4K TV 55" do 15K - Samsung, Sony, Panasonic nebo jiná?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MrPierc 19. 6. 2018 19:05

Dobrý den,

chci pořizovat novou TV.

Požadavky:
1) Určeno na sledování veřejnoprávní TV i USB filmů (mediální přehrávač případně mám, kdyby nestačila podpora formátů TV).
2) 4K rozlišení do budoucna.
3) DVB T2 + H.265-HEVC.
4) Pěkné výrazné barvy a dobré pozorovací úhly (já vím, je to dosti obecné, ale raději udávám).
5) Finanční strop 15 000 Kč
6) TV bude na TV stolku.
7) 55 palců.

Co mám v hledáčku:
1) Samsung UE55MU6172
2) Sony Bravia KD-55XE7096
3) Panasonic TX-55EX613E

Co byste vybrali vy z těch 3 adeptů a proč? Nebo ještě nějaká jiná TV?

Děkuji.
Naposledy upravil Nick Cave dne 19. 6. 2018 19:16, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
MrPierc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 19. 6. 2018 22:00

Dobré pozorovací úhly jsou (mimo OLED, která v tomhle rozpočtu není) u LCD s IPS (PLS, ADS) panely a je to na úkor kontrastu a úrovně černé. Pěknými výraznými barvami se předpokládám myslí generování omalovánek z libovolného obsahu bez ohledu na věrnost. V takovém případě se hodí široký barevný gamut i v případě, že se HDR obsah na TV neobjeví, neboť televize má pak k barvičkování větší prostor. Nicméně v téhle cenové kategorii/úhlopříčce to nenajdeme (jedině u TCL, ale ta má horší pozorovací úhly nebo u menší Sony 49WE755).
Ve finále tedy můžeme vzít Philips 55PUS6272, která, pokud je okolo TV volné místo, Ambilightem (světlem okolo obrazovky) kompenzuje neduhy IPS panelu. Vzít je možné i onen Panasonic TX-55EX613E - panasonicy mívají typicky lesklý panel, což tedy barvám pomáhá, ale zase to v osvětleném prostředí může vytvořit z obrazovky zrcadlo.
UPDATE: Zrovna na CZC nahodili slevu na Philips 55PUS6432, tím pádem vychází na 13590 Kč. Oproti 6272 má jen dvoustranný Ambilight, ale jinak má pokročilejší smart, lepší obraz i lepší možnosti připojení (více HDMI s verzí 2.0 i celkově).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnface1987 20. 6. 2018 05:12

Řeším podobnou otázku. V čem jsou dané modely lepší než Samsung a nemá smysl Hisense?
johnface1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 20. 6. 2018 10:41

Taky vyžaduješ dobré pozorovací úhly? Protože jestli ne, tak je tvoje otázka úplně jiná. UE55MU6172 se vyrábí se dvěma různými panely, takže ji těžko doporučit, když nevím, kterou verzi tazatel obdrží v krabici. Hisense tady doporučuji u nízkých rozpočtů často, poměr cena/výkon mívají velmi slušný, ale pokud je tu explicitní požadavek na dobré pozorovací úhly, tak vybírám něco s panelem IPS. Hisense používá (co vím) jenom VA panely, což má pozitivní vliv na kvalitu obrazu, nicméně pozorovací úhly jsou pak horší.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnface1987 20. 6. 2018 15:48

Já právě pozorovací úhly neřeším.
johnface1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 20. 6. 2018 18:38

To pak ale úplně mění doporučené TV. Do 15k Sony KD-55XE7077 (nebo XE7096), když tři tisíce připlatíš, Hisense H55U7A je významný upgrade.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrPierc 25. 6. 2018 18:07

kvok: Děkuji za rady i postřehy. Byl jsem se podívat na TV v reálu na prodejně a nakonec vyhrála na plné čáře Sony KD-55XE7096 díky obrazu a barvám. Samsung vedle toho vypadal jako vybledlý bratr. Nyní v Mallu za 14 990 Kč + zdarma sluchátka Skullcandy Knockout s mikrofonem.
MrPierc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků