Philips 65 oled 873 vs Panasonic oled 65 FZ800 vs LG oled 65

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod baddik 22. 6. 2018 16:29

Zdravím všechny.Včera jsem měl možnost zúčastnit se 2 .hodinového testu těchto 3.oled tv r.v.2018.Všechny tv byly nastaveny stejně,tzn. bez všech možných vylepšení.Šel jsem tam s tim že jsem rozhodlej pro Panasonic.Testovalo se pouze dvbt,hd kanály i sd.
To co jsem tam viděl bylo pro mě naprosté zklamání.Philips jim to natrel rozdílem třídy.Kontrast,barvy,svitivost,hloubka obrazu,detail v obrazu,sd i hd vysílání.Pohyb byl na všech tv víceméně stejný.Na 2. místě skončil LG a poslední Panasonic.
Kdo chce vynikající TV,která má ještě pridanou hodnotu ambilight není co řešit.Alespoň pro mě a pro zaměstnance prodejny.Bylo nás tam 5 a vsichni se shodli.Upozorňuji že nejsem prodejce philips.Jen jsem nadšený fanda,který si konečně po roce vybral novou tv.Ještě ceny.Philips 80000kc,Panasonic 95000kc,LG 110000kc.Tak třeba to někomu pomůže v rozhodování,já mám jasno.Pavel
baddik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 22. 6. 2018 19:09

Obzerám už dlho OLED tv a vždy keď som v nejakom elektre, tak sa prejdem pri televízoroch. Vždy na mňa urobia najlepší dojem OLED tv od Sony a potom nasleduje LG a Philips.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 6. 2018 06:09

Na avforums robili vlani slepy test oled televizorov, kde potom ludia hlasovali. Boli to ale este minulorocne modely. A tiez vyhral oled od Philipsu. Tak ono to asi nebude velmi nahoda.

https://www.avforums.com/news/philips-9 ... tout.14195
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 29. 6. 2018 23:32

Osobne jsem se, nehlede na cenu, dobral mj. k temto rozdilum (hodne me zajima motion handling):

- LG C8: Podporuje Dolby Vision. Testy ukazaly o neco vyssi jas, nez ma konkurence (o to vetsi pozor bych si dal na burn-in). Nema zas tak dobre zobrazeni pohybu (at jsem nastavoval, co jsem nastavoval, bud se to neprekreslovalo rozumne "plynule" - nevim jak to lip popsat - a nebo vznikaly pri narocnejsich scenach nehezke interpolacni artefakty).

- Philips 9002 (lonsky 55" model): dobre zobrazeni pohybu *. U letosnich Philips OLED vcetne modelu 873 bych predpokladal to same a maji navic mit i podporu HDR10+ (i kdyz obsahu zatim asi moc neni). Ten lonsky 9002 nema ani HDR10+, ani Dolby Vision, pouze HDR10 a HLG. Otazka je, zda i tento "HDR zaklad" nebude spouste lidi stacit - at uz z duvodu, ze koukaji povetsinou na obsah, ktery ani nemusi byt v Dolby Vision ci v HDR10+ dostupny, a nebo z duvodu, ze to proste nedoceni, tim spis, ze TV se snazi, nepletu-li se, pomoci image processingu suplovat funkci dynamickych metadat.

- Sony: Podporuje Dolby Vision. Dobre zobrazeni pohybu *. Prilis horlive "ztmavovaci" algoritmy kvuli prevenci burn-in - testy ukazuji, ze se vam muze o neco ztmavit CELA obrazovka jen proto, ze napr. koukate na nejaky sport nebo na zpravy a je tam cast obrazu staticka (skore zapasu, pozadi ve studiu...).

- Panasonic jsem bohuzel nezkousel. Podle toho, co jsem cetl v testech, nejspise nebude mit tak dobry motion handling, jako Sony nebo Philips.

* Samozrejme ale zalezi na tom, jak si zobrazeni pohybu na dane TV v danem obrazovem rezimu nastavite, protoze ne vzdy jsou prednastavene hodnoty ty nejlepsi.

P.S.: Kdyztak me prosim opravte, kdybych neco napsal nepresne nebo spatne. Diky.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod Lucas_F 30. 6. 2018 10:55

Ten shootout pokud si ale pamatuju, byl pořádanej Philipsem, ne? Takže otázka je, jak moc naslepo, to reálně bylo. V tom Vincentovo shootoutu vyhrál Panák, ale pravda je, že tam nebyl Philips. Já zkoušel loňský i letošní oleds a oba kusy měly příšernou uniformitu, která byla patrná silně i v reálu. Toto byla moje letošní C8 a její 5% grey https://ibb.co/dsL4nJ
Ne jen notorickej vertical banding, ale příšernej horizontální a pravá flekatá strana dělala těžkej black crush. Flatpanels u nový FZ800 mají něco podobnýho, je to samozřejmě panel loterie jako u všech komerčních masovejch produktů. Osobně čekám na ZF9 jaká bude cenotvorba, případně zda Samsung u nový Q9F opraví tu uměle zvedlou EOTF křivku pro HDR.
Naposledy upravil Lucas_F dne 30. 6. 2018 18:09, celkově upraveno 1
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 30. 6. 2018 11:11

Byl z vůle Philipsu, ale organizační věci dělalo AVforums.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků