Tv do 25 000 CZK, 50"-55"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zzzyyyxxx 29. 5. 2018 12:14

Diky. Ze LG nema analog vystup jsem si ani nevsiml, nicmene jsem ji objednal (hlavne aby mi neutekla ta sleva, zatim jsem ji nezaplatil, takze to jeste muzu zmenit). Hlavni minus LG je pro me to rozliseni, ale na druhou stranu v soucasny dobe a blizky budoucnosti by toho 4K obsahu stejne nebylo moc, takze to zas takova tragedie neni.

Ten prevodnik treba tenhle? https://www.czc.cz/premiumcord-prevodni ... 11/produkt

V parametrech TV vsude uvadi "opticky vystup", ale typ konektoru ne (nevim, jestli jich existuje vic nebo je jen jeden).
zzzyyyxxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 29. 5. 2018 12:51

SPDIF je buď koaxiální, nebo optický. Ten převodník cos poslal má oba konektory, takže v klidu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 5. 2018 13:21

Radsej prihod par korun na FiiO D03K.

To rozlisenie zavisi na sledovacej vzdialenosti. Ak od toho budes v klasickej obyvackovej 2,5+, tak je pri tej uhlopriecke uplne jedno ake rozlisenie ten TV ma.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanickses 29. 5. 2018 14:30

Já myslím a doufám, že 4k obsahu bude přibývat, hlavně sportu
https://www.broadbandtvnews.com/2018/05 ... k-ultrahd/

Navíc také např. MS ve fotbale některé televize v zahraničí budou vysílat už ve 4k

Ta LG vypadá jinak výborně, ale jak jsem psal potřebuji to koupit na mall, tak možná počkám, zda ještě nezlevní 55XE9005
stanickses
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 29. 5. 2018 14:43

Je úplně jedno, jestli bude UHD obsahu přibývat, když od TV sedíš tak daleko, že rozdíl mezi Full HD a Ultra HD nepoznáš.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanickses 29. 5. 2018 15:35

sedačka je cca 2.1m, to by poznat jít mělo ne?
stanickses
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zafata 29. 5. 2018 17:49

To chces fakt sledovat SD signal z 2,1 metru ?
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod Yamer 30. 5. 2018 00:33

Já osobně bych těch 2.1 m bral jako výhodu - netřeba kupovat 65" nebo si všelijak přisedávat, aby si člověk pořádně užil full HD a 4k materiál. Tudíž bych šel bych do slušné 4K HDR TV, výše byla zmíněna Sony XE9005, která ostatně umí celkem slušně podat i ten SD signál.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod stanickses 30. 5. 2018 09:53

Ohledně té vzdálenosti nemám flexibilitu, ohledně signálu mám možností mnoho. Já neměl strašně dlouho tv, předpokládal jsem, že ty základní programy přes dvb-t2 jsou už všechny v HD é kvalitě. Teď jsem si o tom přečetl více a vypadá to, že půjdu do nějaké iptv od 234.cz, nebo O2, nebo máme v domě možnost Skylink.
stanickses
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod estefan2 30. 5. 2018 12:13

Zdravim, moja vzdialenost je 2,5m, mam TV Sony 65XE9305, klasika Skylink a SD signal sa da pozerat v pohode. Samozrejme, kazdy to bude vidiet inac a zalezi na aku TV(znacku) sa bude pozerat.
estefan2
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 30. 5. 2018 12:53

Dobrý den, kvalitu obrazu neurčuje jenom rozlišení, ale především datový tok. Používám DVB-T/T2 a Skylink, kde si platím balíček zaměřený na dokumenty. Datový tok některých programů či filmů je tak ubohý, že sledovat VHS kazetu ve starém videu zaručuje lepší obraz. Ani PRIMA ZOOM HD nemá žádnou super kvalitu. Obdobně leckdy další programy, když jsem sledoval finále Ligy mistrů z Kyjeva, při sledování z 1.7m ( panel 106 cm) jsem už pozoroval dýchání trávy ( komprimační artefakty ). A tom mám kvalitní satelit TECHNISAT vyšší třídy. U mě platí raději menší kvalitní obraz, než velký obraz, kde vidím každou chybu. Němci vysílají "jen" 720p s vysokým datovým tokem, ale třeba dokumenty jsou o hodně kvalitnější než na PRIMA ZOOM HD ( 1080i). Hodně záleží na tom, jak člověk vnímá chyby obrazu, kvalitě tv a zejména nastavení tv.
Kutil71
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků