Projektor Optoma HD27 - černé okraje ?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SuperHamster 15. 3. 2018 21:06

Zdravím,

pořídil jsem si Full HD Projektor Optoma HD27, obraz je super v tomhle ohledu jsem nadšený. Jediné co mě překvapilo a nevím jestli nedělám něco špatně, jsou černé okraje/rámeček. Obraz zkrátka nevyplynuje celou osvětlenou plochu na mé zdi při rozlišení 1920x1080 poměr stran 16:9 - stejné rozlišení jako v PC/Monitoru

Je to normální ? Zkoušel jsem všechno, ale stále stejné.

Děkuji moc !

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
SuperHamster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zimcol 17. 3. 2018 22:40

Ahoj, v ovladacoch AMD nastav GPU scaling na 100
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SuperHamster 18. 3. 2018 00:00

Děkuji za reakci, ale myslím že to mám nastaveno:

Obrázek

divné je že se nic neděje ani když aplikuji třeba Středovou synchronizaci nebo zachovat poměr stran v AMD Catalyst Control Center:

Obrázek

pak tu je ještě možnost upravy měřítka, ale to se jen obraz zmenšuje. 0% je současný stav

Obrázek
image hosting

Ovladače mám v aktuální verzi, grafická karta je AMD Radeon HD 5700
SuperHamster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zimcol 18. 3. 2018 14:39

Skus to nastavit takto:
Vypni "povolit zvýšní meritka GPU"
nastavit na "Prizpusobit meritko obrazku cele ploše displaye"
vypnut "Pouzijte hodnoty meritka misto...DFP" a hodnozu nechať na 0%
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SuperHamster 18. 3. 2018 22:15

Díky, ale bez efektu :-| . Zkoušel jsem i mít projektor jako jediný monitor. Zkusím sehnat notebook s HDMI a uvidím jestli se to děje i tam.
SuperHamster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VashCZ 18. 3. 2018 23:25

Tam toho je...
S největší pravděpodobností je to pradávný bug.
Určitě vše zkoušej single monitor. Chyba je skoro na 100pro v ovladačích nebo jejich nastavení.

Máš nejnovější verzi ovladačů? Určitě vše dělej čistý instal.
https://support.amd.com/en-us/download/ ... 7%20-%2064 ; zkus i Crimsony s novým interfacem, třeba se to řeší.

Vím že defaultní underscan se zapínal vždy na starších ovladačích do roku asi 2014 nebo 2015, nejkratčeji půl roku před opuštěním updatů pro staré radeony. Teda těžko si pamatuji ale... měl jsi při instalaci aktuálních ovladačů 15% underscan? Musí být takové u kterých není, při tom patchi totiž šéfovali vše ohledně monitor scalingu.

Zde ještě odkaz na něco specifického http://www.tomshardware.co.uk/forum/359 ... tart-issue . Možná by to stálo za zkoušku.
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 19. 3. 2018 08:02

SuperHamster píše:Díky, ale bez efektu :-| . Zkoušel jsem i mít projektor jako jediný monitor. Zkusím sehnat notebook s HDMI a uvidím jestli se to děje i tam.


Zaujímavé. Mám GK HD5770 a tiež som riešil podobný problém - rámček okolo obrazu. Síce nie na projektore, ale na TV, ale to je v podstate jedno. Teraz to mám nastavené tak, ako som uviedol vyššie a mám vyplnenú celú plochu, bez rámčeka okolo (ovládače WHQL, len neviem teraz verziu).
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SuperHamster 19. 3. 2018 20:37

Díky ale stále se nedaří. Stáhnul jsem Crimsony, CCC je v aktuální verzi. Stále stejné
Obrázek
picture upload
když by to byla chyba v ovladačích tak proč bez připojeného projektoru k PC (jen napájení), je ořízlá i mřížka testovacího vzorce ?
Obrázek
picture upload
SuperHamster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zimcol 19. 3. 2018 21:32

Tak to bude zrada asi niekde inde...
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod VashCZ 19. 3. 2018 22:01

Nemáš nastavený moc velký refresh rate - tedy to schválně snížilo počet pixelů aby stíhalo načítat? Driftování obrazu, škálování? https://www.optoma.co.uk/uploads/manual ... -en-GB.pdf
Ježto nemám s projektory zkušenost - není to normální?
VashCZ
Junior

Odeslat příspěvekod komit 28. 3. 2018 08:15

Mám projektor Optoma HD 27e a stejný problém, zkoušel jsem i testovací obrazce,které jsou součástí systému projektoru a odpojené HDMI vstupy, nepomohlo ,už si opravdu nevím rady.

Pořadí někdo?
komit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SuperHamster 28. 3. 2018 18:23

Muj je take 27e

psal jsem na Optoma tech support a psali ze to je pravdepodobne zpusobene vadnou zakladni deskou nebo DMD cipem :/ ale ze to nelze urcit jiste bez diagnostickeho testu v servise
SuperHamster
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků