Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Weiny 22. 1. 2019 08:30

Díky chlapi za všechny připomínky, jste tu bezva parta a je cítit, že jsme na jedné lodi, a člověk někdy potřebuje utěšit a uchlácholit, neboť ty přechody na nové stroje nejsou vždy ideální, a nesnáším kompromisy.

fajn.snek píše:Weiny:

Tvojí recenzi jsem četl a mám pár připomínek:
-U Androidu zkus povypínat některé aplikace - Google Hudba, Google Filmy, Samba serice
-U dalších aplikací jako Youtube, Sony Select atd. vypni upozorněn
-Prodleva u UPC bude způsobena i odezvou modemu, já mám kartu přímo v TV, a přepnutí programu trvá 2-3 vteřiny


V aplikacích jsem ještě vůbec nebyl, ani se mi nechtělo, nebudu je používat, ale zkusím povypínat co píšeš, ostatně to je první co dělám ve všech mobilech, zakážu bloatware.
Co se týče rychlosti přepínání, já mám také kartu s modulem DVB-C strčenou do TV, tak proč se pod 5s nedostanu? Včera jsme nadávali s mojou oba, večer lupkáme a jenom čumíme na černou obrazovku mezi kanály (a ještě s prosvítajícími fleky :grr: ). A nemohu strávit ani to, že když chci třeba jít do menu či guide, pošlu povel a nic, prodleva je někdy i skoro 10s, když už mám chuť dálkáč prohodit obrazovkou. Se mi z toho v pondělí na tváři vyrojil opar snad po 20-ti letech, to jsem nezažil :'(
Taky mi chybí klasický seznam programů, kde by se dalo listovat po deseti kanálech, tady je jen guide s EPG, které se pomalu načítá a posouvat jde jen po jednom, prostě je to všechno na dlouho a zpomalené jako šnek.
Místnost mám polosvětlou, jas na 15 jsem testoval u fotek a filmů přes den, pokud bych to dělal večer, bude stačit asi menší, ale nechce se mi to pořád štelovat ;-)
Naposledy upravil Weiny dne 22. 1. 2019 10:34, celkově upraveno 1
Weiny
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 22. 1. 2019 09:05

Zlate VU+ linux satelitne prijimace.To je radost s nimi robit co sa tyka aj EPG aj vsetkeho.
Ale ked niekomu vadia dva ovladace na stole tak sa musi potom takto trapit.... :-)
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2019 09:55

Weiny

Ad přepínání programů na satelitním tuneru. Běžné televizory se při skokovém přepínání pohybují mezi 4-5 vteřinami (Skylink). Záleží na využitém modulu a typu karty. Jsou moduly, které lehce dobu stlačí dolů. Problém ale může být s kompatibilitou. Změř si rychlost přepnutí od stisknutí tlačítka ovladače, po načtení zvuku a obrazu. Měl by ses pohybovat jak píšu. Jsou telky, které se snaží honem něco předat divákovi, aby se zdálo, že přepnutí bylo rychlejší. Takže třeba nahodí ven alespoň zvuk. No a jiné si to nejdříve všechno nachystají a pustí zároveň. Není jednoznačné, že by první způsob byl lepší než druhý.

Alexandr Bray na avmania.cz píše:Rychlost přepnutí byla paradoxně rychlejší u SMITu. Skok z kódované HD stanice na HD stanici platformy Skylink trval v průměru kolem 4,5 vteřiny.


Co využíváš za modul? Jakou máš kartu? Toto je ale naprosto běžné. Nový OLED od Philipsu se dostává i nad šest vteřin a to už je citelné „něco“ navíc.

Ad list kanálů a EPG. EPG by se mělo načíst při prvním spuštění TV v rámci dne a následného přepínání jednotlivých programů. Informace tam by měly vydržet minimálně do vypnutí. Ne, někdy to není plynulé.
Ty můžeš, pokud už z toho neblbnu, stisknout, při sledování TV, stejnojmenné tlačítko. Tím se dostaneš do funkce, která se dříve jmenovala Discovery. Tam najdeš něco jako „vylepšený“ programový list. I v tomto submenu si můžeš provést změny a přehodit jednotlivé nabídky, či je deaktivovat. Takže aspoň něco.

Ad fleky při přepínání programů. Přece ta telka má řízení podsvícení. Při přepínání by mělo následovat tlumení svitu. Takže se prosím mrkni na Automatické lokální snížení jasu v Pokročilých nastaveních, záložka Jas. Dej tam hodnotu STŘEDNÍ a podívej se, co Ti to udělá. Zkoušej v zatemněné místnosti, nebo večer při vypnutém okolním osvětlení, ať víš. Při experimentování zároveň deaktivuj Nastavení černé, Pokročilé zvýraznění kontrastu a X-tendet Dynamic Range. Až si ověříš, jestli se stav změnil a jak moc, tak postupně, opakuji postupně můžeš, pokud chceš, zapínej/aktivuj další z těchto tří položek a dívej se, co se děje. Nejlíp při stejných/obdobných scénách.

Nezapomeň ale, že když nastavení obrazu uděláš pro sledování televizoru a přepneš na HDMI, tak tam ta nastavení mohou být odlišná... budeš muset znovu upravovat :!: Gammu si pro zkoušení dej na 0, Úroveň černé na 50 a Kontrast někde na 90, či mírně víc.

Až zkusíš, napiš co se dělo, jak se dělo.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torbal-max 22. 1. 2019 10:03

Weiny píše:V aplikacích jsem ještě vůbec nebyl, ani se mi nechtělo, nebudu je používat, ale zkusím povypínat co píšeš, ostatně to je první co dělám ve všech mobilech, zakážu bloatware.
Co se týče rychlosti přepínání, já mám také kartu s modulem strčenou do TV, tak proč se pod 5s nedostanu? Včera jsme nadávali s mojou oba, večer lupkáme a jenom čumíme na černou obrazovku mezi kanály (a ještě s prosvítajícími fleky :grr: ). A nemohu strávit ani to, že když chci třeba jít do menu či guide, pošlu povel a nic, prodleva je někdy i skoro 10s, když už mám chuť dálkáč prohodit obrazovkou. Se mi z toho v pondělí na tváři vyrojil opar snad po 20-ti letech, to jsem nezažil :'(
Taky mi chybí klasický seznam programů, kde by se dalo listovat po deseti kanálech, tady je jen guide s EPG, které se pomalu načítá a posouvat jde jen po jednom, prostě je to všechno na dlouho a zpomalené jako šnek.


Ty jo tak to se Ti upřímně nedivím, že máš chuť ovladač prohodit televizi při tom, co popisuješ ... Ale fakt to nechápu, proč se ti systém v TV takhle chová, možná bych zkusil reset do továrního nastavení...

Já mám rovněž UPC, ale dost odlišné zapojení. Konkrétně mám jejich set-top-box (HD MediaBox), v němž mám i kartu (do něj jde zároveň anténa ze zdi, kam si UPC dávalo taky "svoje střeva") ... no a ze set-top-boxu mám HDMIčko do AV Receiveru (konkrétně Denon AVR-X3500h) a až z něj mám pak HDMI kabel do TV (konkrétně HDMI 3 ARC). Nevýhodou je, že musím používat na přepínání TV vysílání jiný ovladač, než na zbytek obsluhy TV, ale já jsem z raného dětství v tomhle ohledu zocelen (jako 7-8mi letý capart jsem doma obsluhoval běžně i 4 ovladače - VHS rekordér + box k satelitu + non-smart CRT TV + později chvíli nekompatibilní all-in-one domácí kino ... + ještě PS one ... no v součtu katastrofa) ... Takže dnes obsluhovat 2 ovladače mi nějak nečiní problém :-D
No a přepínání je celkem pohodové, když stisknu na UPC ovladači libovolný kanál, tak požadované číslo kanálu se na TV zobrazí s prodlevou max 0,5 sekundy a v následné cca sekundě až dvou se kanál přepne. EPG (seznam kanálů) se mi (rovněž přes UPC MediaBox) někdy zobrazí s mírným zpožděním (stejně jako orientace v něm, někdy okamžitě reakce, někdy chvíli nic a pak najednou 3 reakce) - ale tohle je věc MediaBoxu a stejně se choval i na předešlé mé TV, 8 let staré Samsung Smart TV.

Co se týče systému Android, tak rovněž u sebe nepozoruji žádný z Tebou popsaných jevů, a to že opravdu vůbec ... Nejdelší odezvu mám typicky na hlavní menu (tlačítko HOME) vždy po prvním spuštění TV (nebo po dlouhodobé činnosti v jednom módu), což ale činí dobu max 2 sekund a neberu to jako nic neobvyklého. No a následná orientace v menu, nebo i v aplikacích co běžně používám (aplikaci YouTube, nativní přehrávače TV videa a fotek, aplikaci VLC atd používám na denním pořádku a orientací myslím např procházení souborů a složek v 3,5" externím HDD o kapacitě 3 TB, připojeným k TV přes USB, což byl třeba pro moji bývalou TV celkem záhul) ... tak vše uvedené mám v 99,9% případů s naprosto okamžitou odezvou, kdy ať už spuštění souborů nebo pouhé listování ve složkách (v apce YouTube) je skutečně okamžité, bez jakýchkoli prodlev ... A to jsem ani nevypínal notifikace u aplikaci, jak zmiňoval fajn.snek, tak opravdu netuším, kde může být u tebe chyba a proč tě TV takhle trápí ... :-/

Jediné, co mě napadá, tak jestli by nemohl modul od UPC (resp karta píchnutá přímo v TV) celkově zpomalit a prostě zaje*at system v TV, že se pak chová tak jak se Ti chová ...? Asi fakt jediná věc, co mě napadá.

PS: Vy (fajn.snek + Weiny) máte anténu ze zdi píchlou do TV plus kartu od UPC přímo v TV a HD MediaBox od UPC tedy vůbec nemáte, chápu to správně?
Naposledy upravil Torbal-max dne 22. 1. 2019 10:20, celkově upraveno 1
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2019 10:12

Torbal-max u Android TV je celkem běžné, že mezi jednotlivými kusy jsou rozdíly ve funkčnosti/rychlosti, a ještě, když někdo využívá navíc, co druhý ne. Zde kupříkladu, pokud správně chápu (sorry, ale procházím denně fórum a opravdu si při množství uživatelů a dotazů nepamatuji kdo co přesně jak má/používá), využíváš externí STB od UPC, kdežto Weiny jede na interní tuner.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Torbal-max 22. 1. 2019 10:25

MgX: Jojo, já svoji situaci zapojení popisuji právě v předchozím příspěvku (dříve na fóru si nevybavuji, že bych to řešil/popisoval) a ano, Weiny + fajn.snek chápu, že využívají interní tuner TV a právě se u Weinyho obávám, že to způsobuje tu zpomalenost systému, asi tedy víc než u fajn.sneka, ale určitě to svůj nemalý podíl má. Na jeho místě bych asi zkusil vyzkoušet možnost se s-t-boxem a pokud by jakožto uživatelé zkousli 2 ovladače, určitě by to bylo řešení...A to s těmi fleky mezi přepínání tedy taky nechápu, mně se zcela zřejmě při této činnosti aktivuje potlačení podsvícení, přesně jak popisuješ ;-)
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod Weiny 22. 1. 2019 10:54

Chlapi, jste supr, děkuji :tleskani S těmi fleky na pozadí už jen tak štengruji, po zapnutí local dimmingu a zmenšení jasu téměř zmizely, akorát když je venku tma, pořád mezi kanály ta obrazovka není úplně stejnoměrná. Odradili jste mě od LG Oled, chtěl jsem dnes psát do sonyprofirmy, co udělat pro vrácení Tv do 14-ti dnů, když už není jako nová a všechny folie jsou fuč...
Tuším, že kvalitní obraz bez vypalování, super rychlé stabilní menu a přepínání stanic do 3s UPC DVB-C modulem dnes žádná TV (min. pod 40 litrů) nenabídne, tak to zkusím zkousnout. Škoda že Sony nemá Tizen či něco neandroidího, cpou to i do mnohem dražší Sony oled, není úniku. Budu bádat, pohraju si s apkami, bylo toho moc naráz a převyšovaly negativa. 8-S
Weiny
Junior

Odeslat příspěvekod pirek.jan 22. 1. 2019 10:55

Ahoj, já za sebe můžu říci, že používám TV cca 2 měsíce a vypozoroval jsem následující:
1. Používal jsem digitální tuner a TV při přepínání programů mi přišla pomalejší (cca 4-5sekund), ted jsem přešel na CA od UPC a znatelné zrychlení cca 3 sekundy
2. Obraz funguje perfektně už v defaultním nastavení.U UPC používám Normální s automatickým podsvětlením dle okolí,celé jinak na defaultním nastavení. U filmů mám Cinema Pro, rovněž defaultní nastavení (používám KODI)- zkoušel jsem nastavovat jako ty kde co,ale nakonce mi to přijde subjektivně nejlepší.
3. TV funguje v poho, retart se mi stává vyjmečně, zejm. pokud mám otevřených více aplikací souběžně a neukončím je. Subjektivně mi přijde, že k restartum docházelo častěji u DVBT2 než u CA od UPC. Používám i APK od Horizon GO a nejnovější verzi KODI RC5 v apk a šlapou super. Mám vyplné zbytečné app od googlu a návrhy.

Za mě pecka :-)
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2019 11:14

Za zpomalení při přepnutí vždy částečně stojí právě modul. Jeho typ, firmware. Je to součást, která komunikuje jak s kartou, tak s TV. A navíc... pirek.jan... rychlost si přeměř dle pravidel, co jsem napsal. A měl bys přepnutí zkoušet u HD stanic. Anebo alespoň napsat, mezi kterými dvěma stanicemi skokově přepínáš, abys měl 3 vteřiny.

Doplň i případný typ/verzi modulu a jeho FW. Popřípadě jak starou kartu máš. Neznám přesně UPC, tudíž netuším, jestli tam mají více verzí.

A navíc - jestli se nepletu... UPC jede přes kabelový tuner, ale někdo využívá i jejich satelitní příjem. A v tom může být také podstatný rozdíl. Vždy je lepší napsat, kdo co přesně využívá, aby se jednalo o jednoznačnou informaci.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajn.snek 22. 1. 2019 19:41

Takže upřesnění mého připojení UPC - mám kabelovku DVB-C - optikou do bytovky, pak po koaxu do bytů, a za TV mám UPC zásuvku. Mám CA Modul a využívám interní tuner TV, data ohledně karty budu muset zkontrolovat až budu doma. Jinak jsme zkoušel přepínání mezi HD programy jak psal MgX a přepnutí trvalo 3-5s.

K tomu mému tmavému rohu, dneska jsem opět panel bedlivě sledoval, a buď mi to dneska nepřišlo tak hrozné, nebo jsem seděl o kousek víc ke středu gauče. V příloze příkládám pár fotek co jsem zkoušel nafotit kompaktem, zda z toho půjde můj panel zhodnotit. Tak co říkáte na tento panel ?

Díky za komentáře

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 1. 2019 20:50

fajn.snek díky za změření rychlosti přepnutí s dovětkem o operátorovi a druhu příjmu. Díky.

Ad fotky... mně se ty rohy zdají v normě. Samozřejmě vidět je v reálu, může znamenat jiný výrok. Ale takto na fotkách mě jako první myšlenka napadlo, že při běžném sledování jakéhokoliv filmu, videa atp. to prostě nemůžeš ani vidět, ani vnímat, ani zahlédnout. Ano, když tam dáš jednolitou plochu v určitém zabarvení, stav je jiný. Oko vidí, vnímá, pociťuje.

Netrápil bych se. Jen si po měsíci, dvou, udělal kontrolu, zda se flíčky nemění, nezvětšují atp.

To je můj názor. Samozřejmě si počkej na ostatní.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weiny 23. 1. 2019 08:11

Pozakazoval jsem v apkách co šlo a zároveň automatické aktualizace. Napadá mě, že ty nejdelší odezvy na povely DO byly chvíli po spuštění TV a možná si právě Android sosal aktualizace, narozdíl od mobilu o tom neinformuje a pokud je instaluje, může být zpomalený. Nyní reaguje docela slušně.
fajn.snek píše:Mám CA Modul a využívám interní tuner TV. Jinak jsme zkoušel přepínání mezi HD programy jak psal MgX a přepnutí trvalo 3-5s.
V příloze příkládám pár fotek co jsem zkoušel nafotit kompaktem, zda z toho půjde můj panel zhodnotit. Tak co říkáte na tento panel ?

Ani já nemám bílou a šedou obrazovku bez ztmavlých rohů, ale jsou o polovinu menší jako Tvé, tzn. co kus to jiné zobrazení 8-S
pirek.jan píše:Ahoj, já za sebe můžu říci, že používám TV cca 2 měsíce a vypozoroval jsem následující:
1. Používal jsem digitální tuner a TV při přepínání programů mi přišla pomalejší (cca 4-5sekund), ted jsem přešel na CA od UPC a znatelné zrychlení cca 3 sekundy
2. Obraz funguje perfektně už v defaultním nastavení.U UPC používám Normální s automatickým podsvětlením dle okolí,celé jinak na defaultním nastavení. U filmů mám Cinema Pro, rovněž defaultní nastavení (používám KODI)- zkoušel jsem nastavovat jako ty kde co,ale nakonce mi to přijde subjektivně nejlepší.

Pokud jsi dal Cinema pro a do nastavení obrazu nesahal, musel být jas na 40 a to je přepálené, nejvíc je to vidět na nepřirozeně zářících titulcích. Já to dovršil tím, že jsem vypl dimming a TV to neměla jak ukočírovat.
A oba mě i se Šnekem štengrujete s tou rychlostí přepínání kanálů, protože to mi nakonec vadí a otravuje život nejvíc, mohu počítat jak chci, je to 5-7s, s Panasonic plazmou to 9 let bylo do 3,5s.
A pokud Vám to jede rychleji, už to fakt může být jen mým postarším modulem s kartou, dokonce to semtam zahlásí chybu karty a rozkóduje až tak za 15s. Ale to se stalo i dříve, akorát tak jednou za měsíc, teď častěji.
Průser je, že mi UPC modul s kartou nevymění, mám ho odkoupený a neplatím měsíční poplatky, což teď vyžadují za pronájem, už je neprodávají. A STB nechci v žádném případku, nemám ho ani kam dát.

Na závěr - chci zkusit cvičně naladit DVB-T2 kanály ze společné antény, nepřijdu tak o naladěné a seřazené kanály v DVB-C?
Přílohy
Conax modul.jpg
Modul s kartou
Weiny
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 1. 2019 08:50

Tym, co nejde Kodi na Oreo, skusali ste tie alternaticne appky ? Napr. SPMC ?
Ja som aktualizacie TV pre istotu vypol, moje baby frcia len na Stream Cinema, ale zapinat dalsiu krabicku sa im nechce.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Torbal-max 23. 1. 2019 12:36

Weiny píše: A STB nechci v žádném případku, nemám ho ani kam dát.


Jen poznámka k dodatku "nemám ho ani kam dát" - STB od UPC je poměrně nízký a úplně v pohodě se vleze pod TV (ještě mezi STB a rám TV strčím v klidu prst), kdy vlivem celkem šikovně umístěných nožiček můžete klidně STB umístit přesně na střed pod TV, což mi přijde ještě šikovné umístění :-) (sám to tak mám, byť k pravé straně TV) - to jen poznámka k umístění, byť samozřejmě Ti STB určitě nenutím ;-) Ale jen fajn, že alespoň vypnutí aktualizací trochu urychlilo systém, byť ještě ne k úplné spokojenosti...

fajn.snek píše:K tomu mému tmavému rohu, dneska jsem opět panel bedlivě sledoval, a buď mi to dneska nepřišlo tak hrozné, nebo jsem seděl o kousek víc ke středu gauče. V příloze příkládám pár fotek co jsem zkoušel nafotit kompaktem, zda z toho půjde můj panel zhodnotit. Tak co říkáte na tento panel ?


Přijde mi to úplně v pohodě. Jako na té celistvé světle šedé ploše tam jsou vidět trochu ustřelené rohy, ale není to dle mě nic dramatického. A u té oblohy - jako vidět to taky je, ale to je tím, že se o tom bavíme a máš detailní snímek na ten roh ... A to je právě problém kombinace, kdy je člověk puntíčkář a zjistí nějakou nedokonalost - pak už mu tam ty oči budou pořád sjíždět a pořád ho to bude hlodat ... až to jednoho dne omrzí :-D Ale upřímně si taky nedovedu představit, že by tohle mohlo obtěžovat u běžné projekce filmů ...

Jen drobný dotaz - všiml sis těch rohů jako první sám a až pak jsi to začal různě řešit a hledat po fórech? Nebo jsi tuhle "nedokonalost" konkrétního typu TV už znal dopředu z internetu a při vybalení TV doma to byla jedna z prvních věcí, které jsi hledal a kontroloval? ... tohle totiž taky udělá hodně, zvlášť pokud je tvůj případ ten v pořadí druhý - tohle totiž dokáže opravdu hodně zveličit ať už jakýkoliv jev (nedokonalost) ... ;-)
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod fajn.snek 23. 1. 2019 14:06

Torbal-max - všiml jsem si toho až asi po týdnu, a zejména to bylo po tom co jsem se o víkendu hrabal v nastavování obrazu a hrál si s nastavením. Dneska jsem si trochu hrál, a to, že jsem to začal více vnímat je snížení jasu na 7. Pokud začnu ručně upravovat jas nad 15 a výš, tak tmavé rohy začnou být znatelně méně viditelné...

Tak díky za Vaše názory, jsem rád, že je tady takový dobrá parta která poradí, televizi si nechám :tleskani Už stahuju pár filmů ve 4k HDR abych si užil ten panel naplno :)
fajn.snek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků