43" Samsung UE43MU6172 nebo ne?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Slepytchee 9. 5. 2018 21:54

Dobry den,

po dlouhe dobe si chci koupit novou televizi. Televizi chci primarne na koukani a na propojeni s PC ci playstation 4. Po tom, co jsem prohral bitvu s manzelkou, a muzu jen 43´´ (pry by se nam tam poradne 49´´ neveslo) jsem nasel asi sveho favorita,

43" Samsung UE43MU6172

Mam na vas dve otazky, prosim:

A) Ruzne se docitam, ze v teto "rade" jsou bud VA nebo ISP panely. Nevite, jak lze zjistit, jake je to v pripade 43´´ a jestli je to pro me vubec dulezite? Jsem opravdu lajk...

B) Koukal jsem jeste na pododbne modely v cenove kategorii: byl by pro me nejaky lepsi? 43" Sony Bravia KD-43XE7096, nebo 43" LG 43UJ670V?

Opravdu MOC dekuji za rady...
Slepytchee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 9. 5. 2018 22:27

Samsung UE43M5502/M5572/M5602/M5672 (pokud nepoužíváš satelit, je jedno který z nich). Tam jsou VA panely.
Sony KDL-43WE755 má IPS, ale zmiňuji ho, protože má širší barevný gamut a v HDR hrách na PS4 z toho budeš těžit.
Rozdíl mezi VA a IPS je v základu prostý, VA má lepší černou a lepší kontrast, IPS lepší pozorovací úhly.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slepytchee 9. 5. 2018 22:38

Aho, dekuji za radu. Ja jsem si myslel, ze mit VA je vyhoda, ne ze kazde vlastne znamena neco jineho. Ja mam televizi v obyvaku, a za zady okna bez zavesu, takze krome vecera mam byt "osvetlen". Bylo by v tomhle pripade lepsi to ISP kvuli pozorovacim uhlum?

A zaroven koukam, ze ty, co jsi mi napsal, jsou vsechny Full HD... zatim nemam moc proc, ale chtel jsem kvuli budoucnosti tu 4k, protoze asi bude na to casem vic veci...
Slepytchee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 9. 5. 2018 22:51

Z jaké pozice se díváš na TV musíš vědět ty. Neduhy IPS jsou za světla vidět míň, ale pokud se díváš na TV zpříma, tak ti žádné benefity sám o sobě nepřinese. Samozřejmě ale, že TV nejsou jen VA vs IPS, můžeš mít jiné parametry obrazu, které vejdou do úvahy, proto zmiňuji ten širší gamut Sony.
Kolik věcí bude v budoucnu ve 4K ti může být jedno, ke 43" úhlopříčce bys stejně musel sedět aspoň 1,5 m blízko abys poznal rozdíl mezi Full HD a Ultra HD.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slepytchee 9. 5. 2018 22:53

Dobre, snad jasny, dekuju.

Takze kdybys volil Ty, sel bys spis do tech Full HD samsungu ktere jsi posilal, nebo do toho 4k co jsem posilal ja? Nevim, jak moc bude to slunce v mistnosti ovlivnovat ten obraz... jen jsem proste myslel, ze 4k je celkove lepsi...
Slepytchee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 9. 5. 2018 23:21

4K celkově lepší? Kdeže, s nástupem 4K i do nižších tříd naopak došlo k poklesu obrazové kvality levnějších TV, na něčem se muselo ušetřit, aby se mohlo navýšit marketingově vděčné rozlišení, které mnohdy ani spotřebitel vzhledem ke své pozorovací vzdálenosti neuvidí.
Pokud k té TV nebudeš sedět aspoň toho 1,5 m blízko, není důvod sáhnout po 4K modelu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 5. 2018 04:25

Slepytchee píše:... jen jsem proste myslel, ze 4k je celkove lepsi...

Rozlisenie panela kvalitu obrazu nerobi. A v tvojom pripade by si zo 4k nemal aj tak vobec nic.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slepytchee 10. 5. 2018 07:53

Panove, diky obema moc. Kdyz hraju, tak sedim docela blizko... a tak nejak chci koupit tu 4k... asi jsem taky marketingove naletel :-) Udelam chybu, kdyz do ni pujdu, nebo jsou ty rozdily tak male, ze je to jedno? Diky
Slepytchee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 5. 2018 10:04

To ci urobis chybu, to si musis obhajit sam pred sebou. Proste nedostanes obrazovo to najlepsie co mozes. V tvojom pripade nejde ani tak o vzdialenost, je jedno ze sedis blizko, ked tam aj tak nebudes mat 4k zdroj. Teda az na ten PC v zavislosti od toho ako vykonny je.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slepytchee 10. 5. 2018 10:09

Rozumim, a dekuju. Takze kdyz koupim ten samsung 4k, tak jako televize je to dobre a jako 4k s pocitace nebo PS4 pro mi to zvladne, ano?
Slepytchee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 5. 2018 10:11

Hej, zvladne. Ale s vedomim, ze ten FHD Samsung ma obraz lepsi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slepytchee 10. 5. 2018 10:12

Diky. A lepsi, jako radove moc? Ja prechazim z 32 samsungu takze uz tak bude ta zmena pro me obrovska, takze to asi zvladnu.
Slepytchee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 25petr 10. 5. 2018 11:48

U 43 palců je fakt jedno jestli je to fullhd nebo 4k, aby si viděl rozdíl tak bys musel mít alespoň 55 palců a koukat na to z 1,2-1,5 metru pak to smysl má.
25petr
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků