UHD Smart TV 15-20k, uhl. do 55''

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tubli 1. 7. 2018 19:20

Dobrý den,

už nás nebaví sledovat seriály na monitoru PC, tak chceme pořídit TV. Jelikož jsme ji doteď neměli, tak to chce radu.

Rozpočet je 15-20 tis Kč, měla by být UHD, na sledování filmů z disku (později z NAS), streamu, web obsahu (DVTV, Stream.cz), online videa a podobně (žádné hraní).

Požadavek je proto co nejlepší obraz a asi rychlost - pro plynulost sledování web obsahu.

V příloze fotka kde bude televize umístěna. Úhlopříčně to má 165 cm, takže si myslím, že 55" tam asi narvu (včetně stojanu).

Jinak sledovací vzdálenost je 2 - 2,5 m, díváme se přímo (malý byt, není prostor na Lkovou sedačku), takže pozorovací úhly asi není potřeba moc řešit.

Máme rádi hudbu, tak by to chtělo časem koupit nějaký slušný repráky, tak aby byla možnost to jednoduše připojit (možná taky nějaký tip).

Další věc je jakého providera na CZ/SK programy? Jak vubec postupovat? Satelit/Skylink/někdo lokální?

Děkuji předem za rady, možná taky rada kde koupit - jsme z Brna.

S pozdravem Samo
Přílohy
IMG_20180701_173724.jpg
Naposledy upravil Nick Cave dne 1. 7. 2018 20:07, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu na výstižnější
Tubli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 2. 7. 2018 11:07

"a asi rychlost - pro plynulost sledování web obsahu" – tohle úplně nechápu, jakože chcete používat vestavěný browser pro přehrávání videí? To není úplně dobrý nápad, není to ani pohodlné, ani spolehlivé.
Jinak teda Sony Bravia KD-55XE8505, na Datartu spadla pod 20k, na kterou si tu DVTV můžete promítnout přes vestavěný Chromecast.
Alternativa je Hisense H55U7A za 18k, která má dokonce lokální stmívání, ale obrazový procesor není na takové úrovní jako u XE85.
Já klidně ten Skylink doporučím, protože díky vysílání ve standarním DVB-S2 můžeš používat vestavěný tuner televize a mít tak nativní přirozené ovládání. Přitom nepřijdeš o funkce zpětného zhlédnutí díky Live TV. Samozřejmě pokud máte nějakého kabelového poskytovatele co vysílá přes DVB-C, tak taky můžete využívat tuner v TV a třeba nabídne víc programů v HD nebo s lepším datovým tokem. Ti poskytovatelé TV přes běžný internet mohou mít tendenci šetřit na datovém toku, protože každý kdo zrovna sleduje TV vytěžuje infrastrukturu, u DVB standardů jsou ty náklady stejné, ať se zrovna na TV dívá 1 člověk nebo milion.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tubli 2. 7. 2018 15:00

Děkuji za reakci. No tak já úplně nevím jaké jsou možnosti přehrávání online obsahu. Proč by to měl být problém?

To Sony se mi celkem zamlouvá, je to ale loňský model, ne? Jaký typ panelu má ta TV? Děkuji.
Tubli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 2. 7. 2018 19:19

Protože ty prohlížeče mají zastaralé jádro snad už při vydání TV a nikdo je moc neaktualizuje, navíc ovládání těch webů dálkovým ovladačem je porod.
Je to loňský model, vadí to něčemu? Má VA panel.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tubli 2. 7. 2018 19:51

Nevadí. Ještě se na ní podívám někde naživo a pak asi objednám. Děkuji za rady.

Nebo má někdo jiný nápad? Co novinky od LG pro 2018?
Tubli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 2. 7. 2018 19:54

Od LG má smysl leda OLED, možná tak ty dvě nejvyšší LCD řady letošní, až zlevní (ale na 20k předpokládám nezlevní nikdy).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tubli 14. 7. 2018 12:57

Tak jsem se byl podívat na to Sony do Datartu a obraz supr (měli tam vystavenou 65 palcovou verzi 8505), no prodejce mne nedoporučoval Android TV, že Samsung je na tom líp, že má rychlejší menu a že v té ceně je to lepší volba. Nabízel mi Samsung UE55MU6452. Obrazově je lépe dle mne ten Sony, no když procházel menu, tak mi přišlo to od Sony ne zrovna plynulé. Co vy na to? Proč nevzít ten Samsung a proč vzít to Sony?

Myslím, že ten Samsung má horší panel (jenom 50Hz a asi to není VA), no to menu bylo fakt rychlejší a prý prohraje více formátu jako Sony. Děkuji za smysluplné reakce.

Chápu, že ta 20 tis. asi nejde pořídit supr TV, ale tak budget je omezený. Ještě jednou děkuji.

Samo
Tubli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zofrenko 14. 7. 2018 13:09

ja by som bral Sony a ako prehrávač neaky multimedialny box za 1500kč do budoucna a potom už nezáleži aky software ma TV .. obraz je dôležitejšia informacia ako System :) a keď sa ti pačil viac obraz na sony tak nieje o očm..

tu multimedialny box pre predstavu
Tam si našintaluješ program Kodi a prehraš akykolvek format bez obmedzeni.

https://www.alza.sk/evolveo-multimedia- ... 61.htm?o=1
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 7. 2018 14:35

Tubli píše:Tak jsem se byl podívat na to Sony do Datartu a obraz supr (měli tam vystavenou 65 palcovou verzi 8505), no prodejce mne nedoporučoval Android TV, že Samsung je na tom líp, že má rychlejší menu a že v té ceně je to lepší volba. Nabízel mi Samsung UE55MU6452. Obrazově je lépe dle mne ten Sony, no když procházel menu, tak mi přišlo to od Sony ne zrovna plynulé. Co vy na to? Proč nevzít ten Samsung a proč vzít to Sony?

Myslím, že ten Samsung má horší panel (jenom 50Hz a asi to není VA), no to menu bylo fakt rychlejší a prý prohraje více formátu jako Sony. Děkuji za smysluplné reakce.

Chápu, že ta 20 tis. asi nejde pořídit supr TV, ale tak budget je omezený. Ještě jednou děkuji.

Samo
Ten Sony je o kategoriu vyssie, ako MU6. To nie su konkurencne modely. Predavac ti odporuci to co potrebuje predat.

Vzhladom na to, ze Sony ma Android je info o lepsej podpore u Samsungu zavadzajuca. Do Androidu si nahras alternativny prehravac (aj niekolko), takze tam toho prave prehras viac.

A co sa tyka rychlosti menu, otazka je ci tam bola najnovsia verzia FW. To moze byt tiez skreslujuce.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků