Rada s výběrem 55" TV - Philips vs Samsung vs Panasonic

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pre.vit 27. 12. 2017 23:05

Ahoj,

po Vánocích vybírám novou TV (náhrada za stávající LG 50PK550). Chtěl bych 50-55", TV bude na DVB-T signálu + filmy z BR a stažené z netu. Výběr se mi zúžil na tyto, poraďte prosím, kterou vybrat:

Philips 55PUS6162 - 12990,- (Euronics)
- 4k, RGB, 60Hz, (IPS, Direct LED)
- 10bit (8bit+FRC), 700PPI
- HDR Plus/HLG, Micro Dimming
- DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 HD
- 4-core MediaTek MT5802
- Wi-Fi

Panasonic TX-55EX603E - 14999,- (Planeo Elektro)
- 4k, RGB, 60Hz (IPS, Direct LED)
- 10bit (8bit+FRC), rovná obrazovka
- HDR10/HLG
- DVB-C, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
- 4-core MediaTek MT5597, Firefox 2.5
- nahrávání na USB

Samsung UE55MU6172 - 14993,- (Electroword)
- 4k, RGB, 60Hz (IPS(PLS), Direct LED)
- 8bit, rovná obrazovka, PQI 1300
- HDR/HLG, Micro Dimming
- DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 HD
- 4-core, Tizen 3.0
- smart ovladač

U Panasonicu se mi líbí HDR10, ale co mě malinko znepokojuje je absence DVB-T2 HD. Bohužel jsem k tomuto standardu moc nedohledal. :-| Znamená to, že nebude umět HD vysílání u DVB-T2? Anebo DVB-T2 HD je ještě nějaká nadstavba?

Předem děkuji za odpovědi.
pre.vit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 27. 12. 2017 23:25

Jaký je důvod výměny kvalitní TV za low-end?
Každopádně HDR10 z toho umí vše, ale stejně nic z toho (a nic v téhle cenové hladině) nemá dostatečně kvalitní hardware, aby to HDR za něco stálo. Ten Panasonic normálně HD programy zvládne, jediné co tě zajímá je DVB-T2 s kodekem H. 265/HEVC, nápis HD za DVB-T2 není nic oficiálního.
Každopádně nejlepší je nechat si stávající TV, ale kdybych musel něco doporučit, tak Hisense H55N5700, popř. prohnutý Samsung UE55M5572.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 12. 2017 23:47

Pokud koupíš UE55MU6172 z Alzy, tak má VA panel - aspoň mnoho z nich mělo. UE55MU6272 má lepší koule - Lucy.2014.UltraHD.BluRay.2160p.HDR.HEVC.BT2020.Multi.DTS-HD MA.mkv - dobré video na HDR testování.

Nebo nutně potřebuješ nižší kvalitu v podání zmíných IPS?

Panasonic HDR10 zvládne - nevím, kde bereš, že to nemá. HDR10 a IPS ale nedává rozum obecně, když to má šedivou černou! Panasonic spíš nemá DTS zvuk a docela blur obrovskej.

Každopádně žádnou z nich si nepolepšíš nijak.

-- 27. 12. 2017 23:49 --

50PUS6262 je taky VA, ale kombinace 50" a UHD není moc smysluplná.

Obecně IPS a UHD je nesmysl kombinovat, když hnacím motorem UHD je HDR a IPS a HDR se logicky docela vylučují.

Proč preferovat cestu lepších úhlů za cenu horší kvality??? Není to lepší udělat naopak (VA varianty) ????
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pre.vit 28. 12. 2017 00:09

Hlavní důvod výměny je DVB-T2. Pak HbbTV a lepší obraz (4k + HDR). Chci se této TV zbavit, dokud má ještě nějakou cenu (počítám, že za 6k ji můžu prodat). Předpokládám, že až se nasadí DVB-T2, tak o TV bez této podpory bude minimální zájem.

Samozřejmě bych měl raději lepší panel se 100Hz obnovovací frekvencí. Ale na takovou teď bohužel nejsou peníze (a díky dětem asi jen tak ani nebudou :-)) a nepočítám, že bych zase udělat kup jako se stávající, která mě stála před 3 lety 5,5k CZK. A hlavně ceny TV asi v budoucnu na podobnou úroveň nespadnou..

@indeshit: Panasonic HDR10 má, jak jsem psal. Spíš mě zmátlo, že ve výčtu tunerů chyběl DVB-T2 HD.
Naposledy upravil pre.vit dne 28. 12. 2017 00:45, celkově upraveno 1
pre.vit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 28. 12. 2017 00:32

Si kup settopbox. Cokoliv za 15k bude ohromný kvalitativní sešup. HDR u takhle levných televiz za nic nestojí a 4K jde poznat až z vcelku malé pozorovací vzdálenosti.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 12. 2017 06:02

pre.vit píše:Hlavní důvod výměny je DVB-T2. Pak HbbTV a lepší obraz (4k + HDR).

To ze je nieco 4K a ze ma v popise HDR, neznamena ze obraz bude lepsi ako na akomkolvek FHD televizore. A uz vobec u tychto lacnych LCD v porovnani s viac nez slusnou plazmou. Aj ked je 7 rokov stara.

Ako ti uz pisali vyssie, tieto lacne TV nemaju hardver na to aby vedeli HDR zobrazit (vedia len signal s HDR prehrat), takze vo vysledku ziadne HDR nevidis, a je to len marketing vyrobcu. A 4k je uzko zavisle na sledovacej vzdialenosti. Ak od toho sedis 2,5+ metra tak to aj tak nerozoznas od FHD. A ak aj sedis blizsie, aj tak to neznamena ze to bude lepsie ako u FHD. Kvalitu obrazu totiz nerobi rozlisenie obrazovky.

Pokial ti to funguje v pohode, tak si to este nechaj. Dvbt2 a hbbtv sa da vyriesit externe za hubicku. Ano, je to krabicka naviac, ale dnes uz su aj take, ktore mozes pripevnit niekde zozadu na TV a vobec ich nie je vidiet.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 28. 12. 2017 08:12

T2 řeš, až to bude nezbytně nutné, tj. tak za 4 roky. Není důvod kupovat kvůli tomu teď televizi, zejména ty z výběru. UE55MU6172 by byla ve VA variantě fajn, lepší výrazně než ostatní zmíněné, nicméně i tak by to mohl být přechod k horšímu. O IPS ani nemluvím, to je hnus, velebnosti. Po plazmě skočit na IPS, to bolí !!!
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pre.vit 28. 12. 2017 13:01

Právě že T2 už je docela aktuální. Právě tu (v Jihlavě) změnili kanál pro Regionální síť 7 (HD programy ČT) s tím, že ČT plánuje od června HD kanály nabízet jen na přechodovém kanálu DVB-T2.

Když se zeptám ohledně kvality, potřeboval bych to trochu objasnit. Když jsem vedle sebe porovnal tu svou LG a Samsung LE32D550, tak na LG bych trochu lepší obraz při hokeji (ledová plocha byla taková realističtější), ale jinak se mi zdál obraz u toho Samsungu hodně v pohodě.

Když bych měl porovnat ten starý LCD Samsung s jednou z těch televizí výše, tak tam bude velký propad v kvalitě?
pre.vit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Aloha 28. 12. 2017 20:18

Hledám TV pro segru do cca 20tis. po přečtení zdejšího fora jsem zužil výběr na Samsung UE6172 a nebo Hisense N6800. Můj dotaz je má smysl připlácet cca 5tis za to Hisense, když tady obecně panuje názor, že v této cenové kategorii to stejně žádnou super Tv nelze koupit? Druhá je pak velikost uhlopříčky, vzhledem k tomu, že rozdíl ceny mezi 50 a 55 je u obou prakticky minimální a obojí je 4K, tak bych vzal radši 55, ale zase pozorovací vzdálenost je cca 2,5m tak nevím, jestli to nebude už moc? Beru i případný tip na něco jiného kvalitního v této cenové kategorii. díky.
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 12. 2017 05:13

Ak chces z toho 4k mat aspon trosku nieco, tak tych 55" je nutnost. Teda ak nebudes ochtny si sedenie prisuvat blizsie. Na HD signal je to uplne bezproblemu. U SD to bude samozrejme trosku horsie. Ale stale akceptovatelne. U SD su strasne velke rozdiely v tom co sa sleduje, takze nieco moze byt v pohode sledovatelne, nieco bude horsie.
Rozhodne nie je jedno ani v tejto cene aky TV kupis. Rozdiely su aj tu velke.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aloha 29. 12. 2017 09:34

OK díky. Co tedy můj výběr dá se s tím souhlasit? Popřípadě je v této cenové kategorii ještě nějaká TV, kterou bych neměl minout a zařadit do výběru? A v neposlední řadě vyplatí se ten 5tis. příplatek za Hisense?
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 12. 2017 11:39

Je to vec nazoru, a zalezi co vies/chces vyuzivat.
Ten Hisens ma aspon nejake zakladne HDR, rok zaruky naviac, sirsi gamut...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků