí androidu se proklikat nastavením až na plochu
-nastavení/rozšířené nastavení/zmáčknout postupně čísla 9-7-3-5/reset shop
-nezapomeňte v nastavení přepnout HDMI 2 z automatický na zapnuto

pak by již mělo všechno fungovat jak má.

GL
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 21. 8. 2018 17:45

Fiha. Aj si to odtestoval ? Fungoval downgrade ?:)
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod Stevicek 21. 8. 2018 18:21

Downgrade bez nejmenšího problémů. Zatím stabilita top a subjektivně mi přijde, že míň ghostuje. Rychlost v menu neskutečná.
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 21. 8. 2018 22:26

to Hdmi 2 kde sa meni z automaticky na zapnuto ?

pretože spravil som ten downgrade a momentalne mi ide nvidia shield na 720p a neviem dat vyššie rozlišenie, čo je dost problem

Edit : bolo treba reštartovat zariadenia a už to povolilo rozlišenia atd.
Budem testovať ale zatial čo som skúšal serial, tak ozaj vyzera pohyb obrazu lepšie a čistejšie
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod Stevicek 22. 8. 2018 17:16

Nastavení/systém/rozšířené video

Občas to při automatickém režimu má lehké problémy přepnout do 4K. Když tam dáš zapnuto, je to vyřešené.

Testuji to 2 dny a s interpolací za tu dobu nebyl žádný problém, dokonce i když interpolaci zapneš na 5/10, 5/10 tak nekostičkuje jako na nové verzi. Ale hlavní je, že si pamatuje nastavení interpolace a nezaznamenal jsem žádné problémy ani při přepnutí na HDR což dřív občas zlobilo (seklý kontrast atd).
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 26. 8. 2018 11:47

Akurat som to hladal al nemam to tam. Iba zamknut, tlink, rezim sport, prostredie a rozsirene video a kdyz otevru tak tam je led indikator a hbbtv. Tak nevim . ale interpolacia je lepsia urcite
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod Stevicek 26. 8. 2018 12:32

musíš to menu spustit když máš zaplý shield. Když jsi v TV tak není důvod nastavovat HDMI.
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 26. 8. 2018 12:38

No ano tak to robim so zapnutym shieldom a mam tam iba tie moznosti ktore som napisal.

So zapnutym xboxom tam uz taka moznost bola
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod Stevicek 26. 8. 2018 14:20

zkus jiný hdmi slot já to mám v hdmi 1 a hdmi 2
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stevicek 29. 8. 2018 18:36

Jen pro info, vývoj androidu 8 pro TCL TV je již v dost pokročilé fázi. Bude se týkat i TCL U65S9906.

Poslali mi beta verzi, plynulost na úrovni androidu 7, ale ještě zde chybí ovládání interpolace takže je stále zaplá na úroveň 10/10, čili na sledování TV nepoužitelné.

Každopádně to vypadá, že nejspíš odstranili bug s 3,5 jackem při stand by modu.
Taktéž jsem nezaznamenal bug dimmingu, který při některých scénách zvyšuje a snižuje ztmavení několikrát za sebou.
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geof89 7. 9. 2018 16:08

Stevicek píše:Jen pro info, vývoj androidu 8 pro TCL TV je již v dost pokročilé fázi. Bude se týkat i TCL U65S9906.

Poslali mi beta verzi, plynulost na úrovni androidu 7, ale ještě zde chybí ovládání interpolace takže je stále zaplá na úroveň 10/10, čili na sledování TV nepoužitelné.

Každopádně to vypadá, že nejspíš odstranili bug s 3,5 jackem při stand by modu.
Taktéž jsem nezaznamenal bug dimmingu, který při některých scénách zvyšuje a snižuje ztmavení několikrát za sebou.


hello
I'm coming to you because I have problems with this TV.
I upgraded to version V183 as you recommended.
It solved a lot of problems.
but other problems remain. When I wake up the TV the local dimming is no longer active I have to go to the settings to get it back on.
And the most embarrassing problem is the local dimming that flashes in some movie seine.
As if it turned on and off by blinking. it's very unpleasant I'm forced to turn it off on some movies. Do you have a solution? Thank you
geof89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lexxad 7. 9. 2018 19:06

Stevicek píše:Jen pro info, vývoj androidu 8 pro TCL TV je již v dost pokročilé fázi. Bude se týkat i TCL U65S9906.

Poslali mi beta verzi, plynulost na úrovni androidu 7, ale ještě zde chybí ovládání interpolace takže je stále zaplá na úroveň 10/10, čili na sledování TV nepoužitelné.

Každopádně to vypadá, že nejspíš odstranili bug s 3,5 jackem při stand by modu.
Taktéž jsem nezaznamenal bug dimmingu, který při některých scénách zvyšuje a snižuje ztmavení několikrát za sebou.


Docela by me zajimalo jestli se neco chysta pro U55X9006.
V373 je takova pomala a porad silene blbne CEC.
Skoda ze nemuzu nikde najit Marshmalow abych to downgradoval.
lexxad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stevicek 8. 9. 2018 17:47

Všechny TCL android TV mají jednu stejnou instalačku. Výš jsem posílal link na nejstabilnější verzi.

Čili chystaný update oreo bude i na 9006 :)

-- 8. 9. 2018 18:51 --

geof89 píše:
Stevicek píše:Jen pro info, vývoj androidu 8 pro TCL TV je již v dost pokročilé fázi. Bude se týkat i TCL U65S9906.

Poslali mi beta verzi, plynulost na úrovni androidu 7, ale ještě zde chybí ovládání interpolace takže je stále zaplá na úroveň 10/10, čili na sledování TV nepoužitelné.

Každopádně to vypadá, že nejspíš odstranili bug s 3,5 jackem při stand by modu.
Taktéž jsem nezaznamenal bug dimmingu, který při některých scénách zvyšuje a snižuje ztmavení několikrát za sebou.


hello
I'm coming to you because I have problems with this TV.
I upgraded to version V183 as you recommended.
It solved a lot of problems.
but other problems remain. When I wake up the TV the local dimming is no longer active I have to go to the settings to get it back on.
And the most embarrassing problem is the local dimming that flashes in some movie seine.
As if it turned on and off by blinking. it's very unpleasant I'm forced to turn it off on some movies. Do you have a solution? Thank you



I have the same issue with dimming. I think there is no fix for this issue. Maybe Android 8 could fix that :/

I´am waiting for next oreo update, if they fix the interpolation issue, i will send you the update.
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků