TV do 20k, filmy, sportovni přenosy, youtube, vzdal. cca 3m

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Paleandr 27. 12. 2017 15:23

Ahoj všem,

rád bych se poradil ohledně nové televize. Prošel jsem tu spoustu vláken, ale moc mi to nepomohlo.

Cena: ideálně do 20 tisíc
Využití: 80% filmy (zatím stále pouze FullHD) a seriály z počítače přes HDMI (HDMI nebo je už lepší způsob?), sportovní přenosy, občasné klasické televizní programy, youtube, twitch.tv (to ale asi zase můžu mirorovat z počítače?)
Rozlišení: 4K
Vzdálenost: pohovka ve vzdálenosti cca 3 metry

Zatím jsem koukal na Sony Bravia KD-55XE7096 (https://televize.heureka.cz/sony-bravia-kd-55xe7096/#) ale nevím jestli je to ta nejlepší volba. Dokážu se do 20 tisíc dostat na něco lepšího? Jak je na tom ten jejich vlastní systém? Jaký typ panelu má tato TV? Nemohu to nikde dohledat. Děkuji všem za rady a čas strávený na mém vlákně.
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 27. 12. 2017 15:47

Twitch nemá apky pro TV, to si hoď přes počítač, popř. přes mobil.
Jinak tebou vybraná TV je v pohodě, ale Hisense H55N6800 je na tom ještě líp.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paleandr 27. 12. 2017 16:11

Ahoj,

děkuji za info. V čem je prosím tě ta hisense lepší? Nějak to nedokážu z parametrů vypozorovat.
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 27. 12. 2017 16:36

Má širší barevný gamut a lokální stmívání. Plus tři roky záruka přímo od Hisense.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paleandr 27. 12. 2017 17:21

Díky za info. Prošel jsem to ještě na displayspec a objednal jsem tedy tu Hisense. Ještě dnes ji snad budu mít, tak jsem na ni moc zvědav. Jo a má něco jako internetový prohlížeč? Nepodařilo se mi to nikde dohledat mimo inzerát na ebayi.

-- 27. 12. 2017 17:24 --

Jo a potřeboval bych 5m HDMI kabel. Máte někdo nějaké doporučení na dobrou kvalitu?
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 27. 12. 2017 17:46

Prohlížeč nevím, ten totiž u televiz tak všeobecně za moc nestojí.
HDMI je digitální přenos, buď jede, nebo nejede, zbytečné řešit kvalitu přenosu. Jen kup něco s 18Gbps propustností, jestli to je na 4K. Kdybys stejně šel po něčem „kvalitnějším“, tak tady jsou kabely s certifikací THX: https://www.blu-shop.cz/hdmi/pxldrive-m ... erconnect/
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majinkej 27. 12. 2017 23:09

majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paleandr 28. 12. 2017 00:23

Díky za info všem. Nakonec jsem koupil v datartu certifikovaný pro 4K video, i když to zatím nevyužiju. Ale tak aspoň jsem připraven do budoucna.

Telku mám doma, vypadá moc pěkně, poladil jsem barvy dle https://www.avforums.com/review/hisense ... view.13870 a jsem zatím docela spokojený.

Mám jeden malý problém. Přepl jsem HDMI na "Vylepšené HDMI", což popravdě nevím co přesně dělá. Nicméně potom, co jsem to hodil na to vylepšené a koukal na film z PC (Full HD), tak to začalo tu a tam černě problikávat. Děje se to náhodně třeba každou minutu či dvě. Prostě to černě problikne na pár sekund, zvuk stále jede a pak se to zase hodí do normálu. Má někdo tucha, co to může být? Mám něco blbě zapojené?

EDIT: Jo a prohlížeč tam je, ale je fakt opruz psát něco na ovladači :D
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 28. 12. 2017 00:40

Certifikace pro 4K je nicneříkající, 4K přeneseš přes jakýkoliv kabel. Ale potřebuješ 18Gbps kabel pro přenesení 4K při 60Hz.
Vylepšené HDMI zapíná podporu HDR.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paleandr 26. 1. 2018 10:19

Ahoj,

zvuk z televize je docela naprd (jinak jsem maximálně spokojen), vzhledem k tomu, že to má jen 10W reprák, který je navíc na zadní straně (což už je ale asi problém všech plochých televizí), tak řeším, jak nejlépe vymyslet repro k této televizi. Máte někdo radu, jak to udělat?

Představa je asi 2.0 nebo 2.1 repro. Chtěl bych se vejít s cenou tak do 3 tisíc, max 5 tisíc. Používání na přehrávání filmů a seriálů z PC + twitch + youtube + sportovní přenosy + občas hudba. Nevím, jestli to připojit digitálním audio vstupem, nebo jen přes sluchátkový výstup (přes který když jsem zkoušel jedno repro, jde normálně ovládat hlasitost).

Televize má tyto výstupy:
- digital audio output
- ARC
- AV in (video , L, R)
- component in (Y, Pb, Pr)

Děkuji všem za rady.
Paleandr
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 26. 1. 2018 13:24

Component IN a AV IN nejsou výstupy, ale vstupy a digital audio output může být optický nebo koaxiální, je dobré zmínít který. Ale to jen tak na okraj :-)
Pro tyhle účely "stačil by mi zvuk z TV, kdyby nebyl tak strašný" se hodí soundbar.
V Okay a v Datartu teď mají slušnou slevu na Sony HT-MT301 (černá varianta MT300 takhle dobrou akci nemá). Propojíš optickým kabelem, s tím nebývají problémy.
Kdybys vyžadoval soundbar s HDMI, tak LG SJ4. Připojení přes HDMI ARC má tu výhodu, že když se poštěstí, tak se soundbar automaticky zapne/vypne s TV a jde mu nastavovat hlasitost přes TV ovladač.
A ještě přihodím do výběru Samsung HW-M360 (ten nemá ARC), který má tu výhodu, že kdybys v budoucnu zatoužil po prostorovém zvuku, tak můžeš dokoupit zadní repro Samsung SWA-8500S.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků