Rada ohledně TV kolem 30tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 2. 2018 18:53

MU8002 finančně moc smysl nemá ... tedy záleží za kolik je

KS7002 je super kousek a bejval za super prachy....tomu bych se nebránil...svého času šel sehnat za cca 27k. Q7F lze cca za 37k ... kdo ví, třeba to ještě dropne.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SHS_lolek 27. 2. 2018 23:14

Kvok: mozna to bude znit blbe, ale u samsungu chci zustat, protoze mam telefon od samsungu a libi se mi share obrazu z telefonu + z notasu... Nevim jak by to fungovalo na LG + jsem si zvykl na Tizen a u LG se mi operacni system moc nelibi...jsou to drobnosti...

Indeshit: prave ze ta ks7002 je momentalne v Euronics za 27 (posledni 2ks), tak jsem o tom premyslel... Q7 za 37 je uz dobra cena, jen nevim jestli tech 10tis navic za to stoji...
SHS_lolek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 28. 2. 2018 02:12

Sdílení obrazovky je standard (Miracast), není to žádná specialita Samsungu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 28. 2. 2018 06:07

Stojí to za to zejména v moment, kdy víš, že to budeš mít čím krmit.

Pokud hodláš koukat jen na tv vysílání a neplánuješ UHD filmy, hry,uhd obecně, tak to extra význam nemá.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TomZuz 28. 2. 2018 13:49

https://www.displayspecifications.com/e ... /4db14a208

Osobně právě žádný zázrak v Quantum Dot nevidím. Z mého pohledu je důležitější než obraz menu, epg, přehrávač, a hlavně schopnost tv vůbec přehrát video z disku. Každopádně černá na tv tedy není opravdu černá ale šedá. To je jediný můj poznatek z QE55Q6F kterou jsem vybral a u které stále váhám nad výměnou za 7042 nebo 7072 kvůli tmavé barvě na těch dvou a lepšímu ovladači u těch dvou..

Odkud schválně vy pouštíte video a využíváte 4k hdr?

Osobně tak 30% času koukám na tv a to jen HD ČT nebo i Vysílání, u kterého je stejně hdr a 4k na nic a stačí tedy bohatě UE55MU6172. 70% času pouštím video z externího disku v síti. Videa stahuji kde se dá a snažím se tahat převážně 4k hdr bluray filmy ve složkách, případně 4k hdr mkv. Okrajově stahuji i full hd bluray a mkv, ale jen v nouzi když není lepší kvalita. U nich pak je ale celé 4k a hdr na nic a stačila by opět UE55MU6172.

Na cztorrentu a trezzoru už desítky 4k jsou, tak vybírám ty co se dají a jiné zdroje nemám:-). Nějaký Netflix a podobný placený šmějdoviny bez cz zvuku ignoruji.
TomZuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 28. 2. 2018 14:10

Placene smejdoviny... stale sme mentalne v 90tuch rokoch
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SHS_lolek 28. 2. 2018 14:33

Indeshit: momentalne koukam na HD vysilani, filmy z ext v nejvyssi sehnatelny kvalite a hraju na PS4 (zatim obyc, takze bez 4K)... Takze mam prave dilema, jestli priplatit nebo ne :D oboji je QuantumDot ale v UHD asi bude jinde ta Q7F, ze?
SHS_lolek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomZuz 28. 2. 2018 14:41

Bohuzel Cesko je cele absurdistan. Ceny vseho jsou stejne jako v Nemecku, Francii, Americe ale platy mame ctvrtinove. Tezko nas mohou zdimat jako ty co vydelavaji 4x tolik a chtit po nas platit za vse stejne vcetne filmu. Navic filmy na Netflixu nemaji ceske zneni takze jsou na nic. Kdyby bezela sluzba kde by byly tisice filmu vsechny cesky a filmy v 4k hdr 10 bit byly do 30 kc tak do toho jdu.. :-)
TomZuz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek71 1. 3. 2018 08:40

Ja osobne mám na prehrávanie externý prehrávač, obyčajný z Číny za cca. tisícovku. A komfortom prehrávania (LibreElec + Kodi) se mu žiadna TV nevyrovná, prehrá všetko v pohode, vrátane UHD HDR obsahu, včetne viackanálového zvuku. Ale neviem, ako je to s prehrávaním BD priamo z adresárovej štruktúry.

Moj názor je, že TV by mala byť v prvom rade dobrý zobrazovač, kľudne aj na úkor nejakých multimediálnych funkcií, pretože tieto sa dajú ľahko a lacno nahradiť externým zariadením. A to sa tiež dá ovládať diaľkou od TV, takže vlastne ani nevieš, že máš ďalšie zariadenie, kľudne to možeš zozadu prilepiť na TV, kabel s IR senzorom vyvedieš na rám TV, zapojíš kabely do TV, LAN, příp. receivera a je to.
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků