Panasonic 2018 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tony70 16. 2. 2018 10:26

Ryan Giggs : Díky za "velmi hodnotné" informace týkající se tématu, TV experte ...

Jinak je zatím informací stále málo, ale údajně pouze model FX780 má mít VA panel ve verzi 75" a všechny ostatní modely budou používat IPS panely zcela nové generace s rozšířeným pozorovacím úhlem, lepším kontrastem a barevným podáním ...

Loňské modely pro japonský trh a jejich vylepšená verze IPS panelů ...

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... fRVAq0trNE

Srovnání letošní FX750 s loňskou EX750 (japonské verze) ...

http://panasonic.jp/viera/products/fx750/picture.html

A ještě orientační ceny řady FX780, dostupné od května ...

1 199,- € Panasonic TX‑49FX780

1 399,- € Panasonic TX‑55FX780

2 199,- € Panasonic TX‑65FX780

3 299,- € Panasonic TX‑75FX780
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 16. 2. 2018 10:54

no tak z toho videa je krásně vidět, že pokud je před TV okno, tak je to v háji...
no a ani IPS nepotěší, takže třeba já mohu na Panasonic zapomenout (a to ho mám doma a jsem s ním spokojen, škoda)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 2. 2018 11:03

Tony70 píše:Ryan Giggs : Díky za "velmi hodnotné" informace týkající se tématu, TV experte ...
Tak je to pravda, a temy sa to tyka.
A hodnotna informacia to tiez je, kedze je na to dobre upozornit a zdoraznit. Uz sa nejeden takto popalil.
Tak neviem o co ti ide...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 16. 2. 2018 21:42

Report z Panasonic Convention, včetně potvrzení užití IPS: https://www.avforums.com/article/panaso ... oled.14652
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matori 21. 2. 2018 08:41

Není lepší koupit model 2017? Nebude lepší VA panel? Pokud jsem dobře četl, tak v letošních budou IPS panely. Zase na druhou stranu, má být lepší HDR. A někde jsem četl, že budou nějaké aktualizace,ale moc tomu nerozumím. Může mi to někdo vysvětlit.
matori
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 2. 2018 10:04

Zvláštne, že sa vrátili späť k IPS (od LG?), namiesto VA (Innolux).
anonymni

Odeslat příspěvekod kvok 21. 2. 2018 20:02

No to lepší HDR bych jim tolik nežral. Klidně můžou vytáhnout z nových TV větší jas, ale druhá strana mince je úroveň černé – a to není silná stránka IPS. Už tak u loňských modelů bylo potřeba mít u HDR nastavenou nízkou úroveň lokálního stmívání, aby to vytáhlo dostatečný jas pro aspoň trochu slušný efekt HDR – a pochybuji, že u letošních modelů předvedou v kombinaci IPS + edge LED nějaké zázraky. Každopádně se moc těším na recenze, jsem zvědavý, co předvedou.
Aktualizace nevím, jakés myslel. Loňské TV s označením 4K HDR Pro by měly dostat HDR10+, tohles měl možná na mysli?
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 2. 2018 11:54

Informace o nových řadách z domácích stránek - avmania.cz.

-- 24. 2. 2018 12:22 --

Tony70 píše:Ty lesklé panely jsou pro některé tady takový tradiční a mnohaletý námět na diskuzi. Když už na PANASONIC nic nemají, tak vždy vytáhnou lesklý panel, případně chýbějící DTS nebo horší přehrávání vypálených sra.ek z netu ... Špičkově nastavený obraz televizorů PANASONIC se tady jaksi "nenosí".

Máš pravdu v tom, že obrovské množství lidí nehledí na kvalitu nastavení obrazu rovnou z výroby u minimálně některých TV značky Panasonic. Nicméně nelze pořád přehlížet vlastnosti/výbavu, kterou ostatní považují za běžnou, ale Panasonic ji dlouhodobě ignoruje. Jak jen dlouho trvalo, než přepracoval zcela nepřehledné rozhraní interního přehrávače? Kritizoval to kde kdo, ale Panasonic tyto hlasy nevyslyšel. DTS a přehrávání různých formátů je podobný „prohřešek“ vůči konkurenci, kterým si jen odpuzuje potencionálního kupujícího. Běžný uživatel chce mít vše v jednom a ne se neustále ptát, proč mu to, či ono nejede.

Když ale pominu neakceptování některých formátů a DTS zvuku, už nemůžu přehlížet neschopnost Panasonicu vložit do televizoru s integrovaným satelitním tunerem FastScan, tedy rychlé a jednoduché naladění stanic příslušného poskytovatele. Jedná se, drahý Tony70, o výraznou pomoc pro lidi, kteří netouží pořád někde něco přelaďovat, přehazovat a hledat. Kde jaký šunt to umí, ale Panasonic ne. Tomu říkám, že se jedná o výraznou firemní neakceschopnost... asi tam někde sedí žába na prameni. To se na mě nemůže nikdo zlobit. Já mám televizory značky Panasonic opravdu rád, dokonce je kdekomu doporučuji. Z druhé strany, když chce někdo mít integrovaný satelitní tuner a používat ho, těžko mu doporučím věc, o kterou se po příjezdu domů bude muset pořád starat, protože zrovna teď se někde něčemu změnila frekvence.

Možná, pokud máš vazby na tuto značku a výrobce, by nebylo od věci trochu kopnout do vosího hnízda... nechť se ten „vývoj“ zamyslí a pohne trochu kupředu.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aloisss 24. 3. 2018 20:57

Ja jen ,když se bavíte o zrcadlení panelu ,tak mě příde ,že se zrcadlí jak LCD tak i Oled ,když se zadívám pozorně tak tam ty odlesky prostě vidím u každý tv . Asi tak.
Jinak Panasonic mají fakt pěkný barvy, aspoň za mě je to paráda.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod kremilek10 23. 4. 2018 17:41

Prosim jak je to s tim DTS zvukem ? Nejak se nemuzu dopatrat k cemu je to v TV dobre a rad bych vedel jestli mam panasonic vyradit. Pokud mam AV receiver, tak je to pro me podstatna informace ? Chytam jen pozemni vysilani a prehravam filmy z notebooku. Asi mi to pri veceru nemysli :)
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 4. 2018 18:31

Pokiaľ prehravaš z notebooku, tak ťa to nijako netyka a nemusi ťa to ďalej trapiť.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 23. 4. 2018 18:49

Diky za rychlou reakci. Muzes mi prosim pro vysvetleni uvest nazorny priklad uziti KDY je dobre DTS, nebo Dolby v televizi resit ? Verim, ze neznalku jako jsem ja to bude zajimat. DEKUJI
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 4. 2018 03:48

Vtedy ked vopchas HDD do televizora a prehravas to tam. Alebo cez dlna po sieti.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dargy 30. 4. 2018 16:18

Mne moja plazma od Panasonicu UT50 bez problémov DTS prehra.. Jedine je problém ak je tam dtshd master audio, vtedy zvuk seka....Tak je smutné, že po rokoch to nie že vylepšia a dajú doporiadku, ale si pohoršia...
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 13. 5. 2018 20:30

kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků