Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 20. 4. 2018 20:27

Test dalšího modelu 4K/UHD HDR LCD televizoru s LED direktivním podsvícením a jeho lokálním řízením Sony KD-55XF9005 na webu avmania.cz. Zájemci čtou zde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod athamas 23. 4. 2018 13:59

Tisíceré díky za zrecenzování, XF9005 mám zrovna v hledáčku! (volím ještě mezi XE9005 a Q8F). Krom jiného (již tolik diskutované problémy s plynulostí přehrávání, dále Android - USB flash vložená do výstavního kusu v Electroworldu se podařilo načíst až po restartu TV, naprosto identický problém i na vedle vystavené XF8505!) mě osobně prozatím odrazují dvě věci:

1. Jakési náznaky zmíněného neduhu objevíte při jednobarevné ploše na panelu, hlavně v rozích
Tohle bylo to první, co mě praštilo do očí při setkání naživo a i přes jinak nádherný obraz dokázalo pokud ne přímo odradit, tak minimálně nákup ještě odložit. Možná jsem perfekcionalista, ale tohle mě u jinak prémiové TV za 50k znechutilo pokaždé, když se to objevilo. Že nejde o chybu ale o vlastnost jsem se už dočetl jinde, nicméně tohle mě osobně přijde rušivé natolik, že možná upřednostním Q8F kde mě tento neduh neruší při vychutnávání jinak dokonalého audiovizuálního zážitku (byť je dražší a zpracováním obrazu níž než 9005)

2. Sony KD-55XF9005 tak v tomto směru dokázal navázat na staršího bratříčka a v pár parametrech ho možná i poráží.
XE9005 vs XF9005 side by side https://www.youtube.com/watch?v=s6lWbjGztx0 závěr nechť si udělá každý sám (pro mě teda dost zklamání)
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 23. 4. 2018 15:05

athamas píše:XE9005 vs XF9005 side by side https://www.youtube.com/watch?v=s6lWbjGztx0 závěr nechť si udělá každý sám (pro mě teda dost zklamání)

Tady tohodle typka bych vubec nebral vazne. Videl jsem vice jeho videi a jedine, co dela, je, ze se snazi za kazdou ceny vychvalovat svou TV (XE9005). Nic jineho. Pokud chces videt opravdovy side by side test s nejakymi rozumnymi testy, podivej se napriklad na tohle video -> https://www.youtube.com/watch?v=t0GzpKxakZM
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod athamas 24. 4. 2018 10:17

Vážně bych jej nebral pokud by tam jen prázdně tlachal a neměl tam oba dva ty modely vedle sebe a ještě s identickým nastavením, které tam přímo ukazuje. Za to další video každop. díky, viděl jsem jich víc a nejsem úplně přesvědčený o tom, že XF svého předchůdce překonává i jinak, než na papíře.
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod Marek71 24. 4. 2018 14:24

Pre niekoho može byť plusom aj to, že novší model XF by mal dostať podporu Dolby Vision, ak sa nemýlim. Starší model to vzhľadom na slabší procesor nedostane.
Lexus GS 450h Premium 2013
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X) + LibreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Junior

Odeslat příspěvekod sirdo 27. 4. 2018 12:16

co som mal moznost porovnat XE9005 a XF9005, tak pozorovacie uhly ma lepsie XE, ale obrazovo je vydarenejsia XF. plne suhlasim s C.I.S.I., ze ten videotest toho typka je cisto ucelovy. ja osobne cakam na test a kalibraciu od avforums.com...
sirdo
Junior

Odeslat příspěvekod 25petr 28. 4. 2018 13:13

Tak to video toho asijce mě přesvědčilo že xf90 má lepší obraz jak xe90 malinko horší pozorovací uhly to by mi vůbec nevadilo když sedím téměř vždy přímo před televizí. Pokud bude na vánoce do 35 tisíc kč tak jí vezmu. Jediný co mě zarazilo input lag 42ms u fullhd her jelikož mam xbox a ps4. Je to něco co by mě mělo znepokojovat? Nejsem profi hráč ale online střílečky si někdy rád zahraju.
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 28. 4. 2018 14:12

Ono ani těch 42 ms není nic strašného, ale jestli máš Xbox One S/X a PS4 Pro, tak tyhle konzole stejně dělají upscale na 4K samy, takže z hlediska input lagu u TV to máš jak 4K hru.
Na Sony pro firmy to máš přes T-Mobile za 35k už teď, info v tom připnutém vláknu Sony.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 25petr 28. 4. 2018 14:38

Tak teď jsem koukal na to připnuté vlákno zkusil se přihlásit přes ty udaje co tam jsou. To mužu takhle objednat a nemusím ani na ičo, ale mužu na fyzickou osobu? Ten člověk co tam píše, že to objednal tak prej všechno v pohodě, ale co při případné reklamaci atd. nebude problém s tím, že jsem to objednával přes tento účet který neni můj?
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod 25petr 28. 4. 2018 17:05

jinak mam obyčejný xbox one s a ps4 takže fullhd..tak snad 32ms oproti 42ms nebude takový rozdíl
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 28. 4. 2018 17:31

Ten účet posílají všem zákazníkům T-Mobile stejný, není na jméno. Můžeš to objednat jako koncový spotřebitel.
Xbox One S upscaluje do 4K, tzn. sice to nemáš v lepší kvalitě než Full HD, ale TV vidí 4K, takže se tě týká ten nižší input lag.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 25petr 28. 4. 2018 18:48

Tak to je dobrá zpráva. Obyčejná ps4 ale todle asi neumí takže tam budí mít input lag 42ms
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 3. 6. 2018 21:16

Ja uz par dni prudko rozmyslam nad premiovym Sony 49KDL XF9005, stojí sice 1500 euro,ale vzdy som mal Sony tv,a cchem mat...
Myslite ze v porovnaní z modelom XF85 bude kvalita obrazu citelna?
teda v skratke XF9005 má 4K hdr premium, Direct full podsvietenie, procesor X1 Extreme,Xmotion Clarity ,alebo XDR contrast.. toto su mozno pre niekoho marketingove slová,ale toto je v skratke rozdiel medzi XF90 a XF85....
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200---Sony Vaio VPCEB3S1E(CORE I5-460M)---Sony Xperia XZ1
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 3. 6. 2018 21:51

XF90 je oproti XF85 obrazově výrazně lepší. VA panel a slušné lokální stmívání dělá svoje (plus ještě lepší obrazový procesor).
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paulo78 7. 6. 2018 22:16

Ked sa opýtam ako laik, v com je rozdiel ze 85 ma x1 procesor a model 90 ma lepší x1 extreme procesor?
V com si to vsimnem hlavne?
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200---Sony Vaio VPCEB3S1E(CORE I5-460M)---Sony Xperia XZ1
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 6. 2018 04:59

V kvalite obrazu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 8. 6. 2018 13:07

Vybíral jsem tak, že jsem na všech Sony televizích porovnával své vymazlené fotografie ze zrcadlovky (západy slunce, fotky proti světlu, tedy highDR, portréty s přesnou pleťovkou, ....), no a XE90 vyhrála v poměru kvalita / cena úplně dramaticky. (proti jiným značkám taky)
Všechny ty nižší XE70, XE80, XE85 porazila na první pohled, protože jednak neměla chcíplé barvy a hlavně měla čitelné stíny a nevypálená světla a tím i prostorovější dojem, no a oproti televizím za 60 - 80 tisíc Kč se XE90 držela tak slušně, že jsem nezáviděl ten lepší obraz, i kdybych na to měl, tak bych to za ten lepší obraz nedal, protože tam už ten nárůst kvality už neodpovídal ceně. Takže za mě XE90, dnes už tedy XF90 vyčuhuje hodně. A IMHO to dělá hodně to direct podsvícení proti edge podsvícení.
ForeignerOnEarth
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 9. 6. 2018 21:27

Direct podsvietenie na minulorocnej XE90 a tohtoročnej XF90 je také isté? alebo aj tu je tohtorocna Xf90 vylepšena co sa týka podsvietenia?
(lebo rozmyslam nad Xe90 (1150euro) a Xf90 (1550 euro), rozdiel je 400 euro, co nie je malo
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 9. 6. 2018 21:35

XF90 má víc stmívacích zón.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod paulo78 10. 6. 2018 22:19

co to znamena pre laika v praxi?
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 10. 6. 2018 22:56

Kvalitnější obraz, lepší černou, menší mlhu okolo jasných objektů.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yamer 11. 6. 2018 12:51

Podle toho, co jsem videl (i na vlastni oci), tak zobrazeni pohybu (X Motion Clarity) na letosni XF90 je naprosto spickove. Lepsi nez na Samsung LED ci LG OLED ci lonske Sony. Plus XF90 umi HDR format Dolby Vision, coz xf85 ani xe90 neumi, nepletu-li se. Direct podsviceni mi osobne prislo OK uz i na xe90, rozdil jsem mezi nimi nepoznal.
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod conerto 11. 6. 2018 15:33

Tady je dobré porovnání modelů XE9005 (vlevo), XF9005 (uprostřed) a XE9305 (vpravo).
https://www.youtube.com/watch?v=t0GzpKxakZM
Trochu škoda, že mainstream u Sony končí modelem XF90 a pak je až prémiový model ZF9, který bude stát zase raketu, něco mezi nimi by nebylo špatný (nějaký vylepšený nástupce XE93).
conerto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 6. 2018 17:27

Maš tam oledy ešte. Taky A1 asi bude lacnejši ako ZF9.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod conerto 11. 6. 2018 18:04

Měl jsem na mysli LCD (jako byly XE93/94), špatně jsem to napsal, ale máš pravdu. 55" A1/AF8 stojí v obchodech cca 65/69 tisíc, i když je to skok v ceně oproti 55XF90, uvidíme kam ty OLED ještě klesnou.
Mám z nich ještě trochu obavu, vzhledem k mému využití TV, často mi na ni stojí část obrazu i několik hodin (PC, hry, ...), ale možná zbytečné obavy, nemám zkušenost a riskovat nechci...každopádně to už do tohoto tématu o XF90 asi nepatří.
conerto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 6. 2018 18:16

Tie oledy na to maju udelatka. A hlavne podľa skusenosti su na tom ostatni lepšie ako LG.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod athamas 12. 6. 2018 10:50

Ta udělátka svůj význam určitě mají ale nejsou samospasitelná, oblast aplikace bude hlavně sledování standardního TV vysílání (tzn. občasné přepnutí kanálu namísto jedné zpravodajské stanice v kuse) a filmy. S tímto si každopádně žádné udělátko neporadí

často mi na ni stojí část obrazu i několik hodin (PC, hry)

Stačí mrknout třeba sem, LiveCNN šedá, červená, fialová nebo FIFA18 a zelená.

Ta úvaha o vyhnutí se OLED při tomto zamýšleném využití je tak zcela na místě a co vím, tak ostatní výrobci berou OLED panely od LG (lepší jsou ve vyladění obrazu, vypalovat se budou asi stejně).
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 6. 2018 12:06

To nikto netvrdi ze je to spasa. Ale pomoze to vyrazne. To udelatko posuva pixely, takze logo stanice je ten najmensi problem.

Davat ako priklad test z rtings je uplne mimo. Ten test na rtings ma pre bezneho spotrebitela takmer nulovu vypovednu hodnotu. Maju tam jediny model a hlavne neodraza to ani zdaleka bezne pouzivanie TV v domacnosti. To si treba uvedomit. Toto nemozno ani omylom brat ako meritko.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod athamas 12. 6. 2018 12:47

Ryan Giggs píše:Davat ako priklad test z rtings je uplne mimo. Ten test na rtings ma pre bezneho spotrebitela takmer nulovu vypovednu hodnotu. Maju tam jediny model a hlavne neodraza to ani zdaleka bezne pouzivanie TV v domacnosti.

Opravdu? Možná by nebylo od věci přečíst si alespoň úvod :-)
"Our previous 20 hours per day burn-in test is still running and the OLED TV already has permanent retention. That test is an extreme case, using patterns with a lot of static content.
Based on your feedback and comments, we have bought 6 LG OLED C7 which will play real, non-altered content. This should give you a better idea on what to expect depending on what you watch on your TV."

V kontextu zadání, cituju, "často mi na ni stojí část obrazu i několik hodin (PC, hry)" mi ten rtings až tak mimo nepřijde, ba naopak - poměrně přesně simuluje právě zadání od conerto.

Logo stanice je v převážné míře stálobarevné, modelový příklad - šířka loga 100 pixelů a udělátko posune obraz o 4 pixely sem, tu za 2min o 4 pixely jinam. Tohle řeší pouze ostrou hranu přechodu toho vypálení, ale 92 pixelů se vypaluje úplně stejně dál i po posunu. Bavíme se o statickém obraze, a že to udělátko jej neřeší je poměrně dobře vidět na těch LiveCNN obrazovkách. Statický obraz na OLED prostě ne. Pro běžné použití TV v domácnosti (standardní TV vysílání s přepínáním kanálů / filmy) OLED ano (tam ta udělátka mají význam), hraní her už nese určité riziko dlouhodobého statického obrazu (typicky ukazatel skóre) a conerto to jako rizikové vnímá zcela správně (udělátka mu při jeho zadání ten problém neřeší).
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 6. 2018 12:57

Ano, opravdu.

Ked uz nieco citujes, tak netreba vytrhavat veci z kontextu a citat cele co tam pisu.
"This test alone only demonstrates the effect of one of the use cases described above. It does not show the effect of changing between multiple sources (such as watching football 20% of the time, playing high-risk video games 50% of the time, and playing low risk video games 30% of the time)."

Na tych tv bezi permanentne, X tyzdnov rovnaky obsah. Kto to pouziva doma takymto sposobom? Asi nehras vkuse mesiac jednu hru. Alebo?

Dalsia vec, na to aby si vobec videl nejaky burn in, na demonstraciu efektu tam pouzivaju jednofarrebne plochy.
Kto z beznych uzivatelov tot robi doma?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod athamas 12. 6. 2018 13:09

---upraveno---

V pohodě - evidentně se tady míjíme. Já se bavím o tomto scénáři

a) "Na tych tv bezi permanentne, X tyzdnov rovnaky obsah. Kto to pouziva doma takymto sposobom? Asi nehras vkuse mesiac jednu hru. Alebo?"
Problém totiž není "vkuse mesiac jednu hru", nýbrž "to stejné dlouho a opakovaně". 4-6hod statického obrazu denně s přehledem stačí na to, aby to tam za 5-6 měsíců bylo už napořád. A conerto to evidentně takto zamýšlí - přímo to ve svém příspěvku zdůrazňuje:
"často mi na ni stojí část obrazu i několik hodin (PC, hry)"

Tebou popisovaný scénář je tento, ten tady nerozebírám:
b) changing between multiple sources (such as watching football 20% of the time, playing high-risk video games 50% of the time, and playing low risk video games 30% of the time)

Pro scénář a) OLED prostě není vhodná volba, nic dalšího k tomu psát asi už netřeba.

Ryan Giggs píše: "na to aby si vobec videl nejaky burn in, na demonstraciu efektu tam pouzivaju jednofarrebne plochy. Kto z beznych uzivatelov tot robi doma? "

Skupina pixelů se značně sníženou jasovou složkou v určitém barevném spektru je pozorovatelná nejlépe právě na jednobarevné ploše, na snadnou a srozumitelnou demonstraci burn-in efektu je to zvoleno úmyslně tak, aby to bylo patrné hned na první pohled namísto toho, aby někdo musel koukat 15-20vteřin na standardní obsah TV vysílání než zaznamená, že v tom místě je něco špatně. Burn-in efekt je pak samozřejmě vidět i na standardním obsahu, je pozorovatelný někdy více jindy méně v závislosti na právě zobrazené barevné složce ve "vypáleném" místě.
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 6. 2018 03:35

athamas píše:---upraveno---
V pohodě - evidentně se tady míjíme. Já se bavím o tomto scénáři
Nemijime, pretoze si mimo.

athamas píše:Problém totiž není "vkuse mesiac jednu hru", nýbrž "to stejné dlouho a opakovaně". 4-6hod statického obrazu denně s přehledem stačí na to, aby to tam za 5-6 měsíců bylo už napořád.
To je absolutne zavadzajuce tvrdenie vycucane z prsta.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod athamas 13. 6. 2018 09:28

Ryan Giggs píše:Nemijime, pretoze si mimo.

Mně zas přijde mimo někdo, kdo laikovi na dotaz ohledně výběru TV s jasně deklarovaným záměrem využití statického obrazu doporučí OLED.

athamas píše:Problém totiž není "vkuse mesiac jednu hru", nýbrž "to stejné dlouho a opakovaně". 4-6hod statického obrazu denně s přehledem stačí na to, aby to tam za 5-6 měsíců bylo už napořád.
Ryan Giggs píše:To je absolutne zavadzajuce tvrdenie vycucane z prsta.

Opravdu? OLED screen burn-in: What you need to know

From all of the evidence we've seen, burn-in is typically caused by leaving a single, static image element, like a channel logo, on-screen for a very long time, repeatedly.

To klíčové je repeatedly, tzn. nemusí jet nutně jen jeden kanál ale úplně stačí, že ta statická část je zobrazena nepřerušeně po dlouhou dobu (v řádu hodin) a opakovaně (např. každý den), byť mezi tím běží i něco jiného.

Anebo si opravdu si myslíš, že na tomto příkladu vypáleného OLED displaye telefonu běží jen a pouze navigace a nic jiného? Ne, funguje to jako telefon a zobrazuje to všechno ostatní co se s chytrým telefonem normálně dělá, akorát na tom evidentně po dlouhou dobu a opakovaně běží taky navigace se statickými ovládacími prvky:

Obrázek

nebo
We don't expect the TV running Call of Duty to burn-in after 1000 hours either, but the TV running FIFA 18 will likely burn-in sooner because it has lots of bright static scoreboards.

Mrzí mě, že se zase míjime, nebo že spíš vůbec vedeme tak sálodlouhou debatu nad existencí jevu "OLED burn-in risk" zdokumentovaného a popsaného v nesčetných zdrojích.

Ty k tomu ale zase napíšeš, že je to vytrženo z kontextu, RTINGS je mimo, a žádný burn-in risk na OLED neexistuje.
RTINGS jasně prokázal, že OLED se při specifickém a nevhodném využití vypaluje, což je prostě fakt daný použitou technologií s využitím organického materiálu. Další fakt je, že to riziko při standardním použití v domácnosti je nízké a stoupá se zobrazením statického obrazu (faktorů, které to ovlivňují je víc - jas, doba zobrazení, opakovanost zobrazení atd.)

Burn-in risk na OLED je realita, víc už k tomu přispívat nebudu (už tak jsme těžce OT) - zdrojů k tomu je spousta.
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod Obšák 28. 7. 2018 21:07

Pánové, nevíte někdo, jestli tento model dokáže přehrát 4k video z USB? Ve specifikacích k tomuto televizoru jsem to nenašel a můj flash disk do telky nejde zasunout, protože ty konektory na tv vyřešili blbě :-] (a nejen konektory, dálkovej ovladač je oproti mé druhé starší televizi (Sony 40W5500) taky na ***)
Děkuji za případnou odpověď
Naposledy upravil Nick Cave dne 28. 7. 2018 21:12, celkově upraveno 1
Důvod: cenzura :)
Obšák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 7. 2018 05:56

Kazdy UHD TV dokaze prehrat 4k video.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod bh69 17. 11. 2018 10:37

Zdravim,
vzhledem k aktualni akci zvazuji nakup 55XF9005 a prochazim predtim recenze a zkusenosti. A narazil jsem mimo jinych problemu na vysokou spotrebu ve standby rezimu danou divnycm chovanim - viz napr. tento clanek

https://docs.google.com/document/d/1FrD ... e9zfpyktm4

a na problem, ktery vznika pri pripojeni externiho disku (pro prehravani/nahravani), kdy se udajne neuspi, neustale bezi a navic TV ma opet vysokou spotrebu ve standby.

Sice mne primarne zajima kvalita obrazu, DVB-T/DVB-S prijem a prehravani po siti, ale prehravani z USB disku je taky dost podstatna vec. Mate s tim nekdo zkusenosti ?

A (zatim) posledni otazka - umi TV prehravat po domaci siti videa ulozena na PC na sdilenem adresari ?
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 17. 11. 2018 11:21

S těmi Sony koukám jsou pořád nějaký problémy
LG 32LH5000 (2009) 100Hz, EEFL
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bh69 17. 11. 2018 12:30

jenze co jinyho ? Panasonic nebo LG s IPS nechci. OLED taky ne. Zbyva Samsung, ale podle testu je (ve stejne cene) o neco horsi a navic ty znacce moc neverim (kolegyni jedna TV odesla po 4 letech a novou uz taky reklamovali (vymena desky) ..
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 17. 11. 2018 13:32

Hlavně mě dostalo, když jsem se na avforums dočetl, že ty jejich loňský 6. a 7. řady nemají ani interpolaci snímků, což je, když se ohání "400 Hz motionflow" docela fejl...
Jinde zas někdo píše, že ani tato nejvyšší řada neumí přehrát plynule video, který není 16:9
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bh69 17. 11. 2018 13:37

taky mne prekvapuje kolik ruznych "drobnosti" jsem v diskuzich a testech nasel .. nejak mne ochota riskovat koupi tehle TV prechazi. Jenze tim padem nekoupim asi zase nic ... uz nekolik let cekam, kdy konecne bude pouzitelna TV za rozumnou cenu a porad nic.
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 17. 11. 2018 13:40

A proč ne OLED?
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bh69 17. 11. 2018 16:44

Cena, retence/vypalovani, banding, black crush, blikani ... - ale tohle asi neni spravny vlakno na reseni vyhod a nevyhod OLED
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 18. 11. 2018 11:37

no autor toho clanku si dal zalezat to teda palec hore,podrobne uhodnotenie, ktore ako laik a pre endostatok casu nemoze bezny uzivatel pozistovat.
Ale nemozem si pomoct, autor neznasa Sony a android , citim tam nejaku traumu zo SOny tv.
Aj ked z mnohymi vecami suhlasim:
Sialeny DO, blotware,chaoticky zoznam kanalov...
Ale az takto zatratit jednu znacku...to sa mi nezda
K tej spotrebe elektriny: Stalo by za to to nejako naozaj vyskusat,,ale ako ?
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rosswell 18. 11. 2018 13:20

Zdravím, mám TV Sony KD-55XF9005 doma asi 4dny.První dojmy:Mám UPC a settobox+PS4 ,satelit nevlastním.Instaloval jsem TV na stěnu,easy montáž.První věc co mě trkla u televize je malá koncovka do zasuvky,ale je to jen drobnost.Po zapnutí a nastavování mě asi po 30min začal neskutečně s.át ovladač.Nepříjemné malé rozestupy středového kruhu a ještě mají takové tečky ze kterých bolí prsty při častém mačkání.

Telefon s androidem nevlastíme doma ani jeden.Takže to prvotní nastavování ůčtu atd. bylo dost otravné.Jinak celkový operační systém mi moc svižný nepřijde ale nemám s jiným androidem na TV žádné zkušenosti.Posuzuji svižnost pořád s IOsem na mém iphonu :)

Také mě mrzí že Apple a Sony si vůbec nerozumí.A jiné spojení než přes apple TV nevidím.
První film co jsem doma pustil byl Avangers z HDD v ultra 4k rozlišení a přes normální vestavný přehrávač v TV se to tak trochu sekalo.
Musel jsem z obchodu stáhnout KODI přehrávač který si s videem poradí bez problému.

Je to taková hračička tato TV a chce si s tím hodně pohrát aby koncový uživatel by sní spokojený.Co bych uvítal kdybych v nastavení našel nějaký postup jak se zbavit při zmáčknutí tlačítka HOME na ovladači aby se mi automaticky nepřerávali ukázky filmů z google play knihovny.

Abych nebyl jen negativní :)
Obraz je opravdu v režimu živý jako živý :)

Jiné režimy se mi vůbec nelíbí a třeba režim cinema pro nebo jak se to jmenuje je takový vyblitej.Máme doma rádi barvičky a třeba videa na youtube ve 4K jsou úžasná.

Vlastním doma PS4 normální verzi.Pročko budu kupovat po vánocích.Takže tam těžkou posoudit.Momentálně mám problém s výběrem HDMI v 3m délce,protože jsem teď k TV kupoval od HAMA cca za 420kč a vypadá to že si přes něj nerozumí.Obraz šumí :( Momentálně mám PS4 zapojený na 2m noname kabel a jede dobře.Jen nemám PS4 na místě kde bych ho chtěl mít :(

Takže abych to nějak uzavřel.Výborná TV co se týče obrazu!!!Android na TV je takové malé zlo a snad si vystačím jen s Kodi přehrávačem a zbytek je mi u ****** :)
Naposledy upravil Nick Cave dne 18. 11. 2018 14:06, celkově upraveno 1
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod nettopejr 18. 11. 2018 15:10

Tak nám tuto TV taky pár dní, nevím co znamená "malá koncovka do zásuvky".
Dalkovy ovladač si určitě dokážu představit lepší. Spojení (ovládání) telefonem se mi naopak líbí víc na ios, než na androidu. (aspoň ty co jsem našel a vyzkoušel).
Jediný co jí vytýkám jsou občasné samovolné restarty.
nettopejr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 11. 2018 15:25

Myslel tym kratky sieťovy kabel.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod rosswell 18. 11. 2018 15:46

"malá koncovka do zásuvky" no čekal jsem že drát z televize bude mít mohutnější koncovku a ne jako od lampičky ikea :)
Já restart ještě neměl :)
SONY 55XF9005
Playstation 4
Za audio se stydím mám jen Logitech Z5500
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod Mates237 18. 11. 2018 19:26

TV má standardní vidličku do zásuvky, všechny jsou takové od lampiček po nevím co :). S kámošem jsme si v březnu koupili 55 palcovou xe. Byl jsem s ní moc spokojený bohužel mému kusů po půl roce vypadlo pár řádků pixelů. Zavolal jsem do servisu v úterý si TV odvezli a druhý týden v úterý mi dovezli 55xf. Špičkové a rychlé vyřízení reklamace - děkuji Sony. Ani po dvou měsících si nemůžu zvyknout na ten stojan, je prostě odpornej takže budu telku dávat na zeď. Chvilku jsem si zvykal na trošku jiný obraz. TV má mnohem vyšší jas, podání černé je krapet horší ale pouze při vysokém nastavení jasu při jasu do 30 z 50 bych rekk že je diskutabilní která TV má černější černou. Bohužel nemám možnost je vidět vedle sebe jen mám nakoukane videa a pak jsem se na ně šel podívat ke kámošovi na xe. Obě TV mají krásné barvy xe je víc barevnější protože odstíny barev nejsou reálné, TV přikrášluje. Xf je barevně víc dospělá a reálnější. Xf má téměř čisté odstinové přechody gradaci. Blooming je při stejném jasu nižší zf má prostě více zón local dimingu. X1 extreme zásadně u 4k videa přidává detaily a plastičnost, u God of War na texturach vidím detaily které na xe nebyli. Signál 576i vypadá taky lépe, toho si všimla i moje žena sama od sebe a to nepitvá jako já.:). Pohyb je skvělej u obou TV, nevšiml jsem si že by bylo něco jinak. Zvuk slyšitelně lepší u xf. Dále xf má chromecast ultra to se nikde snad nepíše, spouštění YouTube z telefonu iphonu tak 2X rychlejší navíc nativní podpora 4k hdr na YouTube. Značná výhoda. Interface je rychlý, protože v appkach mám zakázané všelijaké ty našeptavače doporučených appek a podobně, po stisku tlačítka home mi najedou pouze moje instalované aplikace, vstupy a nastavení. Za dva měsíce jsem neviděl že by se samovolně restartovala sw stabilní. Připojení na net skrz 5GHz WiFi router Asus za 1000 Kč. Jakékoliv videa z YouTube i 8k zcela bez problémů zvládá streamovat. Net mám 60mbit optické vlákno. Po vyzkoušení přehrávačů doporučuji mx player + doinstalovat z flashdisku aac kodek zvuku ze stránek vývojáře. Pak snad neexistuje žádné video s jakýmkoliv zvukem který by tahle appka nepřehrála. Zcela plynule a perfektně z HDD připojeného do USB. Jiné přehrávače u některých 4k ripů to nezvladali a cukali se. Suma sumárum xf má nádherný obraz lepší než xe škoda jen té nepatrně horší černé díky které dokáže xe sem tam něco podat lepe, libiveji ale dost možná to tvrdím že jsem byl na tento typ obrazu půl roku zvyklej. Na filmy se dívám večer a mít 4k hdr na max ve tmě nebo jen s lampičkou je oči zničujicí nastavení, takže ten vyšší jas nemám moc jak reálně využít radši bych bral o tu malou trošku lepší černou.
Mates237
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 18. 11. 2018 21:20

Takisto mam nastavene väčšinou rezim Zive,alebo Standartný
Na mnohych forach rtings,alebo avforum su naozaj podrobné odporúčane nastavenia na Custom,alebo Cinema, a dalsie upravy v menu obrtazu,ale fakt mne sa to nepaci, obraz do zlta,alebo vybledlý. Standartný je taky akurát...
Tak nechapem prečo to povazuju za lepsie nastavenie...
Inak vy co máte SOny TV, máte v nastavení obrazu aktívne nastavenie jasu podla okoliteho prostredia (den, tma) alebo to máte neaktívne.... ?
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 18. 11. 2018 21:54

paulo78 píše:Tak nechapem prečo to povazuju za lepsie nastavenie...

Protože je nejblíž tomu, co viděl tvůrce na referenční obrazovce.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mates237 19. 11. 2018 08:59

U pozemního signálu mám jas na 10 a zapnuté čidlo přes den i v noci je jas na úrovni, která je ok pro oči. Na to co na stanicích dávají to stačí a je to šetrné nastavení pro oči a žere to minimum elektřiny. Na YouTube, filmy, hdr a hry se pak pohybuji 20-35. Vyšší jas i přes den mi rychle unavuje oči. Marvelovky sleduji na standardní režim je fajn mít ve filmu syté barvy, jiné žánry většinou jedu v cinema pro. Filmy dostanou příjemnou filmovou atmosféru. Ale chápu že se to každému nemusí líbit. Titulky jsem si dal do žluté barvy, v bílé od jasu 25 se na to nedá dívat jak září. Local diming i vylepšení dynamického rozsahu mám zapnuté snažím se dostat z toho nejlepší černou jaká jde, xe v tomhle byla lepší... Naopak motionflow mám u pozemního signálu na nízké úrovni u filmů zcela vypnuté, stejně tak u her ale tam je to automaticky pač se přepne na herní režim a ten mi vyhovuje.
Mates237
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 19. 11. 2018 09:55

Inak na jednom fore ejden uzivatel píse ze xf9005 ma ips panel, je to pravda? nie je tam VA?

A dalej by som rad pocul od vas co mate uz "oko" na filmy v 4k a hdr.
Ked pozeram na 4K hdr kratke videa na youtube alebo rozne 6 minutove promo 4K od NASA napr... alebo take "účelove" 4 Káčka tak vidim mega kvalitu obraz,teda vsetko co kazdy z vas pozna, viete si predstavit ten obraz ked je mega...
Ale.
teraz neviem ci nieco robim zle ale mam Nvidiu Shield ktora prehrá 4K a v Kodi ked si tam pustim nejaky ripp aj velkost 60GB a je 4 K tak to vobec nedosahuje tu kvalitu aku som spominal vyssie. Je to super parada,ale stale to nie je ono. Stale tam vidim iba lepsie full hd.... Mozno to tak má byt neviem...
A to nie len cez krabicku Nvidia,ale aj napr v Netflix bez HDMI ked si pustim nejaky 4 K nie je to stále ono....
Je to normálne alebo nieco robim zle? Podotykam hovorim o streamovani filmov. Ale mám krabicku ktora to podporuje, internet ktory stíha, hdmi kabel ok.....
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 11. 2018 10:14

paulo78 píše:Inak na jednom fore ejden uzivatel píse ze xf9005 ma ips panel, je to pravda? nie je tam VA?

Je tam VA.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod paulo78 19. 11. 2018 10:38

a to platí aj pri mensej uhlopriečke 49?
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 11. 2018 10:56

Tam to s istotou nie je, kedze nie su merania, ale na wathifi je test a pisu tam ze to ma "deep black" a "impressive contrast". Tak to by VA odpovedalo.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod paulo78 19. 11. 2018 11:18

ííha takze je tu "riziko" žeby mohol nastat rozdiel v paneloch 49 a 55..
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mates237 19. 11. 2018 11:48

Všechny modely by měli být VA. IPS by jste poznal v noci by černá byla šedá. Pokud v noci nevidíte odstínonový rozdíl mezi černou scénou a černým rámečkem TV tak je to VA. Ten shield zkuste dát do hdmi 3 a v nastavení TV zapnout advanced hdmi na pokročilí formát. Je to home - externí vstupy - hdmi signal formát. Možná to trošku pomůže. Nevím jestli je nějaký rozdíl v úrovni zpracování obrazu hdmi vs USB. Jinak YouTube hdr videa jsou krásná, řekl bych krapet lepší než 4k ripy co mám ale to je dáno asi typem obsahu kde na YouTube jsou to samé krajiny a zvířátka co jsou krásně barevná. Film je prostě film. Mám planetu zemi 2 4k hdr a to strčí do kapsy i YouTube a jedna se asi o obrazové maximum co jsem viděl. Jinak jestli netflix má horší kvalitu nemohu posoudit. Je možný nějaký sw Bug TV či aplikace, nemusí stíhat streamivani tak je kvalita nižší automaticky, možností je spousta. Možná to jen nesmíte srovnávat s těma YouTube papouškama a pod.
Mates237
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 19. 11. 2018 12:04

Ved to je to,ze asi youtube 4K je specialitka a film 4 k taka vaic realičnost zobrazenia :-)

Inak k tomu HDMI, mne sa zda ze vyrobvca odporuca pre pokrocilý format pouzit vstupy HDMI 1 alebo HDMI 2. ale nie HDMI 3. Na HDMI 3 arc mám zapojeny soundbar.
Inak zaujímalo by ma že ked spustím film v Dolby Vision(Netflix),tak vidim ze "ide" naozaj v HDR(logo hdr, vyssi jas...atd), ale tak ci to je aj realita,lebo co viem DV je mozne zobrazit iba na paneli s 12bitovou hlbkou farieb.
A XF9005 ma panel 10 bitovy.
Ze co vlastne vtedy sledujem? Asi nie DV, či?
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 11. 2018 12:11

Jaký je viditelný rozdíl mezi 8bit+FRC a 10bit?
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paulo78 19. 11. 2018 12:20

Asi laicky povedane, krajsie farby, jasnejsie jasne sceny ,detailnejsie tmavsie sceny...
:-) Teda ked si spustím hdrko
Neviem, to si myslim ako silný laik ze je rozdiel medzi sledovanim na 8 bitovej a 10 bitovej hlbke panelu...

Ale ked na Dolby Vision je treba 12 bitovy panel asi nedostanem na 10 bitovom paneli (xf9005) DV format. Neviem
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mates237 19. 11. 2018 12:33

Na rtings píšou hdmi 2 a 3 z toho 3 je navíc ještě arc. 3 je asi ideální pro AV receiver např. Ano DV bude opravdu kouzlit na 12bit panelech. Na současných 10bit panelech to má technické limity a v podstatě je to asi k ničemu.
Mates237
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 11. 2018 12:48

Bit hloubka - tedy počet odstínů. Nicméně i ten panel co je pouze 8bit (některé jsou dokonce 6bit) tak má k tomu to FRC, tedy laicky řečeno vezmu dva sousední odstíny v 8bit hloubce a budu je rychle za sebou střídat a tím dostanu ten meziodstín.
Otázkou je, jestli člověk pozná rozdíl mezi tím skutečným "statickým" 10 nebo 12bit a tím 8bit + FRC.
Předpokládám, že právě i to 12bit z toho DV se zobrazí na tom 10bit tímto výše uvedeným způsobem.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paulo78 19. 11. 2018 13:01

Mates237- ano máš pravdu HDMI 2 a 3 sú "najlepsie", pomýlil som sa..
ja to mám takto: HDMI 1: upc stbox, HDMI 2: Nvidia Shield, HDMI3: soundbar, HDMI 4- ked obcas pripajam napr .laptop.
Inak nechapem,ze ked vyberam zdroj cez input tam v tom zozname je na prvom mieste "Digital"(to je vlastne pozemny signal+aplikacie tv), pod nim je stale HDMI 2(Shield), potom ide akoby predelená čiara a opäť v poradí hdmi 1, hdmi2,hdmi3... Že preco tam je v tom zozname Input ,až 2 krat HDMI 2, nechápem.

stormborec: Myslis ze ked si pustis hdr zdroj na lacnejsom Tv s panelom 8 bit a na drahsom TV s panelom 10bit,že nepoznáš lepšiu kvalitu toho hdr?
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Karel Karlov 19. 11. 2018 13:24

Doporučuji vyhledat článek na www.blu-space.cz "Co je 4k Ultra HD? Vše o UHD, 4k, HDR, WCG, Ultra HD Blu-ray a problematice nových formátů videa", kde je vše česky popsáno i o DV. Když si to přečteš, budeš vědět víc o DV než že má 12bit barvy. Samozřejmě, že se díváš na film v DV, když ti to TV ukáže.
Karel Karlov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 11. 2018 13:42

paulo78 píše:stormborec: Myslis ze ked si pustis hdr zdroj na lacnejsom Tv s panelom 8 bit a na drahsom TV s panelom 10bit,že nepoznáš lepšiu kvalitu toho hdr?

HDR na levnějších TV - tam je problém hlavně v tom, že nemáš dostatečný jas a kontrast, protože ta levná TV nemá nějaký to FALD (kvalitní local dimming), nebo to není OLED se super kontrastem.

-- 19. 11. 2018 13:45 --

Hodně slušný články i s obrázkama jsou taky tady:

https://www.rtings.com/tv/learn
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paulo78 19. 11. 2018 18:37

karel Karlov,ano cital som ten clanok a je velmi odborne podrobne spracovany...
A vedel som ze hdr nie je iba o 10 bitoch atd,ale myslel som to tak ze pre slusne plnohodnotne hdr je treba aspon 10 bitovy panel
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Karel Karlov 19. 11. 2018 19:18

Promiň, já reagoval na tvůj dotaz jestli, když nemáš 12 bit panel tak se skutečně díváš na Dolby Vision.Termín HDR je trochu divočina a každý si tam v podstatě může dělat co chce, a proto je například certifikace HDR Premium, a tam už musí být alespoň 10 bit panel a další parametry. No a pak je tu spousta formátů HDR jako HDR10, HDR10+, HDR10Pro, HDR By Technicolor, HLG, to je tak napůl anarchie, kde by se měly dodržovat nějaký pravidla, ale nikdo to nekontroluje a nakonec licencované Dolby Vision, kde aby to dostalo certifikaci, tak to vše musí odpovídat spoecifikaci Dolby Vision, která má i prostor pro budoucnost, aby tu příští rok nebylo třeba HDR12++ pro využití lepších technologií. I proto je Dolby Vision nejprémiovější HDR formát dneška.
Karel Karlov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 11. 2018 19:55

Otázkou zůstává, jestli se za 10 nebo 12bit panel považuje i 8bit + FRC
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rosswell 19. 11. 2018 21:23

Mates237 píše:TV má standardní vidličku do zásuvky, všechny jsou takové od lampiček po nevím co :). S kámošem jsme si v březnu koupili 55 palcovou xe. Byl jsem s ní moc spokojený bohužel mému kusů po půl roce vypadlo pár řádků pixelů. Zavolal jsem do servisu v úterý si TV odvezli a druhý týden v úterý mi dovezli 55xf. Špičkové a rychlé vyřízení reklamace - děkuji Sony. Ani po dvou měsících si nemůžu zvyknout na ten stojan, je prostě odpornej takže budu telku dávat na zeď. Chvilku jsem si zvykal na trošku jiný obraz. TV má mnohem vyšší jas, podání černé je krapet horší ale pouze při vysokém nastavení jasu při jasu do 30 z 50 bych rekk že je diskutabilní která TV má černější černou. Bohužel nemám možnost je vidět vedle sebe jen mám nakoukane videa a pak jsem se na ně šel podívat ke kámošovi na xe. Obě TV mají krásné barvy xe je víc barevnější protože odstíny barev nejsou reálné, TV přikrášluje. Xf je barevně víc dospělá a reálnější. Xf má téměř čisté odstinové přechody gradaci. Blooming je při stejném jasu nižší zf má prostě více zón local dimingu. X1 extreme zásadně u 4k videa přidává detaily a plastičnost, u God of War na texturach vidím detaily které na xe nebyli. Signál 576i vypadá taky lépe, toho si všimla i moje žena sama od sebe a to nepitvá jako já.:). Pohyb je skvělej u obou TV, nevšiml jsem si že by bylo něco jinak. Zvuk slyšitelně lepší u xf. Dále xf má chromecast ultra to se nikde snad nepíše, spouštění YouTube z telefonu iphonu tak 2X rychlejší navíc nativní podpora 4k hdr na YouTube. Značná výhoda. Interface je rychlý, protože v appkach mám zakázané všelijaké ty našeptavače doporučených appek a podobně, po stisku tlačítka home mi najedou pouze moje instalované aplikace, vstupy a nastavení. Za dva měsíce jsem neviděl že by se samovolně restartovala sw stabilní. Připojení na net skrz 5GHz WiFi router Asus za 1000 Kč. Jakékoliv videa z YouTube i 8k zcela bez problémů zvládá streamovat. Net mám 60mbit optické vlákno. Po vyzkoušení přehrávačů doporučuji mx player + doinstalovat z flashdisku aac kodek zvuku ze stránek vývojáře. Pak snad neexistuje žádné video s jakýmkoliv zvukem který by tahle appka nepřehrála. Zcela plynule a perfektně z HDD připojeného do USB. Jiné přehrávače u některých 4k ripů to nezvladali a cukali se. Suma sumárum xf má nádherný obraz lepší než xe škoda jen té nepatrně horší černé díky které dokáže xe sem tam něco podat lepe, libiveji ale dost možná to tvrdím že jsem byl na tento typ obrazu půl roku zvyklej. Na filmy se dívám večer a mít 4k hdr na max ve tmě nebo jen s lampičkou je oči zničujicí nastavení, takže ten vyšší jas nemám moc jak reálně využít radši bych bral o tu malou trošku lepší černou.

Mates muzu te poprosit jak si nastavit vlastni nastaveni,kdyz zmacknu tlacitko HOME aby se mi zobrazili jen me aplikace bez toho aby mi tam nebezeli upoutavky z google pujcovny atd...Nikdy jsem nemel TV s androidem a je to pro mne spanelska vesnice,diky ti :mrgreen:
SONY 55XF9005
Playstation 4
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod Mara_czech 19. 11. 2018 22:10

https://www.youtube.com/watch?v=zpPBRLCFgmA zkuste pro zrychleni systemu tenhle video navod na vypnuti par zbytecnosti
Mara_czech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honek_ 20. 11. 2018 07:29

rosswell: úplně vypucovat to asi nejde, ale dost pročistit by to mělo jít podle tohoto postupu: https://removeandreplace.com/2016/12/06 ... ndroid-tv/
Honek_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 20. 11. 2018 22:24

Honek_
No myslim ze v tohtorocnych TV od Sony nejde uz nic zmazat ani vypnut, ten navod link nefunguje skoro vobec na xf9000... :-(
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Honek_ 22. 11. 2018 08:01

Zkoušel jsem to na letošní XF85 (Android 7.0) a jde to. Tak bych myslel, že na XF90 to půjde taky. V nastavení plochy je možné zrušit oznámení zdrojů doporučení (tedy první řádek na obrazovce Home) a pak deaktivací oznámení aplikace Sony Shelf se skryje celý řádek aplikací Sony Select. Samozřejmě je to ale jenom skrytí, nikoliv smazání... Na Home pak je ještě řádek aplikací, kde jsou některé z výroby předpřipravené (třeba Google Play Movies), instalují se až při prvním spuštěním, ale odebrat zřejmě nejdou.
Honek_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 22. 11. 2018 11:10

ano presne, skoro nič nejde z tohto vymazat a ani dokonca povypínat. Priserne su najme prednastavene tlacidla na DO , ako Sony select, google play,,prísernost nad príšernostou co aplikácii tam Sony nanútilo
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bh69 22. 11. 2018 14:43

Ma teda tahle TV nejake problemy s kvalitou videa - viz s MotionFlow u videi s jinym formatem nez 16:9 nebo je vsuechno ok ??

Cim vic diskuzi ctu, tim jsem zmatenejsi a nevim jestli ji kupovat nebo ne ...
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 22. 11. 2018 15:07

Ja nevidím problem. Ale co myslíš presnejsie?
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod www.kvalitne.sk 23. 11. 2018 14:20

Motion - Everything 60Hz
Sony lacks support for the public Android API for switching the refresh rate/display mode, presenting at a permanent 60 frames per second which results in micro-judder for a lot of content here in Europe when being played back within the 3rd party app context (e.g. Kodi, YouTube,...). The only exception to this limitation seems to be the integrated DTV player where Sony has access to some private API, switching to 50Hz for smooth PAL playback.

Sony’s Motionflow is supposed to make up for it, being capable of upconverting everything to the native panel refresh rate. Using Custom mode and somewhat raising the Smoothness slider results in decent frame rate conversion of PAL content without introducing any visible soap opera effect (SOE). The more you crank up that Smoothness, the more visible it gets and the more artifacting Sony’s implementation exhibits in scenes with lots of fast movement and panning. Don’t forget to also lift the Film mode (or CineMotion) option as otherwise no frame interpolation is applied at all. Setting it to High results in proper cadence detection for most video and film based content. So keep in mind that the Film mode option only determines for which content to apply frame interpolation, but not its magnitude (which is controlled by Motionflow Smoothness).

As for 24p film content via apps, Sony’s image processor is capable of detecting the 3:2 pattern, reverse it and perform a 5:5 which only works for 120Hz panels though. For this to happen, one has to set Motionflow to True Cinema (or Custom with Smoothness=Min) and Film mode to High. In order to smoothen out the 3:2 pulldown judder on 60Hz panels or the inherent 24p stutter due to the low frame rate, one can play around with Smoothness and Clearness in Motionflow Custom mode. Motion processing is one of Sony’s sweet spots. Optimal settings depend on the actual model and personal preferences. There is no right or wrong when it comes to satisfying your eyes.

It always takes one or the other second for the motion processor to detect and lock on the given cadence, especially for interlaced PAL content. For some content, the TV even fails to lock or constantly loses lock, resulting in (intermittent) judder. Talking about interlaced content, the BRAVIA unfortunately does not perform frame doubling when being fed via the public Android MediaCodec API, resulting in reduced motion resolution.

Purists for sure prefer refresh rate switching over frame interpolation which unfortunately is not supported on BRAVIA. Those purists probably use external players (like Blu-ray) anyway. BRAVIAs accept any common display mode via HDMI.

nVIDIA supports the APIs as of Marshmallow for their SHIELD TV. Some AMLogic SoC based Android TV boxes support what they call HDMI Self-Adaptation. It works by determining the source’s frame rate via the SoC’s video decoder and setting refresh rate accordingly, which is all handled by the “system”, so no app support is required. As of tvOS 11.2/3, Apple TV is also capable of switching display modes based on the content that is being played back.

With my origin being HTPC, I have had a fair share of issues with automatic refresh rate switching in the past. Enough to not like the concept too much, also given the inconsistent UI response time at 24Hz versus 50/60Hz, which is why I do not totally disagree with the approach taken by Sony.

Viete sa k horeuvedenému prosím niekto vyjadriť? Táto TV ma veľmi zaujala panelom, no čo sa týka SW výbavy a OS, nevyzerá to až tak ružovo :-/ a začínam zvažovať alternatívy.

TV chcem využívať:
  • 50% - sledovanie DVB-C (káblovka, filmy, seriály, dokumenty, šport) s nahrávaním v čase, keď TV bude vypnutá, resp. v sleep móde (dokáže to vôbec?), nahrávanie z druhého DVB-C počas pozeranie iného programu na prvom DVB-C, predpokladám nie je problém,
  • 25% - prehrávanie FHD, UHD filmov z LAN siete (toto vyzerá byť pri UHD asi nereálne) prípadne z disku v USB, alebo z pripojeného HTPC cez HDMI,
  • 25% - pripojenie k PC ako herný monitor hlavne na FPS hry. Vie TV v game móde prijať rozlíšenie nastavené v PC bez problémov? Niektoré hry síce dám v natívnom 4k, ale niektoré chcem do TV posielať vo FullHD.

Potrebujem poradiť, či v prípade takéhoto používania má tá TV zmysel a bude fakt bezproblémová. Lebo za tie prachy by som nerád nestabilitu alebo zlú funkčnosť. Vyšší inptulag a nepodporu freesyng/g-sync pri pripojení k PC by som zniesol. Trhané prehrávanie akéhokoľvek obsahu by ma asi pri TV tejto kategórie dosť vytočilo. Mám ju v pohode zobrať alebo nad nou aspoň uvažovať? S Androidom v mobile som kamarát, technickejších vecí sa nebojím, no musia byť nastaviteľné tak, aby následné používanie bolo pohodlné.

Dík za prípadné rady. Dúfam, ze nevadí tá dlhšia citácia na úvod.

-- 23. 11. 2018 14:40 --

paulo78 píše:Ja nevidím problem. Ale co myslíš presnejsie?

Predpokladám, že narážal na príspevok http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?p=12102428#p12102428
resp. iné príspevky od bh69 v tomto vlákne, ako aj diskusiu pod recenziou (link v prvom príspevku).
https://avmania.e15.cz/sony-kd-55xf9005-premiovy-4k-hdr-lcd-televizor-s-vybornym-obrazem-test/?showforum=1

Dá sa odinštalovať Samba TV?
www.kvalitne.sk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mates237 24. 11. 2018 09:53

V zásadě z TV nelze nic odinstalovat ale téměř vše lze vypnout a nebo aplikaci zakázat notifikace. V nastavení v aplikaci je důležité vypnout / zakázat Sonyshelf, správce systému samba, asphalt hra, Google appky které nepoužíváte jako filmy, hry hudba, Google japanese input, synchronizace kontaktů. V nastavení pak v záložce plocha vypnout oznamování těch aplikací, které nechcete. Když vypněte všechno tak po stisku tlačítka home začnete na prázdném políčku momentálně nejsou k dispozici žádná doporučení - nepřišel jsem na to jak a jestli se toto zbylé prázdné pole po vypnutém naseptavaci blbostí dá odstranit. O klik nahoru je hlasové o klik dolů pak appky,které opravdu chcete, vstupy, nastavení. Odezva menu je pak za mě super. Vypněte ještě určování polohy a odesílání statistických dat Google a u hlasového vyhledávání můžete vypnout blokování nevhodných slov. Pohyb je na TV bezkonkurenční, nezaznamenal jsem cokoliv co by mi vadilo, motionflow na standardní funguje fakt dobře. Teď jsem to zkoušel a i u kvalitního 4k obsahu se asi vyplatí jej nechat zapnutý, to si musí každý vyzkoušet sám. Rovněž po přepnutí barev na živé mi obraz barevně přijde jak z xe90 akorát s větším množství detailů a plasticity. Jestli poradit tuhle TV nebo oled já nevím. Teď je na datart LG B8 za 30 tisíc což je stejná cena jako za xf90. Nevýhoda je poloviční jas takže hdr není hdr. Na YouTube jsem pak videk srovnání a vůbec se mi nelíbilo jaké artefakty v plochách dělá LG u méně kvalitního signálu, na bravii toto vůbec není. Na druhou stranu je b8 pěkná dobře vybavená TV s úplnou černou a maximální jas by snad mohl při nočním sledování stačit. Vypalování je asi netřeba se bát pokud teda neplanujete na TV připojit pc. To je jediné riziko, které doma může nastat a ta Windows lišta se vám tam časem vypálí prostě. Já osobně se těším na Microled do té doby budu fanda kvalitního VA panelu.
Mates237
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rosswell 24. 11. 2018 09:54

Tak jsem si trochu pohral s nastavením televizoru,nějaké nepotřebné aplikace jsem vypnul nebo odstranil,díky hoši za návody.Nastavil jsem si KODI přehrávač,za mne zatím topka applikace,zvládá všechno přehrát,různe nastavení titulku atd...Teď mi vadí už snad jen jediná věc :) Když vypnu televizor tak neustále běží zapojený HDD ze zadu.Nedá se to nějak vypnout to napajení usb při vypnuté TV ? Sice si myslím, že ta TV jako uplně vypnutá není když se zapne během 2 sekund :)Ale jde mi hlavně o to aby HDD si odpočinul třeba když nejsem doma...
SONY 55XF9005
Playstation 4
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod Mates237 24. 11. 2018 10:07

Ještě chci napsat pro šetřívé. Já jsem svou 55xe90 kupoval v březnu na datart z 30 za 25500 s akcí ibod -15%. Za mě super cena, toto léto ji pak měli v datart za 27 500 Kč -15% ibod takže cena se dostala na 23500 Kč za 55xe90 :o. Musíte prostě přijít ve správný den a nabídka je kvůli zájmu jen třeba do dopoledne a pak už zboží není k objednání. U xf lze očekávat podobný pokles ale zkrátka až v průběhu příštího roku a musíte mít štěstí. Já už xf mám po té co mi ji dali za vadnou xe. A jak jsem psal, nenávidím ten její stojan a černá není tak černá, ve všem ostatním je xf lepší model.

-- 24. 11. 2018 10:11 --

Jo na to HDD bacha, fakt to běží i ve vypnutém stavu a žere to 20W. Myslím že jsem to četl v polské recenzi HDTV nebo nevím kde.

-- 24. 11. 2018 10:15 --

Tak jsem to četl na flatpanelshd

Also, when connecting a USB device, Android TV still insists on sending wake commands to a USB hard drive forcing it to read the disc, which in turn increases standby power consumption from 1W to an incredibly 21W. If you have media content stored on an external device, may we suggest that you disconnect it when the TV is off? This will save you money on the electricity bill and make your hard drive last longer.

A myslím že podobnou spotřebu má TV ve standby pokud zapnete tu možnost probudit TV z mobilu a podobně. Jinak je spotřeba 1w super, zkrátka se android umí uspat.
Mates237
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rosswell 24. 11. 2018 10:50

Tak ta spotřeba je celkem dost :( Myslíš že to opraví nějakou aktualizací sw ? škoda že taková prkotina otravuje život :(
SONY 55XF9005
Playstation 4
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod Mates237 24. 11. 2018 12:14

Tak uvidíme co přinese android 8. Já to zatím prostě odpojuji ale chci si koupit synology a řešit vše přes WiFi. Akorát si nejsem jistý jak to všechno zvládne router, tím myslím obsluhu internetu pro PC notebook telefony když bude zároveň streamovat 4k tok z nasu. Má někdo zkušenost? Rt-ac51u? Kamarád to chce řešit jinak rapsberry pi, mě ale víc vyhovuje zařízení ve kterým se nemusím tolik vrtat - prostě to funguje.
Mates237
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 24. 11. 2018 22:39

rapsbery uz v ziadnom prípade nemá podporu 4k a hdr...
Inak k spotrebe. niekde som cital že android 7 xf9005 sa prebudza kazdych par minut a robi nejake neustále updaty, bol tu tusim niekde taky link clanok chlapika co evidentne tuto telku neznasa,ale o tej spotrebe a ma to šoklo....
Inak kde je moznost aktivovat funkciu pebudenie mobilom?
K sambe: ja nemam Sambu predinstalovanu, preco kazdy hovori ze treba ju tiez vypnut? Kde je?

Mates237. preco sa ti nepaci stojan? Je celkom stabilny. stojan na xe bol super to ano. Napr mne sa nepacia stojany na xf85 a nizsie, hovorim im ihlickove stojany,akonahle chcem telku pootocit kvoli zlej obyvacej skrini hrozí pad TV...

Obraz Zive podla priucky zerie velmi vela elektriky a zda sa mi moc silný.
Podla mna najlepsie je Standart.
takisto nemosim ani rozne settingy obrazov na forach kde sa zameriavaju na Custom,alebo Cinema, obraz to stmavne,chytá to zavoj... Neviem preco sa im to páči.

Ja som kupil 49xf9005 pred 2 mesiacmi za 1040.-€, dnes stoji v ceskom t-mobile shope 975 .-€

Anddroid 8 uz davno mali dať, Shield ho uz ma napr.
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 25. 11. 2018 00:23

Líbí se jim to proto, protože to je nejpřesnější. Nejlíp to odpovídá tomu, co vidí tvůrci na referenčním monitoru.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 11. 2018 07:46

paulo78 píše: niekde som cital že android 7 xf9005 sa prebudza kazdych par minut a robi nejake neustále updaty
Nejake "dozvuky" prebiehaju v kazdom TV (aj v nechytrych), ked je v standby. Automaticka aktualizacia kanalov, "skenovanie" novych updatov FW ci aplikacii, nejake servisne ukony, cistenie obrazu u oledov atd.
Samozrejme ina otazka je ako casto a ako dlho sa to deje u toho-ktoreho TV.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod bh69 25. 11. 2018 09:00

Mne by nejvic zajimalo jak je to s temi problemy kolem prehravani videi v jinych formatech nez 16:9.
Ve vyse uvedenych odkazech se pise, ze to funguje blbe a nepomuze ani pouziti jinych, doinstalovanych, prehravacu :-(

Dalo by se to obejit pouzitim externi "krabicky" nebo HTPC - pak se doufám takový problém neobjeví ??

Škoda, že se TV neprodava ve verzi cisteho zobrazovaciho panelu - bez Androidu a všech popisovaných problemů. K tomu bych si pořidil třeba nějaký combopřijímač DBV-SAT/DVBT (např. Vu+) a bylo by to v klidu - jak kvalita zobrazení, tak funkčnost.
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod rosswell 25. 11. 2018 09:23

Tak zase já to mám tak, že když jsem investoval do větší, lepšíTV tak už nějak počítám, že TV bude více žrát elektřinu.Nekoupím si přece novou TV abych měl jas na minimu a prd viděl že jo? :)
SONY 55XF9005
Playstation 4
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 25. 11. 2018 09:32

Přes HDMI žádný problém není. Možná si toho nevšimneš ani při použití aplikací v TV, záleží, jak jsi na to citlivý.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mates237 25. 11. 2018 11:45

To vzdálené probouzení je v nastavení záložka síť. Mě se právě líbil stojan xe, ty nohy mě prostě iritují ale to je můj subjektivní pohled na design. Ten barevný režim živě má své pro i proti to uznávám některé videa jsou až moc presaturovana. S tou sambou je to tak, že dřív ta služba způsobovala nějaké problémy, pády a restarty ale v současné době vyloženě není důvod službu zakazovat. Rapsberry pi by mělo sloužit pouze jako dlna server, TV by z něj měla přes WiFi sosat jen data takže by mělo fungovat 4k i HDR. Kámoš říkal, že na to je komunitou vytvořen nějaký sw a v podstatě by to mělo zastat funkci synology nas za méně peněz. Mě se tomu ale nechce moc věřit... Resp, nevěřím stabilitě tohodle řešení a nechci prrd každým spuštěním filmu řešit proč to nejde ale třeba se pletu a funguje to dobře.
Mates237
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod www.kvalitne.sk 25. 11. 2018 16:55

S tou sambou je to tak, že dřív ta služba způsobovala nějaké problémy, pády a restarty ale v současné době vyloženě není důvod službu zakazovat.

U Samba TV mi nejde primárne o stabilitu, samba tv je spyware. V určitých intervaloch robí snímky obrazovky, analyzuje ich, šmíruje zariadenia po sieti a predáva to tretím stranám na reklamné účely. Také niečo v TV proste nechcem. Asi bude možnosť nastaviť na to firewall na routeri, keď bude problém to odinštalovať, zakázať alebo inak deaktivovať, neviem...

Problémy s prehrávaním by som prinajhoršom vyriešil prehrávaním z pripojeného PC. Ako sa táto telka vlastne chová pri pripojení k PC? Používate ju niekto ako monitor? Vidno ju z PC ako 4k panel so 100Hz? Vie bez problémov aj iné režimy (rozlíšenia) v 100Hz? NIekto tu spomínal inputlag v herných režimoch a tuším mimo 4k bol citeľne horší. Podporu freesync updatom firmware očakávať je asi naivné... či bolo niečo podobné riešené updatom od SONY v minulosti? Nepodpora freesync fakt zamrzí, majú ju o triedu horšie Samsumgy :-/

Môžete mi ešte potvrdiť jednu vec? Ak chcem nahrávať obsah, musím mať vyhradený disk. Ak chcem prehrávať filmy uložené na disku, nedá sa an to využiť rovnaký UBS disk, na ktorý nahrávam obsah z telky. Musím mať teda jeden disk na nahrávanie a druhý na prehrávanie. OK?

Stále nad kúpou uvažujem, videl som aký má obraz a ten panel sa mi fakt páči.
www.kvalitne.sk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 25. 11. 2018 21:59

Mates237, zabi ma ale to vzdálene probouzeni ja tam nevidim
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bh69 26. 11. 2018 07:05

U loňské XE byl rozdíl v kvalitě panelů 49" a 55".

https://www.displayspecifications.com/e ... /f4c44a8ac

55" panel se u XF trochu liší od XE, takže se asi nejedná o stejné panely ?

Pro 49" údaje pro XF chybí, ale podle recenzí je kontrast do 4000 a barevné pokrytí 89% DCI-P3, 64% Rec.2020 (oproti 95% a 70% u 55" verze). Obdobně je to u 65". Zdá se, že 55" panel je nejlepší.

https://www.flatpanelshd.com/review.php ... 1519270866
https://www.homecinemamagazine.nl/2018/ ... dr-lcd-tv/

To mne to odrazuje od koupě 49" verze, přestože by mi stačila a víc vyhovovala.
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 26. 11. 2018 09:43

No to je zaujímava info, skoda ze nie su tieto čisla potvrdené,ale moze to byt.
Sony vedelo vzdy robit rozdiely v jednom modeli, co je ale choré..
Otazka je ci ten percentualny rozdiel medzi ´49 a´55 je az tak "viditelny" pre bežne oko
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 11. 2018 10:03

A ktory vyrobca niekedy rozdiely v ramci jedneho modelu nerobi?

Tie rozdiely mozu byt len odchyka v meraniach (ina sonda, metodika....).
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod paulo78 27. 11. 2018 10:03

Ale už by som velmi rad videl merania na menšej 49 uhlopriecke, googloval som ale nikde nič
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rosswell 3. 12. 2018 07:50

Nevíte jak to má sony s updatem androidu? Popř. jak dlouho podporuje modely?Kdysi jsem měl od nich telefon a cca po roce se ******* na podporu :( tak jestli u TV to dělají taky tak.....
Naposledy upravil Nick Cave dne 3. 12. 2018 08:30, celkově upraveno 1
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 3. 12. 2018 09:00

co sa tyka aktualizacie na TV tak neviem ako to bolo v minulosti ale teraz je Sony trochu kritizovane ze stale nevydalo novu aktualizaciu na Oreo,ktore uz mnohe tv zariadenia maju davno.
Aj ked ten casovy postup aktualizacii na tv je uplne iny ako na mobiloch...

Telefony Sony mám uz asi 10 rokov, som taky sony fanatik,a podpora je asi najlepsia co sa tyka vsetkych vyrobcov ... Teda už teraz updatuju na android 9 -Pie model z roku 2017 a mám pocit ze sa toho dočkaju aj modely z 2016 roku.
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 12. 2018 17:02

Telefony nie su TV, Android TV nie je mobilny Android.

Keď už sme OT u mobilov, Xiaomi komunita vydava updaty každy piatok. Na to sa Sony ťažko môže chytať.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod paulo78 3. 12. 2018 17:34

ano to chapem ale aj pri tv sa urcite dodrziava casova postupnost +/- ,ale teraz u Sony asi nejaky problem,lebo z Oreom asi takto meškat nechceli
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radius79 3. 12. 2018 20:35

K tomu OT, Xiaomi jen aktualizuje svoji nadstavbu MIUI, to není nový Android, to může být klidně Nougat. Sony je v mobilech špička po Pixelech. U TV nevím.
Radius79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 12. 2018 09:12

Radius79 píše:K tomu OT, Xiaomi jen aktualizuje svoji nadstavbu MIUI, to není nový Android, to může být klidně Nougat. Sony je v mobilech špička po Pixelech. U TV nevím.

Nie, nejde len o aktualizaci nadstavby ale aj o novy android. 3 verzie na jeden model su bezne.
A aj keby nie, tu islo o aktualizaciu ako taku, nie o verzie androidu. Ved kto ti tak casto aktualizuje nadstavbu?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pirek.jan 5. 12. 2018 09:46

Tak dal jsem na vás. Obnova do továrního nastavení a paráda. Jsem rád, že jsem nevracel. Obraz u HD vysílání perfektní, PS4 i Nintendo šlape na 100%. Maximální spokojenost. Moc díky
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod bh69 6. 12. 2018 16:39

Teda to čachrování s cenama mně štve - 55ka byla všude za 29 999,- a ted najednou všude o 5-6 tisíc dražší.
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod mdeejay 6. 12. 2018 23:09

Za tu cenu jsou. Musíš umět hledat :-)
Yamaha RX-V3067,Canton Ergo 91DC,Cambridge Audio 640C V2,DAC Casea Cepheus,Supra EFFi+LoRad,Monster HTS800...Schiit Magni Uber2,HiFiman HE400i...TV Sony KDL-65XE9305...PC:i3 4330, GTX 1060 6GB, 8GB RAM, GIGABYTE G1.Sniper Z87
mdeejay
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 6. 12. 2018 23:16

No ale v ceskom tmobile stoji 27 700, nepotrebujes byt ICO osoba,normalne sa registruj (tu na fore je prihlasovaci nick) a objednaj
https://tmobile.sonyprofirmy.eu/produkt ... XF9005BAEP
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bh69 7. 12. 2018 20:02

Vim ze leckde jsou, ale jenom v eshopech a ja radsi nejaky kamenny obchod, ktery mam v okoli. Uz kvuli pripadnemu vraceni nebo reklamaci.

Ad t-mobile - mrknu se. Myslel jsem, ze ta akce uz davno skoncila
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod irotam 8. 12. 2018 19:46

Jaký je vhodný modul pro Irdeto k této Sony TV?
irotam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miki77 9. 12. 2018 14:01

Tak jsem udělal objednávku na sonyprofirmy, cena 27922,63, uvidíme...
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod POky 10. 12. 2018 12:26

Ta akce sonyprofimy.eu ještě pořád jede? Ten kód od Tmobile mi nefunguje.
POky
Junior

Odeslat příspěvekod miki77 10. 12. 2018 13:45

Ja se tam prihlasil pres odkaz na minule strance, poslal objednavku. Vcera mi prisel email, ze zjisti dostupnost na centralnim skladu Sony.
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod Astim 10. 12. 2018 18:03

irotam píše:Jaký je vhodný modul pro Irdeto k této Sony TV?

Já mám modul Irdeto Smit Cl+ a funguje bezproblémově.Dříve jsem měl modul v Technisatu HD 8 sx a tam při startu se déle načítal.Asi před 3.týdny jsem koupil v akci B.F.telku 65xf9005 a modul jsem dal do televize.Satelitní vysílání sleduji od Skylinku a obraz je daleko lepší z televizního satel.tuneru,než ze satelitního přijímače.Obraz je solidní ze 3.3metrů i u SD.programů,HD.je paráda.Android šlape bez jediného restartu.S televizí jsem velmi spokojen. :-))
Astim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Markus_007 10. 12. 2018 18:14

miki77
jaké heslo jsi použil pro přihlášení?
Přílohy
tmobile pro firmy_2.jpg
tmobile pro firmy_2.jpg (27.33 ) Zobrazeno 965 krát
Markus_007
Junior

Odeslat příspěvekod rosswell 10. 12. 2018 18:18

http://tmobile.sonyprofirmy.eu/prihlaseni
login: tmobilecz
heslo: TM2385
SONY 55XF9005
Playstation 4
rosswell
Junior

Odeslat příspěvekod Markus_007 10. 12. 2018 18:37

Díky :-) :tleskani
Markus_007
Junior

Odeslat příspěvekod miki77 10. 12. 2018 18:50

Jak pise rosswell...
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod Markus_007 10. 12. 2018 19:32

Bohužel 55" 9005 už tam není... :hm
Markus_007
Junior

Odeslat příspěvekod miki77 10. 12. 2018 19:51

https://tmobile.sonyprofirmy.eu/produkt ... XF9005BAEP

Zkus to odeslat, uvidis co ti napisou. Odkaz by mel byt jiz prihlasen.
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod Markus_007 10. 12. 2018 19:58

Díky, ale rozhodl jsem se "jít" do 65". Sony v tomto případě je už mimo můj "badžet" 8-S
Markus_007
Junior

Odeslat příspěvekod miki77 10. 12. 2018 20:37

Jakou 65" sis vybral?

edit: už jsem to našel
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod Markus_007 10. 12. 2018 20:40

Píšu v jiném vláknu: vypadá to na Philips 65PUS8602...
Proč, zvažuješ také?
Markus_007
Junior

Odeslat příspěvekod DRSG 10. 12. 2018 20:48

Hmmm, 49xf8596 za 17,7 nebo 49xf9005 za 24,6 - no a teď "babo raď" :-D stojí těch 7 tis. za FALD a Dolby Vision? Obrazově mi přišly stejně na spuštěném demu.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod miki77 10. 12. 2018 21:07

Markus_007 píše:Píšu v jiném vláknu: vypadá to na Philips 65PUS8602...
Proč, zvažuješ také?

Nene, já objednal 55XF9005
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod Markus_007 10. 12. 2018 21:18

Dobrá volba :tleskani
Markus_007
Junior

Odeslat příspěvekod irotam 11. 12. 2018 15:23

Tak jsem dneska ráno sestavil a zprovoznil tuto telku v 65". Zatím bádám a zkouším. Jak ji mám otestovat, jestli není nějaká chybička v panelu? Klidně i do SZ.
irotam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peppies 11. 12. 2018 16:21

Samsung QE65Q8DN + Samsung HW-450 + Yamaha RX-V863 + Nvidia Shield TV + Tannoy Mercury M3 + S9 plus + Galaxy Watch + Shanling M1 + Noble Sage
peppies
Junior

Odeslat příspěvekod pirek.jan 17. 12. 2018 14:09

Dobrý den. Chci se zeptat, zda máte aktivovanou funkci (nebo zda obraz je lepší) "automatickou detekci okolního světla"? A druhý dotaz zní kde lze nastavit funkci lokálního stmívání? Moc díky za pomoc
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 17. 12. 2018 18:20

Lokálné stmievanie je Auto local dimming.
Ja auto detekciu svetla mám aktívnu,ale väčsina dalsich uzivatelov nie,hlavne na nete pri roznych testoch nastavenia obrazu je odporucane tuto funkciu nemat aktivnu.
Je pravda ze obraz v tmavej miestnosti je az moc tmavý,potom ho treba zlepsit vias jasom,co tiez neni ideálne
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mark18975 21. 12. 2018 00:05

Koupil jsem novou xf90 v 55'' a obraz má svislý pruh nerovnoměrného podsvícení. Budu vracet ve 14denní lhůtě na vrácení. Bojím se, že reklamace by neprošla.

Když jsem do toho pustil 4k, začal jsem uvažovat nad 65'' verzí. Na tv se sleduje i SD obsah, takže nevím jestli to ještě nějak řešit, aby to nevypadalo tragicky při sledování.
Přílohy
IMG_5307.JPG
mark18975
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miki77 21. 12. 2018 13:23

Zkoušel jsem všelijaké testy na své TV, i tento, a panel OK.
Jinak jsem nakonec bral v Datartu, ze sonyprofirmy by nestihli dodat do Vánoc. S TV jsem moc spokojen, jediné co mě trochu vadí je dunivý zvuk, ono se to blbě popisuje, ale v určitých fázích dialogu nebo hudby to jakoby nepřirozeně zaduní. Zkoušel jsem všechna možná nastavení a nic nepomohlo. Jak máte nastaven zvuk na této TV?
Díky
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 21. 12. 2018 19:13

Presne viem co myslis z dunivym zvukom,mam to aj ja. Nepomoze nic nastavit stale občas take mierne dunenie pocas programu. Skusal som vsetko možné. Myslel som ze to mam iba ja,ale vidím ze nie. Nakoniec som kupil taký jednoduchy soundbar Sony za 190 euro,neni to zazrak ale zvuk lepší, silnejší a aj dunenie nieje
Naposledy upravil paulo78 dne 21. 12. 2018 20:18, celkově upraveno 1
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 21. 12. 2018 19:48

Pak si kupuj drahou televizi...
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 21. 12. 2018 19:57

Tak kdyby tam dali lepší repro, tak by byla ještě dražší, radši ať je to o to levnější a koupím si ozvučení podle sebe, které pak klidně můžu použít i u své příští TV.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krtek2k 24. 12. 2018 15:39

Ahoj. Mám tuto tv ale 49palců týden. Po pár dnech mi začal na UPC FHD kanálech každých 20vteřin až minutu kostičkovat obraz, ale jen z lehka. Sílu signálu měří 100% a signal strenght 92% furt, tak jsem TV uvedl do továrního nastavení a celý den nekostičkovala. Pak jsem doinstaloval jen KODI, zkusil youtube atd, a už zase kostičkuje DVB-C UPC FHD programy. Podle mýho ten slabej procesor nestíhá. Android se nabalí a nevalí.
Pomohlo by něco? Jinak jí do soboty můžu vrátit do 14dnů, ale obraz má fakt skvělej.
Díky za tipy.
krtek2k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krtek2k 24. 12. 2018 22:11

krtek2k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 24. 12. 2018 22:29

A nebude skor problem v upc? Nemyslim ze obrazový cpu je v xf9005 slabý
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krtek2k 25. 12. 2018 09:06

Hele kamarád poradil otočit vidličku v zásuvce s elektrikou, že mám v rozvodech asi nějaký šum a hle rada zatím funguje....
krtek2k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 25. 12. 2018 10:39

No zaujimavé.... ale aj si si myslim ze to bude nejake "rusenie" alebo problem s UPC
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paulo78 25. 12. 2018 12:29

Inak ja mam taku zvláštnu dilemu a neviem ako to vyriesit.
Mám tento tv, Sony,a jednoduchy soundbar Sony, mmc Nvidia Shield a Bluray player Sony.
Ako je známe porty HDMI 2 a 3 sú odporúčané na 4K,ale port HDMI 3 je ARC a v nom mam zapojeny ten soundbar ktory je synchronizovany CEC sony.
mmc Nvidiu Shield mám na portte HDMI 2. Lenze ked potrebujem prepojit aj ten bluray player na jeden z tychto portov 2 alebo 3. Ako na to?
Zrusit soundbar na hdmi3 arc a dast ho na "obycajne" Hdmi 1 alebo 4, a prepojit optickym kablom?
Ako na to sa dá inak?
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fajn.snek 25. 12. 2018 13:30

Zdravím všechny, aktuálně vybírám novou 4k televizi a jedním z horkých kandidátů XF9005. Byl jsem pevně rozhodnutý pro Samsung Q7FN, ale pak jsem si naštěstí zde na foru přečetl o problémech s přehráváním filmů, takže jsem zatím nenakoupil. Na všechny zvažované televize jsem se byl již podívat, a jedinou neznámou u Sony je pro mě systém Android. Můžete mi napsat pár praktických zkušenosti z užívání ? Díky moc
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod pirek.jan 25. 12. 2018 16:59

Ahoj. Jako čerstvý majitel ti můžu napsat uživatelské dojmy. S Androidem máš i Chromecast 4k a díky appce i airplay pro IPhone. Ve storu je dost aplikací na přehrávání videa, Hbo Go, stream, seznam pohádky a Kodi. Kodi je samostatná kapitola - perfektní přehrávač s možností FTP, doplňkových modulů. Stabilita je v pohodě, záleží jak moc dáváš aplikacím zabrat, sem tam restart, ale žádné drama to není ( 2x za 10 dní a to jsem dal tv dost zabrat s instalací aplikací, kodi doplňků). Jinak oproti Samsungu velké množství možnosti úprav a nastavení. Za mně dobrá volba.
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod mebavic 26. 12. 2018 15:41

Ahoj,
myslíte si, že cena půjde ještě dolů a nebo se to už moc hýbat nebude? Díky
mebavic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miki77 26. 12. 2018 20:01

Nevíte někdo náhodou co znamenají barevně podbarvené položky v GUIDE? Je tam fialová, světle modrá, světle hnědá...
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 26. 12. 2018 20:14

Cena teoreticky může jit dolu až budou ten model vyprodávat, ale taky nemusí.. televizi vybírám už 14 dní a pořád se nemůžu rozhodnout, ale XF9005 ma za svoji cenu rozhodně co nabídnout.
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Treborr 3. 1. 2019 18:29

Mám dotaz: jak rozchodit na této televizi od UPC Horizon Go? Nebo jinak zpětné spouštění pořadů?
Dnes jsem si nechal odvézt od UPC SetoBox a přivézt do slotu CA modul v domnění, že bez problémů dostanu do TV tu jejich aplikaci Horizon Go, když mám TV s Androidem - no, jenže já na TV přes Google Play prostě tuto aplikaci nenajdu, takže nemám co instalovat :-( . Na mobilu a na PC ji najdu bez problémů. Jestli tohle nebude nějak možno rozchodit, tak to bych snad i raději přežil ty dva ovladače muset používat kvůli SetoBoxu.

Funguje to někomu nějak?
Treborr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fajn.snek 3. 1. 2019 18:43

No on ale Android TV není úplně stejný jako Android v mobilu nebo tabletu co vím... Takže to bude asi důvod, proč aplikaci nenajde, vývojáři, kteří apku por UPC dělali, tak asi Android TV neřešili... Jedinou možností jak se k těmto funkcím dostat je přes Webový prohlížeč...

EDIT: Tady je o tom článek
https://digital.rozhlas.cz/uvedeni-apli ... te-7702311
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Treborr 3. 1. 2019 19:12

já bych se z toho :-\ - už chápu, proč dotaz k této aplikaci byl sice na českém fóru, ale psán Slovensky :grr: :grr: :grr:
Treborr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 1. 2019 20:22

apk si neskusal?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Treborr 3. 1. 2019 20:32

zatím ne - ještě zkouším hledat na netu, případně jestli se i zde někdo neozve s nějakým konkrétním řešením
Treborr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mumulent 5. 1. 2019 23:24

Měl bych par dotazu ohledně této TV:

- Jak je to s přehráváním filmů onlione přes KODI v 4K kvalitě? Je vše plynulé? Neseká se? Samozřejmě s ohledem, že je kvalitní připojení.

- Zkoušel jste někdo streamovat obraz z Maca? Zajímalo by mě, jestli tam je nějaká dostupná apka, či je zapotřebí zakoupit Apple TV.

- Jak si celkově tato TV rozumí s Apple zařízeními, když je uvnitř OS Android TV ?
Mumulent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Treborr 6. 1. 2019 13:46

Tady je postup na rozchození Horizon Go na TV a i s nějakým mým závěrem https://www.upczone.cz/topic/5307-horiz ... ent-108945
Treborr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 6. 1. 2019 15:18

Kodi v tejto tv mne sekalo pri 4k a hdr. A to mam rychly internet. Preto som musel kúpiť krabicku nvidia shield a tam to ide ok. Aj tu na fórach sa o tom pise dost.
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fajn.snek 6. 1. 2019 18:07

Tak já už teda nevím, nejdřív si přečtu, že TV běhá OK, pak že systém je zalagovaný, pak že někdo nemá problém... Mám z toho rozporuplné pocity, ale upřímně jsem na TV s lepším poměrem cena/výkon nenarazil...
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Weiny 6. 1. 2019 18:10

Též jsem z těch dojmů zde mírně zmatený :mrgreen:
Už pár týdnů se rozhoduji pro náhradu 50" plazmy za 55" 4K panel. Jelikož používám HTPC a i na současném neoPDP Panasonicu mám vypečené min. 4 loga, oled, ač jsem na něj čekal zavrhuji :-|
Byl jsem již téměř rozhodnutý pro Samsung QE55Q7FN, ale zde jste mě navrtali buď pro dražší QE55Q8D (přímé zadní podsvícení, mě vyhovující absence One Connect), a nejlépe Sony KD-55XF9005. Na ní mě trochu děsí ten Android a hlavně nekvalitní zvuk, kde Samsungy vítězí.
Měl bych na Vás dva dotazy - jak je to u Sony se sluchátkáčem, má vlastní volume v menu, nebo vypne zvuk a přepne do sluchátek?
Druhá věc je rychlost přepnutí kanálu, mám modul od UPC, Samsungy přepínají údajne bleskově :-)
Díkes.
Weiny
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 6. 1. 2019 18:43

Weiny:

Tak jsem rád, že je tady někdo kdo má naprosto stejné dilema jako já. Ve výběru jsem taky skončil mezi Q7FN a XF9005. U Samsungu mi nevyhovuje, že vypustili podporu kodeků DivX a DTS. Navíc 7 řada je jediná, která ted v lednu nezlevnila oproti ostatním řadám a vyplatí už se víc tebou zmíněná Q8DN nebo už připlatit snad za tu Q9FN... Ale tam bych musel připatit za Nvidia shield abych nemusel řešit multimediální obsah, to u Androidu díky více přehrávačům odpadá ^^
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Treborr 6. 1. 2019 23:28

"Druhá věc je rychlost přepnutí kanálu, mám modul od UPC, Samsungy přepínají údajne bleskově :-)"

Bleskově to není. Určitá prodleva tam je. Není to nic co by se nedalo přežít, ale je to pro mne trochu nezvyk zatím.
Treborr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aloha 7. 1. 2019 13:01

Naposledy upravil Nick Cave dne 7. 1. 2019 14:24, celkově upraveno 2
Důvod: odstraněna duplicita
Aloha
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 7. 1. 2019 14:04

Když budu mít DLNA server, tak to přehraju přes VLC nebo se mílím ? Já už začínám být fakt zoufalý, opravdu mám chuť nákup nové TV odložit :oops:
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2019 15:09

Potvrzuji, že na TV Sony s OS Android Oreo nejde nainstalovat platforma Kodi. Při instalaci se vyskytne chybová hláška s kódem chyby. Po jejím odkliknutí vyjede další kód chyby. Instalace neproběhne.

Netuším však, kde je chyba. Nemám informace o tom, že by za výše uvedeným stála Sony.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod fajn.snek 7. 1. 2019 15:15

MgX: Ty máš již Android 8 na XF900 nebo máš XE900 ? Díky
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod Dm602 7. 1. 2019 15:24

Áno na Sony Android oreo nejde nainštalovať Kodi ako prvý bol tuším modem af8 af9
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2019 15:27

fajn.snek píše: MgX: Ty máš již Android 8 na XF900 nebo máš XE900 ? Díky

Ne, nemám. Zkoušel jsem instalaci na AF9 :-) Neboj, tu taky nemám :D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Weiny 7. 1. 2019 16:53

Chlapáci, jak je to prosím s tím sluchátkáčem, vypne po připojení sluchátek repro nebo ne? Žena je nedoslýchavá a je to pro mne důležité...
Mimochodem, čtu všemožné recenze a na stuff.tv mi přeložil chrome komentář k androidu v této telce takto:

Na negativní straně může být Android TV skutečným prasetem. Někdy je to téměř nesnesitelně pomalé, reaguje na vaše příkazy teprve poté, co jste ztratili trpělivost a vydali další, což nakonec televizor reagoval na všechno najednou a dělal něco, co bylo daleko odlišné od toho, co bylo zamýšleno :shock:

Spraví to Oreo trochu? Asi je ještě čas na soudy, ale stabilita mě zajímá nejvíc.
Weiny
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 1. 2019 17:37

MgX píše:
Netuším však, kde je chyba. Nemám informace o tom, že by za výše uvedeným stála Sony.

Kodi tvrdi (pišu na ich twitteri) že ano, udajne Sony umyselne blokuje package ID, aby sa to nedalo inštalovať. Už sa ale vraj prišlo na to ako to obisť.

https://twitter.com/KodiTV/status/1081158140551413761

Sony zatiaľ mlči.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2019 18:23

Weiny narychlo jsem to zkusil. Sluchátkový výstup - jack po připojení vypne zvuk integrovaných reproduktorů. Následně prostřednictvím ovladače reguluješ zvuk sluchátek. Teď narychlo nemůžu přijít na variantu/nevidím ji běžně v menu, aby jel současně zvuk z repro TV i sluchátek. Anebo to telka neumí. Třeba bude mít někdo jiný větší štěstí a poradí líp.

Nicméně přímo v návodu k mnou zkoušené Android TV Sony AF9 vidím, že výrobci uvádí... Nelze využít sluchátkový výstup současně se zvukem reproduktorů televizoru. Netuším, jak by se stav změnil, připojit sluchátka bezdrátová... BT. Bohužel nemám k dispozici na odzkoušení.

Ryan Giggs děkuji. Tuto informaci jsem četl. Nicméně se jedná o závěr jedné strany. Pokud neobdržím něco objektivnějšího, či dokonce informaci od Sony, těžko mohu jednoznačně tvrdit... stojí za tím Sony. Důležité je, že aplikaci Kodi nenainstaluješ. Zajímalo by mně, jak se stav bude odvíjet kupříkladu u Philipsu. Pokud by Sony vědomě blokovalo Kodi, tak by si Philips mohl pískat. Řadu lidí sice Kodi nezajímá, ale už to, že nějaká společnost blokuje určité aplikace uživatelům, často nevoní.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 1. 2019 18:31

MgX píše:
Ryan GiggsNicméně se jedná o závěr jedné strany. Pokud neobdržím něco objektivnějšího, či dokonce informaci od Sony, těžko mohu jednoznačně tvrdit...
To suhlasim, veď preto som pisal, že udajne. A dodal, že Sony zatiaľ mlči.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod miki77 7. 1. 2019 19:05

weiny: mám TV sice chvilku, ale do situace, že by TV nereagovala na ovladač, jsem se ještě nedostal. Mě Android šlape v pohodě. Zatím... :-))
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 7. 1. 2019 19:15

BT sluchadla idu aj zo sluchadiel a aj z reprakov tv.
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2019 19:35

Předpokládám, že jsi chtěl napsat... při připojených BT sluchátkách jde zvuk jak z těchto, tak i z reproduktorů TV. Mýlím se?

-- 7. 1. 2019 19:36 --

Weiny Oreo se zatím jeví velmi stabilní. Navíc nelze hovořit o pomalém OS. Ovšem zda se bude jednat o pozitivní stav u všech TV, anebo zase přijdou výjimky... netuším.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod paulo78 7. 1. 2019 22:26

Ano,u tych BT sluchadiel tak som to myslel
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Weiny 8. 1. 2019 09:01

Díky všem za test sluchátkáče :tleskani
Nechci tu vytvářet OT, ale když bych tedy pro moju, která používá špunty (co rok je měníme, vesměs se rozpadnou kabely), chtěl použít BT, musím pořídit receiver, něco jako tohle?
Musíme mít každý své volume, ona má před špunty Koss "zeslabovač", navíc jí tam potřebuji dostat zvuk jak z TV, tak z analogu zesilovače, takže je to trochu boj. Po zkušenostech se zprzněným zvukem přes BT asi stejně skončím u kabelů a pořídím raději dual mini zesilovač :-)
Tato TV mě přitahuje hlavně tím, že ji všude chválí jako nejlepší pro upscaling ze všeho ostatního na 4K, plus přímé podsvícení, dobrá cena. Snad jen na ten Android si zvyknout, mám rád stabilitu a jednoduchost.
Weiny
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 8. 1. 2019 09:45

Tak se mně podařilo dostat KODI aplikaci na Sony TV s Oreo. Nevím jak, ale určitě bez jakékoliv modifikace. Bohužel aplikace nefunguje. Tudíž výsledek je, více-méně, stejný.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kvok 8. 1. 2019 10:00

To ale souhlasí s tím, co už někdo psal: při instalaci se zobrazí chyba, aplikace se ukáže jako nainstalovaná, ale spustit nejde.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 8. 1. 2019 10:18

Ryan Giggs Zajímalo by mně, jak se stav bude odvíjet kupříkladu u Philipsu. Pokud by Sony vědomě blokovalo Kodi, tak by si Philips mohl pískat. Řadu lidí sice Kodi nezajímá, ale už to, že nějaká společnost blokuje určité aplikace uživatelům, často nevoní.[/quote]

MgX...Urobil som cez Vianoce upgrade na Oreo na Philips 43PUS7150/R2 a KODI instalacia a pouzivanie uplne bez problemov.System zatial stabilny ziadne problemy som doteraz nespozoroval.Akurat nepouzivam interne tunery ale externy VU+ prijimac.
gustoh
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 8. 1. 2019 10:59

Tak já se pořád nemůžu rozhodnout zda koupit či nekoupit :?: Ale asi už jsem se dostal do stádia, že buď tuhle, nebo žádnou
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod krtek2k 8. 1. 2019 11:13

Ja si tuhle 49tku koupil uz podruhy, me se libi barvy a kontrast. Zatim necham androida 7, jak na to koukam ;)
Ja bych Kodi ani nepotreboval, ale VLC player nemuzu premluvit na vystup 5.1 po optice, furt z nej leze jen stéreo.
Pokud budes mit trpelivost, tak pockej na letosni sony modely.
krtek2k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fajn.snek 11. 1. 2019 12:01

Ahoj pánové, tak tak mi dnes přivelu domů 55" XF9005. Po vybalení a umístění na stojan jsem na TV objevil velký flek na středu... Televizi jsme při instalalci drželi jenom za krajní místa jak bylo v návodu, na střed jsem určitě nesahal... Televize byla dost studená, tak jsem si říkal jestli to není orosené... Zatím jsem se jí neodvážil zapnout...

https://ibb.co/JBSHNzf
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 1. 2019 12:47

Pěkný zrcadlo :D
Určitě to nezapínat, dokud to nevyschne
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ivotv 11. 1. 2019 13:51

O tomhle pisou v navodu Philipsu:
"Jen zřídka může vlivem působení teploty a vlhkosti dojít k nepatrné kondenzaci uvnitř skleněné přední části televizoru (u některých modelů). Abyste tomu zabránili, nevystavujte televizor přímému slunečnímu záření, horku nebo extrémní vlhkosti. Jestliže dojde ke kondenzaci, sama zmizí po spuštění televizoru na několik hodin.
Vlhkost způsobená kondenzací nenaruší příjem televizoru ani nezpůsobí žádnou poruchu."
ivotv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fajn.snek 11. 1. 2019 14:14

ivoTV - nechal jsem jí stát 3 hodiny a pak jsem jí zapnul. Mám dojem, že už to opravdu vyschlo. Tak snad budu moc vklidu užívat televizi. Uvidím zítra dopoledne jestli bude víc světla :-D

Ve skladech jsem pracoval, takže vím, že tam ta teplota není opravdu žádný luxus, a PPL možná tu TV nechala i v autě
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 14. 1. 2019 22:54

MgX - Android je přísliben, na Modely X900E a X900F už vyšel v USA evropa snad bude leden/únor následovat.
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 1. 2019 12:33

mxm1919 oddělil jsem část diskuze do Tvého vlákna sem. Jestliže dál budeme rozebírat Hisense/Sony, bude to přehlednější.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor