Pomoc s výběrem 55-65" TV do 30k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod HybyCZ 10. 5. 2018 09:03

Zdravím všechny,

po přečtení snad stovek témat zde na fóru jsem z výběru televize snad ještě více zmatenej než s přechozími znalostmi. Tímto bych Vás chtěl poprosit o radu, jakou televizi dané zákl. specifikace vybrat.

Televize bude primárně pro moje rodiče, kterým bohužel dosluhuje stařičká plasma Panasonic TH-42...bla bla, nejsou to sice žádní "nenároční důchodci", ale zároveň si nemyslím, že by ocenili černočernou černou a podobný technický "fíčury", jako třeba já, ale zase bych rád, aby TV nemuseli za 5 let měnit za novou.

VÝROBCE: nezáleží

VELIKOST: 55-65"

CENA: vzhledem ke splátkám bez navýšení v Electroworldu (10 měsíců) a T. S. Bohemia (10/20 měsíců), není zač, přijímám i další podobné tipy; by nová TV měla stát od 15.000,- do 30.000,- max., prostě tak, aby spláceli kolem 1.500,-/měsíc

FUNKCE:
    DVB-T2 tuner s HEVC/h.256 kodekem, aby to nemusely v budoucnu řešit
    NTFS podpora
    může být Ambilight, ale není nezbytný, pokud by to bylo na úkor poměru výkon(kvalita)/cena
POUŽITÍ:
    HLAVNĚ pozemní digitální vysílání - velmi často sport (rychlé scény)
    filmy + seriály z USB/PC v SD/HD/FULL HD kvalitě
    občasné hraní na PC/herní konzoli
VZDÁLENOST: 3-4 metry od pohovky

MŮJ NÁZOR: Dost lidí z mého okolí již novou (většinou 4K) TV koupilo, nikdo z nich většinou ale neřešil 50/100 Hz panel atd., což mě osobně nutí přemýšlet, jestli je toto u TV pro rodiče nutno řešit. Nikdo z okolí si totiž na 50 Hz panel nestěžoval, ani při hokeji, fotbale, atd...ale vzhledem k mým zkušenostem z brigády v OKAY elektro, kde byl rozdíl mezi tenkrát FULL HD televizemi s 50/100 Hz jasně vidět (jak na demo videích, tak při TV vysílání), si pořád nejsem jistý, jestli přeci jen nepožadovat vyšší frekvenci. Stejně tak rozlišení FULL HD/4K - je třeba, vzhledem k účelu TV, si rozlišení 4K již "pojistit" nebo stačí FULL HD na dalších x let dopředu?

Můj tajnej soukromej tip z těch dražších (lepších) je třeba LG 55EG9A7V, ale nevim, jak je to aktuálně s životností OLED displejů...nebo se na to mám vykašlat, neřešit nic krom úhlopříčky a koupit nějakou TV do 20k s 50/60 Hz 4K panelem?

Předem děkuju všem za jejich rady a názory, s pozdravem Hyby
HybyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 5. 2018 10:09

Na 3-4 metre je u UHD nutne minimalne (aj to je tak na hrane) 65" aby si z toho nieco mal. Avsak na poriadny 65" nemas rozpocet.
Ten oled je v tvojom rozpocte najlepsia volba a pri 55" a tej vzdialenosti je uplne jedno ze to je "len" FHD.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HybyCZ 10. 5. 2018 10:15

Mám to chápat tak, že i pro "méně náročné" uživatele doporučuješ alespoň 100 Hz panel?
HybyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zofrenko 10. 5. 2018 11:04

ak maš rozpočet 30 tisic možno by si mohol skusit tento

https://www.alza.cz/65-tcl-u65s9906-d5124897.htm

pozerávam na ňom hokej a super, signal ide z Antiku STV1 HD a upscaluje ho velmi dobre. Bal som sa upscalingu pri tomto tv ale bol som milo prekvapeny

Edit : je to 100Hz , na alze maju chybny popis
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod HybyCZ 10. 5. 2018 11:24

Tohoto TCL jsem si listováním zde ve fóru taky všiml, dost lidí ho chválí ;)

U toho LG OLEDu jen hodně lidí řeší, že to má "jen" WebOS 2.0, kterej je prej značně pomalej.

Ještě mě celkem zaujal Panasonic TX-58EX780E či Philips 55PUS6501/12 (Ambilight)...co myslíte?

Jinak od T-Mobilu mám slevu 20% na Sony produkty, některý televize tak dávaj rozdíl až 9 tisíc, ale bohužel - žádný splátky bez navýšení :/
HybyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 10. 5. 2018 12:48

Ten Panasonic je dobrý, ale má dost lesklý panel.
Kdybys pásl po Ambilightu, tak už vezmi rovnou 55PUS7502.
Jinak ale souhlasím s OLED A7 v 55" a TCL U65S9906 v 65".
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HybyCZ 10. 5. 2018 12:59

Tak asi skočíme po tom OLEDu, mám ještě 10% slevu, tak vyjde na pěknejch 27k ;)
Philipsa maj v EW poslední vystavenej kus...a do toho teda jít nechci...jinak bych Ambilight bral všema deseti.
HybyCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spyko 30. 5. 2018 06:05

Zdravím,objevil jsem na alze HISENSE H55 U7A,píší 120hz panel,cena 20000,dcera chce vyměnit panason.43px80,pokud je to stovka/píší i na ofiko,český výrobek-určitě skládačka?/,tak bych ji doporučil-za ty prachy,byť jsem ji říkal vydrž rok-ber oled LG hd!děkuji za pomoc.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 31. 5. 2018 20:25

HybyCZ píše:Mám to chápat tak, že i pro "méně náročné" uživatele doporučuješ alespoň 100 Hz panel?

Lidé musejí na vlastní oči ověřit, co jim vadí/vyhovuje. Nicméně 100Hz technologie je výhodná pro každého - pokročilý, náročný, nebo nenáročný. Někomu může dokonce 50 Hz víc překážet na nové 4K/UHD telce, než na původní FHD. Lze oželet mnoho, ovšem vynechat 100 Hz s doprovodným nastavením plynulosti a ostrosti pohybu, by mohlo být chybou.

Určitě bych budoucí majitele vzal opakovaně do prodejen a předvedl jim 50 Hz/100 Hz kousky v provozu. Ideálně na sportu, akčních scénách, při posunu celé scény atp. Na 55", nebo dokonce větší úhlopříčce, je toho už cítit dost.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků