Sony KD-55XE9005 vs Samsung UE55MU7072 vs Sony KD-55XE7096

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stevovic23 16. 5. 2018 17:26

Zdravim,
rad by som Vas poprosil o radu ktoru z tychto tv na sledovanie filmov ripov codeky v avi,mkv,23.976 fps,H264 a tak co som sa docital ,niesom v tom az taky odbornik,vo velkosi suborov 1 az 4 GB film,nie nejake velke ripy vo velkosti 10 a viac GB,a hranie ps4 a pozeranie videa na youtube.Najradsej by som kupil Sony KD-55XE9005 ktory by mal aj lepsie upscalovat,cize by asi na nom filmy mali vyzerat lepsie ,ale co citam problemy s trhanim vo filmoch a android tak trochu vaham.Filmy Vam tam trhaju len ked pozerate filmy z netu cez wifi?,ak by som pozeral film z usb alebo usb vlozene do blu-ray prehravaca tak tam idu plynule? alebo Sony KD-55XE7096 hoci viem ze ma len 50hz obrazovku a motionflow xr 400hz, Alebo radsej ten samsung?Vopred Vam dakujem za rady a odpovede.
stevovic23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 16. 5. 2018 19:57

Já nejsem odborník, ale před 2 měsíci jsem vybíral Sony TV a nakonec jsem vybral KD-49XE9005 a dost času předtím jsem trávil srovnáváním obrazu s nižšími typy Sony televizí.
Srovnával jsem ovšem 24 MPx fotografie a Full HD videa.
Největší a nejdramatičtější rozdíl jsem vlastníma očima viděl mezi televizemi s Direct LED podsvícením a Edge LED podsvícením. To je například rozdíl XE90 versus XE70 nebo XE80.
Tam prostě barvy i kontrast neskutečně ožily, měly mnohem věrnější podání a určitou prostorovost ve stínech, které jsou čitelnější a kontrast ve světlech. Oproti XE90 mně všechno nižší připadalo strašně chcíplý. Ale srovnával jsem na kvalitním zdroji. Když jsem pak televizi přinesl domů a pustil na ní DVB-T2, které nebylo HD, byl to negativní šok. Měl jsem vedle 5 let starou menší Toshibu a na ní se ta Nova, Prima atd. dá sledovat, na 49'' 4K televizi to je rozmazaný hnus a na 55'' to budeš mít ještě horší. Protože větší.
Takže jsem si 2 hodiny hrál s bohatým nastavením obrazu co se týče vyhlazení a doostření a kontrastu a jasu a dalších možností a doladil jsem to tak, že z toho přestaly jít oči šejdrem a manželka přestala trvat na tom, abych ji vrátil, že tohle nejde.
No a začala honba za vyšší kvalitou obrazu, takže třeba Stream Cinema přes Kodi je najednou jinde.
Píšu Ti to proto, že strašně záleží CO máš za filmy, v jaké kvalitě. Prostě najednou to uvidíš, co jsi doposud neviděl. Dej jich pár na flešku a jdi do Electroworldu ať ti to pustí někdy až tam bude málo lidí. To si musíš vyzkoušet sám. A pak buď si seženeš lepší verze těch filmů nebo koupíš menší televizi. ;-)
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod simy 16. 5. 2018 20:18

Já jen dodám ze sekání filmu se dělo jen u nejlepších 4K ripu, ale vyladeno přes KODI. Určitě to není zapnout a koukat s tím, ze vše bude na 100%, ale zase se dá doladit vše.
Těsně po koupi jsem si říkal ze by xe80 stačila, ale jsem rad ze mám xe90. Stvalo by mě ze tam není poradny HDR proste těch par tisíc navíc nedává člověk každý rok..
simy
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 17. 5. 2018 04:58

Tady je pořadí z hlediska kvality obrazu jednoznačné, nejhorší XE70, uprostřed ten Samsung a nejlepší XE90.
To trhání co se tu diskutovalo v jednom tématu je jenom u souborů přehrávaných přímo televizí z disku (zapojeného v USB televize) nebo DLNA – streamu nebo HDMI zařízení se to vůbec netýká. Ale ani u těch souborů z disku si nepředstavuj, že se to seká jako když máš pomalý internet nebo počítač, tohle je něco úplně jiného – takové mikro záškuby, někdo to nemusí vnímat vůbec.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 25petr 17. 5. 2018 08:59

Já mam xe85 a ani u 70gb 4k filmů přehrávaných z usbčka žádný sekání nemám
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod simy 17. 5. 2018 09:32

z USB na XE90 taky bez problémů, po síti ti jakoby "bufferovalo", ale v KODI přehrává bez problémů, pokud se podaří nastavit i větší (nebo alespoň nějaký) buffer, tak úplně na pohodu.
Zřejmě je to běžná vlastnost těchto TV a určitě bych to neviděl jako KO ukazatel při výběru TV.
simy
Junior

Odeslat příspěvekod majinkej 17. 5. 2018 13:24

Vlastním KD-55XE7096 a také žádné problémy u souborů přehrávaných přímo televizí z disku a USB Flash
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 17. 5. 2018 13:43

XE70 se to netýká, to se týká jen modelů s Androidem.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kawex 21. 5. 2018 15:11

já mám měsíc a půl 55xe9005 a žádný trhání ani z usb ani přes hdmi jsem ještě nevysledoval.. a to jsem toho zkoukl už spousta jlikož marodim se zlomenou kostí v zápěstí. Neměnil bych, jsem moc spkojenej :)
Kawex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kyslik11 30. 9. 2018 19:22

Kawex píše:já mám měsíc a půl 55xe9005 a žádný trhání ani z usb ani přes hdmi jsem ještě nevysledoval.. a to jsem toho zkoukl už spousta jlikož marodim se zlomenou kostí v zápěstí. Neměnil bych, jsem moc spkojenej :)

A jak prosím na této tv vypadá klasické dvbt vysílání v SD? je to fakt strašné jak čtu a nebo ne? V elektru mi to nechcou pustit a ani na usb vlastní obsah mi nedovolili...díky
kyslik11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 30. 9. 2018 19:37

Oproti jinym tv vypada slusne a tak je taky hodnocene v recenzich... jinak bys asi mel zmenit elektro. Nas zakaznik, nas pan, sakrble...

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/ ... rison_1726
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kyslik11 3. 10. 2018 18:04

ještě jeden dotaz, dneska jsem byl znova v elektru a zaujala mě tato tv Samsung QE55Q6FN.
Co jsem se dočetl, tak Sony je lepší na sport, ale Samsung má nízký input lag na playstation. Teď nevím, co bude horší pro mě :D Nerad bych, aby u jedno této z tv měl za hráči tv duchy nebo by se mazal puk při hokeji. Nemá někdo zkušenost jednou z těchto tv a říct jak na ní vypadá sport, případně playstation? díky
kyslik11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mesab 3. 10. 2018 20:52

Jednoznačně je lepší Sony 55XE9005, ale tu už novou zřejmě neseženeš, težko. Pozor Sony 49XE9005 je 50 hertzů! Nebrat.
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 5. 10. 2018 07:45

to ako fakt je aj tohtorocny 49XF9005 50 hz ?
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 11. 10. 2018 19:47

Jak letošní, tak loňská 9005 je 100Hz viz displayspecifications.com

-- 11. 10. 2018 20:48 --

Jak letošní, tak loňská 9005 je 100Hz viz displayspecifications.com
DRSG
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků