TV do 1500 E

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Edon 23. 2. 2018 15:34

Ahojte

Planujem sa stahovat a s tym ruka v ruke urcite pride nakup TV.
Tak som si zacal robit research na nete citat pozerat vsetko mozne ale po tyzdni si nepripadam o nic mudrejsi :roll:

TV zhanam v rozmedzi 55" - 65" - od TV budem max 3 metre - frajerke sa zda 65 strasne velky mne zase 55 maly a teritorium velkosti medzi (napr 58"/60") je velmi slabe na vyber - niekto s podobnym setupom ake mate skusenosti, nevykrutim si krk pri 65" ?

V datarte som mal moznost vidiet Sony 65XE8596, obraz sa mi subjektivne velmi pacil vedel by som si ju predstavit doma.
Cim viac nad tym ale rozmyslam mozno by mi tam stacil aj povedzme 55" Sony XE90xxx t.j. vyssia rada.

Dnes som natrafil na LG OLED 55EG9A7V ale v mojej cenovej relaci max Full HD - vychadza cca 1200e + na alze k nej davaju PS4 slim coz dava telke celkom slusnu hodnotu za peniaze. Tak a teraz bud mudry :lol:

Oplati sa investovat do UHD - pozeram aj na future proof - nechce sa mi o 2/3 roky kupovat novu - alebo je to pre bezneho uzivatela takmer nerozoznatelne?

TV by bola vyuzivana z mojej strany hlavne na filmy z externeho HDD + Netflix, frajerka skor obycajne TV vysielanie.

Budem vdacny za hocijake navrhy a osobne skusenosti.

Este otazka, oplati sa teraz cakat povedzme mesiac a viac kym pridu do SVK obchodov 2018 modely? Ako velmi to moze pohnut cenami 2017 modelov?

Dakujem za vsetky reakcie
Creative Zen X-Fi 8gb + Creative EP-830(deafult)
Edon
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 2. 2018 17:47

Vyuzitelnost UHD je zavisla na pozorovacej vzdialenosti. Pri 55" a tych 3 metroch si to UHD velmi neuzijes, takze u toho oledu vobec nevadi ze je "len" FHD. Tam to nerozoznas.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 23. 2. 2018 18:33

V rámci kompromisní velikosti je fajn Panasonic TX-58EX780E, ale v rámci 55" doporučím ten OLED.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 23. 2. 2018 21:05

Heh, jsem v naprosto identicke situaci. Vzdalenost tri metry a ve vyberu 58EX780, LG OLED 55EG9A7V a SONY 900x v 55" variante. Zvazoval jsem i 65" variantu, protoze taky bych radeji koupil vetsi uhlopricku, at me to pak nemrzi. Nicmene, cena za 65" uz je opravdu vysoka a asi by me mrzelo, kdybych tolik penez utratil za TV (50k za 65" Sony 900x - jine modely i za mene). 65" me ale nahlodala, protoze jsme si koupili do prace a jeden kolega pak doma kouka na 65" ze dvou metru a nemuze si to vynachvalit.

Nicmene, pak jsem premyslel, co bych si na tech 4k TV vlastne poustel - UHD disky jsou na muj vkus porad drahe, na Netflixu stejne neni vse 4K, HBO GO nejede ve 4K pro jistotu vubec a YT videa nepovazuji za pravidelny zdroj zabavy. TV vysilani jedu pres spolecnou antenu a PS4 mam v zakladni verzi. K TV bych tak minimalne musel prikoupit PS4 Pro, aby to pro me vubec melo nejaky vyznam a pak treba jeste Apple TV pro nakup filmu. A to uz lezu s penezma pekne nahoru (nedej boze kdybych vzal 65" TV).

Tudiz mam aktualne v topu LG OLED 55EG9A7V i za cenu toho, ze bych se pripadne ochudil o 4K a HDR. Za jedine minus tak aktualne povazuju 55" uhlopricku, ktera me po tydnu muze zacit stvat, ale take nemusi, kdo vi. Nehlede na to, ze prilozena PS4 i se hrou na Alze se bude dat za nejaky tisic prodat, takze cena bude ve vysledku o neco nizsi. Panasonic 58EX780 mi taky prijde fajn, ale ma strasne debilni stojan, takze bych ji musel dat na zed. Razem by se mi to ale srovnalo s 55" uhloprickou, kterou muzu mit na stolku blize k sobe. Ta Sony mi podle recenzi prijde dobra, ale v 55" uhlopricce bych stejne asi bral to LG.

Kazdpadne, ja budu moct nakupovat zhruba az v dubnu, takze jen doufam, ze tyto TV v nabidce vydrzi - nedelam si ale iluze a ocekavam, ze v dubnu budu vybirat z neceho jineho, protoze tyhle modely uz budou vyprodane.

Sorry za dlouhy prispevek a preji stastnou ruku ve vyberu a dej pak vedet, co sis koupil. Urcite me budou zajimat tve zkusenosti ;-)
C.I.S.I.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Edon 3. 3. 2018 15:18

No povedzme ze som nad tym intenzivne premyslal a dosiel som k tomu ze 55” bude to prave orechove a neviem ci mi nie je luto dat 1500e za TV ? Co by ste odporucili ako top pick do 1000 eur? V datarte maju teraz sony 55xe9005 za 1250 coz je top cena ale rozmyslam ci sa to za cca 300e naviac (povedzme oproti rade 85 oplati). Viem ze ma velmi dobre recenzie ale pre mna ako laika pozorovatela, bude to velky rozdiel ?
Edon
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků