FullHD 40-43" 10-15K

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Luke_F 6. 2. 2018 02:32

Ahoj,

zlusím co nejstručněji. Prosím o radu k výběru TV, stará dobrá CRT Panasonic začíná dosluhovat a protože TV u nás nepředstavuje prioritu (ale zase nechci žádný *****), nechci do toho nasypat moc.

Požadavky:
Sledování přenosů F1 (zvládnu ale i na PC, pokud by to žádný model nesplňoval)
Běžné SD a HD vysílání z DVB-C
Občasné filmy přes DLNA (kvalita, co torrenty dovolí)
LAN event. wifi
!!!3,5mm jack na sluchátka (nebo radu, jak zapojit, pokud tv nemá ani 3,5mm ani BT)!!!
vzdálenost od obrazovky cca 2,8-3m

Nechci 4K, již jsem zjistil, že na malou úhlopříčku je nesmysl a pak taky nemám krmení (BR UHD ani PS4 PRO apod.) Dále jsem se dozvěděl, že preferujete VA panely, takže mám jediného vítěze

Panasonic TX-40ES403E
+VA panel
+20W repro (výhledově možná bude kino ale zatím ne)
+3,5mm jack
-pouze 40"
-podsvícení Edge LED (co je větší průser? Edge vs Direct, nebo IPS vs VA?)
-Operační systém (prý je to upravený Firefox OS, který ale Mozilla přestala vyvýjet = podpora??)

Pokud odhlédnu od požadavku na VA zbyde buď

Panasonic TX-40ES513E
+20W repro
+3,5
-40"
-IPS
-EDGE

Toshiba 43L3763DG
+Direct LED
+16W repro
+3,5mm
-Toshiba (netuším jak je na tom kvalita, ale moc tomu nevěřím)
-IPS

Sony KDL-43WE755
+3,5mm
+HDR (nevím, zda nebude diskutabilní přínos)
-IPS
-EDGE
-10W repro (není už moc málo?)

Případně něco z portfólia LG. Štve mě ale, že se opičí po Samsungu a ze všech modelů vypustili 3,5mm jack :grr:
Samsung nechci, pokud nebude zbytí.

Díky moc za vše :tleskani
Luke_F
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 6. 2. 2018 04:02

Ta kýžená úhlopříčka je vcelku malá k pozorovací vzdálenosti, ale budiž. Viděl bych to na Sony KDL-40WE665 (Electroworld za 11444).
Ty Panasonic se dají též, 513 bude mít též VA panel, 40" se dělají jen VA. Bývalý Firefox OS mají ale až 4K modely, tohle má starší platformu.
Edge nebo Direct LED je v téhle ceně jedno.
Všeobecně na 3,5 mm jack se dá přes převodník vyvést optika.
Toshiba je v rámci TV v podstatě no name (vyrábí turecký Vestel).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 6. 2. 2018 06:24

Dufam ze neporusim oravidla fora, len pre zajkadatela vlakna, mam na predaj sony 43w808c - va panel, 120 hz, necely rok stara v zaruce a minimalne pouzivana. Za 10k ji chci prodat, nevim jestli v te cene sezenes neco lepsi. Konec hlaseni.
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Luke_F 6. 2. 2018 23:57

Díky za odpovědi

To majkm: Díky za nabídku ale já radši fungl nové. To si neber osobně ale za 1.Potřebuju to vzít na splátky 2.Rád bych si nákupem v eo, vytvořil právo na 14-ti denní odstup od ks 3.jsem tak trochu unboxingový fetišista, takže se budu těšit už jen na samotné rozbalování a otevírání pytlíčků :D Tedy pokud bude na co, se těšit. To mě přivádí k odpovědi od kvoka.

No na živo jsem ještě neměl tu čest ale dle různých kalkulaček by prý měla být pozorovací vzdálenost 2-3x úhlopříčka. Když vezmu horní hranici, tak 43" = 109 cm x 2,5 = 272,5cm. 109 cm x 3 = 327cm. A to už je až až na SD vysílání, řekl bych. Ale když tedy zvážím ještě 49" co tam lze doporučit? Po rychlém průzkumu vzdávám snahu o 100Hz panel (prostě nejsou) a obávám se, že též na VA to nevyjde. Zase ale na druhou stranu, nejsem ultra filmový nadšenec, tak by mi IPS mohlo stačit. Mám ho v monitoru k PC a nestěžuju si. Z aktuální nabídky tedy buď:
Panasonic TX-49ES513E (cena už je dost na hraně ale pokud by za to stál, přemýšlel bych)
Sony KDL-49WD759 (nikde ale nemůžu dohledat podrobnější info-na displayspec. jsem nenašel)
Sony KDL-49WE755 (sice jen 10W repro ale radši to do budoucna vyřeším nějakým kinem. Možnost připojení sluchátek je pro mě nakonec důlěžitější a tahat to přes nějaké převodníky se mi moc nechce)

Lze tedy nějakou z výběru výše doporučit? Líbí se mi ta Sonka. A co se týká úhlopříčky, vy co ještě máte FHD, jak velkou telku máte a jak daleko od ní jste? Těch 49" už mi prostě přijde mega moc

Díky
Luke_F
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 7. 2. 2018 06:32

Na 3m je v poho i 55ka:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 2. 2018 07:07

Do 15 tisic kupis Samsung UE49M5502/5602/5572/5672. To je asi najlepsi FHD LCD co je aktualne na trhu.

To ze ma nieco 20 W a ine 10 W repro neznamena ze tie 20 W budu hrat automaticky hlasnejsie a uz vobec ze lepsie. Je to len papierovy, nicnevypovedajuci udaj.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 7. 2. 2018 10:49

Když se podívám na 4K (protože Full HD je opravdu málo) a překročím limit o 1000 Kč, tak Hisense H50N6800 je za ty peníze dobrá TV a má i kýžený sluchátkový výstup.
//Ještě jsem zapomněl: Philips 49PFS5301 je dobrá lowcost varianta.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke_F 7. 2. 2018 17:50

Ojoj ten Fíla vypadá dobře. FHD, VA, DirectLED, 16W (už vím, že to nemusí znamenat lepší zvuk ale víc proužků, víc Adidas :D), k tomu pěkná cena a i 3,5 jack. Sice to asi nemá Ambilight ale bez toho se obejdu. Bohužel ale už ze zdejších diskuzí vím, že tu Philips není moc oblíbený a recenze na Heureka mi v podstatě dávají za pravdu... Chjo
Luke_F
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luke_F 8. 2. 2018 23:45

OK, tak jsem ještě něco zkouknul a mám dva favority. O víkendu bych je rád vyrazil někam omrknout, pokud budou, ale pokud nakonec vezmu 49", pak je to buď
Panasonic TX-49ES403E nebo Sony KDL-49WE755
Pokud by 49" na mě bylo přeci jen moc, tak mi zbývá jen Sony KDL-43WE755, protože Panasonic dělá jen 40" a to už je zase příliš málo.
Takže ještě poprosím o jednu radu:
Která z výše uvedených (49")??

Zajímá mě, zda máte někdo zkušenost s "kvalitou" smart funkcí. Jasné, že je to model od modelu, ale tak nějak obecně. Jak je rychlé prostředí, podpora různých videoformátů, třeba i ergonomie ovladače (dost subjektivní). Zkrátka ten televizor, u kterého vám srdéčko zaplesá více z vesela :D :D

Tisíceré díky
Luke_F
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 9. 2. 2018 04:27

Z těchto dvou WE755. Chlubí se i širším barevným gamutem.
Smart není nijak pokročilý ani v jednom, Panasonic používá v tomhle modelu letité prostředí (u UHD modelů mají modernější), u téhle Sony je prostředí modernější, ale s ne moc velkými možnostmi nebo výběrem aplikací (v dražších modelech používá Sony Android).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke_F 10. 2. 2018 00:44

Tak výběr TV nabral nečekaný obrat. Tímto předem děkuji všem, kteří mi radili, zejména kvok, že má se mnou stále trpělivost :tleskani Ale prosím ještě o jednu radu

Dnes jsem si byl telky okouknout a i přesto, že na prodejní ploše vypadá vše pod 65" jako displeje kalkulačky, tak ta 49" na mě působila až nepříjemně velkým dojmem. Takže definitivně jsem rozhodnutý pro 43" A teď kterou. Jal jsem se znovu porovnat nabídku na trhu doufaje, že objevím nějaké želízko v ohni. A možná že ano. Tentokrát jsem totiž nově neporovnával jen pomocí displayspecification (kde jsem to sice posléze našel taky, ale předtím jsem nevěděl, že bych se na něco takového měl zaměřit) ale rovnou přes stránky výrobců. A i když platí, že Samsung zrovna v lásce nemám, tak ta 5xxx řada má BT audio (sice nemám sluchadla na BT ale je to možná lepší než 3,5mm a kabel) a nevypadá vůbec zle. A možnost připojení sluchátek byl můj hlavní požadavek. 5602 sice nemá DVB-S (což sice v současné době nevyužiji ale kdo ví, v budoucnu) ale 5572 a 5672 se mi vcelku zamlouvají. VA panel, hezký (čti zajímavý) dálkáč, fůru podporovaných video formátů (jedna z kritik té SONY), je to plnohodnotná smart s Tizenem, ne nějaký ořezaný bazmek, jako v případě SONY, které až do vyšších řad dává Android (díky kvok) a celkově mám pocit, že si kupuju alepoň trochu obstojný kus a ne jen skladový ležák, kterého se chce výrobce zbavit. Navíc si obě vedly lépe v DTestu (já vím, je to zaplacené a naházet do jednoho testu UHD a FHD je do nebe volající ale i tak) Ryan Giggs mi to sice psal už dříve ale to jsem byl antiSamsungovec. Nadšený z výběru sice stále nejsem na 100% ale tak nějak z nich mám lepší pocit než ze Sony. Takže má, doufám, poslední otázka:

UE43M5572 nebo UE43M5672 (jediný rozdíl, co jsem našel je barva rámečku a to, že 5572 podporuje hbbTV 1,5, zatímco ta druhá jen 1,0)
a nebo přece jen
Sony KDL-43WE755

Díky moc
Luke_F
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 10. 2. 2018 03:28

Takhle vem ten Samsung. Ta Sony má akorát širší barevný gamut, ale výhody M5 to při udávaném využití nevyváží (kór teď, když už ti absence jacku nevadí).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke_F 12. 2. 2018 21:15

Tak díky všem, zejména kvokovi.

Nakonec volba padla na Samsung UE43M5572

Sice ji mám jen velmi krátce ale i 576p rozlišení vcelku obstojně upscaluje na FHD. Když jsem si v Datartu televize obhlížel a viděl běžné vysílání, na marketingově protlačovaných UHD, chtělo se mi zvracet. Takže FHD rozlišení opravdu nelituju.

Prvotní postřehy pro ty, jenž by třeba stáli před podobným rozhodnutím

*vzhled tv je opravdu bomba. I když se jedná o placku a původně jsem Samsung nechtěl, musí se nechat, že po designové stránce to umí
*dodávaný slim ovladač je fajn ale pro každou funkci se musí do menu. Alespoň, že OSD je tomu dost uzpůsobené, takže to není až tak zdlouhavé. Sice se mi líbí a měnit ho nebudu ale pár tlačítek navíc by neuškodilo
*rychlost OS za mě ok. Někdy to škobrtne ale u lowcost televize bych to čekal mnooohem horší = bez problémů
*kvalita obrazu. HD bomba, zbytek suverénně nejlepší z toho co jsem měl možnost při procházení elektra vidět. Buď UHD nebo FHD IPS. V čem televize trochu ztrácí je nerovnoměrný podsvit-klasika, především v levém horním rohu. Subjektivně mi to ale nepřijde nějak extra patrné, uvidíme na nějakém filmu s převahou černé
*zbytek (HbbTV, DLNA, BT repro, spotřeba) zatím neotestováno, nebyl čas. Ale vzato kolem a kolem, lepší volba do 15K v kategorii FHD asi není. Pokud by někdo nabyl dojmu, že víc proužků = víc adidas a chtěl model 5602 nebo 5672 s tím, že to bude určitě lepší, tak 5572 z toho vyšla nejlíp. Podporuje HbbTV v novější verzi 1.5 a je vybavena i satelitním tunerem.
Luke_F
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 2. 2018 04:40

5602/5672 a 5502/5572 je presne to iste, lisia len farbou. Takze 5572 z toho nema preco vyjst najlepsie (jedine zeby bol v shopoch najlacnejsi). Nema ani tu novsiu hbbtv, to je nezmysel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EdyStar 13. 2. 2018 19:47

Luke,vyskúšaj kls.DO od M5002,mal by fungovať.Ja mám ten slim už 2 roky v šuflíku,to ovládanie je pre mňa otravné!
EdyStar
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků