Tv do 25 000 CZK, 50"-55"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stanickses 25. 5. 2018 15:15

Zdravím četl jsem zdejší diskuze a žebříčky na rtrings
TV budu používat na sledování ČT-sport/zprávy přes klasickou anténu-bydlím v novostavbě, máme rozvedenou anténu. Dále na sledování filmů, časem možná Netflix, herní konzole.

Moje dilema je v první řadě úhlopříčka, pozorovací vzdálenost je cca 2.1m, takže jsem uvažoval o 55"
Dle rad zde na fóru jsem měl vybranou Samsung UE55MU7002, tak jsem se na ni šel podívat do Datart, kde běžel hokej na CT4 přes klasický signál a vypadalo to zle, byla to tedy konkrétně UE55MU7042, o čemž jsem zde četl protichůdné informace zda se jedná o stejný model, či nikoliv. Samozřejmě to mohlo být nastavením, ale prodavač nebyl příliš vstřícný, aby mi k tomu něco řekl. Naopak mě tam velmi zaujala Sony xbr55x900e kde běželo to stejné a byla to úplně jiná podívaná. Prodavač mě nicméně zrazoval od Androidu v Sony (to jsem si potom pročítal, že určité se mohou objevit problémy se stabilitou a pomalou odezvou (např. změna hlasitosti trvající 15s atd). Zároveň je to už přes tu částku, co jsem za to chtěl dát (25).

Přemýšlel jsem, zda by pro mě, vzhledem k pozorovací vzdálenosti, nedávala větší smysl 50", která by mohla mít ve stejné cenové kategorii lepší obraz

Prosím tedy o rady co v dané cenové relaci lze nejlepšího pořídit a jestli má cenu zůstat u 55" nebo raději do 50" ? Preferuji Samsung/Sony
Díky
stanickses
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 5. 2018 15:53

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 5. 2018 16:31

Sony XE9005 je vyššia kategoria TV ako MU7002. Tak je logicke že ma lepši obraz.
Takisto, to čo vidiš na predajni sa neda brať veľmi važne, pokiaľ si to nenastaviš. Taketo porovnavanie televizorov nema zmysel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 25. 5. 2018 20:27

50" televize nejsou o tolik levnější a je v nich menší výběr 100 Hz – například v 49" variantě MU7002 je 50Hz panel, ve větších úhlopříčkách 100Hz.
Určitě ta LG OLED je za tuto sníženou cenu skvělá. Otázka je, jestli ty sporty budou hlavní obsah, u celoplošné bílé (zimní sporty) může konkurenční LCD nabídnout lepší jas. Taky tu LG nemá tak dobré pohybové vylepšováky, chybí třeba vkládání černých mezisnímků (které ale na OLED stejně trpí blikáním). Já navrhnu ještě alternativně Hisense H55NU8700, která už má i trochu nějaký základ HDR.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanickses 26. 5. 2018 14:15

Díky za reakce,
chápu tedy, že 50" nemá cenu chodit

#LG 55EG9A7V / vypadá dobře, já to bohužel budu muset kupovat na mallu, kde je stále za 27. Každopádně recenze na to jsou dost pozitivní, až na to, že nebude mít nový WebOS. Půjdu se na ni podívat
#E9005 je vyššia kategoria TV ako MU7002 / rozumím, že je to vyšší řada, přesto jsem byl překvapen, jak byl ten rozdíl markantní. Vzhledem k tomu, že se plánuji dívat také přes anténu, tak mě to dost odradilo. Nejsem v tom natolik znalý, abych věděl, která nastavení na místě měnit
#Hisense H55NU8700 / o tom jsem doteď neuvažoval, nicméně se na ni také podívám na živo
stanickses
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 26. 5. 2018 14:15

Dobrý den, 140 cm obrazovka na sledování DVB-T/T2 ze 2 metrů, vždyť na to se nedá dívat, je to mazanice, i kvalita HD je nevalná. Já se dívám na 106 cm panel ze vzdálenosti 2,30m a je to optimální kompromis, HD vypadá velmi dobře, na SD se dá s přivřením oka dívat. Pokud sleduji kvalitnější film ( blueray), tak si přesunu křeslo na 1,8 m. Vždyť i youtube a stažené filmy ( které mě zajímají) mají většinou nízkou kvalitu.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 5. 2018 15:12

stanickses píše: Nejsem v tom natolik znalý, abych věděl, která nastavení na místě měnit

Uplne stači nahodiť tam na všetko filmovy mod. Pripadne ešte doladiť interpolaciu pohybu. To je cela veda.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanickses 26. 5. 2018 21:01

Kutil71 píše:Dobrý den, 140 cm obrazovka na sledování DVB-T/T2 ze 2 metrů, vždyť na to se nedá dívat, je to mazanice, i kvalita HD je nevalná. Já se dívám na 106 cm panel ze vzdálenosti 2,30m a je to optimální kompromis, HD vypadá velmi dobře, na SD se dá s přivřením oka dívat. Pokud sleduji kvalitnější film ( blueray), tak si přesunu křeslo na 1,8 m. Vždyť i youtube a stažené filmy ( které mě zajímají) mají většinou nízkou kvalitu.


Ano, z toho mám trochu obavu, na druhou stranu jsem bral, že např. ČT, Nova, Prima je v HD, respektive ty základní programy mají stejnou kvalitu ať už přes anténu, nebo přes např. Kuki, či jiné IPTV alternativy, nebo ne?

Zároveň nemám možnost si posouvat místo k sezení, podle toho na jakou kvalitu se budu dívat.

Výhledově bych možná šel do Netfilxu, nebo herní konzole
stanickses
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 26. 5. 2018 23:29

Přes anténu HD jedině ČT a Joj Family. Zbytek SD, jiní operátoři mají často Novu i Primu v HD.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 5. 2018 07:42

stanickses píše:
, respektive ty základní programy mají stejnou kvalitu ať už přes anténu, nebo přes např. Kuki, či jiné IPTV alternativy, nebo ne?
Toto rozhodne platit nemusi. To ze je nieco HD este neznamena z roznych zdrojov rovnaku kvalitu. Zalezi aky datovy tok konkretny provider pouzije. A rozny datovy tok sa rovna rozna kvalita. Aj ked je to ten isty kanal.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanickses 28. 5. 2018 12:35

kvok píše:Přes anténu HD jedině ČT a Joj Family. Zbytek SD, jiní operátoři mají často Novu i Primu v HD.

Máme v bytě vývod od klasické antény (DVB-T2), nebo satelit (Skylink). Takže se dá očekávat, že na té anténě budou Nova, Prima v SD?
stanickses
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 28. 5. 2018 13:58

Jo. A pokud by se kdy objevily na anténě v HD, tak jedině za poplatek.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zzzyyyxxx 28. 5. 2018 17:36

Ahoj, doufam, ze kolegovi nebude vadit, ze se pridam do jeho vlakna, mam totiz temer stejne pozadavky a prijde mi zbytecny zakladat novy topic.

Pozadavky jsou: cena kolem 25tis. (+- nejaky drobny neresim), urcite nechci android (tim jsem zrejme vyradil Sony), chtel bych analogovy audio vystup (minimalne sluchatkovy) a PVR nahravani, na uhlopricce mi uplne nezalezi (kolem 50"). Co se tyce rozliseni, tak jsem koukal po 4K, ale beru to spis jako investici do budoucna, rozhodne to pro me neni "must have". Pouziti bude zhruba: 70% filmy a serialy pousteny z PC/USB, 20% dvb-t, 10% PC hry.

Zatim jsem premyslel o zminenem Samsung UE55MU7002 (ten ale dle popisu vubec nema analogovy audio vystup) a v nekolika jinych tematech chvaleny Panasonic TX-50EX780E (pokud bude mozne ho jeste sehnat). A v tomto topicu me dost zaujala zminena OLED LG, zvlast se slevou od CZC.

Ted bych se rad zeptal zkusenejsich, co byste vzhledem k ocekavanemu pouziti doporucili, OLED nebo 4K LCD? Pokud LCD, tak kterou? Pripadne pokud doporucite neco uplne jineho (LED 4K LCD LG?). Dekuji za nazory a rady.
zzzyyyxxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 5. 2018 18:13

Samsungy nemaju analogovy vystup. Ani ten oled nema. To sa ale da poriešiť lacnym prevodnikom.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 28. 5. 2018 18:54

Ta OLED je skvělá, když ten analogový výstup vyřešíš přes převodník.
50EX780 též dobrá volba, ještě sehnat jde (a na Alze bys ještě dnes mohl použít ten kód za výpadek na slevu 300 Kč).Ale klasicky u LCD Panasonicu lesklá obrazovka.
A ten Hisense H55NU8700, který jsem psal původnímu tazatel, je též dobrou volbou.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků