Smart 4K TV do 15 000,-

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vojta333 5. 4. 2018 13:27

Zdravím,

jako spousta ostatních bych chtěl požádat zdejší odborníky o radu. Plánuji nákup televize do 15 000,- a požadavky jsou následující:

Smart TV / Android TV
4K (Přehrávání 4K filmů, občas Playstation)
DVB-T2
Úhlopříčka od 45-49" do 55" (do 15 000,- se ani větší nenabízí)
Rozumný zvuk (neplánuji připojovat domácí kino)
Plynulost a nejlépe co nejmíň trápení s operačním systémem systémem
Cena tedy do 15 000,-


Zkušenosti se Smart TV mám z cca 2 roky starého Samsungu, to mi přijde docela v pohodě. S Android TV zkušenosti nemám vůbec žádné, s Androidem jako takovým pouze z telefonů a tabletů.

Alza mi vyhodila kolem 60 modelů TV, takže jsem trochu ztracen. Jde mi taky o to, aby nebylo potřeba se pořád starat o OS a nebyly s ním nějaké výrazné problémy, to klidně o trochu omezím nároky na obraz, než aby se každý den muselo bojovat s nepříjemným ovládáním a se zamrzáním a restartováním přístroje.
Ještě zmíním, že hlubší parametry (frekvence atd...) jdou trochu mimo mě, tak mě omluvte.
Na TV se kouká z cca 3,5 metru.

Koukal jsem, že se tady na fóru občas docela propaguje Hisense. Dále mi pak alza vyplivla SONY, Philips, Panasonic, Gogen, HITACHI, Hyundai, JVC, LG, Samsung, Sencor, Sharp, TCL, Toshiba, Vivax.

Díky moc za každou pomoc.
vojta333
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 4. 2018 14:35

Samsung UE55M5502/5602/5572/5672.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 5. 4. 2018 17:35

Mam stejne pozadavky. Koupit nepotrebuji nastesti hned, tak v klidu hledam. Mel jsem vyhlidnuto Samsung UE55MU6172, ale problem je v rozdilnosti panelu. Lide si na to dost stezuji. A ja rozhodne v tomto Samsung podporovat nebudu.
Za me co hleda televizi po 8mi letech je silene najit nejakou rozumnou televizi. Hlavne jsem hotovy z cen TV, bordelu v popisech apod. Necekal jsem, ze kvalitni telka stoji co ojete auto :)
Zatim muj favorit je 55" TCL U55C7006. Ma supr zaruku, cenu, zvuk... Bohuzel u nas se neni poradne co docist. Sleduji polske weby, kde se TLC prodava ve velkem. Jsou na televizi vice nez kladne recenze. K hranicim to mam kousek pro pripadnou koupi, ale az se divim, ceny jsou vetsi nez u nas. Upozornuji, ze v cca v cervnu ma prijit nastupce U55C7006 vice http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... y-tcl.html
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod vojta333 5. 4. 2018 23:32

Ryan Giggs píše:Samsung UE55M5502/5602/5572/5672.

Lepší/hezčí obraz než 4K televize v této cenové hladině? Přijde mi škoda toho nevyužít, když to PS4 Pro a filmy nabízí. Ale samozřejmě si to nechám rád vysvětlit. To, že rozlišení není vše jsem se tu dočetl a zní to samozřejmě logicky.

To kremilek10:
Tak to je fajn, aspoň můžeme vyměňovat poznatky :) Taky na to úplně nespěchám, ale za to jsem ztracen :-D
vojta333
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kremilek10 6. 4. 2018 05:45

Ja se tomu uz nejaky patek venuji, tak jsem o par kroku dal :) Nejsrandovnejsi je to, ze HD telku co mam 8 roku, teprve ted plne vyuziji pri pozemnim vysilani. Pred par dny jsem naladil pres set top box pro DVB-T2 HD CT :) Pri pozemnim vysilani 4K vyuziji za 10 let s novym set top boxem :)
4K televizi chci, protoze planuji koupi i XBOXu X a tady to ma smysl.
Kdyz budes hledat na forech, tak se doctes diskuzi v prevazne mire jen pro TV v jine cenove hladine, nez jsem ochoten za to dat.
TLC se mi libi i designove, kdyz se podivas napriklad na novou 55DP660 a na samsungy ve stejne cenove hladine, tak rozdil tam za me je. Nedavno jsem videl v electroworldu hisense a samsung (byly vedle sebe). Nejsem ten typ co resi kazdy odstin, barvicku, pastely, pixel, ale memu amaterskemu oku bylo jasne ze hisense je "lepsi".
Doporucuji proto mrknout do nejakeho elektra. OLED televize jsou fakt super, pekny obraz, tenke na tloustku, ale jak vidim ty cenovky je to masakr :)
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 4. 2018 05:54

Ano, lepsi obraz ako 4k televizory v tejto uhlopriecke a cene. Navyse mas sledovaciu vzdialenost 3,5 metra, z takej dialky nerozoznas ci pozeras 4k alebo FHD. Aby si z toho rozlisenia nieco mal, chce to minimalne 65".
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojta333 9. 4. 2018 19:54

Co Samsung UE55MU6172 nebo UE55MU6102? Jakej je mezi těmahle rozdíl? Edge LED/Direct LED?
(Abych se přiznal, tak se k tomu 4K docela upínám :D )
vojta333
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kremilek10 10. 4. 2018 06:24

4K kvuli playstation vezmi
ohledne televizi ... taky bylo v hledacku, ale precti si toto a cele vcetne komentaru
https://www.covybrat.cz/recenze-samsung-ue40mu6102/
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 4. 2018 07:32

vojta333 píše:Co Samsung UE55MU6172 nebo UE55MU6102? Jakej je mezi těmahle rozdíl? Edge LED/Direct LED?
(Abych se přiznal, tak se k tomu 4K docela upínám :D )

6172 ma naviac satelitny tuner. Ci ma TV edge alebo direct podsvietenie je v tejto kategorii uplne jedno.
Zo 4k nebudes mat vobec nic pri tych 3,5 metroch. Cize to nevyuzijes. Jedine ze si prisadnes blizsie.

UE55MU6102/72 je za predpokladu ze narazis na VA panel obstojny kandidat.

covybrat treba brat s rezervou.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vojta333 10. 4. 2018 12:45

Tak to je docela divočina s těma panelama. O těch flecích u krajů obrazovky už jsem tady na fóru četl.

To kremilek10: A jak jsi postoupil, nějaký další poznatky?

To Ryan Giggs: Díky za vysvětlení. U PS4 nejspíš budu právě sedět blíž.
vojta333
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kremilek10 10. 4. 2018 18:55

Jsem na tom tak, ze nespecham a pockam az prijdou nove televize na konci dubna. Ohledne toho jestli sedim blizko nebo dal u televize pise kazdy. Ja se uz prizpusobim :)
Momentalne jsem zmenil favorita. Presel jsem z TLC na Hisense. TLC bohuzel nema dobrou podporu, aspon co jsem se docetl. Hisense dle vseho funguje vyborne. Dokonce maji servis v Ostrave a pro me je to plus. Projel jsem i facebook hisense a funguji za me na jednicku co se tyce konverzace. Favorit je nyni 55" Hisense H55N6800. Videl jsem ho na zivo a jako laik musim rict, ze se mi moc libil. Tenky, krasny obraz oproti Samsungu, Panasonicu co byly vedle ...
Jeste budu sledovat UE55MU6402 od Samsungu, ale moc sanci mu nedavam.
Predpoklad je, ze pockam na nove modely hisense (Hisense U7 ULED TV) dle https://www.prnewswire.com/cs/tiskova-z ... 49193.html
Pokud to bude cenove premrstene sahnu po starsim modelu.
Covybrat beru tak, ze autor pise docela vecne a za me jsem rad ze aspon nekdo neco rozumneho napise.
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 4. 2018 04:43

Ono by to bolo vecne keby tam zaroven nebolo vela nezmyslov.
MU64 je TV ktory nema dobry pomer cena/vykon. To sa velmi neoplati.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 10. 5. 2018 18:42

vojta333: jak jsi na tom, uz jsi neco koupil ? Ja se uz blizim ke koupi. Moje posledni vec co si jeste pockam je novy Hisense H55U7A. Ma to 120 hertzu a to me upoutalo. Ne, ze bych tomu rozumel, ale input lag je pres 50 Ms a to je oproti konkurenci dost. Byl bych nerad, aby mi to na XBOXu X lagovalo.
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 10. 5. 2018 19:23

Input lag je vstupní zpoždění. S lagováním nemá nic společného.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 10. 5. 2018 20:02

aha ja myslel ze je to o vystupu. Nicmene to prece musi mit vliv na XBOX co se tyce pouzivani game padu. Jinac nechapu proc se input lag v kontextu konzoli resi.
Jinac co rikate na Hisense H55U7A ?
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků