Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 28. 3. 2019 10:53

Proto moje poslední Sony byla před 8 lety. Vyřešit se to dá leda používáním STBoxu.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2019 11:58

paulo78 píše:tak povedzme si zas pravdu že prepinanie kanálov je priserne dlhe. Neviem ako to maju ostatní vyrobcovia,ale sony roky rokuce to nezvláda.
U mna cca 6 sekund

Tak řekněme si pravdu, že šest vteřin to asi u Sony nebude, a když tak se jedná, s největší pravděpodobností, o nějakou anomálii.

Je naprosto k ničemu porovnávat staré telky s novými. Navíc, a vím co píšu, přepínání kanálů vždy záleží na typu tuneru a tom, jestli je využít i modul s kartou. Křičet, že Sony hanba, protože přepnutí trvá 4,5 vteřiny na Skylinku je dost mimo. U mnoha konkurentů je čas +/- podobný. Jasně, jestliže se jedná o TV s firmwarem, kdy ještě budete měřit rychlost přepnutí DVB-T, dostanete/můžete se dostat na jiné časy.

Řada uživatelů se posměšně vyjadřuje na adresu různých výrobků, přičemž ani nejsou schopni regulérně změřit čas k přepnutí a zároveň napsat, ne...neměřil jsem to u satelitu, ale pozemního digitálu. Hlavně, že se mlátí do prsíček, jak dobře zrovna oni nakoupili.

Ne, nevadilo by mně, kdyby se čas potřebný k načtení stanice snížil. Z druhé strany...jestliže rychlost nevybočuje z běžného průměru, pak mám problém se zcela jinými neduhy, které u moderních televizorů jde najít.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 28. 3. 2019 12:32

No a kto je nespokojny s casom prepinania kanalov ze to dlho trva nech si kupi satelitny prijimac VU+ nejaky 4k a prepnutie bude mat okamzite. :-)
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 28. 3. 2019 12:50

To je tak poslední co bych řešil nějaký přepínání kanálů
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 28. 3. 2019 13:20

vcera som to meral, 6 sekund, tv ide na androide 8.
A niekedy ked rýchlo chcem prepínat je to dost otravné..
Myslim ze na Androide 7 to bolo rýchlejšie
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 28. 3. 2019 13:34

Za 6 sekund stihnu samsunga zapnout, vypnotu a zase zapnout 8-P
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 28. 3. 2019 14:21

Pro zajímavost moje zkušenost s rychlostí přepínání programů: Philips PUS6262 při DVB-T2 HD: 3,5-4 s ( nejdříve po zhruba 3 s zvuk, pak obraz), satelit Technisat S2 při Skylinku HD: 3s
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 28. 3. 2019 14:27

Nejrychlej přepínal co pamatuji nějaký settopbox Gogen - asi půl vteřiny, ale to je tím, jestli ta TV dělá nějaké další zpracování toho obrazu. U toho Gogenu se to prostě jenom poslalo na CRT a nic dalšího to asi neřešilo.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mara-cz 28. 3. 2019 16:16

Kdyz jsem psal ,ze to trva 4 vteriny,tak jsem to samozrejme meril bylo to mezi 3.6-4 dvbt2.
Takze Philips je na tom stejne.
Moje predchozi tv samsung h6400 to mela za 2 vteriny dvbt
a pak jsem jeste zkousel nejaky Panasonic 2018 ,tam to bylo 3 vteriny.
Takze kdyz to shrnu,cas prepinani neni uplne tragicky .
6 vterin je opravdu hodne a nekde v diskuzi se resi ,ze je to se starsi satelitni kartou.
Nebo to mas dvbt?

Mate nejake rady co vypnout nebo zmenit v andoridu ? Pouzitelne jak pro 7.0 tak 8.0
Pokud nekomu pomuze:
Ja zakazal sambu + zmenil pocet procesu na 4 max -pod 3 by se udajne nemelo jit-nezkousel jsem
dle tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=w3ZnPq06jjA ,zmenil animation scale na 0,5
pak jeste zakazal prekladac japonstiny,netflix,hudbu,amazon,video - kdyz se zakaze nejde sony prehravac !
Pak uz to bylo docela fajn.
Mara-cz
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2019 19:03

paulo78 píše:vcera som to meral, 6 sekund, tv ide na androide 8.
A niekedy ked rýchlo chcem prepínat je to dost otravné..
Myslim ze na Androide 7 to bolo rýchlejšie

Dobře a proč nepíšeš ten požadovaný zbytek.

Na jakém tuneru funguješ? Jaký máš modul, jakou kartu? Přepínal jsi skokově, nebo volbou čísla? Přehazoval jsi které stanice konkrétně. Byly HD, SD, UHD?

Měřil jsem tři XF9005 na původním softwaru, Skylinku, s fialovým modulem SMIT a Technisat, ICE karty. Většinou se to na HD stanicích pohybuje kolem 4,5 vteřiny.

Když jsi upgradoval software... udělal jsi po aktualizaci obnovu do přepravních hodnot s novým nastavením a naladěním?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 28. 3. 2019 21:53

mam modul UPC CA Conax.. prepinanie je skokove v ramci HD kanalov
6 sekund bohuzial

je to už moj treti sony tv a stále to isté.

po update na Oreo som urobil továrenské setting
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 29. 3. 2019 06:35

To isté mají i všichni ostatní,u kodovaných kanálu,dle mě to je stejné jak u kabelu,zakladní programy jdou mnohem rychleji-už jsme to tu probírali x krát,CI+ jsou o nějaký chlup rychlejší,skylink na Xtrendu 9200 s CI to bylo stejné,nebo hodně podobné!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 29. 3. 2019 09:11

Musí se to nejdřív odšifrovat ty kódované kanály, tak to má tu prodlevu. Základní DVB-T2 multiplex přepínám na samsungu asi za vteřinu.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 3. 2019 08:06

paulo78 píše:mam modul UPC CA Conax.. prepinanie je skokove v ramci HD kanalov
6 sekund bohuzial

je to už moj treti sony tv a stále to isté.

po update na Oreo som urobil továrenské setting

Pak bych se pídil, a možná to tu už bylo, po stáří a kompatibilitě firmwaru Tebou využívaného modulu s novými OS. Předpokládám, že když si vezmeš modul pro Skylink a satelitní příjem, dosáhneš podstatně lepšího času. Sám velmi dobře vím, že jsou televizory, kde volba modulu může dělat i několik vteřin rozdílu. A to nemluvím o pozitivu v případě, kdy si uživatel vypne hlášky a tyto se neustále nezjevují.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 30. 3. 2019 09:47

Mgx,až takový rozdíl to nebude,u spárovaných modulů už vůbec ne,moje laická domněnka-nekodovaný kanál nemusí CI posílat zápis,tzn.že je obsažen v multiplexu,kodovaný program CIzasilá dotaz na kod,což se zjevuje na obrazovce-ikdyž se dotaz vypne ,CI musí ten ukon udělat,je to vidět i u hlášek na třeba nezaplacený program,"kodovaný kanál"-což chvílí trva,toto by ale měl komentovat odborník,ja jsem jen pozorující laik se skušenostmi!
spyko
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků