Tv Sony 65XE9305: prosba o posouzení závady

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod athamas 22. 5. 2018 09:54

Nejvýraznější je to právě při rychlé změně scén vysoký vs. nízký jas. Ta první část nahrávky je skvělý příklad - (je tam několik prostřihů dvou scén s různou úrovní jasu za sebou), na kterém je to dobře patrné i ze záznamu. Jinak se to samozřejmě děje v různé míře i ve druhé části nahrávky byť ze záznamu už to tolik patrné není (a hlavně ty scény nejsou jasově natolik odlišné jako právě v té první části).

Každopádně díky všem za vaše postřehy a nápady. Ta skoková změna lokálního jasu v obraze je v reálu ještě o něco výraznější, nahrávkou je to spíše utlumeno. Reset TV do továrního nastavení, Cinema Home, MotionFlow OFF a Simpsonovi. Duchy v obraze i bez střihu scény (např. kolem hlavy Bárta v čase 0:45-0:50, 1:00). Další věc - děje se to nepravidelně / nahodile, po restartu TV to na nějaký čas vymizí. Nastavení LocalDimming na High to neřeší, odezní to pouze po nastavení LocalDimming na OFF nebo přepnutím do Game modu.
Večer ještě zkusím aktualizaci SW ale moc tomu nedávám (TV je aktuálně ve stavu "out of box" a dít by se to nemělo), pokud to nezabere tak ji posílám zpátky a zkusím přes amazon.de objednat jiný kus.
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod athamas 23. 5. 2018 08:26

Přátelé, tomu neuvěříte. Televize už šla pomalu do krabice, když jsem na to úplnou náhodou přišel.
Na vině je aktivní Bluetooth připojení sluchátek (paradoxně Sony letošní model WH-1000XM2). Po odpojení šmouhy a poblikávání v obraze zmizí jako mávnutím kouzelného proutku a objeví se zase po spárování sluchátek. Nastavení obrazového módu / ClearMotion / LocalDimming s tím nesouvisí. Ať žije Sony ekosystém :-)
dolby.me mohl bys to, prosím, odzkoušet u sebe pokud máš možnost?
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod dolby.me 23. 5. 2018 15:10

Já bohužel bluetooth sluchátka nemám, každopádně velká gratulace, žes to našel.
To by mě nenapadlo ani ve snu, že bluetooth bude rušit obrazovku.
Už jsem si říkal, jak složitý je posílat to zpět do amazon.de... také jsem tam koukal na jejich ceny.
dolby.me
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod athamas 23. 5. 2018 16:13

Ono byla dost úleva už poté, co to zmizlo po restartu TV což naznačovalo, že to nemusí být vada panelu. Je otázka co přesně to vlastně způsobuje, rušení by bylo v obraze neustále, (nejen při změně scény). Souvislost s BT by napadla asi jen málokoho, sám jsem to musel nevěřícně několikrát připojit a odpojit než jsem to jako příčinu akceptoval :) Každop. i tak díky, pokud bys měl třeba možnost od někoho půjčit a odzkoušet budu rád. Jinak tohle je ještě CZ distribuce, amazon.de byl plán pro pořízení nového kusu.
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 5. 2018 21:12

On ten reset měl samozřejmě přispět k tomu, že na telku nenavěsíš nic mimořádného, aby se projevila jen ona samotná... pokud možno. Jenže z Tvého příspěvku 22. 5. 2018 10:54 jsem pochopil, že reset nevedl k vylepšení stavu. Po resetu jsi přeci neměl automaticky připojená BT sluchátka. Pároval jsi to až následně, ne?
Poučení je, že když mám problém, co můžu odpojím, abych vyloučil, že...

V každém případě je důležité, že jsi chybu/původce problému našel - alespoň to tak vypadá. Takže teď bych napsal na Sony a podal dotaz, co s tím. Když to jsou oba jejich výrobky, mělo by vše fungovat.

Jinak samozřejmě díky, že ses podělil o výsledek snažení a sdělil původce problému.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 23. 5. 2018 22:10

Tak to je dobrý :-D. To pošlu do Sony jako perličku :-D
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod athamas 24. 5. 2018 10:36

MgX píše:On ten reset měl samozřejmě přispět k tomu, že na telku nenavěsíš nic mimořádného, aby se projevila jen ona samotná... pokud možno. Jenže z Tvého příspěvku 22. 5. 2018 10:54 jsem pochopil, že reset nevedl k vylepšení stavu. Po resetu jsi přeci neměl automaticky připojená BT sluchátka. Pároval jsi to až následně, ne?
Poučení je, že když mám problém, co můžu odpojím, abych vyloučil, že...


S tím samozřejmě 100% souhlasím, tak snad už jen na dovysvětlenou jak se to událo. Vrátil jsem se domů a TV ponastavoval podle toho, jak jste mi tady poradili (reset do továrního nastavení a Cinema Home mód). Pecka - zabralo to, obraz OK, žádné šmouhy. TV jsem vypnul a šel si po svých v přesvědčení, že problém vyřešen. Navečer připojím slouchátka a pustím film. Zpočátku vše OK (zřejmě díky tmavším a plynulejším scénám), začalo to zase až za ~15-20min s příchodem světlých scén s rychlými prostřihy. Dedukce - problém po resetu TV přetrvává, ale objevuje se nepravidelně. Do souvislosti s BT připojením jsem si to nedal hlavně proto, že jsem ten problém nezpozoroval bezprostředně po připojení BT. Vyšla pak najevo až další den za konstalace "šmouhy v obraze -> restart TV -> obraz OK -> připojení BT -> šmouhy v obraze".

Zkusím ještě od někoho půjčit jiná BT sluchátka, do Sony každop. napíšu.
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod athamas 28. 5. 2018 10:26

Přidávám ještě další dva poznatky pokud by to někdo řešil a pomohlo mu to:

1. změna BT sluchátek nepomůže (chová se to stejně i na jiné značce sluchátek než Sony)
2. pokud chcete použít BT sluchátka a nenechat se rušit změnami v obraze (lokální poklesy jasu při změně scény, duchy v obraze atd.) je potřeba provést změnu defaultního nastavení A/V synchronizace z "Auto" na "Vyp".

Obrázek

Zní to divně - logiku v tom už nehledám (je to Android TV) podstatné je, že takto to konečně funguje jak má a příjemným překvapením navíc je, že lip-sync ta změna nastavení A/V synchronizace nerozhodí.
athamas
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků