TV pro HRY alias nahrada za Sony XE9005

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Deison 20. 6. 2018 18:02

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu s výběrem TV, kterou využívám převážně na hry na konzoli a sledovaní filmů.
Mé požadavky jsou : UHD 4K, velikost 49palců, ne větší,hraní her HDR, dobrá odezva pro hry, panel 100Hz, cena do 26 000,- Kč.
Měl jsem SONY KD49XE9005 ale musel jsem ji reklamovat a další už nemají tudíž hledám náhradu, která ji plnohodnotně zastoupí.
Děkuji za rady.
Deison
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 20. 6. 2018 18:31

Panasonic TX-50EX780E. Asi tak jediné, co se v rámci cenového limitu může aspoň trochu rovnat Sony XE90.
Je tu ještě možnost vzít se slevou Sony XF90 viewtopic.php?p=11872231#p11872231 a to by sis i polepšil, ale i s tou slevu to trochu limit přesahuje.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deison 20. 6. 2018 19:14

V čem bych si konkrétně s XF polepšil oproti XE ? Opravdu není žádná jiná televize z aktuální nabídky, která by se XE9005 vyrovnala ?
Deison
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 20. 6. 2018 19:48

Vyšší počet stmívacích zón, lepší obrazový procesor (X1 Extreme), podpora Dolby Vision, lepší zobrazení pohybu (X-Motion Clarity).
Ne, nic pořádného není. 49" Samsung Q6FN ani nemá 100 Hz a Q7F už se neprodává, 100Hz Panasonic TX-49FX780E má sice větší jas oproti předchůdci, ale má IPS panel a lokální stmívání asi nebude dost kvalitní, aby to vykompenzovalo. LG 49SK8500 má 100 Hz a taky IPS a má sice FALD, ale ani vyšší model s lepším lokálním stmíváním (SK9500, který v 49" není) nedosahuje na hodnocení Sony XE90.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deison 20. 6. 2018 19:50

Tudíž když vyberu onu XF9005, v cenové relaci 30 tisic (se slevou) nic lepšího nekoupím, je to tak ?
Deison
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 20. 6. 2018 19:57

Já bych řekl, že v 49" nekoupíš nic lepšího v žádné cenové relaci.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 6. 2018 11:10

Podpora Dolby Vision je přislíbená, nikoliv již dostupná. Nebo se pletu?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 21. 6. 2018 11:16

kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deison 21. 6. 2018 11:55

Tak pánové, nyní mám možnost koupit XE za 25500,- a XF za 30000,-. Otázka je, zda se vyplatí si připlatit 4500,- za novější model a jesli já rozdíl vůbec poznám, za předpokladu, že nevyužívám služeb jako Netflix a podobně, při kterých by mi k nečemu byl oný Dolby Vision.
Deison
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 21. 6. 2018 13:43

Dolby Vision není jediná výhoda, však už jsem to vypisoval. Jestli to poznáš ty, těžko říct, XF90 je lepší, ale ten rozdíl není nějaký propastný.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirdo 23. 6. 2018 09:44

pises, ze to mas primarne na hranie aj ked neviem ci PS alebo XBOX. Sony planuje pouzit Dolby Vision v hrach minimalne od first party developerov. ake ma plany Microsoft to netusim, kedze ma to nezaujima. o 2 roky tu bude PS5 a tam DV vyuzivat urcite budu ako aj nejake nove formaty HDR ked sa objavia. XF9005 ma vdaka X1 Extreme urcitu future proof schopnost rozchodit tieto formaty vdaka svojmu vykonu. X1 v XE9005 je slaby a tym padom obmedzuje TV len na to co je v nej z vyroby...
sirdo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 6. 2018 13:02


Já ji zatím na několika TV neviděl, tudíž pro mě je stále pouze přislíbená. Ano, chápu, že aktualizační balíčky budou zřejmě přicházet postupně. Nicméně až přijdou, budu vědět, že se příslib změnil v realitu.

Tobě díky za link a informaci.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 23. 6. 2018 13:13

OTA je jedna věc, ale kdo chce Dolby Vision hned, může si nový firmware stáhnout z webu Sony a nainstalovat jej přes USB.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 6. 2018 16:53

Podívej, co vím, není zatím dostupnost pro všechny Sony, které spadají do skupiny, která aktualizaci dostat má. Možná se pletu, nebo je již vše aktuálně skutečně jinak. Pokud ano, výborně.

Teď čtu na webu Sony...
sony.cz píše:DŮLEŽITÉ:
Omlouváme se za vzniklé nepříjemnosti, ale vydání této aktualizace softwaru bylo odloženo.Pracujeme na nápravě a aktualizaci zveřejníme co možná nejdříve. (Přidáno 08-06-2018)


Mimochodem... u Sony se bude jednat o podporu Dolby Vision čistě pro streamované videa z netu? Takže přes USB a z LAN smůla?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 23. 6. 2018 18:45

Je to tam napsáno dost nepřehledně, ale pojede to i přes HDMI, akorát že Sony používá jiný profil DV (kde více zpracování provádí zdrojové zařízení) a aktualizaci musí dostat i připojené zařízení. USB + LAN nevím.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků