Tv do 15 000 CZK, 50"-55" 4k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mázik 12. 5. 2018 21:00

Zdravím všechny, prosím o radu, četl jsem tu docela dost diskuzí, ale přesto zakládám nové vlákno s prosbou o radu jakou TV koupit. Moje požadavky jsou 50"-55" rozlišení 4k, 100hz panel je nesmysl v mě cenové relaci. Takže to bude asi tak vše. Smart si myslím, že je dnes asi samozřejmost. Tv by se užívala na sledování filmů a nějaké ty Smart funkce, možná v budoucnu herní konzole. Prosím tedy o rady co v dané cenové relaci lze nejlepšího pořídit?
Dost se tu bavilo mezi levnějšími tv o Hisense, najde se tam něco zajímavého v dané relaci? Nebo je lepší sáhnout po známějších značkách? Teď je v ale v Alze na Black friday např Philips 55PUS6272, je to zajímavá volba? Nyní mám Hyundai nějakých 55 cm hd ready, takže pro mě bude asi vše pokrok. Jo a sledovací vzdálenost cca 2,5 m.
Děkuji všem moc za rady. :-)
Mázik
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 12. 5. 2018 22:35

Si s těmi rozpočty tady připadám jak čaroděj trochu.
V té menší úhlopříčce těch 50" je opravdu dobrý Hisense H50N6800, ale 55" varianta už rozpočet překračuje.
Philips 55PUS6272 není moc zajímavý až na ten třístranný Ambilight, který trochu vyváží tu špatnou černou. (50" varianta používá jiný panel a špatná černá se jí netýká, ale to je pak lepší vzít ten Hisense.)
Když se vybodneš na 4K, které stejně z téhle vzdálenosti neuvidíš, tak můžeš vzít obrazově slušné Samsungy M5502/M5572/M5602/M5672.
V rámci 4K 55" nevidím nic schopnějšího než TCL U55C7006.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mázik 13. 5. 2018 13:43

Děkuji moc za odpověď. Tak teď nevím ale, jestli koupit tu 50" Hisense, nebo 55" TLC je tam rozdíl v velký co se týče kvality obrazu a celkově tv? U té TLC jsem četl nějaké špatné ohlasy ohledně servisu až v Polsku, zasekávání TV atd. Je na to něco pravdy má zde někdo tuto TV? Hisense pro mě zní dle ohlasů kvalitněji. Nejradši bych tu Samsung, ale zase se mi nechce jít do starého modelů jen s full HD. Tak jsem teď z toho narozpacích conz toho vzít.
Mázik
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 13. 5. 2018 14:10

Ten Samsung není žádný starý model, všechno co jsem vypsal jsou loňské televize. 4K neznamená vyšší kvalitu obrazu, jen vyšší jemnost (u odpovídajícího materiálu), ale v tvojí kombinaci úhlopříčky a pozorovací vzdálenosti stejně rozdíl mezi Full HD a Ultra HD nepoznáš. Ty 55" samsungy jsou podle mě nejlepší volbou, mají lepší kvalitu obrazu než 4K televize ve stejné cenové hladině.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mázik 13. 5. 2018 14:32

Ok, super díky. Sice jsem si říkal, že chci 4K ale možná to je jen tou dobou a marketingem firem... A je nějaký reálný rozdíl mezi těmi Samsung full HD modely, jak jsi psal? Nebo je to jen barva rámečků atd? A ještě jen v čem jsou tak lepší tyto Samsung modely, než třeba ten Hisense a TLC?
Ještě jednou díky moc za odborné rady :-)
Mázik
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 5. 2018 15:25

Mozes sa sice klepat po pleci a vytesovat ze mas "uzasny" UHD televizor, ale realne z neho nebudes mat v tvojom pripade vobec nic. Ale hlavne ako bolo spomenute, rozlisenie panela nerobi kvalitu obrazu.

Tie FHD Samsungy sa lisia farbou a tunerom. Inak su totozne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 13. 5. 2018 15:34

Liší se v barvě a tunerech (některé nemají satelitní).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mázik 13. 5. 2018 16:01

Ok, chápu ten rozdíl mezi 4K a FHD v mém případě po přečtení několika diskuzí tady. Jako laik sem si myslel předtím že rozlišení dělá rozdíl v kvalitě obrazu, ale asi ne. Satelitní tuner připojovat jistě "nikdy" nebudu, takže pro mě zbytečnost. V tom případě myslíte, že je pro mě nejlepší volba ten Samsung M5502? To TCL i Hisense mají horší kvalitu obrazu než ten Samsung?
Mázik
Junior

Odeslat příspěvekod Lowend 13. 5. 2018 19:02

A proč ne ue55mu6172? V limitu je i u velkých e-shopů...
Lowend
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 13. 5. 2018 20:05

Protože má horší obraz než M5502 a navíc se vyrábí s dvěma různými typy panelů, to jaký bude v zakoupeném kusu má následně obrovský vliv na vlastnosti obrazu.
Hisense je hodně fajn, normálně bych nejspíš šel do něho, ale na tuhle vzdálenost se těch 5 palců navíc u samsungu hodí, 55" Hisense je už přes limit.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mázik 13. 5. 2018 21:31

Tak nevím no jestli jít do 50" Hisense a nebo ten Samsung. Asi mrknu někde v obchodě a uvidím. Jen ještě dotaz, jaký je rozdíl mezi Samsung UE55M5522 a UE55M5502? 5522 je o cca 2000 levnější totiž.
Mázik
Junior

Odeslat příspěvekod Mázik 15. 5. 2018 18:37

Koukal jsem teď na Alzu a mají v akci Hisense 50N6800 12 199,-
Hodně přemýšlím nad tím, bude to pro mě dobrá volba? Jak si na tom stojí tahle tv, četl jsem na ní docela dobrý ohlasy.
Mázik
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 5. 2018 19:36

To uz si musis vyjasnit sam, ci je rozumne obetovat 5" uhlopriecky za iny TV, ktory ti po obrazovej stranke neprinesie nic naviac.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mázik 15. 5. 2018 19:41

A tady (UE55M5522 a UE55M5502) je nějaký rozdíl tedy? Když je o cca 2000 levnější? Dvb-t 2 mají obě?
Mázik
Junior

Odeslat příspěvekod Mázik 15. 5. 2018 21:59

Neví prosím někdo ten rozdíl? Když koukám na srovnávače, tak mi to žádný rozdíl nenajde. Jestli je to opět jen v satelitním tuneru, nebo c barvě. Že rozdíl v ceně je 2000,-
Mázik
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků