FullHD 40-43" 10-15K

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 2. 2018 21:03

Takže to je VA ???
No snad to nerovnoměrný podsvícení nebude moc vadit, já kvůli tomu vracel jeden monitor, kde to fakt nešlo.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EdyStar 14. 2. 2018 22:09

Kolega má M5672 a dnes mi povedal,že používa DO od starého SAMS.monitora!
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod Luke_F 21. 2. 2018 01:24

Uff koukám, že se tu pár příspěvků ještě objevilo

Ryan Giggs: Ohledně srovnání jsem vycházel přímo ze stránek Samsung ČR. Nemám růžové brýle, takže vím, že i stránky samotného výrobce mohou obsahovat chyby ale když ne tam, tak kam jinam se obrátit pro přesné informace? 5502 jsem ani neřešil, ke zbylým dávám odkazy na produktové stránky.
5572 http://www.samsung.com/cz/tvs/fhdtv-m55 ... 5572AUXXH/ HbbTV 1.5
5602 http://www.samsung.com/cz/tvs/fhdtv-m56 ... 5602AKXXH/ Bez DVB-S
5672 http://www.samsung.com/cz/tvs/fhdtv-m56 ... 5672AUXXH/ HbbTV 1.0
Bral jsem to třeba tak, že 5672 je starší představený model proto podporuje ještě starší specifikaci. Pokud se opravdu liší jen barvou rámu, tak má Samsung na stránkách chyby jako pr...e Jsem zvědav, jestli nakonec podporuje H.265, jak se všude na webech píše. I když, s příjmem přes DVB-C mi to může být vcelku jedno.

EdyStar: Díky za tip, ale asi zůstanu u té slimky. Přeci jen, když jsem ji vybíral, byla přítomnost tak trochu "revolučního" DO, bonus navíc. Do teď jsem TV ovládal přes programovatelný Logitech Harmony a to bylo čudlíků na vše možné :-D

stormborec: Tady vycházím z infa na displayspecification, nemám s čím porovnat. Vzhledem k tomu, že se jedná o mou první LCD TV, nedokážu ani okem odhadnout, zda se jedná o IPS nebo VA (pokud vůbec lze). Ale obraz mi přijde solidní. Nerovnoměrnost podsvícení jsem pořád neměl možnost otestovat, musím nejprve pořídit BT sluchadla abych se mohl pohroužit do nějaké noční akce.

Jinak po skoro 14-ti dnech zatím spokojenost, trochu jsem se obával DOA kusů, dost lidí tu napříč modely psalo, že jim fungovaly den, dva, pár hodin apod. Mě zatím vše šlape ok. Zvuk, dle očekávání, ujde ale sláva to není, kino by to chtělo jako vepř drbání-snad časem. Suma sumárum za desítku káčé spokojenost
Luke_F
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 2. 2018 07:00

Luke_F píše:Bral jsem to třeba tak, že 5672 je starší představený model proto podporuje ještě starší specifikaci. Pokud se opravdu liší jen barvou rámu, tak má Samsung na stránkách chyby jako pr...e Jsem zvědav, jestli nakonec podporuje H.265, jak se všude na webech píše. I když, s příjmem přes DVB-C mi to může být vcelku jedno.

Na trh prisli rovnako. Je to presne ten isty TV, len je v inej farbe. A tie so 7-mickou maju naviac sat tuner. To je cely rozdiel. H.265 samozrejme podporuje.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke_F 8. 6. 2018 19:44

Zdravím,
tak s TV jsem zatím nadmíru spokojen. Za ty prachy, neber to. Obraz z CRT to sice není ale upscalovat tu hoví.nkovo.u kvalitu obrazu z běžného vysílání na FHD, zvládá víc než obstojně. Proto ale nepíšu.

Bude nějaká zdejší zkušená hlava vědět, jak rychlé LAN porty TV mají? Tipuji, že klasicky 100mbit ale nevím. Nikde jsem o tom nebyl schopen nic dohledat, manuál k TV mlčí a mail na podporu Samsung mi nějak nejde odeslat.

Plánuji totiž streamovat uložené filmy z PC skrze DLNA po kabelu, tak mě zajímá, zda stačí router se 100mbit porty. Na jiném fóru jsem našel orientační výpočet bitrate pro cca 20GB 2h rip. 20GB*1000*8=160000mbit/7200s vychází na 22mbit/s

Tedy pokud správně počítám, kdyžtak mě opravte, plavu v tom, tak 100mbit stačí víc než bohatě. Pak ale zase někdo jiný psal, že 100mbit je teoretické maximum a že to v praxi běhá pomaleji. Nerad bych bo bytě tahal 20m kabelu abych pak zjistil, že je to lepší po 5GHz wifi.

Díky moc :tleskani
Luke_F
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek71 14. 6. 2018 09:18

Router by som každopádně kúpil s podporov giga LAN, ten rozdiel oproti 100mbit nie je nijak veľký. A samozrejme aj odpovedajíúcu kabeláž po byte/dome. Ono sa to može hodiť.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke_F 16. 6. 2018 08:26

Díky za odpověď. Sice jsem se rychlost nikde nedopátral, ale podařilo se mi objevit snad slušný router, který má jak 5ghz WiFi, tak giga lan porty, tak uvidím na čem to dlna pojede lépe. Považoval bych proto můj dotaz za vyřešený
Luke_F
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 16. 6. 2018 16:45

Napises nam o aky presny model routera ide co si objavil?
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JosephD 18. 6. 2018 10:18

Luke_F píše:Ojoj ten Fíla vypadá dobře. FHD, VA, DirectLED, 16W (už vím, že to nemusí znamenat lepší zvuk ale víc proužků, víc Adidas :D), k tomu pěkná cena a i 3,5 jack. Sice to asi nemá Ambilight ale bez toho se obejdu. Bohužel ale už ze zdejších diskuzí vím, že tu Philips není moc oblíbený a recenze na Heureka mi v podstatě dávají za pravdu... Chjo


Já tuhle TV kupoval taťkovi před Vánoci za 11 990 Kč a obraz se zvukem je peckovní, má dokonce i VA panel. Takže na recenze zase tolik nekoukat ;)
JosephD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke_F 18. 6. 2018 22:34

JosephD: Díky, nicméně tv už mám vybranou. Téma jsem oživil, kvůli dotazu na rychlost LAN portů v TV (100Mbit nebo Gbit) kvůli routeru. Jinak jsem vybral Samsung UE43M5572 a můžu doporučit :tleskani

Gustoh: Je to tenhle. Administrace je sice o něco "surovější" než předchozí TP-Link, a tudíž pro mě, jako pro síťového-bfu, docela složitá, ale pokrytí a rychlost, řekl bych super, za ty prachy

https://www.czc.cz/netis-wf2880/205359/produkt
Luke_F
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 19. 6. 2018 06:23

Luke_F: Za tu cenu dobry router. Ja pouzivam doma tento:
https://www.czc.cz/d-link-dir-878/221745/produkt
Akurat pre niekoho nevyhoda ze nema USB port.Ale doteraz maximalna spokojnost.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke_F 21. 6. 2018 22:17

jo jo, tak D-Linky jsou tuším na špičce, co se týká síťového HW. Nebo někde okolo. Ta částka už by ale na můj rozsah použití (1-2 smarty, sporadicky 1ntb, přes LAN trvale 1PC) byla až až.
Nicméně jsme už asi dost off-topic, tak bych zbytečně nedráždil moderátory :-D ;-)
Luke_F
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků