TV na DVB-T vysílání, O2 TV, ze vzdál. 4-4,5m, do 30tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jirka.king 31. 12. 2017 18:16

Ahoj, sháníme novou TV do obýváku, požadavky jsou:

- sledovací vzdálenost 4-4,5m
- převážně vysílání DVB-T (T2), případně O2 TV, ale přes web. rozhraní (případně aplikaci z google play kdyby uměla) STB O2 nemáme,
- příležitostně filmy z budoucího NASu nebo sdílené z PC (mini PC), sport ojediněle jen při OH a pod.
- 4K filmy zatím nemám a ani nutně nevyhledávám, PS4 nemáme

Nechceme zakřivenou.
Cena je do 30 tis. Samozřejmě, pokud ušetříme na TV, mohu si dokoupit nějaký ten soundbar případně i NAS.

Vím, že mi doporučíte na tuto vzdálenost min 65" ale prostě tolik do toho nechceme dát. V současnosti máme ještě gogen 4K 40" v ložnici a koukáme na ni z cca 3m a nepřijde mi to nějak zlé při DVB-T.

Hodně tu doporučujete UE55MU7002, pokud tedy nebude nic vhodnějšího tak snad tuto.

Dík.
jirka.king
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 31. 12. 2017 19:18

No v 65" ale taky pořídíš něco použitelného. Hisense H65N6800 nebo s horší černou ale 100Hz panelem Sony 65XD7505.
V 55" je ta UE55MU7002 fajn (alternativně srovnatelná Sony XE85). Ještě při využití rozpočtu na max Samsung Q6, ale to snad ani na tohle využití nemusí být, jestli si chceš ušetřit peníze na soundbar.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka.king 30. 4. 2022 05:46

Ahoj, před měsícem jsem odvezl do opravy Sony KD-65XG9505 koupenou 11/2019 za cca 36tis. Tento týden výsledek: vadný LCD panel=neopravitelné protože prý Sony náhradní panely nedělá. Tudíž po prvním zděšení vybírám novou TV, bohužel minulou víkendovou akci na Datartu jsem nestihl. Takže požadavky mám stále stejné:

velikost 65-70" - více se nevejde
sledování převážně O2 TV (sport), youtube - děti
přehrávání filmů (i starších) z USB - takže možnost přehrátí hodně formátů
líbilo se mi hlasové ovládání v češtině co stará TV měla
Android byl OK kvůli VLC, Kodi
Místnost je tmavší, jen přes poledne při jasném počasí tam může z boku více svítit slunce.
Cena do 30tis.


Nyní jsem náhodou narazil na Sony XR-65X93J na cenu 28tis, tabulkově je asi srovnatelná se starým modelem a asi má lepší procesor. Je to za tu cenu rozumná koupě, nebo čekat na něco lepšího do 30 tis? Více po této zkušenosti do toho nechci dát. Také mám už trochu ze Sony obavy abych nedopadl za 2 roky stejně.

Díky.
jirka.king
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ppepko 1. 5. 2022 09:36

Ak este plati, ze pozeras DVBT, tak sony X90J ma dualny tuner, umoznuje nahravat a sucasne pozerat uplne iny program. U nas casto vyuzivana ficurina. V tomto ma sony velmi prijemne prekvapilo. A to pritom niektore znacky neumoznuju nahravanie vobec ...
ppepko
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků