Maximální kvalita televize do 110 cm úhlopříčky

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 21. 1. 2018 23:24

Dobrý den, prosím je možné koupit obrazově kvalitní televizi s úhlopříčkou do 110 cm, kritická je hlavně výška do 57 cm?
Využití:
1. Maximální kvalita prohlížení fotografií. Na úpravu fotografií používám zkalibrovaný monitor EIZO v rozlišení 1600x1200 s úhlopříčkou 20'' a chtěl bych mít možnost prohlížení jako větší obraz v rozlišení 4K s úhlopříčkou cca 43'', ovšem tak, abych po kalibraci TV nebyl znechucen dramatickým poklesem kvality věrnosti a bohatství barev i kontrastu oproti monitoru.
2. Prohlížení Full HD videa z fotoaparátu/kamery a výhledově i 4K videa
3. Promítání filmů včetně kvality Blue Ray
4. Chytání DVB-T2 vysílání
5. Sledování TV pořadů a filmů buď zpětně nebo po jejich nahrání, tedy údajně chytré televize s Androidem umožňují za 59 Kč měsíčně přehrát libovolný film z kteréhokoliv českého kanálu za 14 dnů zpět - snad přes Kodi ? Přeskakování či ideálně úplné vynechání nebo minimalizace času reklam by měla být samozřejmost.
6. Ovládání Internetu v TV přes klávesnici, tedy kompatibilita s USB přijímačem klávesnice a touchpadu.
7. Kompatibilita se Synology servery DS211 a DS216j - video, fotografie, hudba
8. Ocenil bych zvukový výstup do zesilovače, který má koaxiální a optický vstup, ale pokud už má dnes všechno jen HDMI, nedá se nic dělat.

Děkuji moc za rady.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 1. 2018 06:22

Presnost farieb TV sa od monitorov v dnesnej dobe nijako nelisi, kontrast sa nelisil nikdy a "bohatstvi" farieb je lepsie na televizoroch (so sirsim gamutom).
Zalezi co ma ten Eizo za panel, pokial je to IPS, ci TN, tak ktorykolvek TV s VA panelom bude mat podstatne lepsi kontrast.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 22. 1. 2018 13:52

Je to trochu starší, ale v té době špičkové EIZO FlexScan S 2000, jeho parametry jsou například zde: https://www.fotoaparat.cz/clanek/579/ei ... 000-10360/
Pokud dnešní TV lze zkalibrovat stejně úspěšně jako tenhle EIZO panel, tak fajn, stejně ale bych raději koupil co možná nejkvalitnější 43'' TV.
Chtěl bych se zeptat, zda má smysl čekat na dostupnost třeba Sony řady XF85:
https://www.sony.cz/electronics/televiz ... 500-series
(nijak nepospíchám)
Aniž bych s tím měl nějaké extra zkušenosti, tak se jen domnívám, že TV s Androidem na tom z hlediska aplikací bude přeci jen o trochu lépe, než proprietální operační systémy od ostatních výrobců. No a žiju v představě (možná ve falešné), že Sony tak nějak dlouhodobě umí možná nejlépe vyladit obraz svým firmwarem a teď i obrazovým procesorem, co na té XF85 inzerují, pokud to není jen marketing.
Kvůli ostatním členům domácnosti musím zjistit jakým optimálním způsobem se lze koukat na televizní programy výběrově s přeskakováním reklam.
Dříve to nahrávali na DVD rekordér, který ovšem s nástupem DVB-T2 dáme do šrotu.
Pak máme ZOTAC PC = "barbone" PC s Windows a USB tunerem, na který se nahrává přes Windows 7 media center - to půjde taky do kytek s DVB-T2.
Údajně přes Kodi nebo co - běží to prý na Androidu - lze prý za 59 Kč měsíčně pouštět 14 dnů zpátky všechny filmy vysílané ve všech českých kanálech. Nějak jsem nic moc nevygooglil.
Díky za info.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 23. 1. 2018 08:46

Prosím laskavě ještě o další odpověď na dodatečné dotazy s upřesněním. Děkuji.
ForeignerOnEarth
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 1. 2018 10:11

To ci ma zmysel cakat na nove modely, nato ti nikto nevie odpovedat.
Android samozrejme ponuka sirsie moznosti, ale je aj nachylnejsi na nestandardne spravanie (spomalenie systemu, restart...).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 23. 1. 2018 11:09

Možná by mohla mít ta XF85 100Hz panel, což už se dnes v 43" prakticky nedá sehnat, ale zatím to není jisté. Sony ale nemá tak pokročilé kalibrační možnosti jak jiní výrobci.
Pokud T2 nebude kódované, můžeš dokoupit takový tuner I pro PC.
Někteří poskytovatelé IPTV mají aplikace pro Android TV, ale jakou jsi myslel, nevím.
Optiku nebo koaxiál má téměř vše.
kvok
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: kvok, peppies a 19 návštevníků