Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 1. 2019 14:20

Kolko filmov existuje v 16:9 ? Ja ani nespominam, ze by som v poslednej dobe taky videl, mozno tak rozpravky. Ked sa tam pridaju tie cierne pruhy hore a dole, stmavenie v rohoch nema ziaden dopad na pozeranie. Ano, aj ja som bol po zisteni z toho mierne v tranze a myslel si, ze si na to nezvyknem (pri 16:9). Po par dnoch som to uz nevnimal. Je to bohuzial vlastnost LEDiek, treba sa s tym zmierit. Nejakym "vylepsovanim" pomocou pridavania jasu clovek moze viac pokazit, ako napravit.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Torbal-max 23. 1. 2019 15:58

_darK:
Tak ze starších ročníků se jich pár najde, z novějších mě napadá snad jen tvorba (zrovna mého nejoblíbenějšího režiséra současnosti) Nolana, příznivce IMAX technologie, kde jsou vždy klíčové scény touto technologií v 16:9 (a to je panečku teprv podívaná, v HDR 4K 8-D ). Ale je pravda, že i u mě tvoří dobrých 90% běžně sledovaného obsahu formát 21:9 (což přesně jak uvádíš značně minimalizuje situace, kdy by měl diskutovaný jev obtěžovat) ... a o to více jsem byl šokován v jednom z jiných vláken zde na fóru, kde jeden z příspěvků popisoval situaci, kde se někomu při projekci obsahu 21:9 "vypálily" na OLEDu právě ony pruhy hore/dole obrazovky, načež dále některý z dalších diskutujících postnul výpis z manuálu od LG k jednomu ze svých OLED modelů, kde výrobce varuje, že právě tyto pruhy mohou způsobit trvalou retenci a tudíž je vhodné použít formát obrazu ZOOM ... no myslím si o tom stále své (ačkoliv to beru dost s rezervou, jelikož obsah 21:9 dnes opravdu tvoří naprostou majoritu a ze stran OLED uživatelů není zdaleka o tomto problému nějak výrazně slyšet, ale i tak mě to zarazilo). Ale to už jsem trochu odbočil od tématu :potichu Jen, že v takovém případě si pak říkám čert vem mírně tmavší rohy obrazovky ... :twisted:
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod Weiny 23. 1. 2019 16:29

Tohle již 9 let řeším právě v MPC-HC zoomem přesně na půlku těch pruhů, tedy cca 18,5:9 :-D
Nikdy jsem se s těmi tlustými pruhy úplně nesmířil, šíleně to obraz zmenší a úhlopříčka TV je pak nevyužitá. Navíc MPC-HC umožňuje polohu panscan pamatovat a stačí to tak nastavit jen jednou, v případě 16:9 dát default. Titulky jsem zpočátku cpal do zbytku pruhu, ale nakoenc jsou lepší v obrazu kus nad ním.
Nehodili byste sem foto svých modulů s kartou prosím, ať tuhle kapitolu mohu uzavřít? THX :oops:
Weiny
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 1. 2019 16:37

Weiny i v některých návodech k použití TV se píše, že po startu může být delší odezva na ovladač/požadavky obsluhy, protože se načítají jednotlivé procesy, aplikace, aktualizace, TV se připojuje k netu, může provádět nějaký test....
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miki77 23. 1. 2019 16:57

weiny: mam modul Technisat Technicrypt CW a kartu Skylink ICE, foto mohu kdyztak nahodit vecer.
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod Weiny 23. 1. 2019 18:21

Ne ne, prosím jen UPC moduly :oops:
Weiny
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 23. 1. 2019 18:39

Panasonic 50st60,UPCmodul,už rozjetí tv trvá déle-načíta se modul,po každém vypnutí,přepínání je taky delší minim 4s,všiml jsem si jen malinkého rozdílu u nekodovaných stanic,posuzuji s ts6820/dvbt2twin tuner/přes hdmi,upc pouští základ v dvb-t,tam je přepnutí rychlejší-vytáhni modul a zkus dvb-t,ladění mi nevymaže dvb-c!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miki77 23. 1. 2019 20:00

Weiny: sorry ;-)
miki77
Junior

Odeslat příspěvekod mxm1919 24. 1. 2019 06:44

Dotaz amatéra, nenašel jsem v Google play ani přímo v TV prohlížeč Chrome.
Jde tam nějak dostat (jinak než přenosem obrazovky z mobilu nebo pc)? Nebo používáte nativní sony prohlížeč, případně jiný z Google play stažený? Díky za tipy.
mxm1919
Junior

Odeslat příspěvekod Weiny 24. 1. 2019 09:12

V současnosti taktéž zápasím s google play. Většinu známých aplikací nenajde, TV je nepodporuje. Když tam třeba natvrdo zkopíruji přes google disk apku Quickpic na fotky a nainstaluji, mezi aplikacemi stejně není vidět. Jak funguje přehrávání filmů a fotek z USB? Na všech smart Tv jsem vždy našel mezi vstupy USB a pak se šlo klasicky probírat strukturou disku. Zde je třeba použít na fotky galerii, na videa VLC/MXplayer, a na ostatní soubory file commander/es file explorer, jako v mobilu? Se mi v nich flash disk vůbec nezobrazil.

Co se týče modulu s kartou, mám podezření, že mi to brzdí starý modul CI, a Vám co to šlape rychleji máte CI+, nemám pravdu? Zkouším ho sehnat po bazarech, ale lidi jsou vyděrači, chtějí i 2500kč. UPC už jen pronajímá, což se nevyplatí. Volal jsem do UPC a ptal se na bazarové moduly, prý si mám vždy nejdřív nechat poslat výr. číslo pro ověření že je odkoupen a pak si nechat poslat za dvě kila novou kartu, protože ani tu bazarovou ani svou už nebudu moct použít.
Na lupě jeden odborník napsal:
Pokud vim, tak zasadni rozdil mezi CI a CI+ je v tom, ze CI CAM modulu jde primy dekodovany obsah ktery muze kdokoliv odchytnout, ale z CI+ CAM jde pouze CAMem sifrovany obsah. Tedy CAM i prijimac musi "umet" CI+. Druhym prvkem je autentifikace obou prvku, tedy CAM i prijimace, kazdy musi mit svuj klic. A klic dostane jen certifikovany vyrobek (bez moznosti uniku obsahu)
Nicméně tchán má modul nový CI+ , zkusím to nejdřív na den prohodit.

Dodatek: Vyřešeno! S modulem CI+ kanály rozkódovány od 3 do 4s, takže zkusím vyměnit skrze bazoš modul za CI+ :lol:
Naposledy upravil Weiny dne 24. 1. 2019 15:58, celkově upraveno 1
Weiny
Junior

Odeslat příspěvekod pirek.jan 24. 1. 2019 10:00

V současnosti taktéž zápasím s google play. Většinu známých aplikací nenajde, TV je nepodporuje. Když tam třeba natvrdo zkopíruji přes google disk apku Quickpic na fotky a nainstaluji, mezi aplikacemi stejně není vidět. Jak funguje přehrávání filmů a fotek z USB? Na všech smart Tv jsem vždy našel mezi vstupy USB a pak se šlo klasicky probírat strukturou disku. Zde je třeba použít na fotky galerii, na videa VLC/MXplayer, a na ostatní soubory file commander/es file explorer, jako v mobilu? Se mi v nich flash disk vůbec nezobrazil.

Já to řeším tak, že jsem si nainstaloval souborový manažer z Google play (X-PLORE) a přes ten nainstaluji staženou (apk) apolikaci např. z APKMIRROR. Pravdou je,že takto nainstalovaná aplikace se ti neobjeví v seznamu aplikací,ale musíš spustit X-Plore a podívat se na seznam nainstalovaných aplikací a zde ji najdeš, spustíš a normálně používáš. Pravdou je,že tím, když aplikace není primárně na Android TV je nutnost mít Klávesnici s touchpadem (cca 1tis) a vše funguje super. :D
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod Weiny 24. 1. 2019 19:08

Díky za tip. Nicméně pro mě to nic neřeší :oops: Je to celé takové bojové... Všichni valíte přes Kodi, které mě nebere, neb ho nepotřebuji. Spíš mě štve zbytek, třeba práce s flash disky. Zkusil jsem dva, vidí je jen ES Explorer, no videa nejdou vůbec ovládat, fotky mizerně. Až po zapojení klasického disku se začnou nabízet integrované přehrávače a celé to tak nějak začne fungovat, za mě kameň, nepochopil jsem 8-S Tímto vzdávám boj s aplikacemi a o to víc bych kvitoval něco jiného než Android, ale to už tu pláčeme dost dlouho ]:-<
Weiny
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 24. 1. 2019 21:06

Zatím bych se z CI+ tak neradoval,mám obojí a stejně to jsou minim,3-4s,nevím jestli ten modul kontroluje při přepnutí i zápisy-občas se prvně objeví kodovaný kanál,no už sem si zvyknul,tu jejich krabici nechci,dvb-t2 z TS jede svižně!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FranTv 24. 1. 2019 23:27

Ahoj,
už jsem to několikrát psal jiným kolegům zde,
sám jsem to našel dříve v jiné diskuzi o Sony TV.

Aplikace na přidání Ikony na hlavní obrazovku je:
https://www.apkmirror.com/apk/felker-tech/tv-app-repo-android-tv/#description
(dříve byla na google play)
Instalace aplikace Tv App Repo přes X-plore
a potom v ní, je přidání neviditelné aplikace za pár vteřin...

Funguje mi dva roky na Philips 49PUS6501, fungovala dříve i jiným na Sony,
nyní mám po aktualizaci Android 8 a funguje dále. :-)

Dodám můj názor na Kodi.
Ze začátku jsem byl také nedůvěřivý, ale jak jsem našel doplňky, co mi vyhovují,
tak Kodi snad používám víc, než sledování klasického vysílání TV.
Řekl bych, že si díky němu každý najde, co mu vyhovuje.
Ale to záleží na každém, co chce a co ne.

A ještě k tomu přehrávání videí z USB.
Nevím jak to je v nynějších a Sony TV,
ale pokud připojím USB, nebo HDD, otevřu si adresář v X-plore
a např. video si pustím z něj, jak v počítači,
tzn. otevřít v - a zvolím jaký přehrávač a jede...
Pokud otevřu nějaký přehrávač přímo, je možné, že disk, nebo flash nenajde.
Ale není to u všech.
Něco jako, když jeden přehrávač nepřehraje jistý typ zvuku,
druhý ano, ale ten zase nenačte titulky, ...

Prostě to chce trošku trpělivosti a pak už je to asi zvyk... ;-)

p.s.: klávesnic s touchpadem je na aliexpressu spousta a za pár set korun.
Používám hlavně v prohlížeči, nebo pro snadnější psaní i když mám DO s klávesnicí,
nemusím si pak brát brýle... ;-)
FranTv
Junior

Odeslat příspěvekod Weiny 25. 1. 2019 13:13

Díky moc za rady, appku určitě dnes zkusím. Sice to bude OT, ale když už je to Kodi tak skvělé, co se tam dá všechno najít? Mě stačí přes 50 HD kanálů v TV, plný počítač filmů a dokumentů stažených z torrentu a netuším, co by mě ještě mohlo oslovit jinde ;-)
Jinak dostal jsem dotaz jak nastavit mých oblíbených 18,5:9 pansacanem v MPC HC.
Jsou dvě možnosti, buď si člověk nastaví pomocí numpad 1 a 9 pruhy jaké chce, a v možnostech přehrávače (hned první strana) zafajfkne vpravo dole pamatovat zvětšení (5-kou pak návrat na default), nebo použije profil Ořez optimal v nastavení panscanu u každého filmu kde je potřeba.
Ořez optimal.jpg
Ořez optimal.jpg (61.45 ) Zobrazeno 9432 krát
Weiny
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků