SONY 65XE9305

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod iE4rL 22. 1. 2018 10:21

Mohol by niekto vyfotit tie "slabsie podsvietene vodorovne pruhy"?
Dost by ma zaujimalo ako to vyzera.
Vdaka
iE4rL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LadyGagarin 22. 1. 2018 11:24

Mám to vyfocené, ale bohužel to jsem nejde vložit, nevím včem je chyba...
LadyGagarin
Junior

Odeslat příspěvekod spree 22. 1. 2018 14:15

Mna tie pasy od tohto modelu odradili. Nemusi to mozno az tak kazdemu vadit, ale ked to nema lacnejsi model XE85, tak sa vyplati asi skor zobrat ten.
spree
Junior

Odeslat příspěvekod LadyGagarin 22. 1. 2018 14:28

A to jste jí vrátil/reklamoval/vyměnil za jinou?
LadyGagarin
Junior

Odeslat příspěvekod spree 22. 1. 2018 14:30

Vymenil. Na tom mojom kuse to bolo doma dost vidno. Isiel som aj do predajne a tam to na inom kuse bolo tiez rovnako dost vidno, to iste bolo aj v inej predajni. Lacnejsi model to nema, preto podla mna nema XE93 moc zmysel.
spree
Junior

Odeslat příspěvekod LadyGagarin 22. 1. 2018 14:37

Vyměnil jste model ihned, nebo po nějaké době? Já jí také vlastním a ty pruhy mě také rozčilují, ale nevím jestli by jsem ji mohl ještě vyměnit za jiný model, mám jí totiž už měsíc doma.
LadyGagarin
Junior

Odeslat příspěvekod matori 23. 1. 2018 15:05

Je to tak hrozné s těmi pruhy? A dělá to každá, nebo jen vadná série? Už jsem docela rozhodnutý, ale tahle věc mne přibrzdila. Prosím aby se k tomu vyjádřila odborná skupina zde přítomných.
matori
Junior

Odeslat příspěvekod FrantisekKoudelka 23. 1. 2018 15:19

Já mám tuto TV také a žádné pruhy tam nevidím.
FrantisekKoudelka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spree 24. 1. 2018 14:18

Videl som to viac menej na vsetkych kusoch.
spree
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 24. 1. 2018 15:18

XE93 je model, který používá podsvícení edge LED (z boku) a zároveň má pokročilé lokální stmívání. Nějaké to prosvítání tam prostě vznikne a pak je otázka, nakolik je to pro koho rušivé. XE85 má taky edge LED, nicméně lokální stmívání se nekoná a proto se téhle vlastnosti mohlo vyhnout, samozřejmě za cenu zhoršení jiných parametrů obrazu.
Pro menší viditelnost problému by se dalo pohrát s nastavením lokálního stmívání, pak je ovšem otázka, kdyby snad mělo dojít k vypnutí téhle funkce, k čemu nákup takhle drahé televize, když jednu z jejích největších předností vypnu.
Doporučil bych se na to podívat, jestli to opravdu tak vadí, a pokud ano, tak se dá jít do XE90, která má direct LED. XE85 je už dost velký sešup.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matori 24. 1. 2018 16:48

Tak a opět jsem na začátku. Cena za 90/ 93 je skoro stejná, takže všude něco asi bude lepší(procesor) a horší ( podsvícení) Jiné fičury tam nevidím. Tak nevím jestli vypláznout taký mrzký groš. Možná asi něco levného abych mohl nadávat. Co se rovná těmto dvěma modelům či je lepší za stejné peníze. Nebo za málo víc.
matori
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 24. 1. 2018 16:54

To podsvícení je ale celkově lepší, tohle je jen jeden vedlejší efekt, který někoho obtěžuje víc a někoho míň.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrantisekKoudelka 24. 1. 2018 19:49

XE93 ma podsvícení nahoře a dole. Boční měl předchozí model XD93
FrantisekKoudelka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sufko 24. 1. 2018 20:57

Mne to podsvietenie nevadí, keby som sa tu o tom nedočítal tak ani neviem že tam niečo také je. 65XE9305 ma stála 1800,- a som maximálne spokojný.
SONY 65XE9305, Yamaha RX-V781, AB Cryptobox 600 HD mini, Asustor 302T
Sufko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spree 25. 1. 2018 11:10

XE90 sa mi nezdal za ten priplatok o tolko lepsi od XE85. Videl som ich vedla seba.
spree
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků