Rada ohledně TV kolem 30tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod conerto 29. 12. 2017 10:34

czervv píše:Tak QE55Q6F uz neni k dostani u Datartu a i u Mallu se zvysila cena na 33k. Cena do 30k byla asi jen docasna.

Teď ji mají v Electroworldu za 30 tisíc. Projel jsem včera snad celý net a je o ni málo informací, pár videí na YT.
Na Rtings o ni taky ani zmínka. Tak jsem porovnával XE9005 s vyšším modelem Q7F.
Cenový rozdíl je cca 15 tisíc, přičemž Sony ji směle konkuruje a někde i překonává, docela zajímavý.
Je tedy otázkou, o kolik horší je Q6F oproti Q7F, když cenový rozdíl šplhá až k 20 tisícům.
conerto
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 12. 2017 11:33

Q6 ma nizsi jas a chybaju niektore technologie. Tie 3 tisicky naviac za Q7 ci XE9 sa vyplati prihodit.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Silvarts 29. 12. 2017 14:29

Nejakym zpusobem se take vic priklanim k XE9005 nez Samsung Q6 proste se mi libi vic podani barev ale klidne me vyvedte z miry, zatim jsem pro sonku :)
Silvarts
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 29. 12. 2017 18:56

Vyvádět z omylu Tě v tomto směru může jen sebestředný jedinec. Vnímání barev a kvality obrazu je silně subjektivní záležitost, takže nějaká kritika je mimo.

Překontroluj si kvalitu pohybu u Tebou vybrané TV... někteří popisují určité trhání. Jinak XE9005 byl povedený televizor.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalos777 29. 12. 2017 23:00

Zdravim vsechny co rikate na TV Philips 55PUS7502/12, je tedka za slusnou cenu, mohl bych ji pouzit pro PS4 PRO?? dekuji za odpoved.
michalos777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 29. 12. 2017 23:25

To samozřejmě mohl, ale Samsung UE55MU7002 bude díky VA panelu lepší.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalos777 29. 12. 2017 23:56

dekuji za odpoved, jsem se nejak do toho zamotal, asi posledni otazka oplati se priplatit za Sony XE9005? Na TV nejak moc nekoukam... hlavne teda na filmy, ale primarne to porizuji kvuli PS4 Pro. Jeste jednou dekuji za odpoved :)
michalos777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 30. 12. 2017 00:02

XE90 je zas o level výš. Ten příplatek je poznat, obzvlášť u HDR.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLAZ67 31. 12. 2017 17:38

Samsung QE55Q6F nebo Sony KD-55XE9005? Většinou na sledování programů ze Skylinku nebo DVB-T(2). Občas filmy ze 4K přehrávače. Dosud mám Samsung a chtěl bych vyzkoušet Sony. Jenže se trochu obávám Androidu. Vadí mi, že nemá nativní podpobru HBO GO a neumí ovládat motor paraboly. I když ten motor bych oželel, stejně většinou koukám jen na Skylink.
BLAZ67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 31. 12. 2017 19:10

Z hlediska obrazu je XE90 větší sázka na jistotu, o Q6 není zatím tolik informací.
HBO GO můžeš řešit posláním na Chromecast, který má XE90 vestavěný.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalos777 2. 1. 2018 21:11

Zdravim, dnes jsem chtel koupit tu Sonku 55XE9005, koukal jsem se na vystaveny kus a zkousel na nem testovaci videa ze sve flashky a vsiml jsem si, ze ma TV problem s pohybem kamery( obraz je sekany, zejmena pri testovacim videu Hobbit) napr Panasonic TX-58EX780E tento problem nemel, muze mi nekdo rici cim by to mohlo byt? Byl jsem rozhodnuty pro Sony, ale tohle me dost zarazilo, i prodavac se sam divil. Mohlo to byt vadnym kusem? nebo starym firmware? popr. nastavenim TV, ale koukali jsme na nastaveni a TV mela nastavena pohyb obrazu na nejvyssi hodnoty. Predem dekuji za odpoved , doufam, ze mi napisou lide, kteri maji s TV osobni zkusenosti a uklidni me :) dekuji vsem :)
michalos777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 2. 1. 2018 21:25

Poměr stran těch videí?
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalos777 2. 1. 2018 21:37

slo to videt i na tomto obycejnem teestovacim videu na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=mC9Bw8SeRH8

jak jsem psal Panasonic tento problem nemel
michalos777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 2. 1. 2018 22:27

michalos777 píše:Zdravim, dnes jsem chtel koupit tu Sonku 55XE9005, koukal jsem se na vystaveny kus a zkousel na nem testovaci videa ze sve flashky a vsiml jsem si, ze ma TV problem s pohybem kamery( obraz je sekany, zejmena pri testovacim videu Hobbit) napr Panasonic TX-58EX780E tento problem nemel, muze mi nekdo rici cim by to mohlo byt? Byl jsem rozhodnuty pro Sony, ale tohle me dost zarazilo, i prodavac se sam divil. Mohlo to byt vadnym kusem? nebo starym firmware? popr. nastavenim TV, ale koukali jsme na nastaveni a TV mela nastavena pohyb obrazu na nejvyssi hodnoty. Predem dekuji za odpoved , doufam, ze mi napisou lide, kteri maji s TV osobni zkusenosti a uklidni me :) dekuji vsem :)


Kde jsi to testoval? V jakém obchodě?

Hobita mají prodavači pro ukázku demontrace interpolace, aby vystrašili zákazníky od sekaného obrazu, i když pak 99% lidí doma přijde na to, že sekaný je lepší...že nevypadá jako mexická telenovela....když se plynulý, tak pak běžící holka v následujícím záběru má kolem hlavy svatozář a pak kolem věží je taky svatozář .

Používá se to video od dob, kdy 50hz telky (až na pár vyjímek) neuměli interpolaci 24p. Dneska je to plynulé i na 50hz, akorát 100hz telky mají pohyb mapy pak o něco ostřejší díky interpolaci na 120 a ne jenom na 60fps, ale artefakty dělají taky.

-- 2. 1. 2018 22:29 --

Je to nastavení Intelligent Frame Creation u Panasonica...lepší to mít rozmazaný a sekaný než mexickotelenovelní a s artefaktama ;)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michalos777 2. 1. 2018 22:36

dobre :) uz jsem se lekl, ze pujdu do Panasonica :D bylo to v elektru Datart.
michalos777
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků