Výběr tv 55 palců s IPS panelem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod papinak1 17. 1. 2018 20:18

Zdravím právě mě dosluhuje stařičká CRT TV Philips (82cm) a pokukuji po nějaké ledce.
TV bude používaná převážně jen na tv vysílaní (UPC) a tv archív. Možná někdy vyzkouším nějakou
tu hru z PC. Na filmečky mám FHD projektor Sony, uhl. 2,7m.

Moje požadavky jsou - IPS panel
- 55 palců
- 100hz pokud to půjde
- použitelný systém ,takže asi ne android TV
- HbbTv
- cena kolem 20tis.

Děkuji
papinak1
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 17. 1. 2018 20:36

Nevím, proč trvat na IPS, ale tak když je to jen na TV vysílání, tak ok. 100 Hz jde, u Philips 55PUS6561, což znamená pochopitelně Android.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papinak1 17. 1. 2018 20:44

Ten IPS protože se obávám těch pozorovacích uhlů. Z jedné strany se budu sledovat Tv asi z 40 stupnů.
papinak1
Junior

Odeslat příspěvekod DrzkaCZ 17. 1. 2018 21:24

Ono hlavně kolem 20 tisíc ve velikosti 55" nic moc jinýho neseženeš, než IPS panel. Možná někde Samsung 6172 s VA, s IPSkem je hroznej.

Philips 55PUS6561
je IPSková televize, kvalitou obrazu a barvama horší jak sedmičková řada od Sony, co má "jen 50Hz", ale ukazuje daleko lépe. Hlavně u Philipsu, když trošku nastřelíš barvy (dynamický režim), tak přijdeš o 50% detailů.
DrzkaCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 17. 1. 2018 21:36

VA 55" panel za 20000 není problém sehnat, Sony XE70 nebo libovolný Hisense třeba.
Ano, 6561 je IPS. Taky proto ji doporučuji, tazatel takovou chtěl. Když chce dobré pozorovací úhly tak proč ne.
Kdo používá dynamický režim tak asi není úplně z nejnáročnějších diváků. A proč sem tahat sedmičkové Sony, když (pokud mluvíme o XE70) má VA?
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 17. 1. 2018 21:50

Rtings.com .... opravdu chceš IPS? Projdi pár IPS recenzí a VA recenzí a hlavně se na to běž do obchodu podívat....a vem si na USB třeba nějaké filmy nebo úryvky z filmů, kde jsou třeba temnější scény.
Hlavně si uvědom, že ze 40° to pozorovaní není komforní tak jako tak, ať už máš IPS nebo VA ... když tě film bude bavit, tak u něj nevydržíš ve 40°, ale půjdeš si sednout do moudřejšího úhlu, aby to mělo smysl.... hlavně to omrkni naživo. Škoda chtít úhly za cenu ztráty kvality. Existují i vychytávky jako otočný držák na zeď
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod papinak1 17. 1. 2018 21:50

Přesně tak "KVOK" hledám slušnou telku s IPS jen kvuli těm uhlům. Kdybych chtěl tv hlavně na
filmečky tak budu hledat v OLED kategorii. Nemá cenu kupovat něco drahýho na Novu atd.
Jak už jsem psal na začátku, na filmy má jinou techniku.
papinak1
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 17. 1. 2018 22:05

Já si myslím, že ten Philips tu bude nejlepší. Jinak kdybys měl strach ze systému, tak tady je recenze, která zohledňuje nejnovější aktualizace: https://hdtvpolska.com/philips-pus6561- ... ndroid-tv/
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrzkaCZ 17. 1. 2018 23:01

Kdo používá dynamický režim tak asi není úplně z nejnáročnějších diváků. A proč sem tahat sedmičkové Sony, když (pokud mluvíme o XE70) má VA?

Néjaká zdroj? Co vím, tak Sony používá VA panel až od XE8505. IPS u výrobců neznamená to samé. IPS u Sony je kvalitní panel se slušným kontrastem a svítivostí, u 6152 vyšedlý, u LG černá do fialova.

Já si myslím, že ten Philips tu bude nejlepší. Jinak kdybys měl strach ze systému, tak tady je recenze, která zohledňuje nejnovější aktualizace: https://hdtvpolska.com/philips-pus6561- ... ndroid-tv/

Dělám už 3/4 roku promo v jednom nejmenovaném elektru, tu televizi znám. Pokud jí nastavíš na standard, cinema atd... prostě klasický režim pro domácí použití, kdy nemá výrazné barvy, tak je celkem ok. Ale i tak proti sedmičce od Sony ztrácí detaily. Když chceš trošku přibarvit, saturací ztrácí hodně silně, barvy jsou slité, obraz nemá hloubku.
DrzkaCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 18. 1. 2018 00:21

https://www.displayspecifications.com/en/model/aa49bb4 U 55", které se řeší, má VA. Pár lidí ji tu bralo, nikdo nerozporoval.
Jinak ale pořád nevím, kterou „sedmičku“ Sony řešíme. XD75 mělo 100 Hz, ale je jen v 65", WE75 má Triluminos, to ale je zase maximálně v 49", no a u XE70 jsou různé panely podle úhlopříčky, takže se ty jejich vlastnosti mohou dost lišit.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrzkaCZ 18. 1. 2018 00:38

https://www.displayspecifications.com/en/model/aa49bb4 U 55", které se řeší, má VA. Pár lidí ji tu bralo, nikdo nerozporoval.

Ok v tom případě se omlouvám, myslel jsem, že celá řada XE7 má IPS.

Muj názor je takový, že pokud není přímo 100Hz panel nutný, tak bych vzal někde ve slevě Sony 55XE8096, obraz má lepší jak ten Philips.
DrzkaCZ
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod bylinnycaj 18. 1. 2018 13:15

Len taka poznamocka:
Tento Philips ma jeden znamy (boli sme u nich na Silvestra)...pusteny Skylink.
Co sa mi nepacilo. (aj moja si to vsimla, lebo doma mame Sony 55W756 a tam nic take nie je)
1, nieco ako "mlha/hmla" okolo pohybujucich sa objektov.
2, presne ako sa tu pisalo... taka urcita strata detailov v obraze.
(aj sme to skusili menit, nastavovat = tiez nic intuitivne...ale bez nejakeho uspechu).
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papinak1 18. 1. 2018 15:24

Tak jsem dnes navštívil EXPERT ELEKTRO kde jsem sledoval ty uhle u VA panelu a není to zas tak hrozný
s tou změnou obrazu. Proto trošku změním vyber TV.
Tady je můj výběr:

LG 55SJ800V
Samsung UE55MU7042
Sony Bravia KD-55XE8596
Panasonic TX-58EX703E
a OLED LG OLED55EG9A
papinak1
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 18. 1. 2018 19:22

Nějak jsi navýšil rozpočet. Ten OLED bude super a pozorovací úhly má dokonalé.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků