43" televize

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tirpit 1. 7. 2018 05:31

Dobrý den,mám k Vám prosbu,již jsem pročetl co se dalo-něco jsem se "nového" dozvěděl.Tak a otázka je mám zájem o tv pouze 43" ne více.A po vyzkoušení dvou modelů-a to Samsung UE43NU7192 a hlavně LG 43UJ670V kdy jsem pouze přes usb pouštěl moje ukázky jsem si asi více oblíbil tu lG (navíc jsem narazil o kousek vyšší model LG 43UJ701V)Takže za mě LG(ano vím o těch obrazovkách ale na moje fullHD je to dostačující na dalších pár let).Navíc jsem zjistil že mám moc HDMI věcí-takže potřebuji 4 hdmi vstupy což má jen ten LG(pochybuji že nějaký slučovač hdmi bude "dobrý").Tak sice to vypadá že jsem rozhodnutý ...ale.jak je to s těmi modely od LG?Vím jsou to loňské modely ale můj současný je mnohem starší:-).takže toto je můj výběr-třeba mi někdo poradíte lepší!?Beru v potaz hlavně fullHD a obraz-internet nevyužiji v tv-tv beru "jen" na kabelovku a hd kameru a filmy.
https://www.czc.cz/lg-43uj701v-108cm/210999/produkt
https://www.czc.cz/samsung-ue43nu7192-108cm/234269/produkt
ps.jak mám rozumět že ta lG má index kvality 100 a samsung 1300?
Děkuji za jakékoliv info(a ano co jsem měl možnost vidět a počet hdmi tak vede LG tak doufám že s ní bych neudělal chybu)
Tirpit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 7. 2018 06:16

Tym indexom rozumiet netreba, to su marketingove cisla.
Je zbytocne priplacat za uhd televizor ked ho nijako nevyuzijes. Aj keby si tam pustal 4k, tak na takej uhlopriecke pri beznej obyvackovej vzdialenosti z toho nebudes mat nic, a neprinesie ti to ani lepsi obraz.
LG bude mat kvoli IPS panelu vzdy podstatne kompromisnejsi obraz ako Samsung, a ti rgbw o to viac.

FHD ti urobi lepsiu sluzbu aj za menej penazi. Aj s lepsim obrazom. Samsung UE43M5502/5602/5572/5672
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tirpit 1. 7. 2018 07:11

Díky za info.Index mi je tedy jasnej.Ale ty samsungy co jsi psal-mají stejnou cenu(skoro)jako ten 7192!(a není lehký je koupit-nenabízejí se)A co se týká ips a rgbw-je to opravdu "takový" problém?Možná na větších obrazovkách ale na 43" ?Víš jde mi o obraz to je jasný,a FHD budu využívat ještě hoodně dlouho:-)jenže výrobci FHD "nechtějí" už vyrábět:-)prostě víc proužků že:-).
Jako samsumg s těmi 6xxx a 7xxx jen přejmenovat(šílený)dokonce i na ofi samsungu mi řekl maník že by koupil 2172 než tu novou 7192(víc vybavená a obraz stejný).No a jak jsem psal-viděl jsem a zkusil obě(7192 a LG-tu tedy jen 670-ale počítám že mezi 670 a 710 je min rozdíl-já tedy našel jen ten zvuk)a po pravdě obě podobné-obraz paráda:-)oproti starému(ale LG měla lepší pozorovací úhly)
Tirpit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 1. 7. 2018 09:43

LG bude mít lepší pozorovací úhly, ano, to je výhoda IPS panelu (který má LG). Předpokládám, žes TV zkoušel za světla, které maskuje horší černou a kontrast, tyhle dvě položky umí VA panel (ten má třeba tebou zkoušený samsung) lépe.
Ja používám na HDMI laciný rozbočovač z Číny. Umí automaticky přepínat podle posledního vstupu, kvalitu nesnižuje (je to digitální přenos koneckonců), ale někdy zrnil, což se vždy samo spravilo. Kvalitní rozbočovač máš receiver, ale to už je dost drahé.
To LG není jediná 43" televize s 4 HDMI, máš ještě Philips 43PUS7303 (ten doporučuji asi nejvíc, má snad VA panel) a Sony XF75 a XF85 (jako novinky jsou drahé, ale podívej se tady na fóru do obecného vlákna Sony 2018, jak se dají pořídit levněji), ty mají oba IPS panely. Poslední jmenovaný má široký barevný gamut a 100Hz panel.
Když vynechám ten požadavek na počet vstupů, tak doporučím ty samsungy co Ryan (na Mallu je mají), kdybys trval na dobrých úhlech, tak Sony KDL-43WE755.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tirpit 1. 7. 2018 10:59

Díky oběma-no vypadá že se ještě rozhodnu jinak než LG-Ten rozbočovač budu asi potřebovat(můžeš dát link který máš?je jich asi plno tak kouknu),jinak co se tedy týká samsungu-pominuli ty modely FHD(mimochodem který je tedy lepší??je to podle čísel?nebo ne?)Tak pokud bych měl jít do UHD(jak jsem psal že mám multimediální centrum který umí 4k tak třeba do budoucna:-))jaký model by jste vzali??Je to loňský Samsung UE43MU6172(tu jsem popravdě chtěl a co je zajímavé že mi jí na samsungu doporučil oproti té nové-přejmenované:-))Samsung UE43NU7192 (kde mi bylo řečeno že 7 má 10bit panel oproti 6ce-ale to asi není pravda??)ale hlavně že nová nemá bluetoth a smart ovladač(což mi tedy absolutně nevadí)takže pokud pánové pominu zda FHD/UHD tak pokud bych bral tu 7192 bude to v pořádku?(navíc na czc je k tomu dron:-))
Tirpit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 1. 7. 2018 13:07

Dobrý den, já bych se IPS zase tak úplně nebál. Záleží na prostředí, ve kterém TV provozujete, pokud je místnost mírně osvětlená, což doporučuji kvůli šetření očí, tak je to v pohodě, brácha přešel na IPS z plazmy a žádný problém. Většina lidí v takovém prostředí nerozezná IPS a VA. Možná také každý vnímá černou trochu jinak. Pro zajímavost, měl jsem možnost si pohrát s OLED LG 55EG9A7V. Když pominu horší jas ( abych dostal obraz srovnatelný s LCD, musel jsem nastavit světlo OLED na 90 a kontrast na95), horší zobrazení bílých ploch ( zasněžená krajina vypadá o něco hůř než na LCD), tak jsem vnímal špatné zobrazeni pohybu. TV neprokresluje rozumně "plynule", vznikají nehezké interpolační artefakty, můžete nastavovat jak chcete, nic nepomůže. Sám mám doma LG IPS, řady 700 model 2014 a s klidným svědomím píši, nevyměnil bych za uvedený OLED, ani náhodou. Zobrazení třeba "Hobbita" a podobných filmů na mé TV vypadá o dvě třídy lépe než na zmíněné OLED, což velmi překvapilo všechny účastníky testu.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tirpit 1. 7. 2018 17:47

Takže děkuji všem a nakonec jsem se rozhodl pro Samsung :D ale model https://www.czc.cz/samsung-ue40mu6402-100cm/215263/produkt který má vše co potřebuji(velikost je také lepší pro mne-líp to napasuju místo staré-menší úpravy :twisted: )a zde je jistota jak kvality tak panelu VA oproti MU61-zde jsem našel malé info https://www.displayspecifications.com/en/comparison/4cbf1bf48.Tímto děkuji za pomoc a snad bude sloužit jako ta stará 8-)
ještě dodám (dal jsem tam ten nový model NU71 a vyšel podobně v parametrech jako ta MU64) ale spíše asi vezmu levnější MU64) https://www.displayspecifications.com/en/comparison/044261974
jako pánové a to píšu o tv "jen" do 15000 je to mazec tedy co výrobci dělají a jak ušetřit:-)
Tirpit
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků