TV okolo 55" do 15tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Vagi 13. 2. 2018 19:53

Čau borci,
Jakou dnes koupit TV s uhlopříčkou okolo 55" (sledování z cca 4-5m) okolo 15tis?
Požadavků mnoho není, snad jen (kromě kvalitního obrazu):
vzhledem k tomu, že na TV poběží převážně FHD (SD) signál, je doporučeníhodná TV s UHD rozlišením? Protože se mi zdá, že na tak velkou obrazovku už je FHD málo (ale nechám se poučit) a vůbec netuším, jak na UHD poběží FHD/SD signál :hm
Na značce až tak nezáleží, ale radši bych ověřeného výrobce.
Co se týče funkcí a připojení, tak minimálně 3xHDMI a alespoň 1xUSB na přehrávání filmů v různých kodecích (H264 atd.) wifi (LAN) na YT, HbbTV.
Zvláštní požadavky na systém nejsou, snad jen, aby to reagovalo na ovladač svižně.
Ptám se zde, protože dnes je nepřeberné množství TV v této cenové hladině a tak bych rád to nej, co se dá za tyto peníze dnes pořídit.
Doma mám Samsung UE48j6272, se kterou jsem spokojený...(až na podsvícení) a dnes už jsou v prodeji jiné TV. Novou TV vybírám do rodiny.
Moc díky za tipy!
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 13. 2. 2018 20:16

V poměru k pozorovací vzdálenosti ta úhlopříčka velká není, naopak, 4K vůbec nebude vidět. No ale v 55" se už dnes stejně dělá Full HD minimálně. Ale kdybys sehnal takový Samsung z řady M5, popřípadě nevadil prohnutý z řady M6 (ne MU6), tak by to byla dobrá volba.
Jinak doporučím Hisense H55N5700, posledních kusů se zbavují na Alze právě za 15k.
Běžně bych na tuhle vzdálenost doporučil minimálně 65", ale na to tu není rozpočet.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 13. 2. 2018 20:34

TV Hisense - vůbec nic mi ta značka neříká. Ohledně velikosti...doteď se z této vzdálenosti koukalo na 103cm uhlopříčku, takže 55" bude posun jako hrom :-)
Plocha obrazovky by měla být rovná a to i z důvodu, že bude viset na zdi (tam si prohnutou TV nedokážu představit...vypadalo by to divně)
Můžeš být prosím konkrétnější u Samsungu řady M5? Díky.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 13. 2. 2018 20:45

Hisense je velký výrobce (nejen) TV, má továrnu i v ČR, to že se prodává nedlouho v tuzemsku je jiná věc.
UE55M5672, UE55M5602, UE55M5572.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 2. 2018 04:42

Vagi píše: Protože se mi zdá, že na tak velkou obrazovku už je FHD málo
To je nezmysel.
Z tej vzdialenosti nemas absolutne sanccu rozlisit ci ma ten televizor rozlisenie HD ready alebo UHD. FHD rozlisenie je v tvojom pripade az zbytocne vela.
Pre tvoje potreby a v tom rozpocte nic lepsie ako tie FHD Samsungy nevymyslis.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 14. 2. 2018 15:49

OK, díky tedy ;-)
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mimous 18. 2. 2018 17:51

Ahoj, nechtěl bych zbytečně zakládat nové téma, protože hledám něco podobného.

Do 15 tis (ok 16, protože hodně televizí stojí 15990)
Mám Xbox One X, který by měl zvládat hry ve 4K, ale nejsem žádný ultra hráč.
Aktuálně mám pozorovací vzdálenost cca 4,5m, ale už jsem přemýšlel o posunutí gauče trochu blíž k televizi
Díval jsem se na nabídku s tím, že s mým rozpočtem je to okolo 50" uhlopříčky.

Díky moc za rady.

u Hisense jsem se díval na Hisense H55N5300 a Hisense H50N6800, ale není mi moc jasný ten rozdíl.
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaG 18. 2. 2018 18:42

Mohu se vmísit?Je možné vyřešit velkou pozorovací vzdálenost tím že 55" televizi pověsím na zeď na držák a když prostě budu mít nutkání tak si tu televizi povytáhnu?Lze vůbec tak velkou televizi pověsit na vysunovací držák?

Mám taky nad 4,5m a na 65" asi nebude rozpočet a nevím zda je řešení jít tak dolů s kvalitou na úkor úhlopříčky.
JendaG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 18. 2. 2018 19:40

Na Alze visí poslední kusy H55N5700 za cenu, za kterou jinde máš N5300, v 55" doporučuji tohle. V 50" bych bral tu N6800, má širší barevný gamut i lokální stmívání.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimous 20. 2. 2018 19:02

Objednal jsem tu 55" 5700
Nemáte prosím představu, jak daleko od sebe, nebo spíš od krajů jsou ty nožičky?
Mám pocit, že budu ještě muset sehnat větší skříňku pod televizi. :D
mimous
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků