QE55Q6F info ze Samsung.cz

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kelly01 1. 1. 2018 21:55

Já mám problém že je mi fuk jestli dám za TV 15 nebo 50tis.(ovšem beru to jako vyhozený prachy), spíš mi jde o to, že to je pro děcka na hry a pro mne na MKV ve velikosti do cca 30GB, sedíme od toho 3m a i na tu vzdálenost se i hraje - hlavně v pololeže, beru to jako 2 TV ke staré plazmě hlavně kvůli hádkám v rodině co se bude na TV provozovat..
Staré TV mají cca 48 a 42"(tu vyhodím), teď už jsem uvažoval že bych jim koupil i UE55M5602 nebo UE55M6372 i když mají jen 50hz, hlavně ať už mám klid..

Jo, na TV mám kabelovku a pouze základní nabídku, jedu věci z internetu, co sledují ostatní je mi fuk:). Snad bych jim pořídil KODI nebo něco podobnýho, hlavně ať daj pokoj..

Jak se dívá ze 3m na prohnutou obrazovku co je na stěně?
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 1. 1. 2018 22:58

Zkusil bych aspoň UE55MU6272. Do 30GB už se dá sehnat dosti UHD ripů, které jsou kvalitativně super a vyrovnají se i těm velikým ...je málokdo by poznal mezi nimi rozdíl -muselo by to bejt tak na 75" obrazovce ze 3m a možna i taky by vidět rozdíl nebyl.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kelly01 2. 1. 2018 09:06

Už jich mám plný zuby!
Odložil jsem za 29000,- QE55Q6F(hlavně proto že jsem zvyklý na Tizen), ale už si zas říkám jestli nepřihodit na tu Sony 55XE9005..
Mám na rozhodnutí tak hodinu:)
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod czervv 2. 1. 2018 09:44

Kelly01 píše:Už jich mám plný zuby!
Odložil jsem za 29000,- QE55Q6F(hlavně proto že jsem zvyklý na Tizen), ale už si zas říkám jestli nepřihodit na tu Sony 55XE9005..
Mám na rozhodnutí tak hodinu:)


Tak pokud ti nejde o penize, tak jdi do Sony, ktera je overena.
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 2. 1. 2018 10:29

Nebo at cezme q6f a napise review:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kelly01 2. 1. 2018 10:36

Vyjíždím až za hodinu, pořád dělám sračky novýho roku pro partnery...

QE55Q6F jsem objednal proto, že jsem zvyklej na Samsung a rozdíl mezi 7002 a tímhle(5000kč) už mi připadal zanedbatelnej..
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod czervv 2. 1. 2018 10:50

Ta QE55Q6F taky nebude spatna volba :)
czervv
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 2. 1. 2018 11:58

Tak pak napis dojmy! Myslim ze je nas tu vic co bude q6 zajimat:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 2. 1. 2018 13:50

Přesně tak :-))
BOSSHUGO
Junior

Odeslat příspěvekod Kelly01 2. 1. 2018 15:18

Takže popíši co jsem zažil bo nejsem odborník a neměl jsem nervy prodavače k něčemu nutit - navíc jsem nevěděl k čemu....

- stála QE55Q6F a vedle 7002
- dal jsem dotaz proč je Q6 tak šedá a 7002 v pohodě, jestli tam nejde dát jinej režim když v nich jede stejné demo
- prý ne, že obraz tak šedej je, neprodali jedinej kus a ať si vezmu raději Sony 8577 za 29000,-
- a prý je to 50hz byť všude píší 100hz tak na tom chlapci trvali
- tak jsem poděkoval a šel - možná to měli jinak nastavit, nevím, ale bylo to hrozný

Tzn. vypadá to na UE55MU7002 vs. Sony XE9005(ta byla nějak moc jasná, možná tam měli HDR demo) - nebo ta 8577 ale o té nic nevím a běžet jsem ji neviděl..
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 1. 2018 15:59

Nj, asi naňho chlapci nemaju veľku maržu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 2. 1. 2018 16:28

:))) asi tak
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kelly01 2. 1. 2018 17:22

Nj, ale přišli o zákazníka s hotovostí v kapse..
A navíc v něm zaseli nedůvěru, takže pokud bych Q6 neviděl s barvami které se mi líbí tak ho nekoupím ani za 10 litrů..
Kelly01
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 1. 2018 18:39

Z toho ako to vidiš na predajni, sice môžeš vidiť farby ake sa ti pačia, ale doma to budeš mať nastavene uplne inak. A v domacom nastaveni už sa ti tie farby pačiť nemusia, hoci v predajni vyzerali dobre. Kym si tie TV na predajni nenastaviš (minimalne nejaky film mod), tak tie TV sa hodnotiť nedaju.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pekr77 2. 1. 2018 19:17

Dneska jsem se stavil do Electro Worldu a Datartu. Mé zjištění oproti Kelly01 je dost odlišné. Snažil jsem se zaměřit na tyto aspekty, plus zhodnotit možné vlivy, a to u cenové kategorie do cca 29 tis. Kč:

- Subjektivní vnímání kvality obrazu
- Svítivost / jas
- Pozorovací úhly
- Promítaný obsah

Poznámky tak, jak mi přijdou pod fousy:

- Nejhorší co jsem viděl, byl konvenční typ LCD, LG 810V. Uvažoval jsem původně o tomto, či 850V nebo 950V. Šel na tom film, černé pruhy vespod a nahoře byly šedé, při pohledu z úhlu spíše střední šedá, daleko do černé. Panasonic vedle tímto u stejného obsahu vůbec netrpěl.
- Mírně lepší se mi zdál další zvažovaný kandidát - Samsung MU7042 - lepší barvy, kontrast, nicméně tam šlo demo ve 4K. Při pohledu z boku také opad kontrastu, ne tak velký, jako u předchozího LG modelu.
- LG OLED FHD model. Co dodat - pro mě nekompromisní obraz. Vzhledem k tomu, že fotím, tak mi přišla pleťovka přesaturovaná a vše s velkým kontrastem. Nicméně fotky na TV prohlížet člověk moc nebude. Na této variantě, při této ceně, mi vadí pouze WebOS 2.0 z roku 2015, pomalý, bez aplikací jako Spotify, apod. Také netuším, jak je OLED vhodný pro statický obraz, pokud někdo využívá k PC. Na druhé straně mám starou plazmu, občas tam logo je vidět, ale člověk si zvykne.
- Samsung Q6F - po OLEDu jednoznačně to nejlepší. Pokud tedy někdo nechce tu FHD OLED LG, tak bych bral tuto telku. Pozorovací úhly se s OLED srovnat ovšem nedají. Co se světelnosti týče, tak rozhodně žádná šedivka, nicméně mě udivuje, že panel, který má mít 1000 nits, mi nepřišel o nic světlejší, než ona LG na 600 nits.
- Samsung Q7F, v 65" provedení - naprosta pecka a jediná věc, která se v krámu dala s OLED LG alespoň trochu srovnat. Sedmičkové a vyšší modely mají již SVA panel, svítivost myslím 1500 a výše. Také proto mají spotřební třídu B a můžou při HDR jít až na 180W. Co se mi také hodně líbilo, byl ten externí box. U této řady má již i Ethernet, k TV jde velmi tenký a poloprůhledný optický kablík, který může být i na stěně.
- Viděl jsem i Sony, 55" a bylo tam něco 9005. Pokud je to ta vychvalovaná, moc mě nenadchla, ale šel tam nějaký mrzký seriál v mizerné kvalitě, těžko tedy soudit, protože na Youtube vypadá lépe než QLEDy.

Svůj výběr tedy zůžuju mezi Q6F a Q7F, pokud tento cenově ještě do konce měsíce o něco klesne. Na závěr jen připomenu, že se samozřejmě jedná o subjektivní dojmy, jak jinak :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků