Sony Bravia KD-55XE8505 kalibrace barev a signálu pro xbox

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 25petr 8. 4. 2018 10:44

Ahoj,

předem upozorňuji, že nejsem žádný odborník na televize. Včera jsem si v Datartu pořídil 55XE8505 za skvělou cenu 22 500kč. Z Televize jsem nadšen. Včera jsem koukal na 4k hdr film z flashky a super. Na film koukám z velké blízkosti, takže podle mě 4k má opodstatnění. Našel jsem si doporučené nastavení barev https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850e/settings zkoušel jsem v průběhu filmu přepínat mezi režimy standardní, personální, cinema pro, cinema home. Ikdyž je doporučeno používat cinema nebo ten personální, tak musím říct, že z mého laického pohledu nejlépe vypadá standardní režim. Jsem zvláštní, když budu na filmy používat tento neupravený režim? Barvy mi připadají živější, černá černější a všechno to tak hezky svítí :D

Dále mam konzoli xbox one s. Vím, že tato konzole hry nepodporuje ve 4k, ale pouze video ve 4k (kdybych si někdy koupil UHD originální bluray disk) nebo pouštěl 4k videa přes youtube aplikaci xboxu. Problém je ten, že konzoli nemám přímo u televize, ale mam ji připojenou u monitoru a od televize mi vede asi 5m dlouhý hdmi kabel, který si přepínám podle toho jestli chci hrát na monitoru nebo televizi. Připojil jsem xbox k televizi tímto dlouhým kabelem v nastavení xbox zvolil rozlišení 4k a ejhle nejde signál. Zkusil jsem tedy použít originální krátký xbox kabel a s tím to funguje. Já bych ale potřeboval používat s televizí ten dlouhý. Nevím jak je ten 5m dlouhý kvalitní asi nic moc . Je možné, že pokud se jedná o hdmi 1.4 (nebo dokonce 1.3) kabel tak to nefunguje? Mám tedy pořídit nějaký 5m 2.0 hdmi kabel. Popřípadě jaký? U toho levného kabelu ani hdr nefunguje (forza horizon 3) pokud je v režimu auto. Mám tedy pořídit tento 2.0? https://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-2-0 ... 62/produkt Díky moc :)
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod Kawex 8. 4. 2018 19:43

No já bych asi zkusil jiný hdmi kabel. Taky ted zkouším různé režimy a cinema home se mi zdá jakoby nažloutlí, stejně tak režim hra. Asi jsou tam nastavený teplé barvy.

Navíc mi ps4 po zapnutí HDR píše že moje tv nepodporuje HDR tomu nerozumím, bud je to taky hdmi kabelem nebo tím že to jde přes AV receiver
Kawex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 25petr 8. 4. 2018 20:25

Jo taky mi to přijde takové nažloutlé a nejlepší mi přijde režim standardní. U herního režimu jsem si barvy upravil podle toho standardního režimu a vypadá to dobře. Jinak ps4 mám taky a hdr mi funguje zkoušel jsem battlefield 1, uncharted 4 a vypadá to dobře obraz se mi automaticky přepne do hdr když to ta hra podporuje. K tomu xboxu jsem objednal 2.0 kabel ten má maximální propustnost dat takže s nim by to mělo jít doufám.
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod Kawex 8. 4. 2018 21:07

A když dáš v nastavení ps4 "HDR automaticky" tak ti nevyskočí hláška "televizor HDR nepodporuje" ?
Kawex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 25petr 8. 4. 2018 21:13

Ne. Na ps4 mi to hdr určitě funguje no. Dokonce i přes ten levnej 7m dlouhej hdmi kabel. Nejspíš kvůli tomu AV receiveru ti to teda nejde.
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 8. 4. 2018 21:43

Kawex píše:Navíc mi ps4 po zapnutí HDR píše že moje tv nepodporuje HDR tomu nerozumím, bud je to taky hdmi kabelem nebo tím že to jde přes AV receiver

https://www.sony.co.uk/electronics/supp ... s/00167580
25petr píše:Jsem zvláštní, když budu na filmy používat tento neupravený režim?

Jsi běžný spotřebitel. To, že je tenhle režim přednastavený má právě tento důvod, pro běžného diváka je obraz líbivější. Doporučená nastavení barev nebo módy kino jsou tvořeny tak, aby co nejvěrněji odpovídaly tomu, co vidí kolorista/editor/střihač při tvorbě – nejlépe odpovídají záměru filmaře.
25petr píše:Je možné, že pokud se jedná o hdmi 1.4 (nebo dokonce 1.3) kabel tak to nefunguje?

Xbox One S posílá do TV obraz sebou přeškálovaný na 4K. Pro 4K při 60 Hz musíš mít HDMI 18Gbps kabel (někdy nesprávně označovaný jako HDMI 2.0).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kawex 8. 4. 2018 22:47

Díky za odkaz, jsou tedy třeba nové kabely a rovnou dva holt i k pc.. stačí tedy hdmi 2.0 ?

Prosimtě jak je to vlastně s přehráváním obsahu s HDR z PC? Přehrávače jako vlc atd. ho umějí nebo stačí když ho umí TV a na playeru nezaleží?

edit: tak vlc ho ani nepřehraje :-D
Kawex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 4. 2018 07:01

HDR musi samozrejme podporovat cely retazec. Teda aj prehravac v PC.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 9. 4. 2018 07:30

V první řadě jsem tím odkazem chtěl říct, ať zkusíš na HDMI v TV nastavit enhanced mode (česky je to rozšířený, vylepšený?).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 25petr 9. 4. 2018 08:36

kvok píše:Xbox One S posílá do TV obraz sebou přeškálovaný na 4K. Pro 4K při 60 Hz musíš mít HDMI 18Gbps kabel (někdy nesprávně označovaný jako HDMI 2.0).



Takže jsem s tímto kabelem asi udělal dobře https://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-2-0 ... 38/produkt . Nakonec jsem změřil, že potřebuji alespoň 7 metrů dlouhý a todle je jediný 2.0 za slušnou, který jsem našel. Tak snad nebude problém v té délce a že to není nějaký "prémiový" za 1500kč a zvládne do xboxu one s posílat jak 4k tak hdr současně.
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod Kawex 9. 4. 2018 10:56

kvok píše:V první řadě jsem tím odkazem chtěl říct, ať zkusíš na HDMI v TV nastavit enhanced mode (česky je to rozšířený, vylepšený?).


Hele to rozšiřený vylepšení HDMI nepomohlo, HDR stejně nepodporovalo a navíc se s tim ps4ka nějak prala jelkož každych pár vteřin problikávala black screenem a měnil se nápis rozlšení. Zkusím jiný kabel, tenhle už je stařičký od dob ps3 :)
Kawex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 25petr 9. 4. 2018 16:05

Ahoj, ještě bych měl dotaz k mé televizi KD-55XE8505. Obecně se mi u filmů nejvíce líbí standardní režim a herní režim jsem si upravil právě podle toho standardního tzn. zvedl jsem kontrast na max, sytost na 60, čistotu na 60, motionflow jsem nachal vypnutý, zapnul jsem funkci reality creation.

Obraz se mi teď líbí o dost víc, ale nemůže něco z toho mi zhoršit input lag ve hrách? Například ta zapnutá funkce reality creation?
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod Kawex 9. 4. 2018 19:21

V herním režimu by ti to mohl zpomalit akorát motionflow a ten je od výrobce vypnutý "natvrdo" nic jiného by zvedat inputlag nemělo..
Zkus to třeba u nějaké fps střílečy, větší prodleva se dá poznat
Kawex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 25petr 9. 4. 2018 20:41

Nakonec jsem u herního režimu si pouze pozměnil barvy a motion flow i reality creation nechal vypnuto. Spíš by mě zajímalo jestli u režimů co budu používat na sledování filmů mám nechat zaplé nebo vypnout tyto funkce: reality creation, redukce náhodného šumu, digitální redukce šumu, hladký přechod, motionflow. U návodu jak kalibrovat televizi to mají všechno vyputé viz https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850e/settings Takže mam to radši taky povypínat ?
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 4. 2018 04:18

Asi by bylo vhodné si vše nastavit, aby vyhovovalo Tvým očím. No a samozřejmě v návaznosti na kvalitu materiálu, který se bude v TV přehrávat.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků