Pomoc s výběrem TV na hry 43'' 4K UHD, 15 tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Needyourhelp 19. 6. 2018 00:08

Dobrý den,

Rád bych Vás požádal o pomoc při rozhodnutí výběru televize.
Už několik hodin si pročítám fora, různé rady, recenze a plno produktů, že už mi to hlava nepobírá .
Předem se omlouvám, jestli už to v nějakém topicu je.Snažil jsem se opravdu hledat, jestli to už nikde není.
Duležité pro začátek říct , že bych rád televizi využíval hlavně na hraní her přes konzoli Xbox one S a také by neměla přesáhnout uhlopřičku 43" a cenu 15 tisíc korun a měla by mít rozlišení 4k UHD.

Mám tři kandidáty co se týče mého laického výběru a finačních prostředků, ale nemohu se rozhodnout jaký z nich.

Samsung UE43NU7192

Samsung UE43MU6172

Sony KD-43XE7096

Také jsem si všiml, že tu lidem doporučujete televize značky Hisense. Pátral jsem po nich a nedopátral. Tedy jak se to veme , samozřejmě že na trhu jsou, ale ty co by podle mého za něco stály mají uhlopříčku 50"+ . Vypadáto, že chlapy od Hisense mají rádi jen velké věci. :-D

Poprosil bych Vás tedy o radu za jakou televizí bych měl jít, připadně menší důvod proč zrovna za tou vyvolenou bych si měl stát

Předem děkuji za jakoukoliv připadnou odpověď
Pěkný den :)
Petr
Naposledy upravil Nick Cave dne 19. 6. 2018 04:28, celkově upraveno 2
Důvod: upraven příliš obecný název vlákna
Needyourhelp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 19. 6. 2018 10:45

To se plánuješ dívat z jaké vzdálenosti? Protože při takhle malé úhlopříčce se to chce dívat aspoň z 1,5 m nebo míň, abys rozeznal Ultra HD od Full HD. Navíc stejně chceš hrát na One S a ne One X.
V rámci Full HD jsou dosti solidní volby Sony KDL-40WE665, Samsung UE43M5602/M5502/M5572/M5672.
Co se týče těch jmenovaných, tak 43NU7192 je nástupce MU6172, ale sebrali mu Bluetooth a OneRemote (moderní dálkový ovladač). Není důvod za něj připlácet.
43" varianta XE70 používá IPS panel (na rozdíl od 55" varianty) a tím pádem má nižší kontrast a horší černou, není moc důvod volit tenhle model.
Ještě je možnost Philips 43PUS7303, který pořídíš v Elektru Spáčil nebo Elektrooáze za 16k, ale dostaneš k tomu 5 let záruky po registraci na http://tvpromotion.eu/cz/
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Needyourhelp 19. 6. 2018 19:30

Děkuji ti za tvoji odpověď a reakci na můj topic.
Planuji se divat ze vzdálenosti 1,5m - 2m maximálně. Také jsem přemýšlel pro Full HD televize, ale přijde mi trochu zbytečné dávat takové peníze za full HD tv když přidáš 2-3tisíce a máš 4k (myslím si tedy , že né vždy 4K znamená lepší obraz, ale přeci jen).Kdyby aspoň v takovéhle cenové relaci byly full HD tv aspoň s 100Hz :D .

Pokud se nemylím , tak xbox one S je také schopný přehrávat ve 4K , i když né v takové kvalitě jako xbox X či?
Každopádně ti mockrát děkuji za názory k televizím co jsem zde zmínil a také děkuji za zmínění té Philipsky,dost teď o ní uvažuji :)
Needyourhelp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 19. 6. 2018 21:03

Xbox One S umí přehrávat multimédia ve 4K UHD (stejně jako X), hry ti na vyšší rozlišení upscaluje, ale přímo v něm nerenderuje (tzn. zamezí vyššímu input lagu kvůli upscale na straně TV, ale kvalitu grafiky nezlepší).
U toho Philips jenom pozor, že prodloužená záruka platí jen u těch eshopů vypsaných na webu co jsem odkazoval, nejsou mezi nimi žádné velké obchody.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Needyourhelp 19. 6. 2018 22:00

Beru na vědomí.
Mockrát ti děkuji za pomoc a zodpovězení mých otázek.
Ať se daří :)
Needyourhelp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 20. 6. 2018 13:45

Není zač.
Na Okay spustili slevovou akci a tu Philips tam v ní získáš za 15299 Kč (ale zase to bude bez prodloužené záruky).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirdo 23. 6. 2018 10:02

na tebou zvolenu vzdialenost by som sa nebal ani 49"-50" verzie nejakej 4k TV...
sirdo
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků