Sony KD-55XE9005 zkušenosti a rady

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod simy 13. 5. 2018 14:09

Zdravím, tak po týdnu používání musím konstatovat, že TV je lepší než moje stará lcd sharp :) Ba ne, jsem maximálně spokojen, ale přeci jen mám pár věcí, které nemám vychytané a které se mi nepozdávají a proto bych vás rád požádal o radu.

1) Rychlost sítě přes wifi 40mb/s, kabel 60-65mb/s a přesto nepřehraje 50gb 4k rip HEVC.TrueHD7.1. obraz se seká. U demo videa sony 4K UHD HDR se neseká, ale "načítá" každých 10sec. Přitom na flashdisku jede demo OK a flashdisk maximální čtení 60mn/s jako síť. Používám DLNA server přes serviio. Je to normální, jde vám přes síť přehrávat ripy? Mám s tím laborovat, nebo to prostě po síti tyto velké soubory neda a musím hledat jiné řešení (zřejmě přes USB z externího disku) EDIT: Přes Kodi jsem film rozchodil a přehrává. Nicméně v nastavení vidím jen fullHD, takže vlastně nevím v jaké kvalitě to přehrává, ale vypadá to na 4K)

2) Máte k TV dokoupenou klávesnici? Nějaký dobrý tip?

3) Ovládání přes Iphone někomu funguje? Mám aplikaci sonymote a nerozchodil jsem. Zrcadlení dat z Mobilního telefonu se mi taktéř nepodařilo rozchodit, nějaký trik/tip?

Díky za rady
simy
Junior

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 14. 5. 2018 05:57

Mám od března Sony KD-49XE9005, tedy totéž s menší obrazovkou.
A mám stejnou zkušenost, 4K film ze Synology NAS po síti se seká, přestože prosté kopírování po síti téhož souboru je 5x rychlejší, než je potřeba pro přehrátí.
Pokud tento film nahraji na externí USB harddisk a připojím ho dokonce i do pomalého USB 2.0 vstupu, film běží plynule!
Kodi jsem také nainstaloval a video, fotky i hudbu přehrává podstatně inteligentněji a lépe, než originál Sony aplikace, nicméně mě překvapilo, že mně Kodi přehrál jen s několika málo záseky 4K film z Internetu přes Stream Cinema, ale 4K film přes síť z NASu mu šel zřetelně hůř i když domácí síť běží na Gigabitu, což Internet rozhodně neběží. Ovšem bylo to v různou dobu a nemohu úplně vyloučit nějaké externí vlivy. Ovšem tak nějak jsem se smířil s tím, že Full HD můžu pouštět z NASu a 4K si předtím nakopíruji na nějaké USB zařízení.
Mám klávesnici wireless Logitech K400+ a funguje s TV slušně.
Ovládání z Androidího telefonu jsem nějak úspěšně zkoušel jen tak pro zajímavost, Iphone v rodině nemáme.
Jinak kvalitní fotografie zobrazuji přes originál Sony aplikaci, protože tam si lze pohrát s hodně slušně udělaným doladěním barev, které se individuálně přiřadí každé originál aplikaci, aby fotky mohly být jinak, než filmy. Co to udělá s Kodi, to nevím, takže Kodi mám na filmy a hudbu, ale fotky prohlížím přes Sony originál aplikaci. A kvalitně vyladěné 24 MPx fotky zobrazí parádně.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek71 15. 5. 2018 11:37

Pozri sa do nastavenia v Kodi, resp. do konfiguračného súboru a pohraj si s nastavením cache:
https://kodi.wiki/view/HOW-TO%3AModify_the_video_cache

Je možné, že ten film má priemerný bitrate v pohode, ale občas vyskočí nad tú hranicu, čo dovoluje tvoja domáca sieť (TV nemá Gb ethernet). No a preto je dobré nastaviť nejaký buffer, aby to tieto špičky pobralo. A z internetu (Stream Cinema) ti to ide preto, že buď film má menší bitrate (nie je 4K Ako 4K), alebo preto, že sice má vyšší bitrate, ale defaultné nastavenie je také, že buffer sa pri streamování z internetu používa, ale nepoužíva sa pri prehrávaní z LAN. Prever si to a skús.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Edon 16. 5. 2018 09:38

Cauko mam presne tuto TV a par postrehov k tomu co hovoris.

1. Z NAS sice neprehravam ale ako hovori aj kolega hore, 64GB UHD HDR rip sa prehra z klasickeho 2,5" USB aj cez USB2.0 :D Ked si chcem pustit nejaky klasicky film nie 4k (to mi neprehra PC) tak si len cez windows nakliknem pravym tlacitkom > cast to device > 55XE9005 a vsetko bezi super bez kablov.
Riesenie co pise Marek71 by ale malo teoreticky fungovat.

2. Presne aj ja som riesil tuto dilemu - pozeral som nieco taketo - https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=rikomagic+rii
Ale po mesiaci pouzivania bez klavesnice som zistil ze ju vlastne ani nepotrebujem. Na mensie vyhladavania pouzijem hlasovy vstup a na vstavany prehliadac nechodim. Kazdopadne henta klavesnicka ma aj celkom dobre recenzie a ak sem tam potrebujes nieco napisat urcite by posluzila dobre.

3. O appke som dokonca ani nevedel. Ked pridem domov vyskusam.
K zrkadleniu - obrovsky problem - klasicke veci ako Netflix, Youtube, Twitch a pod ti same ponuknu moznost cast to device ked zacnes prehravt v mobile a TV je na rovnakej sieti - toto funguje OK.
Neviem co si sice predstavujes pod zrkadlenim dat z mobilu, zrejme napriklad ukazat fotky/videa a podobne - toto sa bohuzial neda nijako inak len cez AppleTV ktore ti nazrkadli celu obrazovku mobilu a mozes robit co chces videa, fotky, spravy, hry, youtube atd, atd.
Creative Zen X-Fi 8gb + Creative EP-830(deafult)
Edon
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků