Samsung 2018 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 26. 3. 2019 11:25

"Obrazovku potrebuji vypnout kdyz posloucham hudbu"

Na NU7192 je takový čtvereček dole vpravo, na který se najede, rozklikne se nějaké další volby a tam se ta obrazovka dá vypnout, ale teď nejsem doma, takže kdyžtak na to kouknu večer
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orlov 26. 3. 2019 15:05

Ja nahrávam na USB flash 32GB a zatiaľ mi nahralo všetko, čo som chcel a je jedno, či je TV zapnutá alebo vypnutá.

Používať TV na počúvanie hudby je blbosť, preto s tým výrobca asi nepočíta. Ak chceš počúvať hudbu z Apple TV, kúp si k tomu bluetooth reprák.
orlov
Junior

Odeslat příspěvekod milan.smart 26. 3. 2019 16:11

Stormborec: dekuju, pomohlo by mi kdyz bys na to kouknul, protoze ja nic takoveho u sebe nevidim

Orlov: mam celkem drahou a velkou repro soustavu, takze by spis byla blbost pouzivat nejaky obyc bluetooth reprak. Apple TV mam zapojenou do TV a ne do receiveru protoze ten je starsi a neumi 4K HDR
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 26. 3. 2019 19:12

Dole jsou při přehrávání čtverečky:
předchozí pause další vypnout obrazovku náhodně opakovat
Asi to v té vyšší řadě není...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 27. 3. 2019 08:04

Na N8002 jsem nic neobjevil čím vypnout jen obraz
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 3. 2019 23:09

Tak problém s černou na NU7192 asi "vyřešen". Zjistil jsem že to dost závisí jak byl natočen daný film - ty novější jsou celkem bez chyby, akorát musím dát jas +1, pak jsou vidět dobře i tmavé detaily. Jsem to teď znovu testoval a při kolmém pohledu ta černá zůstává stejná jako při jasu 0, takže pokles kontrastu se nekoná :tleskani
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.smart 28. 3. 2019 08:48

stormborec píše:Dole jsou při přehrávání čtverečky:
předchozí pause další vypnout obrazovku náhodně opakovat
Asi to v té vyšší řadě není...

Zato ale muzu otocit to video na vysku, nebo vzhuru nohama :D To je sh*t. Ale ono by mi to stejne nepomohlo protoze ja tu obrazovku nechci vypinat kdyz prehravam video, ale kdyz je tam proste jen pripojeny externi zdroj (napr. ta apple tv)

A na to problemove nahravani pry prijde servisni technik. Tak jsem zvedavej. Kazdopadne jestli se v tom bude vrtat tak budu nastvanej ze 14 dni nova TV a hned bude opravovana :-|
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 28. 3. 2019 09:08

Maximálně přehraje soft.

-
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 28. 3. 2019 09:46

A když se pustí nějaká mp3 z flešky přes usb?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurthollio 31. 3. 2019 21:17

Ahojte, potreboval by som poradiť ku 55NU8002 s nastaveniami obrazu.

Buď sú farby strašne sýte/nereálne (vylepšený kontrast vypnutý, kontrast na cca 40, jas 0, farby na 25, farebný profil = auto, REZIM - "standardný") ... alebo po využití približných nastavení kalibrácie z RTINGS(nastavenie bielej dopodrobna, režim "FILM") sú síce farby o dosť reálnejšie ale zase celý obraz sa javí ako keby mal "šedý nádych" resp. ako hovorí majiteľ tv bola na nom nalepená špinavá fólia :) ...podsvietenie je na 35

nemáte dáku radu na kalibráciu ? ... nastavenia som prešiel odhora dole a už ma nič nenapadá

taktiež majiteľ sa sťažuje že mu tv strašne ťahá oči ...napadá ma blbé PWM ale neviem nájsť či je to špeci. vlastnosť konkrétneho modelu alebo je problém v niečom inom (pre porovnanie máme starý LCD samsung a SONY W755C a ani pri jednom mu obraz nerobil problem (ťahanie očí a pod)...local dimming je na "nizky"

vďaka za každú radu
kurthollio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdenda78 31. 3. 2019 21:42

Já jsem to nastavil podle "polda", nastavení je v tomto vláknu. Myslím, že někde kolem str.11. Obraz naprosto v pohodě. Do šediva to může být při pohledu z boku viz vlastnosti VA panelu.
Zdenda78
Junior

Odeslat příspěvekod polda 31. 3. 2019 21:42

polda píše:Standardní : Podsvícení 30,jas -2 ,... 32,.....18,....29,.....č3,....automat,....vlastni(10+3+vypnuto)standardni,nizky. na HDR 30,—2,20,15,25,č5,A,A,vysoky,nízký . Ostatní přednastavené jsem neměnil. HDR funguje jen když jej zapneš. Skylink nemám. PS4 necháváme běžet v herním režimu co si televize zapne .


Záleží v jaké místnosti TV je umístěna. Večer za tmy mě režim Přirozené taky tahá, dá se vyřešit zapnutí HDR. To samé u režimu Film, HDR obraz projasní. Nebo si v nastavení zapnout reakci dle světelných podmínek. Každý to máme jinak podle toho kde TV sledujeme.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurthollio 31. 3. 2019 23:07

Vlastnosti VA sú mi jasné...samozrejme Tv sledujeme v "ideálnej pozícii". Nastavenie od Poldy vyššie som neskúšal, lebo mi nebolo úplne jasné to poradie hodnôt (zdá sa mi že napr. ostrosť je extra vysoká).

Vyskúšam zajtra ešte raz upraviť...keď nič tak možno chybný/nekvalitný panel a budem musieť obehať OCčka či NU8002 nie je niekde zapnutá a porovnať.
kurthollio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ozzy2 1. 4. 2019 05:50

milan.smart píše:
Muj problem s nahravanim je takovy ze pokud je TV zapnuta neni problem, pokud je ale vypnuta vetsinou (ne vzdy) se program nenahraje a vytvori se jen prazdny soubor. Zkousel jsem flashku i pevny disk a je to stejne.


Nevím jestli ti to pomůže, ale řešil jsem stejný problém na UE55MU7002 a pomohlo mi toto.
Nahrát nejnovější software.
Reset do továrního nastavení.
Vypnout z elektriky.
Půl hodiny počkat (opravdu dodržet min. 30minut)
Zapnout do elektriky.
Znovu vše nastavit TV.

Tenhle postup mi doporučila technická podpora Samsungu.
Není špatných odpovědí,jsou jen špatné otázky.
ozzy2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 1. 4. 2019 09:36

Že TV tahá oči může být tím PWM (Sony PWM nemívají), ale taky podsvícení na 35 dost vysoko. Ono to tedy bliká při snížení podsvícení ještě víc, ale lepší než přesvícený obraz.
Ten zašedlý obraz - buď snížit hodnotu "jas", nebo změnit "gamma", případně nějaká kombinace. Opisovat hodnoty kalibrace white point je blbost, tak leda pro inspiraci o kolik se to tak zhruba má posouvat, jinak je to takhle od oka k ničemu. Teoreticky by se dalo uvažovat o snížení té první hodoty (10 % nebo 5 % nebo co tam je) coby takové vylepšení úrovně černé, pokud hodnota "jas" nevyhovuje. Ale to je spíš už takové nouzové řešení.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků