TV 55-65", 3m, 27K, TCL?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Stevicek 25. 6. 2018 21:04

Ahoj, vím že je to tu pořád dokola. Pročetl jsem recenze lidí zde z fóra, kteří si koupili TCL U65S9906. Několikrát zde padla výčitka na "kostičkování" při rychlých pohybech a mapy ve tmavých scénách (absence Smooth gradation). Dají se tyto neduhy nějak odstranit nastavením? Mapy ve tmavých scénách jsem pozoroval i v electroworldu. Kvalita zdroje ovšem nebyla nikterak skvělá a nebylo možné přepnout televizi na kvalitnější zdroj. Nevím tedy jestli radši nekoupit nějaký 55". Četl jsem témata za posledních pár měsíců tak nečekám žádné nové překvapivé nápady ale přeci, co byste koupili vy?

- 55" - 65"
- max 27 000 Kč(to TCL je pro mě cenový strop. Když bude TV levnější budu rád původně jsem plánoval 18K za Hisense)
- Vzdálenost od TV cca 3 metry
-UPC tv, Full HD z PC, Netflix 4K

Díky za jakékoliv reálné zkušenosti s TCL U65S9906. Už jsem ji chtěl objednat a pak jsem četl ty "negativní recenze"...
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 25. 6. 2018 21:30

Kostičkování je způsobeno buď nízkým datovým tokem zdroje, nebo se můžou artefakty vytvořit při dopočítávání snímků, což je funkce, kterou stejně spousta lidí (a obrazoví puristé obzvlášť) preferuje vypnutou.
Jak jsem psal právě jednomu ze zdejších majitelů, ty mapy (nemusí být nutně jen ve tmavých scénách) jsou způsobeny nízkým datovým tokem zdroje. Smooth Gradation není nějaká funkce co bys všeobecně našel ve specifikacích televizí, to je technologie od Sony, která popisovaný efekt potlačuje. V letošních nejvyšších řadách něco podobné zavedlo i LG pod názvem decontouring.
Nemáš srovnatelnou alternativu, 27k je tady skvělý poměr cena/výkon. V 55" můžeš srovnat prohnutou Samsung QE55Q7C, ale dostaneš menší úhlopříčku a obrazově si nějak nepolepšíš.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stevicek 25. 6. 2018 22:05

Moc děkuji za odpověď, takže jinými slovy stejně jiná TV v mém budgetu na tom nebude o moc lépe co se týče map? Trošku se bojím toho že to na té 65" TV na 3 metry půjde hodně vidět. Možná je to dost hloupá obava, nemám téměř žádné zkušenosti s televizí takové velikosti.
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 25. 6. 2018 22:34

Tak jasně, větší úhlopříčka toho odpouští míň při stejné vzdálenosti. Ale ty zdroje co píšeš na tom nejsou zas tak špatně, občas nějakou kostičku uvidíš, ale není to zas tak rušivé (u toho UPC počítám s HD kanály, SD jsou hnus i na 55"). Píšeš, že máš nejvyšší Netflix, na menší úhlopříčce už by sis ale 4K nevychutnal, ten rozdíl oproti Full HD by ti splynul.
IMO ses na ty mapy trochu moc upnul. Možná by se našel nějaký model, co by se s nimi vypořádal malinko lépe, ale daleko víc bys ztratil v jiných oblastech obrazu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stevicek 26. 6. 2018 19:10

Asi máš pravdu trošku jsem si zafixoval, že na 3 metry už je 65" velká a ještě budou vidět kostičky.

Děkuju moc za tvé rady a za tvůj čas.
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zofrenko 1. 7. 2018 23:03

Stevicek - prečo si zmazal tvoju najnovšiu spravu ohladom kostičiek ? :) chcel som vedieť aj názory ostatných
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod Stevicek 2. 7. 2018 00:15

Protože jsem debil a vyzkoušel jsem všechny nastavení všeho možného ale očividně to bylo nastavením redukce otřesů. To dělalo i ten efekt telenovely jak popisoval kolega v jiném vlákně :D Čili řešení je dát režim sport který vypne všechno kromě redukce rozmazání a redukce otřesů. Když se sníží na nuly i tyto, tak je vše v pořádku.

Děkuju za doporučení, TV je super :) bylo to rukama.
Stevicek
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků