Panasonic TX-50EX780E nebo LG 49UH8507

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod honzei5 15. 5. 2018 13:12

kdo poradí jestli zvolit LG 49UH8507 nebo Panasonic TX-50EX780E,jde mi spíš o kvalitu obrazu, hdr ,ips nebo Va,přehrávání filmu z Blau ray na 4k včetně 3D,a také hd vysílání tv i sd na 4K...je to opravdu vpohodě nebo je to jak obraz Sd na Hd Tv 1080p..nechci aby to bylo mázlé jak SD na HD tv..díky i za další info ,srovnání a rady...zdraví Honzei
honzei5
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 5. 2018 14:33

Tu nie je vôbec o čom uvažovať. Z tychto dvoch jednoznačne EX780E.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 5. 2018 18:31

Napsal bych, že v obrazové rovině jsou ty televizory vlastně neporovnatelné. Ledabylé a až moc „líbivé“ LG oproti preciznímu Panasonicu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzei5 15. 5. 2018 20:12

takže asi panasonoc..a jak je to s HD vysíláním na 4k nebo Bluray disky...je to mázlé jak SD na HD TV nebo je to v pohodě..?
honzei5
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 5. 2018 20:37

Budeš nakupovat zajíce v pytli, nebo se zvedneš ze židle a mrkneš na ty telky někde v obchodě?

On ten termín „mázlé“ může znamenat kde co. A pro každého navíc trochu jinak.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzei5 15. 5. 2018 22:00

...kdyz jsen tu psal ten dotaz,tak k tomu mam asi duvod..nikde v okoli co bydlim tyto modely nemají..

-- 15. 5. 2018 23:07 --

dobře,pro nechápavé mázlé znamená neostré...
honzei5
Junior

Odeslat příspěvekod gio1 16. 5. 2018 03:41

Mám toho panasonica. Hd vysilani je v pohodě. Mam o2tv a i i přes celkem nizkej datovej tok se na to koukat da. Sd vysílání je katastrofa ,neco jako impresionistický obrazy. Hdr na ps4 uz tam nejaky videt je ale za mne je HDR jen marketingovej tah. Vidim prostě jen prepaleny barvy,jas a kontrast. Ale třeba to na dražších tv vypada jinak. Podsviceni bez zavad ,zadnej clouding,banding apod. Zvuk spatny jako u vetsiny tv. Celkove za ty prachy asi nic moc lepšího nesezenes. A jako bonus made in ČR.
gio1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honzei5 16. 5. 2018 07:58

Moc díky za odpověd..konečně někdo normální,kdo dokáže napsat své zkušenosti a zjištění..díky moc
honzei5
Junior

Odeslat příspěvekod Marek71 16. 5. 2018 08:56

gio1 píše:Hdr na ps4 uz tam nejaky videt je ale za mne je HDR jen marketingovej tah. Vidim prostě jen prepaleny barvy,jas a kontrast. Ale třeba to na dražších tv vypada jinak.


Ono kľudne može byť problém v zdroji toho HDR signálu. Čo som sa o to zaujímal, tak nie všetci tvorcovia obsahu dokážu vytvoriť HDR tak, aby to dávalo zmysel. Chcelo by to nejaký dobrý referenčný zdroj HDR obsahu, nejaké to dobre urobené Blu-Ray. Ale samozrejme, možeš mať aj pravdu v tom, že tá TV to proste nevie tak dobre ako drahšie modely. Len som chcel upozorniť na to, že nie je HDR ako HDR - myslené zdroj signálu, obsah.

PS:
Predpokladám, že PS4 máš zapojenú do správneho HDMI vstupu, ktorý podporuje HDR a toto máš aj nastavené. Takto to má Sony, neviem ako Panasonic.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 5. 2018 17:30

Reakce přináleží k oběma vláknům...
viewtopic.php?f=1703&t=1288265&p=11929333#p11929333
viewtopic.php?f=1705&t=1288266&p=11929330#p11929330

Mýlíš se v mnoha věcech. Ano, mohl jsem reagovat zcela jinak, nicméně moje reakce není povýšenecká, ani nemám potřebu machrovat a být arogantní. To, že se Ti moje přímé odpovědi nezamlouvají, zcela jistě má svůj důvod. Ve svých odpovědích Ti nejen radím, ale radím zcela a upřímně. Chápu, že podobná věc dnes není běžná.

Odzadu musím napsat, že jsem žádnou Tvoji reakci nemazal a žádnou soukromou zprávu nepsal, ani jsem nikomu neřekl, aby ji sepsal a odeslal. Stejně tak ona SZ, kterou napsal jeden z moderátorů, protože jsi na fóru užil vulgaritu, nebyla výhružná, nýbrž upozorňující (její text jsem si nechal následně poslat). To je významný rozdíl. Jinak přesně v tomto duchu sepisuješ své rychlé požadavky (viz jejich styl) a čekáš, že Ti na ně někdo přesně odpoví. Přitom nechceš chápat řadu základních principů, které při výběru TV přehlížíš. Ano, stejně jako mnoho dalších uživatelů. Kupříkladu to, že osobní zkušenost s obrazem je mimořádně přínosná, a to zvláště pak pro lidi, kteří jsou zrakově citlivější... což jak vypadá Ty jsi.

Dva lidé - já a Ryan reagovali na Tvůj dotaz ohledně TV jasnou a jednoznačnou odpovědí. Vybíráš ze dvou a ptáš se, která je lepší. Bylo Ti jednoznačně odpovězeno. Nyní ještě přidávám link na článek avmania.cz, kde se stejný typ, bohužel ve větší úhlopříčce, testoval. Představa, že někdo rozhodne za Tebe je mylná. Ono máznutí, jsem samozřejmě pochopil. Ovšem sám si odpověz, zda může někdo další korektně posoudit, jak stav budou vidět Tvé oči. Asi ne.

Když jsem přečetl Tvé dotazy (z obou vláken na fóru), pochopil jsem, že na jedné straně žádáš velkou kvalitu, asi jsi zrakově citlivější, z druhé strany to vypadá, že až moc. Nepředpokládám tak, jak někdo bude schopen vcítit se do Tvého zraku a vyslovit jasné stanovisko.... to je první věc. Proto Tě posílám do obchodu, na telku se podívat. Netuším, kde bydlíš a kolik speciálek ve Vašem okolí je. Pokud se nepletu, neuvádíš informaci, jak nikde kolem TV nemají.

Z druhé strany mně vadí, když si lidé zcela naslepo objednají televizor, přičemž pak hořekují nad hnusem, který si zakoupili. Nutno dodat - naslepo. A pozor - přitom často onen hnus není hnusem, ale jen jejich neochotou si přiznat, že můj výběr byl špatný, anebo nejsem schopen si TV nastavit k obrazu svému, protože...

Co se týká mé rady, abys volal linku lepsi.tv, tak na tom opravdu nevidím absolutně nic špatného. Předpokládám, že funguje nějaká technická část podpory, která je schopna na Tvůj dotaz adekvátně reagovat a říct, zda došlo/nedošlo k vylepšení kvality poskytované služby, resp. jestli třeba ve Tvé lokalitě/u Tebe, nemůže být zádrhel někde jinde. Promiň, ale když jsem měl problém se Skylinkem, ano, zeptal jsem se na fóru, abych měl přehled, ale taky jsem si volal jejich techniky, co se děje. Představ si - odpověď jsem dostal.

A ano, moje reakce byla ozvláštněná tím, že zmiňuji na dnešní dobu a posuzování kvality rozlišení mezi 1080 a 720 poměrně malou úhlopříčku 43" a domáhám se odpovědi, na jakou pozorovací vzdálenost ji sleduješ, přičemž myslím na oba Tebou založené dotazy - obě vlákna. Onu neadekvátní pozorovací vzdálenost jsem tam vložil, protože pocitově bych řekl... problém nebyl ani tak v rozlišení. Mimochodem, to psal i další uživatel.

Jestli požaduješ vynikající kvalitu SD a HD, budeš muset asi zvolit OLED s HD rozlišením. Na každém 4K vypadá SD více-méně máznuté. A ano, někde méně, ovšem povětšinou na televizorech, které jsou v cenové kategorii, kterou asi - dle Tebou vybraných modelů - nebudeš ochoten akceptovat. HD na 4K je taky různorodou mazanicí, kterou některé oko těžko akceptuje. Bylo to, je a bude o kompromisu. A samozřejmě o co nejsprávnějším výběru TV právě pro mé nároky a mé oči!

Někdy je vhodné se nad reakcí druhého zamyslet, třeba i s odstupem. Sem tam totiž může být jeho méně standardní reakce opodstatněná a mít důvody, které při prvním návalu vzteku neuvidíš.
Souhlasím s Tebou v jednom. Máš pravdu jsem blb, protože s Tebou trávím zdarma čas, který jsem mohl věnovat jiným lidem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzei5 16. 5. 2018 18:26

..právě proto že na Testech je větší obrazovka,jsem psal o názor toho kdo má s ní zkušenost..zajímaly mě různé názory na kvalitu Hd na 4k...tedy nevím ,proč jsi před tím psal..když jsi nebyl ochotný napsat jak se to tobě jeví a hned posíláš se kouknout do obchodů,..navíc když se podíváš na stránky,datart,Elekro word,euronics a jiné..tak ty televize tam prostě nemaj.!!….takže než někoho začneš takto kritizovat tak si zjisti situaci..většinou sem ti lidi nepíšou jen tak...to dtejné je i s Lepší tv..nemyslíš že ti hned nikdo na jejich ústředí neřekne,že mají malý datový tok a nižší rozlišení i programů s HD logem?Protoi se ptám lidí tady,kteří se o to zajímají,jakou majá zkušenost..a opravdu rada...Tak si tam zavojej..je nade VŠE !!!..to jak administrátor děláš tomuto fóru čest...

pěkný den všem,který jsem zkazil náladu
honzei5
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 16. 5. 2018 18:36

Já se na stránky různých obchodů nedívám. Když něco chci vidět, tak tam zajedu, nebo si zavolám a ověřím, jestli náhodou nemají. A když nemají, zeptám se, zda nevědí, kde by měli. Ono se může klidně stát, že výběhový model - jeden dva kusy, nebudou mít na webu, ale na prodejně ano. Už jsem podobný stav zažil několikrát.

Nejsem schopen posoudit a předvídat reakci lepsi.tv. Kdyby existovalo vícero kvalitativních balíčků, předpokládám, že budou v regulérní nabídce. Když ne, pak se asi nejedná o korektní nabídku a firma by tím dost riskovala. Ono je někdy možné, že příslušná aplikace v TV atp. si některé kvalitativní věci může řídit dle aktuálního stavu připojení k netu. Pak, samozřejmě, může kolísat i datový tok.

Jsi zbytečně podrážděný.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků