Plasma vs Oled

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 2. 2018 11:33

NOWOCAYN_2 píše:
Za HD rozlisenie v dnesnej dobe ? To je nic moc :-) To je ako pocuvat cez 1000Eurove repraky s 1000Eurovym zosilnovacom len MP3 320kbps, a aj to nejaky velky orchester...

Si samozrejme ako obvykle mimo reality. Aj s tou nezmyselnou analogiou.
To ci je to nic moc zavisi v prvom rade na uhlopriecke TV a od vzdialenosti z ktorej sa na nu divas.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 20. 2. 2018 19:13

Pravda je, že LG, Samsung a starší Panasoniky moc neblikaly. Blikaly jenom ty - tuším - neoPanel 600Hz nebo tak nějak to označovali...
Na těch LG Plazmách se mně ovšem zas nelíbilo, že ten panel byl prostě šedý a ne černý, ale asi potmě ten kontrast byl lepší než na IPSku co mám doma. Btw. - 32LH5000 z roku 2010 a funguje dodnes bez problému - musím zaklepat... 100Hz 10bit - to se dnes už v úhlopříčce pod 55" nesežene a taková se mně do pokoje nevejde. Chtělo by to nějaký ten OLED ve 40"
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mesab 20. 2. 2018 22:49

Mám plazmu 50Pio, blikání nevidím. Neblikání ostatních značek nemohu posoudit. Pro mě zajímavé téma tady i zde: http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=274589
mesab
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 21. 2. 2018 20:33

Dnes jsem šel kolem showroomu Alzy, šel jsem tam hlavně kvůli pc monitoru Dell S2718D jestli ho náhodou nebudou mít vystavený jak vypadá obraz a bohužel nemají. Tak sem očíhl to okolo tv OLEDky paráda to je úplně jinde než plasma co máme doma živost barev plnost přesnost, koukal jsem na nějaký model od Panasonicu za cca 55 tisíc a pak letmo na LG atd. ceny netušim nekoukal jsem.
I na mobilech to je hodně znát LG V30, Samsung A8/S8 atd., iPhone X.... ty displaye parádní, příjemně se na to kouká. Těšim se až bude oled dostupný na pc monitorech.
Naposledy upravil hmpf dne 22. 2. 2018 19:51, celkově upraveno 2
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 21. 2. 2018 21:38

OLED se pro PC monitory kde je často statický obraz bohužel vůbec nehodí. :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 22. 2. 2018 08:29

Tak pokud třeba do těch Holešovic ještě půjdeš, tak se tam mrkni, jak jsou i hezky vypálené :)

-- 22. 2. 2018 08:30 --

Hned má pak to sledování hokeje pořádnou dolbyatmosféru :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Herrer77 22. 2. 2018 09:31

Indeshit: Tak jenom idiot bude nechávat na TV hodiny statický obraz, když se o tomhle problému všeobecně ví. Já mám k OLED připojen PC, hraju na něm hry a doteď (cca půl roku) nemám na obrazovce ani lištu Windows, ani nějaký health bary a inventáře z her. A to se rozhodně nemusím nějak kontrolovat, abych nebyl na ploše moc dlouho nebo tak něco :-)
HQPlayer - RME ADI-2 DAC - Creek Evolution 50A - stavěné regálovky
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eevil 22. 2. 2018 10:04

Myslím že člověk, který byl zvyklý na používaní plazmy, nebude mít problém si ohlídat vypalování na OLEDu.
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 22. 2. 2018 12:57

Herrer77: jsou ale tací. Může to být sledování ČT24 a pak se ti budou zobrazovat zprávy v dolním banneru i na Nově :)

To je jedna věc. Je to prostě vlastnost OLEDů. Na druhou stranu ne každá značka to má stejné (přestože mají LG OLED displeje). Třeba Philips nebo Panasonic OLEDy to mají daleko lépe zvládnuté. Na Alze jsou stejnou dobu jako LG a jsou tím postiženy daleko v menší míře, přesto jedou stejný počet hodin, jsou na nich loga v těch běžících contentech taky zobrazována, atd.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 22. 2. 2018 13:54

PLAZMA:
Co sa mi na plazme pacilo, bol realisticky-prirodzeny obraz. Svoju staru plazmu (LG50PM4700) som posunul mame do spalne a ked som ju po cca 1 roku zapol...vravim si:"parada"
Treba vsak priznat, ze trosku kurili a aj "bzucali", kde sa stisil hlas.
LCD:
Teraz (cca asi rok) mam LCD od SONY (W755). Kontrast, Android, ovladanie OK. Sport perfekt. Ostre, ciste hrany.
Ale.... ma to taky "plastickejsi" obraz, pletova farba sa mi tiez velmi nelubi a aj obcas viditelny "šum" v tmavych scenach.
(prestudoval som plno roznych testov, recenzii na W755,ci W805, W809. menil/menim nastavenie farieb v roznych rezimoch...ale.)

OLED:
(konkretne videny LG55EG9E7, predtym ten zahnuty ).
Zatial to najlepsie, co som obrazove videl!
Vravim, skoda toho chybajuceho zvukoveho analogoveho vystupu.
Přílohy
pdpvslcd2.png
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 22. 2. 2018 14:11

MacPhenom píše:OLED se pro PC monitory kde je často statický obraz bohužel vůbec nehodí. :hm

Tak to je škoda to sem nevěděl. Vím jen, že nějaký pokusy oled pc monitoru měl Dell a nakonec se doteď neprodává víc jsem po tom nepátral, nějaký notebooky oled mají. Já doufám, že jednou něco hodně kvalitního bude a časem snad i za normální peníze. Zatim z pc monitorů se mi nejvíc líbil u kamaráda UP2715K od Dellu který se už neprodává kupodivu. Na to, že to byl IPS panel tak hodně dobrý taky přesný plný příjemný na oči.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 2. 2018 17:11

Můžeš napsat nějaké modely notebooků co mají OLED displej? Já o žádném nevím. :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 22. 2. 2018 18:50

Alienware 13 je myslím jediný čo má OLED panel, resp. ten panel je len na vyžiadanie.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 22. 2. 2018 19:27

Lenovo ThinkPad X1 se dělá i ve verzi s OLED, všiml jsem si toho před půl rokem po dalších sem nepátral asi jich moc nebude :-)) , na živo jsem neviděl, ale aspoň, že se to objevuje. Ale např. třeba infinity edge u XPS od Dellu má supr display podle mě naprosto dostačujicí taky IPSko.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dracul77 28. 3. 2019 18:46

Ja mam plazmu Panasonic P50GT30 uz 8 rokov a obraz je stale perfektny ziadny vypaleny pixel. obcas spustim cistiaci rezim ale len zo zvyku aj ked nepozorujem ziadne pozostatky po statickom obraze(loga)
aj ja riesim vymenu TV, najprv som bol rozhodnuty pre Lcd sony 9005 no nakoniec som aj tak uznal ze oled je na tom obrazovo lepsie, takze cakam ze mi Panak "odide" :-) sam.
zatial pozeram po LG 65C8, sony koli androidu nechcem. spominana oled zatial dopadla najlepsie na vacsinu forach a testoch.
dracul77
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků