Výběr 140cm TV, filmy a hry na PS4, lepší obraz

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod VikkiX 23. 6. 2018 20:17

Zdravím,

pročítal jsem si toto fórum ohledně koupi nové TV. Vyjasnil jsem si pár otázek, ale stále mi zbývá vybrat model, který pro mě bude nejlepší. TV bude využívána hlavně pro sledování filmů a hrání her na PS4. Pozorovací úhly pro sledování by měli být asi +-30 stupňů na každou stranu respektive na šířku sedací soupravy. Jediné, co by mohlo dělat je problém vyšší stolek pod TV, který bych musel případně přeměřit, ale cca 120 cm možná mít bude, což zvedá TV docela vysoko. Zmiňuji to proto, že bych preferoval lepší obraz před pozorovacími úhly, pokud to v těchto mezích bude OK. Ještě chci zmínit, že koukám po 140 cm televizích, protože sledovací vzdálenost je cca 3 metry a rozpočet je cca do 15, ale čím méně tím lépe. Momentálně mám vyhlídnuté tyto:

https://www.alza.cz/55-hitachi-55hl15w69-d5256919.htm
https://www.mall.cz/ultra-hd-televize/s ... estsellers
https://www.mall.cz/ultra-hd-televize/p ... 5pus627212
https://www.mall.cz/televizory/sony-kd- ... rm=1046537

nakonec mě ještě zaujala na tomto fóru tato, která lehce přesahuje, ale pokud by za to stála, tak bych do ní asi šel
https://www.datart.cz/Hisense-H55U7A.ht ... erm=454894

Předem díky za všechny rady :)

-- 23. 6. 2018 21:23 --

Koukám tedy i na spotřebu a to je to hlavní, co se mi nelíbí na Hisense, která má jen A třídu a né A+
Naposledy upravil Nick Cave dne 23. 6. 2018 21:38, celkově upraveno 1
Důvod: upraven nedostatečný název tématu
VikkiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 23. 6. 2018 20:26

Hlavní není spotřeba. Rozdíl mezi A a A+ je někdy spíše ve výpočtu výrobce, který někde něco vypne, aby se dostal na A+. Toto bych opravdu neřešil. Daleko důležitější je obraz a zvuk. Jestli chceš ušetřit za elektřinu, choď do lesa a nekupuj TV.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VikkiX 23. 6. 2018 20:34

To mi stačí jako odpověď pro to, že nemám řešit A vs A+, teď bych prosil o to jakou TV zvolit, děkuju. Narážky typu choď do lesa a nekupuj TV bych od administrátora nečekal a přijdou mi jako krajně nemístné. Vzhledem k tomu, že elektřina není zdarma, tak řeším i provozní náklady a nemyslím si, že je třeba se za to někomu posmívat.

-- 23. 6. 2018 21:49 --

Ještě jsem našel tuto TLC, co také nevypadá úplně špatně
https://www.electroworld.cz/tcl-u55c7006
VikkiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 6. 2018 21:46

VikkiX: naopak, dovětek o zbytečném lpění na šetření elektřiny je zcela na místě, neboť to je to samé jako kdyby jsi vybíral velké auto a zároveň se úzkostlivě bál jeho větší spotřeby paliva
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VikkiX 23. 6. 2018 22:05

Tak já nevim, možná to nikdo z vás chápat nebude, ale na spotřebě energie mi záleží stejně tak jakoby tom bylo u velkýho auta a jeho spotřebě paliva. Každopádně jsem se ptal na to, jakou televizi vybrat, pokud bude mít obraz opravdu lepší kvalitu, tak ať má klidně větší spotřebu, ale většina modelů včetně celkem chválené Sony TV má A+ a 85W, což dělá cca 2-3 stovky ročně na elektrice oproti Hisense. Takže znovu vás prosím o to zodpovědět, proč si kterou TV vybrat. Informace o tom, že nemám řešit spotřebu mi je k ničemu, když nevím jakou TV si mám koupit.
VikkiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johnface1987 24. 6. 2018 04:49

Spotřebu jsem neřešil a ani bych neřešil. Chceš lepší obraz, tak si nech poradit. Chceš šetřit na elektřině, tak tady nevypisuj. Údaje o spotřebě jsou napsány v parametrech. Šetřit na tom 300 stovky ročně je fakt úsměvné. Vem si v práci hodinu přesčasu ročně a pak se můžeš dívat stovky ne-li tisíce hodin na lepší obraz.

Vzal jsem Hisense. 3 roky záruka, Bluetooth a 120Hz panel - což by mělo být pro tebe lepší. Barvy jsou oproti např. Samsungu přirozenější a více hertz je znát. Sony mě v této relaci nijak neoslovilo - tuctovka jako ostatní, které jsi uvedl. Jediný, kdo vybočuje je Hisense.
johnface1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VikkiX 24. 6. 2018 07:29

Na alze mají tu Hisense vystavenou, tak se dojdu podívat, jak vypadá a prověřím hlavně ty pozorovací úhly u toho panelu, který by mi snad měly stačit, ale mohl by to být její jediný problém. Po pravdě mě taky oslovila asi nejvíc i zpracováním podle fotek.

Nemá někdo ještě nějaké vyjádření k té Hitachi a TCL? Podle recenzí vypadají taky zajímavě v poměru cena/výkon.
VikkiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VikkiX 24. 6. 2018 18:38

Hisense katastrofa, rychlé pohyby televize nestíhá a jsou zasekané. Samsung nebo LG vypadají nejlépe, jen stojí těch 20k.
VikkiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 24. 6. 2018 19:26

VikkiX píše:To mi stačí jako odpověď pro to, že nemám řešit A vs A+, teď bych prosil o to jakou TV zvolit, děkuju. Narážky typu choď do lesa a nekupuj TV bych od administrátora nečekal a přijdou mi jako krajně nemístné. Vzhledem k tomu, že elektřina není zdarma, tak řeším i provozní náklady a nemyslím si, že je třeba se za to někomu posmívat.

Představ si, že i administrátor má možnost sdělit svůj názor a představ si, že onen názor onoho zlého administrátora vůbec nebyl narážkou, natožpak nemístnou narážkou. Osobně mnohdy dávám přednost procházce po lese, než čemukoliv hloupému v nabídce moderních pořadů. Tudíž nechápu Tvoji, takt trochu, splašenou a útočnou reakci.

Navíc jsem Ti ještě ke všemu naznačil, že kdybys sám nastavil vybrané TV a změřil jejich spotřebu při Tebou definovaném využití, pak se stav může lišit od čísel, které někde visí. Ano, A+ a C by nějaký rozdíl byl/mohl být. Ale A+ a A bych skutečně neřešil. Navíc - promiň, ale kdyby to byla tisícovka za rok a ta tisícovka by znamenala, že budu koukat na škaredý, vyumělkovaný obraz, anebo na přirozené barevné podání s kvalitním pohybem, pak tu tisícovku navíc za elektřinu, rozhodně dám. Raději ušetřím někde jinde.

Krajně nemístná reakce by vypadala trochu jinak. Měl bys více číst a více přemýšlet. Pak bys i více chápal.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VikkiX 24. 6. 2018 21:16

Možná by stačilo napsat něco ve smyslu, že nemá smysl řešit spotřebu pokud chce člověk mít solidní obraz a případně to nějak doplnit. Navíc jsem spotřebu neuváděl jako hlavní kritérium, pouze jsem napsal, že je to podle specifikace to jediné, co mi na Hisense vadí. Chtěl jsem odpovědět na můj upravený nadpis, na který mi skoro nikdo neodpověděl, místo toho mi tu všichni kážete o spotřebě. Každopádně jsem se byl na tu nádheru podívat a je to děs, rychlé scény se zasekávají, jelikož je nejspíš TV nestíhá, jak jsem již před chvílí uvedl.Tolik na tomto fóru zatracované LG s RGBW je lepší. Každopádně jsem začal uvažovat nad UE55MU6452 nebo LG 55SJ810V a ano vyzkoušel jsem si je, jak na normálním, tak na 4k vysílání atd.
VikkiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johnface1987 25. 6. 2018 04:22

To je těžko, pokud posouvas pořád cenovou relaci. Taky najdu televizi za 25 a bude lepší.
johnface1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 6. 2018 06:15

VikkiX píše:Hisense katastrofa, rychlé pohyby televize nestíhá a jsou zasekané. Samsung nebo LG vypadají nejlépe, jen stojí těch 20k.

To je vec zdroja a nastavenia.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VikkiX 25. 6. 2018 09:32

V tom případě zkusím ještě zajít jinam a případně jestli mi dovolí si s tím pohrát trochu. Čekal jsem, že výběr bude trochu snadnější.

K tý ceně..chtěl bych se vejít do 15 000, ale vypadá to, že v tý cenový hladině je všechno na prd, takže jsem si říkal, že bych připlatil a koupil tu za 18 000, což by se dalo, každopádně víc jak 20 000 do televize dát nechci. Ten samsung je na hraně za 20 000, ale líbili se mi některý funkce. Koneckonců jsme vždycky doma měli samsungy a jsme spokojení.
VikkiX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 6. 2018 10:40

Spokojnost nie je meritkom kvality. Ani meritkom dobre minutych penazi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VikkiX 25. 6. 2018 12:28

A názor na Samsung UE55MU6452 ?
VikkiX
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků