UHD TV do 25K - Philips 7502 nebo Samsung MU7002?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Atrumeos 20. 3. 2018 23:39

Myslel jsem, že po pročtení několika podobných témat budu mít jasno sám, ale jsem snad stejně zmatený, jako na začátku...

Původně jsem hledal monitor, ale mým požadavkům, myslím, nakonec lépe odpovídá TV. Standardně ji chci používat jako velký monitor pro laptop, primárně ke sledování videí/filmů (i ve více lidech, samozřejmě) a k práci se softwarem vyžadujícím hodně místa.

Zvažuju tedy do 50”, ale max. 55 by se snad dalo přežít; 4K je nutnost, jelikož budu většinou sedět blíž než metr; 60Hz bych asi viděl jako minimum (leda že by byl dobrý argument proti). Hry nehraju, takže “input lag” stačí použitelný (do 40ms? moc nevím, co je ještě použitelné), o “response time” mám jen mlhavou představu (stejně to ale ze specifikací nezjistím). Snažil jsem si při výběru ještě dávat pozor na podporu chroma 4:4:4, ale to by snad dnes až na výjimky neměl být problém. Kvalitní upscaling je taky podstatný.

Mám rád černou, ale asi by nebylo dobré „moct“ se na TV dívat jen přímo. Local dimming by bylo fajn, ale v dané cenové relaci asi zázraky čekat moc nemůžu, stejně tak HDR.

Původně jsem hledal něco do 15K a došel k Hisense H43N5700, pak poskočil na Hisense H50N6800. Pak jsem si řekl, že by snad za příplatek stál Philips 49PUS7502. U toho jsem skončil, nad 23K jít nechci (leda že by 25 bylo znatelně lepší).

Ambilight zjevně požadavkem není, stejně tak nějak sofistikovaný systém. Ucházející zvuk by byl fajn.
Moje otázka hlavně zní, zda je vzhledem k řečenému Philips za cenu do 25K nejlepší, nebo mi ještě něco uniklo, jako třeba Samsung UE49MU7002?
Atrumeos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 21. 3. 2018 09:33

Sedět blíž jak metr u 55" televize není dobrý nápad. ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Atrumeos 21. 3. 2018 09:41

To je mi jasné, proto se dívám spíš po 50" max...původně jsem chtěk 43", ale ty ve vyšších řadách žel nejsou, pokud jsem se díval správně. Každopádně pokud by to bylo moc, mohl bych sedět dál - byl to spíš hlavní argument pro 4K. :-)
Atrumeos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků