Tv Sony 65XE9305: prosba o posouzení závady

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod athamas 21. 5. 2018 09:27

Ahoj,

týden stará Sony 65XE9305, mohli byste kouknout na prvních 30sec tohoto záznamu jestli je to takto podle vás normální nebo je to na vrácení? Díky za váš názor :-)
Naposledy upravil Nick Cave dne 21. 5. 2018 10:37, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 21. 5. 2018 09:49

Co to má dělat? Nebo co vám vadí? Netuším, co z toho mám přičítat kameře (změny barev a jasu), a co z toho TV. A také jaký obrazový režim máte nastavený.
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod athamas 21. 5. 2018 10:09

Neuvedl jsem to záměrně, nakolik to bude postřehnutelné i pro ostatní, ale rozumím, že ze záznamu je to jiné než naživo. Režim Obraz Standardní tak, jak to přišlo z obchodu, žádné uživatelské změny. Problém je u střihu a rychlé změny scény. Nevím jak přesně to popsat, ale vidím něco jako duchy, je to jakoby ten televizor v momentu změny scény mrknul. Obraz na několika místech dost citelně ztmavne ještě před přepnutím scény. Na tom záznamu je to znatelné když zaostříte jakoby 20cm za monitor tak, abyste vnímal celou scénu (ne obsah), pak jde vidět jak to bliká/mrká, obraz na dosti velké ploše znatelně ztmavne ještě před změnou scény. Někdo slyší trávu růst, mně přijde že vidím local dimming který je aplikován o jeden snímek než by měl být (tzn. na poslední snímek ještě té původní scény, která celá na několika místech citelně ztmavne). Obraz jinak je perfektní, toto se děje jen při změně scény. Pokud ta změna střihu není rychlá, ale je to spíše plynulejší přechod, tak se to neprojevuje. S LocalDimming na OFF a v GAME režimu to nedělá.
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 21. 5. 2018 10:18

Přepněte na Cinema, a pak řekněte, jestli to dělá pořád. Je tam jinak nastavené dopočítávání mezisnímků i barvy.
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod athamas 21. 5. 2018 10:47

OK to jsem nevěděl - děkuji za radu, vyzkouším. Jinak děje se to i na studiových záběrech (např. zpravodajství ČT24) ale to je asi jedno, pokud je to dáno dopočítáváním mezisnímků (pak už mě napadá jen k čemu je ten režim Standardní určen vlastně)
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 21. 5. 2018 11:03

V testech standardní režim využívám jen pro focení, protože má vyšší jas a pro běžnou vizuální kontrolu a dojem, jak obraz působí, osobně ho ale nikdy detailně nezkoumám. Měření a hodnocení obrazu se děje ve filmové režimu, protože u toho je dáno, jak to má vypadat a jak se má obraz chovat. Je možné, že tam je nějaká chyba, pokud se to chová tak jak píšete a je to opakovatelný jev, který vidí více lidí, tak je možné, že je tam něco špatně. Ale nelze tak od stolu říct. Navíc ještě bych se mrkl, zda je aktivní automatická regulace jasu dle okolního osvětlení a vypnout to, prostě Eco režim, to taky občas dělá u TV neplechu s jasem.
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod eevil 21. 5. 2018 11:07

Jestli to není lokální zhasínání LED podsvícení. Zkusil bych toto vypnout a uvidíš...
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod athamas 21. 5. 2018 11:44

Ano, lokální podsvícení bylo první co mě napadlo, pokud to vypnu tak to nedělá. Další byl picture processing protože mi přijde, že ten local dimming zasahuje v předstihu, takže otestování v Game mode a OK též. Přecházím z plazmy takže nemám úplně jasnou představu, jak by se local dimming měl správně chovat, proto ten dotaz tady na fóru, jestli je to normální, nebo jestli jde o vadný kus. Každop. v obchodech jsem toho nakoukal poměrně dost než jsem se pro 9305 rozhodl a nikde jsem to nezaznamenal. Je to poměrně rušivé, doma jsem si toho všiml až 2-3 dnech (po vypnutí senzoru okolního osvětlení) navíc to dělá jen u scén s vysokým kontrastem (když jsem to zkoušel odpozorovat při přepínání programů tak třeba taková Pevnost Boyard nebo S tebou mě baví svět je v pohodě).
Každop. local dimming je jedna z věcí, která tu 9305 dělá tak výjimečnou, pokud to vypnu tak ten obraz jakovy ztratí plasticitu / hloubku obrazu nebo jak to nazvat. To tu TV můžu zase zabalit a poslat zpátky a koupit něco s polovičním rozpočtem bez HDR - obrazově to pak myslím bude podobné.
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod Lucas_F 21. 5. 2018 11:57

Mě local dimming funguje korektně, žádný změny v obraze, vyzkoušel bych rozhodně cinema pro, jak se ti bude zdát.
Jak řikáš, mít vyplej local dimming u tohodle modelu nepřichází v úvahu, jelikož dost značne kontroluje uniformitu černý a dodává silnej kontrast.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod eevil 21. 5. 2018 12:04

No možná zkusit vypnout "Baclight scanning", nějaké dopočítávání snímků kvůli plynulosti a ostrosti obrazu (nevím, jak se to u Sony konkrétně jmenuje). To by také mohlo pomoct.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 21. 5. 2018 12:17

Jasně že to dělá řízení podsvícení, ale neradím to vypnout, protože EX93 se kupuje právě kvůli němu. Spíše to vypadá na nějaké agresivní nastavení na maximum, které pak už moc pumpuje s obrazem. V Kino režimu by to mohlo být OK, tam bývají nastavené rozumné hodnoty.
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod MgX 21. 5. 2018 19:20

athamas píše:Ahoj,

týden stará Sony 65XE9305, mohli byste kouknout na prvních 30sec tohoto záznamu jestli je to takto podle vás normální nebo je to na vrácení? Díky za váš názor :-)

Dle mého skromného názoru se jedná o nepříjemnost, která by neměla být takto viditelná v žádném obrazovém režimu, neboť skutečně obtěžuje a nic nepřináší (předpokládám, že je tedy řeč o onom skokovém bliknutí, které je vidět hlavně při změně scény, a že toto není výrazně navýšeno nahrávkou. Tedy v reálu je stejně zřetelné).

Samozřejmě se v této chvíli nabízí experimentování s obrazovými režimy a následným vypnutím vylepšovátek, které jakkoliv ovlivňují obraz, zvláště pak jas, kontrast, podsvícení. Určitě tedy lokální stmívání a automatickou regulaci jasu. Tím by se mělo začít. Následně lze hledat, zda problém nezpůsobuje spíše kombinace dvou nastavení, které se tímto vybičují do nechutností, kteréžto vidíte. Opět zkus tyto dvě... následně další. Naznačeno bylo blikání, které má vést k vyšší vnímané plynulosti obrazu (Motionflow - Čistota). I to může - teoreticky - podobnou věc způsobovat.

Já bych ale v podobném případě před tím, než se budu rvát s nastavením, provedl reset TV, následně překontroloval aktualizaci softwaru, a pokud bude dostupná, tak po ní znovu resetoval TV. Teprve v této chvíli bych něco více ladil, nastavoval, zkoušel.

Jestliže výsledek nebude vést k plné spokojenosti, je na řadě TV vrátit, reklamovat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dolby.me 21. 5. 2018 20:54

Poradím zkusit nastavení, se kterým jsem osobně na sledování filmů v HD spokojen, tuto TV mám 2 týdny.

Režim - Personální
JAS
---------------------
Jas 2-5 (pripadne dle preference/ svetla v mistonosti)
Kontrast 95
Gamma 0
Uroven cerne 50
Nastaveni cerne - vyp
Pokr zvyrazneni kontrastu - vyp
Atomaticke lokalni snizeni jasu - vysoka (to je ten local dimming, uvedeny vyse)
X-tende dynamic range - stedni

Cistota
---------------------
Ostrost - 50
vse vypnute

Plynulost
---------------------
vse vypnute
dolby.me
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 21. 5. 2018 21:15

dolby.me spíš jsi mu měl napsat, jestli cokoliv podobného v některém z režimů vidíš/vnímáš.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dolby.me 22. 5. 2018 09:44

Podobné problikávání jsem si nevšiml, v ukázce ho zaznamenávám/vnímám jen v první půlce, pak už ne.

Doporučuji zkusit výše uvedené nastavení, kde je local dimming na high. Mohlo by to být právě úrovní jasu nebo nějaká ta kombinace nastavení v sekci "Cistota". Ale tech. závada je samozřejmě možná taky.
dolby.me
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků