Vhodný projektor do obýváku

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krtek.cz 18. 1. 2018 07:21

Zdravím, pročetl sem si toto fórum ale nikde sem nenarazil na můj problém. O co jde:
Chtěl bych pořídit projektor převážně na filmy občas nějaká ta hra, ale priorita filmy. Po přečtení různých recenzí vyhrál Epson EH-TW5650, už jsem ho měl aj doma na odzkoušení vše super. Ale trochu hořím na umístění projektoru. Potřeboval bych umístit na zeď cca 50 cm od stropu na poličku. Protože v bytě máme udělané sádrokartonové podhledy a bojím se toho že když bych to dal na stropní držák tak by mi to neudrželo a sádrokarton by letěl dolů (nevím jak je to přimontováno, koupili sme už hotové a rozebírat to moc nechci) takže řešení polička na protější zeď a co nejvíce ke stropu. Jenže tady narážím na problém a to že bych musel buď projektor otočit hore kopytama a nebo zadní nohy dostatečně vyvýšit aby mi to promítalo na zeď. Nebo vybrat jiný projektor. Nevíte náhodou kde se dá zjistit který projektor promítá směrem dolů když ho dáte vodorovně? Já to nikde nenašel. Jo ten Epson má možnost stáhnout čočku dolů ale je to jen o cca 5cm což je málo.
Jinak místnost je vysoká 2,5m a vzdálenost od zdi ke udi je 3,4m. poraď te prosím co s tím popř nějaký jiný projektor.
Předem moc díky
krtek.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shamp1x 18. 1. 2018 07:43

Půjč si někde magnet, zjisti kde máš profil a prdni to do profilu. ;-) Případně se dělají držáky i na zeď, tak pokud máš vyřešenou kabeláž, tak no problem.
PC:9900k,16GB Tridentz, 500SSD,RTX 2080 X Trio,Acer Predator XB271HUbmiprz, R6 Fractal
DK: Sony VPL-VW260ES, Denon AVR-X6400, 7.1.4 QAcoustics, Shield TV
OBYVAK: 65PUS7601, Onkyo 646 + atmos sestava 2.0.2
shamp1x
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sufko 18. 1. 2018 09:12

Ten sádrokartón to musí udržať. Max. vzdialenosť profilov je 50cm.
SONY 65XE9305, Yamaha RX-V781, AB Cryptobox 600 HD mini, Asustor 302T
Sufko
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků