4K televize pro Palystation 4 Pro do 25000Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka230 17. 6. 2018 23:50

Zdravím, rád bych požádal o radu s výběrem televize k PS4 Pro (koukat se budu i na filmy, ale prioritu mají hry ve 4K). S cenou bych se rád vešel do 25K.

Rozměrově bych uvítal 55-65 palců (raději bych 65), 4K, nechci Samsung (jejich barvy mi nějak nesedí, naopak nejvíc se mi v této cenové kategorii líbí Panasonic a Sony). Nedůležitý je pro mě zvuk a pozorovací úhly.

Z toho co jsem zkoumal jsem vybral 5 modelů

1/ KD-55XE7096 kvůli nízké ceně

2/ KD-65XD7505 kvůli větší obrazovce
3/ Panasonic TX-65EX603E kvůli větší obrazovce

4/ KD-55XE8596 kvůli 100Mhz

5/ Panasonic TX-58EX703E

Jde mi o výběr v co nejlepším poměru cena/kvalita, tedy co se nejvíc vyplatí. Jinak je mi jasné, že televize za 15K bude horší jak za 23K . Případně uvítám i další tipy.

Recenze jsem procházel, ale mám už z toho hlavu jako balon a bude to asi po dvaceti letech má první televize :). Takže jde spousta technických označení mimo mě. Byl jsem i na prodejnách, ale na těch jejich demo snímcích a divném nastavení se toho moc nepozná. Prodavači pak doporučují jen Samsung, zřejmě kvůli provizím.
Jirka230
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 6. 2018 05:28

UE55MU7002 je jedna z najlepsich volieb za tie prachy. Tvoja neochota ist do Samsungu je iracionalna. Farby sa tak ako na kazdom TV daju nastavit. Tvrdenie ze su nejake "divne" ako u inych znaciek je nezmysel. A uz to ma aj nejake to zamladne HDR.
Pripadne Hisense H55U7A. Ak to silou-mocou musi byt nejake Sony, tak XE8596.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 18. 6. 2018 08:20

Přihoď ještě dva tisíce na TCL U65S9906, budeš mít 65" a hraje to jinou ligu oproti jmenovaným.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 6. 2018 11:33

Nj, pred par dnami este bol za 30 tisic. Tak ak nie je problem prihodit tie 2 tisicky, tak je ten TCL jasna volba.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka230 18. 6. 2018 12:33

Ryane je to možné, ono tohle je dost i o subjektivném vnímání každého. Já třeba nesnesu ani Samsung telefony a mnozí je chválí.

TX-58EX703E bohužel neprojde přes manželku, nelíbí se jí :D. Na to Hisense H55U7A se zajdu podívat, díky za tip. Ten TX-65EX603E je podle vás špatná volba?
Jirka230
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 18. 6. 2018 13:14

Tomu TCL za 27k se u Panasonicu vyrovná až TX-65EX780E za 40 tisíc.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 6. 2018 14:58

Jirka230 píše:Ryane je to možné, ono tohle je dost i o subjektivném vnímání každého.

V tomto pripade ale subjektivne vnimanie ako argument neobstoji. Pretože to je merateľny a teda objektivny parameter. To že to vidiš na predajni nejako divne nastavene, nie je problem TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod athamas 19. 6. 2018 08:35

Ryan Giggs píše:Farby sa tak ako na kazdom TV daju nastavit. Tvrdenie ze su nejake "divne" ako u inych znaciek je nezmysel.


Tak určitě - proč připlácet např. za Triluminos když si to jen stačí doma nastavit. Škoda že jsem to nevěděl dřív - pořídil bych LG a nastavil si barvy tak, jak je umí zobrazit SONY. Že se vůbec výrobci obtěžují s tak nedůležitým parametrem jako je gamut.
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 6. 2018 08:56

1. Bavime sa tu o presnosti farieb, nie o rozsahu.
2. LG ma Nanocell, co je obdoba Triluminos. Takisto Samsung ma QD.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod athamas 19. 6. 2018 09:23

Dobře no, a není teda to subjetivní vnímání podání barev dáno třeba i zobrazitelným rozsahem barev než jen nastavením jejich přesnosti?
Nanocell stejně jako QLED je obojí obdoba Triluminos, a přece mají rozdílný gamut, takže tvrzení o tom, že ty barvy jsou u jiného výrobce "divné" zas až takový nesmysl není. Celkové podání obrazu je prostě lehce jiné a jedna z věcí, která na to má vliv je i gamut jako pevně daný a dále nenastavitelný parametr panelu. Je to subjektivní, někdo to nevidí a jiný to vnímá dost intenzivně.
Nastavením přesnosti barev prostě není možné dostat z panelu barvy, které ten panel neumí zobrazit. Proto to rozdílné vnímání podání barev u jednotlivých značek.
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 6. 2018 09:48

Jasne ze gamut na TV s QD bude vyzerat inak ako na TV bez QD. Ale porovnavajme porovnatelne.

Ano, moze to vyzerat inak v ramci prednastavenych modov od vyroby. Ze mod Kino moze vyzerat na Sony uplne inak ako mod Kino na Hisense. Preto je mozne aj to rozne vnimane. Lenze ono sa to da vsetko nastavit, preto tam aj mas XY moznosti nastavenia. A to tak, aby ten mod Film na Hisense vyzeral tak isto resp. velmi podobne ako na tom Sony. A o to ide.
Vsetko je vecou nastavenia.

Preto sa aj v recenziach pouziva kalibracia, ktora ti to nastavenie v ramci moznosti modelov "zjednoti". A po kalibracii su tie rozdiely (v ramci konkurencnych modelov) uplne minimalne, okom tazko rozlisitelne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod athamas 19. 6. 2018 10:01

To nic nemění na faktu, že kalibrací prostě není možné dostat z panelu barvy, které ten panel neumí zobrazit. A srovnáváme porovnatelné - Triluminos vs QLED nemají identický gamut. Jsem rád, že se shodneme, že i po kalibraci tam rozdíly u různých značek jsou, přičemž jejich vnímání je silně individuální a subjektivní záležitost (někdo to vnímá méně, jiný více a další vůbec - je to dáno fyziologicky, jsme lidi ne kalibrační sondy).
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 19. 6. 2018 13:09

No manzelka by nemala zasahovat do vyberu TV.Moze to dopadnut nie dobre ked sa vyberie podla nej.Potom asi nemalo zmysel otvarat tu vlakno na vyber TV ked ho aj tak vyberie manzelka.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků