Philips 49PUS6561 vs Hisense H50N6800 - který vybrat?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jaraaa 22. 3. 2018 12:45

Zdravím,
rád bych poprosil o rady místní odborníky. Tak jak zde pise vetsina lidi, precetl jsem na diskuzich tuny nazoru, recenzi a rad :-), ale stale se nedokazu rozhodnout pro novou tv :-).
Ve finale me asi zustali tyto dve(PUS6561 a N6800).
TV budu pouzivat na sledovani SD/HD programu, bud pres IPTV a nebo Skylink, sleduju hodne sportovnich prenosu, (hokej, biatlon, lyzovani tenis....), dale na serialy a filmy ktere poustim z pc a sem tam nejake to youtube. Hrat na tv neplanuji.
Hisense jsem si vybral na zaklade diskuzi kde byl nekolikrat chvalen a doporucovan. Philips je zase jedina 100 hz v teto cenove kategorii plus ma ambilight na ktery jsem si zvykl u stare tv(37PFL8605H/12).
Stale se nedokazu rozhodnout co je pro me potreby lepsi VA-panel,60hz nebo IPS-panel,100 hz.
Diky moc za nazory, pripadne za jine tipy
Naposledy upravil Nick Cave dne 22. 3. 2018 15:39, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu na optimálnější
jaraaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 22. 3. 2018 16:07

Momentálně běží akce na Philips - 5 let záruka u vybraných prodejců.
http://www.tvpromotion.eu/cz/
To by ti mohlo rozhodování urychlit.
https://www.exasoft.cz/philips-49pus6561_d169366.html

S tou černou u IPS to není žádná tragédie ,alespoň u toho Philipsu je to naprosto v pohodě a Ambilight to vykompenzuje.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rypi6 22. 3. 2018 19:22

Nejlíp uděláš, když se sebereš a půjdeš to někam omkrnout "live" s vlastním obsahem k testování. Pokud bude prodejce nomrální, tak ti to rád předvede a pustí ti cokoliv, co si přineseš.
Já osobně jsem se od Philipsu odklonil právě proto, že jsem se naživo několikrát přesvědčil, že to jejich podání barev mi nesedí a obraz se mi nelíbí. Ano, černá je v pohodě a ano, možná kdybych si měl možnost s tv 4h hrát, možná bych docílil správného nastavení, ale například uvedený Hisense mi přišel už i bez velkého nastavování reálnější a příjemnější.

Každý máme jiný vkus, skoč se mrknout do obchodu, jestli můžeš (Hisense rychle mizí)
Rypi6
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 3. 2018 22:42

Jak to člověk nevidí na vlastní oči... alespoň nějak, tak prostě nebude tušit, co vlastně kupuje. Mnoho lidí napíše, že na prodejně stejně nic neuvidíš. Ono to zase není pravda ve všem. Něco uvidíš. A určitě budeš k výsledku výběru blíž, než při kupování zajíce v pytli.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaraaa 26. 3. 2018 13:37

diky za rady, dneska obe tv omrknu.
jeste se zeptam, nedelam nejakou extra chybu kdyz vybiram z techto dvou modelu?
jaraaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 26. 3. 2018 14:01

Ne, při téhle požadované cenovce jsou to zajímavé modely, kdy každý má svoje výhody a nevýhody.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wilda2 26. 3. 2018 14:30

Také mám obdobné dilema se stejnými modely a koukal jsem, že 6561 nemá DVB/T2. Ještě mám v merku 49PUS6412 nyní sehnatelná za 12990,- a k tomu 5 let záruka, ale jen Ambilight 2.
wilda2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 26. 3. 2018 14:36

Cože? 6561 má DVB-T2.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wilda2 26. 3. 2018 14:44

wilda2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 26. 3. 2018 14:58

Heuréka opravdu není dobrý zdroj na hledání specifikací. Koneckonců vždyť v tom odkaze cos poslal je v textovém popisku že DVB-T2 má a to že nemá zas mají ve sloupečku.
A ty stránky cena-výkon jsou vtipné samy o sobě. Se podívej na oficiální web, ne? https://www.philips.cz/c-p/49PUS6561_12 ... e-ultra-hd
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wilda2 26. 3. 2018 15:08

Zrovna jsem na to taky mrknul přímo k Philipsu a je to tak má ho. Tak se omlouvám.
wilda2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kabad 26. 3. 2018 15:43

Pře 2 měsíci jsem vyměnil SAMSUNG 55H6200 za Philips 55PUS6561 (VA panel SAMSUNG trpěl viditelným cloundignem)- akce v DATARTU s IBOD kartou -15% takže ceny byla 16990,-Kč. Co se týče černé - měl jsem obavy z šedé místo černé. Při správném nastavení je však kupodivu černá subjektivně na podobné úrovni jako na SAMSUNGU. Celkové barevné podání je však o řád lepší.I celkový subjektivní pocit z obrazu je pozitivnější než u SAMSUNGU. Ambilight, nemá chybu. Při delším používání není až tak vnímán. V případě jeho vypnutí je však okamžitě vnímáno, že něco schází.
Androit TV mě vyhovuje - v TV proběhne aktualizace na 7.1. Vše běží svižně bet záseků. Aktuálně používám 3 aplikace internetovou Tv KUKI, YUOTUBE, a KODI - vše k naprosté spokojenosti přes WIFI bez jakéhokoliv záseku.
kabad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Philips CZ 29. 3. 2018 16:20

kvok píše:Heuréka opravdu není dobrý zdroj na hledání specifikací. Koneckonců vždyť v tom odkaze cos poslal je v textovém popisku že DVB-T2 má a to že nemá zas mají ve sloupečku.
A ty stránky cena-výkon jsou vtipné samy o sobě. Se podívej na oficiální web, ne? https://www.philips.cz/c-p/49PUS6561_12 ... e-ultra-hd


Na ověření DVB-T2 je určitě nejlepší zdroj tento: http://www.dvbt2overeno.cz/overeni.
Philips CZ
Junior

Odeslat příspěvekod jaraaa 30. 3. 2018 09:03

televize jsem si prohledl:-) tak nejak pocitove jsem se klonil k tomu Philipsu. ovšem v obou obchodech kde jsem chtěl nejake blizsi info k pus6561 me prodavaci zacali okamzite od koupi této tv odrazovat. ze je strasne pomala, ze se dobře neprodava a když tv s andoidem tak Sony KD-49XE8096 - je opravdu o tolik lepsi v pomeru cena/vykon? opravdu je ten phillips tak pomaly?
o Hisense jsem se dozvedel jen to, ze je to cinan :-)...coz me nepřekvapilo
jaraaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 30. 3. 2018 11:04

jaraa : prodavaci maji asi vetsi provizi ze Sony.Koukni na Youtube ,jsou tam videa a recenze. Najdes tam i videa s prochazenim menu a uvidis ,že je rychlost normalni.
Z me zkusenosti bych rekl,ze znami co maji Sony resi treba nacitani USB disku a 5.1 HDMI ARC což u Philipsu je bez problemu.Je treba si rict co od toho cekas a zeptat se vlastniku Tv na konkretni veci.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků